Posts Tagged ‘אחוזת דאונטון’

אחוזת דאונטון 6.09: הפינאלה

פורסם ע"י ‏meiravre‏
בתאריך 28/12/2015 בקטגוריה ‏כללי

ספוילר "אחוזת דאונטון" עונה 6 פרק 9, האחרון לסדרה

אחרי שש שנים בזמן הווה ו-13 שנה בזמן משפחת קראולי, הגיעה "אחוזת דאונטון" לסיומה בפרק ספיישל בינוני שהרגיש כמו חג ארוך במיוחד עם המשפחה. לא יהיה הוגן לסכם את כל הסדרה לפי הפרק הזה; למעשה, המאפיין העיקרי של דאונטון בארבע העונות האחרונות היה חוסר אחידות. אחר שתי עונות ראשונות מצוינות, שבהן הובאו לשיא האווירה התקופתית והשחקנים המצוינים, נדונו לארבע עונות שנעו בין שעמום צפוי רוב הזמן לרגעים יפים ומרגשים שהזכירו את הימים הטובים. הפער הזה נבע כמובן מהמחסור בציר העיקרי של סדרת דרמה – קונפליקט – והתפוגגותו של מוטיב חשוב בסדרה תקופתית – אירועים היסטוריים של ממש.

ההתמודדות של משפחת האצולה עם היורש ממעמד הביניים ושאלת will they/won't they בין מרי למת'יו החזיקה היטב את שתי העונות הראשונות, ואלה נעטפו באירועים היסטוריים מרעישים כמו שקיעת הטיטאניק ומלחמת העולם הראשונה. מרגע שנפתר הסבך הרומנטי של הצמד בדיוק כשבריטניה שקעה אל שנות העשרים המשמימות שלה, לא נשאר מהסדרה דבר. יוצרי הסדרה כשלו ביצירת קונפליקט חדש ומטעמים מובנים נמנעו מלדלג כמה שנים קדימה לתקופה שבה האירועים מסביב יציעו אחד כזה, ונשארו עם בסיס טוב שאין מה לעשות איתו. לא סתם בין פתיחת העונה הראשונה ב-1912 לסיום העונה השנייה בערב 1920 קרו יותר דברים מאשר בארבע העונות שליוו בנאמנות דקדקנית את חמש השנים הבאות. באופן סימבולי משהו, מצאו עצמם הצופים מתגעגעים לימים היפים שלפני המלחמה ממש כמו קרסון והרוזנת האלמנה.

במקום התרחשות של ממש, בחר ג'וליאן פלואוז, יוצר הסדרה, לעבור דמות דמות וליצור לה תת-עלילה קטנה, שתיפתר תוך פרקים ספורים בלי להשפיע על הדמות כמלוא הנימה. אמנם רובם ככולם של השחקנים נהדרים, אבל מי לעזאזל זוכר אם למיסיז פאטמור היה קטרקט ומיסיז יוז פגשה במחזר מהעבר או להפך, ומי הבין למה בעצם לענות את בני הזג בייטס בבתי משפט ובבתי כלא לסירוגין, כאילו הטיפול בסוגיית האונס של אנה לא היה חשוב דיו כשלעצמו (ואכן טופל היטב רוב הזמן).

אפילו הגירה בין מעמדית נוספת בין ה'למטה' אל ה'למעלה', כמו זו של ברנסון שנישא לסיביל, לא התרחשה. מצבם של משפחת קרואלי היה רק קצת טוב יותר, בעיקר בזכות ליידי מרי, שההתמודדות שלה עם אופי קר עד נבזי ועם הרגשות שמתחת לו הפיקו כמה רגעים מעניינים, בעיקר ביחסים ארוכי השנים בינה לבין אנה הנאמנה ופחות בגלל המחזרים המתחלפים (מישהו לעזאזל הבין למה היא התאהבה בהנרי טלבוט ו/או מי זה בכלל?). סייע גם שובה המלבב והמאוחר של היריבות בין מרי לאדית, ולא רק כי האחרונה קראה לאחותה "Bitch". באופן כללי ילדת הסנדביץ' הקלאסית, ליידי אדית, הייתה הנציגה הבולטת בחוסר הכיוון של הסדרה, כשהיא מתאהבת בבני זוג בעלי נטייה להיעלם ומפילה את חוסר הביטחון שלה על מריגולד, הבת הממזרה שעברה הלוך חזור בין מספיק משפחות בשביל לפרנס ספין אוף עמוס תסביכים מודחקים. כל זה לא אומר שלא היו לנו כמה וכמה רגעים יפים ומשעשעים בדינמיקה בין המשרתים, בשורות מחץ מוצלחות ואפילו בלבבות שבורים; אבל אי אפשר לבנות סדרה שמתבססת על הגמגום של מוזלי ואפילו לא על יכולת הגשת הפאנצ'ים של מגי סמית.

