עדכוני סופ"ש: פאן במקסימום

פאן פאן פאן

לא מספיילרים את הסמויה, חידושים ומדריכים, המשרד לקראת סיום, מחלקת גנים ומשכבים, מעושרות, ספיידרמן המופלא, בחורה חדשה, סודות האנושות ועוד חדשות, קטעי וידאו (שחלקם פורסם בפייסבוק וטוויטר של הבלוג בימים האחרונים) וכמה דברים שקורים בסוף השבוע בטלוויזיה:

יום שישי

סרטים

בזהב חם ובכן 2 ב-22:00, ספיידרמן המופלא.
בכורה. גרסה נוספת לעלילות העלילון של איש העכביש, הפעם עם אנדרו גרפילד ("הרשת החברתית") שנכנס לחליפה האדומה-כחולה של הנער המתבגר שנעקץ על ידי עכביש רדיואקטיבי, וזוכה בשל כך בכוחות על המקנים המאפשרים לו לטפס על קירות ולדלג בין גורדי השחקים של ניו יורק. בהתאם לטרנד העכשווי בסרטי הנוער, ישנו דגש הפעם על הצד הרומנטי שבין פיטר פארקר, הוא ספיידרמן, לבת כיתתו האינטלגנטית והיפה גוון סטייסי (אמה סטון). ספיידרמן נאלץ הפעם להילחם בליזרד, מדען שבעקבות ניסוי כושל הפך ללטאה ענקית וקטלנית שמאיימת על העיר. גם עם מרטין שין ("אפוקליפסה עכשיו"), סאלי פילד ("לינקולן"), ריס איפנס ("נוטינג היל").
בכן משודרים לפני כן גם ספיידרמן 2 ו-3 מהטרילוגיה של סם ריימי.

בלוויין,
בכן 2 ב-21:30, יומיים בניו יורק.
בכורה. קומדיה רומנטית מאת השחקנית, התסריטאית והבמאית ז'ולי דלפי. זהו מעין סרט המשך לסרטה הקודם של דלפי, "יומיים בפריס", אך הפעם העלילה מתרחשת בניו יורק. מריון (דלפי) היא צלמת צרפתייה החיה עם בן זוגה האמריקאי (כריס רוק), שדרן רדיו מפורסם ועם שני ילדיהם ממערכות יחסים קודמות, בדירה שכורה בניו יורק. ביקור מפתיע של קרובי משפחתה יוצאי הדופן – אביה (השחקן אלברט דלפי, אביה במציאות של ז'ולי), האקס שלה ואחותה הסקסית אך המטורללת – מפר את האיזון בין בני הזוג וגורר אחריו שלל סיטואציות משעשעות ומטורפות, המדגישות את הבדלי התרבות והשפה בין האמריקאים השמרניים לצרפתים המתירנים.


שבת

בערוץ 10 ב-21:15, מעושרות.
עונה שנייה וחדשה, שני פרקים ברצף.