פרק הסיום היה אופייני מהבחינה הזו: הוא עבר מדמות לדמות והבטיח לה סוף טוב, יותר או פחות, גם כשנדרשה לצורך כך עוד אבחנה רפואית קטלנית שהתבררה כשגויה כעבור 30 דקות. אמנם לא ברור למה קרסון, מהדמויות היציבות והאהובות של הסדרה, היה צריך לחלות בפרקינסון ולעזוב את המשרה שסביבה סבבו חייו; נדמה כאילו העקשנות לומר לנו שהעולם משתנה (משפט שנאמר לפחות פעם אחת בכל פרק) הכריחה את התסריטאים לוודא שלא נשמור בזיכרוננו דימוי מתרפק של האחוזה.

לא ברור גם מי נשאר בצוות המשרתים, כשכל משרת פצח בקריירה חלופית, אבל ניחא. טוב שיש את תומס, מהדמויות הטובות ביותר של הסדרה, ובין היחידות שעברו תהליך הדרגתי ומנומק – מהמשרת הנכלולי שלא בוחל בשום דבר למען הקידום שלו אל דמות רגישה ונוגעת ללב, שאפילו בייטס (זוכרים את התעללויות העונה הראשונה?) נפרד ממנו בלחיצת יד. העיסוק בזהותו ההומוסקסואלית של תומס הצליח רוב הזמן לא להיות מודע לעצמו או סובלני באופן אנכרוניסטי, ונתן עומק למעשים שלו באופן שמעט דמויות נהנו ממנו.

רגע השיא של פרק הסיום, עם כל הכבוד לחתונה של אדית' (שמינית בסדרה, אם אני לא טועה), היה ביקורה של רוז מאמריקה, תזכורת לכישרון מלא החיים של לילי ג'יימס ולעימות המשעשע עם משפחת בעלה היהודי, שסיפק בשנה שעברה פרק כריסמס טוב בהרבה מהנוכחי. למעשה רוב פרקי הכריסמס, עם הופעות אורח מאמריקה וביקורים בסקוטלנד הכפרית, סיפקו קלוז'ר טוב ומרגש בהרבה מאשר הפינאלה. גם מי שציפה לאזכור, ולו רגעי, של מת'יו וליידי סיביל המנוחים נדון להתאכזב.

כך שאחרי כל נשיקות השנה החדשה והחיוכים הדדיים בין כל הדמויות, פרק הסיום לא רק לא סיפק אירוע סיום של ממש אלא גם קרטע בשימוש בנוסחה המנצחת של הסדרה: תלבושות מרהיבות, שחקנים טובים ואווירה רומנטית מלאת כוונות טובות. אבל אחרי הנמכת הציפיות ובלי שאיפות עלילתיות, היו די והותר רגעים כאלה לכל אורך העונות, להתכרבל מולם ממשית ומטפורית ולהיזכר בהם בחיבה. אולי העולם לא משתנה, אחרי הכל.

עדכוני ארץ לעולם לא

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 06/09/2014 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

Allison Williams Peter Panסופדים לג'ואן ריברס, בראן והודור יוצאין לפגרה, ספין אוף למתים המהלכים, הסמויה ב-HD, הטיק חוזר, פאדיחה לסליפי הולו, מנדי פטינקין לראשות הממשלה ועוד חדשות וקטעי וידאו (שחלקם פורסם לאחרונה בפייסבוק וטוויטר של הבלוג).

TV

ג'ואן ריברס מתה השבוע למרבה הצער, וכל מנחי הלילה נשאו דברים לזכרה ושוחחו עליה. ג'ימי קימל ושרה סילברמן היו מעולים במיוחד, ולפני כן קימל גם אמר עליה כמה מילים והראה קטע מהראיון האחרון שלה אצלו בשנה שעברה. כה נהדרת * אצל קונאן התארח כריס הארדוויק שהתיידד איתה בשנים האחרונות והשניים שוחחו עליה, זה היה מקסים * ג'ימי פאלון ממש דמע כשדיבר עליה (צריך תוסף הולה כדי לצפות) * כמו כן ספדו דיוויד לטרמן, סת' מאיירס, ג'ון סטיוארט וקרייג פרגוסון בקטנה.

TV

אין לזה אישור רשמי מ-HBO, אבל קריסטיאן ניירן, שמגלם את הודור ב"משחקי הכס", אמר בנונשלאנט בראיון לכלי תקשורת אוסטרלי שהדמויות שלו ושל בראן לא יופיעו בעונה הבאה של הסדרה, אלא יקחו הפוגה כדי ששאר העלילות יישרו איתן קו. זה מסוג הדברים שתכנון טוב של העונות הקודמות היה מונע אותו, אבל טוב שהם נותנים להם הפסקה במקום להמציא להם סיפורים חדשים ומטופשים כפי שעשו בעונה הרביעית.

TV

משמאל: תמונה ראשונה ומרוטשת לחלוטין של אליסון וויליאמס כ"פיטר פן" בגרסה החיה שמפיקה NBC למחזמר.

TV

"הסמויה" עוברת תהליך העברה ל-HD! אני מקווה ש'כן' מתכננת על סבב נוסף, ואם לא, שתתכנן.

TV

אם עדיין לא נמאס לכם מ"אחוזת דאונטון", פתחו יומנים והכינו את בקבוקי המים המינרליים: העונה החמישית והחדשה תגיע לבריטניה ב-21/9.

TV

במהלך ראיון עם הגארדיאן ג'מיין קלמנט מ"טיסת הקונקורדז" השליך באגביות את המידע ש-HBO הזמינה ממנו ארבעה פרקים לסדרה חדשה.

TV

פאדיחה ל"סליפי הולו": הם רצו לקדם את מארז הדוד בעזרת "יום עריפות ראשים", אבל "המדינה האסלאמית" בדיוק הרסה להם את התוכניות.

The TickTV

תודה לתומר, שכותב: מדווחים שפטריק וורברטון יחזור לגלם את The Tick בסדרה חדשה שתופק ע"י סוני ותופץ ע"י אמזון. וורברטון גילם את הדמות בסדרת לייב-אקשן קצרת ימים ב-2001 (היו לה 9 פרקים בלבד), שמן הסתם הצליחה הרבה פחות מהסדרה המצוירת (1994-96). שתיהן התבססו על דמות הקומיקס שיצר בן אדלונד (כיום מפיק ותסריטאי של "על טבעי"). בדיווח נאמר גם כי אלדונד יהיה מעורב בהפקה החדשה.

TV

"המלוק גרוב" חודשה לעונה שלישית ואחרונה.

TV

ערוץ הביוגרפיה הופך ל-Lifetime.

TV

זה חמוד: סדרות ילדים והמקבילה שלהן בסדרות מבוגרים.

TV

רשת AMC מזמינה פיילוט לספין אוף של "המתים המהלכים", כי מה כבר עוד יש לה לשדר.

TV

DC Comics ממשיכה להביא את תוצריה אל המסך הקטן, הפעם "סופר גירל", שוב בניצוחו של גרג ברלנטי שכבר אחראי ל"החץ" ו"הפלאש".

TV

סבב וידאו: סטיבן קולבר התארח אצל סת' מאיירס ודיבר על קפטן אמריקה, ההוביט והסקונד סיטי. כיף | מנדי פטינקין הכריז אצל קולבר על כוונתו לרוץ לראשות ממשלת ישראל.