בערוץ ההיסטוריה ב-21:20, סודות האנושות.
סדרת-בת של הסדרה המונומנטלית ועטורת השבחים "האנושות: הסיפור של כולנו" (שבאמת הייתה מצוינת, מלבד הקריינות האיומה של יוסי שריד). הסדרה החדשה בת 12 הפרקים, מגוללת את הסיפור המרתק על האופן בו 12 כוחות אוניברסליים, על-זמניים, עיצבו את ההיסטוריה האנושית בדרכים יוצאות דופן, וסייעו ליצור את מי שאנחנו כיום. בעוד שהסדרה "האנושות: הסיפור של כולנו" עסקה בהצגה כרונולוגית של מסע המין האנושי מראשית היות האדם ועד ימינו, הרי שסדרת הבת תערוך מסע מרתק אחורה וקדימה בזמן כדי להמחיש כיצד אותם 12 כוחות אוניברסליים מקשרים בין כל בני המין האנושי, לאורך כל תולדותינו כאן על פני כדור הארץ. אם בוחנים את המסלול בו צעדה האנושות לאורך השנים, הרי שניתן להבחין בדפוסים ברורים העוברים כחוט השני מן העבר להווה.
אם נזהה את הכוחות שיוצרים את הדפוסים הללו, ניתן להגיע לפיענוח סודות המין האנושי. כל פרק עוסק ב"מפתח" אחר לפיענוח הסודות הללו – כמו: מזון, נשק ומלחמות, מהפכות טכנולוגיות, אסונות טבע, גילוי המתכת, החיפוש אחר חיי נוחות ומותרות. כך למשל נחשוף כיצד איתני הטבע העיקשים – מעידן הקרח דרך רעידות אדמה והרי געש – הכריחו את בני האדם להסתגל מחדש לסביבתם או למות תוך-כדי; כיצד טכנולוגיות חדשות – מהגלגל דרך מכונת הדפוס ועד למחשב האישי – עיצבו מחדש את האופן בו אנו חיים; כיצד הצורך שלנו במזון על-מנת להתקיים הוביל למלחמה הראשונה על-פני כדור הארץ ושינה את מהלך הציביליזציה האנושית; והחיפוש המתמיד אחר חיי מותרות נוחים – מהתשוקה המוקדמת למשי ועד להמצאת המכונית, ששינתה אותנו ואת האופי שלנו.
באמצעות הצגת קשרים מפתיעים בין סיפורים יוצאי-דופן שהתרחשו בנקודות זמן שונות ובמקומות שונים על פני הגלובוס, "סודות האנושות" חושפת את ההיסטוריה הסודית של כולנו. כאשר כלי עבודה, רעיונות והמצאות הופכים מגלגלים לרובוטים, ציורי מערות לעידן האינטרנט, אבני סטונהנג' לגורדי שחקים, חושפת הסדרה כיצד כל אחד מ-12 הכוחות הללו מאחד אותנו ומשפיע על עולמנו.

בחינוכית 23 ב-21:00, בית הקלפים.
ארבעת פרקי הסדרה הבריטית המקורית ברצף.

בחורה חדשה חדשה

בלוויין,
בכן קומדיה ב-19:05, בחורה חדשה.
עונה שנייה ובערך-חדשה.

בכן או ב-21:30, The Following.
פרק אחרון לעונה.

סרטים

בכבלים,
בכיף חם ב-22:00, עלמות במצוקה.
בכורה. סרטו הראשון מזה 13 שנה של הבמאי האמריקאי המוערך וויט סטילמן ("ימים אחרונים של דיסקו"), קומדיה היפסטרית קלילה ששבתה את לב המבקרים. קבוצת סטודנטיות נחושות לחולל מהפכה בקולג' ולהציל את חברותיהן לספסל הלימודים מהדיכוי הגברי ששולט בקמפוס. בין הבעיות המטופלות: בחירת בן זוג, וטיפול בדיכאון על-ידי ריקוד חדש. עם גרטה גרוויג ("לרומא באהבה"), אדם ברודי ("הגוף של ג'ניפר"), קארי מקלמור.

בלוויין,
בכן 4 ב-22:00, אבודה.
מותחן אקשן בכיכובן של אמנדה סייפריד ("מאמא מיה"), ג'ניפר קרפנטר ("דקסטר"). ג'יל נחטפת וכמעט נרצחת. למזלה הגדול היא מצליחה להימלט בזמן מידי החוטף. כאשר היא מתלוננת על המקרה למשטרה אין די ראיות למקרה והיא מאושפזת בכפייה בבית חולים לחולי נפש. עם שחרורה מהאשפוז היא עוברת לגור עם אחותה הגדולה. יום אחד נעלמת האחות וג'יל משוכנעת שמדובר באותו חוטף שחזר לנקום בה. היא יוצאת למרדף סוער בניסיון למנוע את רצח אחותה האהובה.