TV

תודה לעידו כהן: עוגיפלצת מנסה לעשות ג'ון אוליבר.

TV

אדם לווין מזכיר שוב שהוא יודע להיות מעולה

עדכוני השבוע שותים מים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 16/08/2014 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

Downton Abbey 5 Oops

אחוזת דאונטון מפשלת, ורוניקה מארס חוזרת בערך, מאפי קוטלת הערפדים, עונות נוספות לנותרים ולנוכריה, תהפוכות בערוץ 1 ובערוץ 2 ועוד חדשות וקטעי וידאו (שחלקם פורסם לאחרונה בפייסבוק וטוויטר של הבלוג).

TV

ילדים חמודים, האם תוכלו לזהות מה לא שייך בתמונת הפרומו החדשה הזו למעלה של "אחוזת דאונטון"? אופסי.
עדכון: הקאסט של "אחוזת דאונטון" שחרר היום תמונת תגובה לפאדיחת הבקבוק.

TV

חידושים וביטולים: הידד, עוד דכדוך ויגון! "הנותרים" חודשה לעונה שנייה | סטארז מחדשת את "נוכריה" לעונה שנייה | ABC Family מבטלת את "מסובך" ("Twisted") אחרי עונה אחת ומחדשת את "הוחלפו בלידתן" לעונה רביעית | "חוצה את הקווים" מחודשת לשתי עונות נוספות בנות עשרה פרקים כל אחת.

TV

קשת הודיעה שתעבור לשבעה ימי שידור בעוד כשנה ורבע.

TV

מפרק רשות השידור נכנס לתפקידו, מיד פיטר את המנכ"ל יוני בן מנחם ומינה במקומו את יונה ויזנטל שלאחרונה פרש מ'כן'. וואו.

TV

חם רכשה את הסדרה החדשה (העתידית) של חגי לוי בשואוטיים, בכיכובם של דומיניק ווסט והמבטא האמריקאי שלו (וגם עם מורה טירני).

TV

הקאסט של "ורוניקה מארס" חוזר בסדרת רשת חדשה בהרכב מלא.

TV

חובבי קרייג פרגוסון, לא תצטרכו להיפרד ממנו עם לכתו מהלייט לייט נייט – הוא כנראה ינחה תוכנית טוק שואו חדשה בת חצי שעה.

TV

מה? מסתבר שב-2007 אליסון ברי וג'ניפר לורנס שיחקו בפיילוט עבור קומדי סנטרל לפארודיה על סדרות נעורים. אליסון גילמה את מאפי קוטלת הערפדים.

TV

אליזבת' מוס אומרת שכלל לא פנו אליה מ"בלש אמיתי".

TV

סבב וידאו: ג'ימי פאלון עם פארודיה נוספת, הפעם על "בית הקלפים", וזה מעולה | לבחור הזה מהדבר ההוא יש מסר חשוב עבורכם | הזמנים הם א-משתנים – טריילר חדש ל"אימפריית הטיילת".

TV

לציון חצי היובל להיווסדה של "הצלצול הגואל", בני עשרה בני זמננו (כולל מייזי וויליאמס המגניבה) מגיבים לה.

TV

גם בסדרה החדשה שלו שון בין לא יודע איך לא למות.

TV

הידיעה על מותו של רובין וויליאמס הגיעה במהלך צילום התוכנית של קונאן ביום שני, ובהלם רב הוא בישר את הבשורה לצופיו. פשוט עצוב.

TV

יאהו משחררת טיזר אפי ונהדר ל"קומיוניטי" שמסכם את חמש העונות הקודמות.

עדכוני השבוע מחשבים קצים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 11/01/2014 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

עוד שרלוק, גורדין פותח תא בארה"ב, פוסטר ורוניקה, שחורות ב-SNL, פילמפטון ומיאזאקי בסימפסונס, לואי סי קיי, אחוזת דאונטון ועוד חדשות וקטעי וידאו (שחלקם פורסם לאחרונה בפייסבוק וטוויטר של הבלוג).

TV

חידושים, ביטולים וכו': "אימפריית הטיילת" תסתיים אחרי העונה החמישית, "בנות" תמשיך לעונה רביעית, "משחקי הכס" תגיע עם עונה חדשה ב-6 באפריל. ב-FX, העונה השישית, כלומר הבאה, של "צדק פרטי", צפויה כנראה להיות האחרונה שלה. תודה לתומר: מיני סדרת הריגול The Assets בוטלה על ידי ABC כעבור שני פרקים (מתוך שמונה!). בינתיים בבריטניה, סטיבן מופאט מאשר שצפויות עונות 4 ו-5 של "שרלוק". נותר רק לקוות שלא יפרידו ביניהן ובין השלישית עוד שנתיים.

TV

משמאלכם: פוסטר ראשון לסרט של "ורוניקה מארס".

TV

בענייני פיתוח: רשת NBC הזמינה את "תא גורדין" כסדרה אחרי שניסתה לעשות זאת כבר בשנה שעברה. היא תיקרא Coercion (במקום M.I.C.E). גם הדרמה הבלשית המתה של ריין ווילסון ב-CBS שבה לתחייה עם הזמנת 13 פרקים. תודה לתומר: ב-ABC Family עובדים על סדרה בלשית חדשה בשם Mystery Girls, עם ג'ני גארת וטורי ספלינג כשתי כוכבות טלוויזיה לשעבר שגילמו בלשיות וכעת עוסקות בתחום במציאות.

TV

סקיינט תיפול! לאנושות הניצחון! הנה פרק פתיחת העונה הרביעית של "אחוזת דאונטון" לו התרחש בפייסבוק. שידור הפרק הזה בארה"ב היווה הדרמה הכי נצפית של PBS אי פעם. ותודה לאסף, שכותב: האם העונה הבאה של "אחוזת דאונטון" תהיה האחרונה? יוצרה ג'וליאן פלואוז מודה שהוא ספקני לגבי עונה שישית.

TV

עדכוני SNL: אחרי ביקורת רבה על "סאטרדיי נייט לייב" והיעדרה של קומיקאית שחורה בקאסט, יצאו המפיקים לצוד כזו. השבוע הם הציגו את השלל והיא נראית מצוינת: סשיר זאמאטה. בנוסף לחברת קאסט הם העלו בחכתם גם שתי כותבות קומיות שחורות. ובלי קשר: פרומו חמוד לתוכנית הלייט נייט החדשה של סת' מאיירס.

TV

באזפיד מדרגים את כל הדמויות ב"באפי" ו"אנג'ל", כי למה לא (זאת אומרת, כי זה מביא טראפיק).

TV

תודה לאיימס, שכותבת: זאק אפרון ומייקל ב. ג'ורדן (וולאס מ"הסמויה") משתתפים בסרט חדש ונהיו BFFs.

TV

השבוע החלו הצילומים לעונה החדשה של "דוקטור הו" עם פיטר קפאלדי בנעלי אדון הזמן. BBC שיחררה תמונה לרווחת ההמונים.

TV

סבב וידאו:
מה אתם יודעים, לואי סי קיי שוב זרח בראיון בתוכנית לייט נייט, הפעם אצל ג'יי לנו | פאטון אוזוולט ילד כאפות | קבלו את חתולות, פארודיה על "בנות" | "הסימפסונס" פינקו השבוע עם שני קטעים נהדרים: קאוץ' גג חדש של ביל פלימפטון ומחווה ליוצר האנימציה היפני הייאו מיאזאקי, שאני לא אוהב ולכן לא מדברת אלי | טיזר לטריילר הראשון לעונה החדשה של "משחקי הכס". עושים כאלה בימינו.

TV

רינגו סטאר רוצה להיות פאוורפאף גירל, מתוך ספיישל חדש שצפוי להן בהמשך החודש.