TV

דעו את סופי עונותיכם – מדריך שימושי לתאריכי הפינאלות הקרבות. ועוד מדריך שימושי: סדרות הקיץ, חדשות כחוזרות.

TV

אמיליה קלארק תתארח בקולה בעונה האחרונה של "פיוצ'רמה". כנראה שהיא ממש רוצה לנקום בסת' מקפרלן.

TV

עוד כוכב אורח משמח בעונה החדשה של "ארסטד".

TV

מישהו שעתותיו כנראה בידו החליט להרכיב את כל החברות של ג'רי ב"סיינפלד" לכדי אישה אחת. התוצאה ניינטיזית.

TV

הנה ראיין גוסלינג וג'סטין טימברלייק בילדותם. אין בעד מה.

TV

תודה לחנה בפייסבוק: כתבה מקיפה על ימיה האחרונים של "המשרד", כולל ספוילרים כלליים למה שצפוי (אני אישית מחכה עם הקריאה).

TV

וויל פארל ואדם מקיי יוצרים עבור רשת הכבלים IFC ("פורטלנדיה") את המיני סדרה The Spoils of Babylon, פארודיה על המיני סדרות הסבוניות של האייטיז. פרקל עצמו יככב ולצדו גם טובי מגווייר וקריסטן וויג.

TV

כמה חידושים השבוע: TNT חידשה את "דאלאס" לעונה שלישית. עכשיו אפשר לקוות שתעשה את אותו הדבר עם "סאות'לנד" (לא סביר). Veep חודשה על ידי HBO לעונה שלישית. בנוסף, BBC אמריקה מחדשת את הסדרה הסופרנטורלית Orphan Black לעונה שנייה. הורדתי את כל הפרקים אבל טרם צפיתי. למישהו היה העונג?

TV

טוב שיש פרד ארמיסן: מסתבר שהמערכון שבו כיכב כאיאן ראביש, תואם ג'וני רוטן, פאנקיסט המעריץ את מרגרט תאצ'ר, קיבל חיים גם מחוץ לתוכנית. כעת יש לו אתר שמוקדש לו וכולל ארבעה שירים להורדה, תמונות אלבומים ואת המערכון עצמו.

TV

מסתבר שבניינטיז סטן ריזו מ"מד מן" היה אליל נערות חתיכי.

TV

מ-12 דקות לתשעים: NTSF:SD:SUV של אדולט סווים הופכת לסרט שישודר בערוץ בקיץ, לקראת העונה הבאה. במה אתם מתכננים לצפות?

TV

מיץ' הורביץ מסביר למה לצפות בעונה השנייה של "ארסטד": “If the first series aspired to be ‘The Godfather’ in terms of family, this thing aspires to be ‘The Godfather Part II,” Hurwitz explained. How is this different? Hurwitz says, “I’m sure a lot of people went to see [the sequel] and said, ‘What happened to the machine guns? What are we doing in Cuba? Meetings? Who cares about meetings.’ But [Part II] was more substantial, rewatchable [and] complex. I aspire to do that kind of evolution with this.”

TV

מה שיפה בגרסת הפורנו ל"מחלקת גנים ונוף" זה שניכר כי היא נעשתה גם כמחווה אוהבת. מה שלא יפה זה שברנדי מקסקסקס לא נמצאת בה.

TV

קטע מוצלח מאוד של קולג' הומור. ספוילרים ל"הסמויה" (עונה 2) ו"משחקי הכס" (עונה 1)

.

TV

מינדי קיילינג התארחה השבוע אצל לטרמן. כדרכו נטולת הכחל והשרק, הוא תחקר אותה אם סטיב קארל מתארח בפרק האחרון של "המשרד". היא עמדה בכך בגבורה, אבל התשובה ברורה בין הדברים שלא נאמרו.

TV

מצחיק.

TV

משחק מחשב-לגו של "שובר שורות". קצת טוב אבל בעיקר משעמם, כך שלפחות זה נאמן לרוח הסדרה.

© עידו ישעיהו