המשך…

סיכום 2013: מסביב לעולם ובחזרה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 27/12/2013 בקטגוריה ‏וידאו, כתבות

התחנה השנייה שלנו בסיכום השנתי: בריטניה. וישראל. ושאר העולם. הסיבה שכולן נכנסות תחת אותה מטרייה היא העובדה שבסופו של דבר כולן מהוות משקל נגד ליצירה האמריקנית, וכולן גם מזינות אותה. מצחיק להסתכל בכל הרשימות האלה ולגלות שבכל אחת מהן מצויה לפחות סדרה אחת שיש לה עיבוד אמריקני בשלבי עבודה כאלה ואחרים. בנוסף, עבורי לפחות כל התוכניות הללו לא מהוות חלק ניכר מהתפריט הטלוויזיוני שלי. מהבריטיות צפיתי בשלוש סדרות (על שתיים מהן כבר פירטתי בסיכום הסדרות החדשות), מהזרות צפיתי בפרק או שניים של "בורגן" ובפרק הבכורה של "קמים לתחייה", כאמור. את שתיהן אהבתי ועם שתיהן אני רוצה להמשיך, אבל מעבר לכך אני לא יכול לחוות דעה על איכויותיהן כמכלול.

מה שבטוח הוא ש-2013 מהווה נקודת מפנה בכל הנוגע לייבוא של תכנים בשפות שאינן אנגלית. לא רק כאן בארץ, גם בסיכומי המבקרים האמריקניים ניתן לראות נוכחויות זרות, בראשן "קמים לתחייה" ששודרה שם לאחרונה בערוץ סאנדנס ("התיקון", "קצה האגם"). באשר לסדרות הישראליות – גם באלה לא צפיתי הרבה, אבל אהבתי את מה שכן יצא לי לראות. לצערי "חסמבה דור 3" חביבתי נבצרה ממני בהיותי מנוי 'כן', אבל מלבדה צפיתי בשתי דרמות שאחת מהן הייתה מבדרת והאחרת הייתה מופלאה. ומה איתכם?

הסדרה החדשה | מסביב לעולם ובחזרה | ריאליטי, סבון ועוד | באסה | צחוקים | דראמההההה! | הפינאלות | ממתקי 2013: ג'ימי פאלון | ממתקי 2013: שאר תוכניות האירוח | ממתקי 2013: הסימפסונס | ממתקי 2013: אנימציה | ממתקי 2013: בשר ודם | הרגעים הגדולים

בכל הסקרים להלן ניתן לבחור יותר מתוצאה אחת.

 

מלבד The Fall ו"ברודצ'רץ'" היחידה שצפיתי בה, או ליתר דיוק צופה בה, היא "אחוזת דאונטון" אני עוקב אחרי העונה הרביעית שלה בימים אלה בערוץ 1, השבוע שודר הפרק השלישי. ההצלחה הפנומנלית שלה נשגבת מבינתי, לי אישית היא כבר לא מאוד עושה לי את זה, אבל אני נהנה ממנה כאשר אני צופה בה (אם ניתן לומר "נהנה" על מה שחוויתי לנוכח ההתרחשויות עם אנה בפרק השלישי). ליידי רוז מעניינת במידת מה, שקיעת האריסטוקרטיה והגינונים מרתקת אותי, ועל כן אני ממשיך איתה בעניין. היא לא מערערת את מעמדה של "ברודצ'רץ'" כסדרה הבריטית שהכי אהבתי ב-2013, וזאת גם הבחירה שלי בסקר למעלה.

Downton Abbey 4

 

הרשימה הזו היא מעין וויש ליסט מבחינתי. אני מאוד רוצה לראות את רובה, אבל העובדה שברוב המקרים אני צריך להתבסס על תרגום באנגלית – עניין אפשרי אבל לא נוח – הופכת אותן לאופציה משנית תמידית. ממש אתמול צפיתי לראשונה בפיילוט של "קמים לתחייה", שהיה מסתורי ומרתק ברמות שאני לא זוכר מאז "אבודים". ההתמקדות שלה באנושיות ובאבל העניקה נפח עצום למאורעות המוזרים, בעיירה שאיבדה אוטובוס שלם מילדיה (וגם כמה מבוגרים) רק כדי לקבל אותם בחזרה כעבור מספר שנים. האפקט שהחזרה הזו יוצרת אצל הנשארים מאחור נע בין אניגמטי למסעיר, אבל בפרק הראשון הוא תמיד מעניין. עם זאת, כפי שציינתי בסיכום הסדרות החדשות, אנשי הקהילה החביבה שלנו המליצו לי להנמיך ציפיות.

Les Revenants Sisters

 

מקרב הקומדיות אהבתי מאוד מאוד את "טקסי דרייבר" בעונתה הראשונה, ובכל זאת כשהשנייה הגיעה השנה לא היה לי חשק אליה. כפי שקורה תכופות עם סדרות ישראליות, לא ממש זכרתי מה קרה בקודמת ולא היה לי חשק לצפות שוב ולהיזכר. במקרה של "חסמבה דור 3" זה היה אחרת. מלכתחילה מדובר בסדרת כיף שאין צורך להרגיש איתה מחויבות. לצערי בהיעדר 'חם' צפיתי רק בשני הפרקים הראשונים, אבל עצם העובדה שזה עד עכשיו מפריע לי, כשהעונה כבר הסתיימה, מלמד על כך שהיא הרוויחה את קולי. גם ביתר הסדרות ברשימה לא צפיתי, כך שזוהי ההצבעה היחידה שלי כאן, אם כי יצוין שאני אוהב את היצירות הטלוויזיוניות של עדי אשכנזי ובהחלט רוצה לנסות את "בלתי הפיך".

בסדרות הדרמה זה כבר אחרת. כאן צפיתי השנה בשתי סדרות מתוך הרשימה, בשתיהן כיכבה איילת זורר, ואחת מהן הפכה מבחינתי ליצירה משמעותית וחשובה. אבל ראשית: "בני ערובה", שניסתה ורוב הזמן הצליחה לספק מתח ישראלי מהוקצע. היא רחוקה משלמות, אבל בכל זאת מקדמת את הז'אנר בישראל כמה צעדים טובים קדימה. הדיאלוגים שלה היו אמינים (בשלב מאוד מתקדם בה, אולי אפילו בפרק האחרון, ראיתי בקרדיטים שניר ברגמן הוא אחד התסריטאים. הגיוני), הסיפור מורכב ומעניין והמשחק אמין. כה לחי. היא סיימה את העונה הראשונה שלה לאחרונה כשעדיין נותר לה סיפור לספר, ואני מקווה לראות את העונה הבאה לפני 2016. אבל עם כל חיבתי ל"בני ערובה", במקרה של "שטיסל" מדובר בליגה אחרת. סדרה שבמהלך העונה הראשונה העדינה, המרובדת, הלירית, החכמה והיפה שלה הפכה לאחת הדרמות הישראליות שהכי אהבתי מעודי (לצד "בת ים ניו יורק" ו"מרחק נגיעה"). כתבתי עליה במהלכה דברים שנכונים גם בסופה, ואני לא יכול לחכות לעונה הבאה שלה, שתגיע במהרה בימינו אמן.

מרשימת הבידור/ריאליטי צפיתי רק ב"ארץ נהדרת" שהפיקה את העונה הגרועה ביותר בתולדותיה לטעמי, ו"מצב האומה" שנשכחה ממני לחלוטין. צפיתי גם בפרק הראשון של "רויאל שף" שהיה מחפיר, ובכמה וכמה קטעי מוזיקה של רד בנד עם אמני ארצנו במסגרת "המופע של רד ודביר", התוכנית היחידה כאן שאני קצת מצר על כך שאני לא צופה בה.

עדכוני שבוע אלמותי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 16/11/2013 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

דאונטון מתחדשת, דה קילינג לא מתה, ג'ון אוליבר עוזב את הדיילי שואו לטובת HBO, מיני פרק של דוקטור הו, סשה ברון כהן מועד ועוד חדשות וקטעי וידאו (שחלקם פורסם לאחרונה בפייסבוק וטוויטר של הבלוג).

TV

תמונת פרומו חדשה ונהדרת לעונה החדשה של "לגדל את תקווה", שחזרה סוף סוף אתמול עם שני פרקים חדשים.

TV

רוב לאו וראשידה ג'ונס צילמו השבוע את הפרקים האחרונים שלהם ב"מחלקת גנים ונוף". כך זה נראה בטוויטר ובאינסטגרם של השחקנים.

TV

חידושים והזמנות: "אחוזת דאונטון" חודשה לעונה חמישית, כמובן. CW מזמינה עונות מלאות מ"המקוריים", "שלטון" ו"אנשי המחר", או כפי שניסח זאת מישהו בטוויטר שאני לא מכיר: The CW ordered full seasons of their 3 new shows: "More Pretty Vampires Teens" "Pretty Teens From the Future" & "Pretty Teens From the Past". "גיהנום על גלגלים" חודשה לעונה רביעית ב-AMC, ושומו שמים, אחרי שבוטלה פעמיים The Killing מסרבת למות – נטפליקס מזמינה ששה פרקים אחרונים (או שמא?)

TV

CBS הזמינה פיילוט של "איך פגשתי את אבא".

TV

רייטינג השבוע. יום ראשון: ירידות ל"נקמה", "עד עצם היום הזה" והאנימציות של פוקס. יום שני: "סליפי הולו" עולה, "מרוששות" עולה, "איך פגשתי", "מייק ומולי" ו"אמא" יורדות. יום שלישי: "שילד" ממשיכה לרדת, "משפחת גולדברג" עולה, שיא שלילי ל"בחורה חדשה" (מה?), "המקוריים" עולים. יום רביעי: Back In The Game המבוטלת עולה, גם Super Fun Night, "אקס פקטור" משתקמת קמעה. יום חמישי: "מחלקת גנים ונוף" חוזרת עם פחות רייטינג (ועדיין טוב מיתר הקומדיות של NBC), "יומני הערפד" שמולה עוקפת אותה. יום שישי: "לגדל את הופ"? יותר כמו "להקטין את הופ"! הרייטינג בקרשים, בקיצור.

TV

תומר סויקר סוקר את עדכוני מארוול של השבוע, בהמשך לעסקת הענק שלה עם נטפליקס ליצירת ארבע סדרות חדשות ועוד מיני סדרה מסכמת: על פי בעלי המניות בדיסני, צפויה סדרת מארוול נוספת ב-ABC. בנוסף, דרו גודארד במשא ומתן לכתיבת "דרדוויל" עבור מארוול ונטפליקס, ומליסה רוזנברג (שב-2010 הייתה אמורה לכתוב את AKA Jessica Jones לרשת ABC) שוב חוזרת אל גיבורת העל.

TV

חדשות טובות וצפויות אחרי ההצלחה הרבתי שלו בהחלפת ג'ון סטיוארט: ג'ון אוליבר מקבל תוכנית אקטואליה קומית שבועית ב-HBO, שם אף אחד לא יצנזר לו את הקללות.

TV

ניק עופרמן ממשיך במלאכת הקודש שתגרום לכם לגדל שפם.

TV

תודה לסטיבי: תגידו שלום לזמן הפנוי שלכם – ניקולדיאון העלה את כל הסדרות שלו מהניינטיז והנוטיז לצפייה אונליין.

TV

תודה לאלון זרביב: דיוויד קרוס מצטרף לרשימה הארוכה של מתארחים בעונה הקרובה של "קומיוניטי". בטוח שכולם ייכנסו ב-13 פרקים?

TV

תודה לקרן: פרומואים חמודים ל-SNL עם ליידי גאגא וקינן תומפסון, לתוכנית שתשודר הלילה.

TV
.
מיני-פרק בן שבע דקות של "דוקטור הו", לקראת ספיישל היובל בשבת הבאה.

TV

Silver lining.

TV

סשה ברון כהן קיבל את פרס "צ'ארלי צ'פלין על מצוינות בקומדיה" בטקס פרסי בריטניה. אחת משתי המגישות הייתה השחקנית החיה היחידה ששיחקה עם צ'ארלי צ'פלין, שהייתה בת חמש כשכיכבה לצדו על מסך הכסף. ואז זה קרה.

המשך…

עדכונים מחוברים באסיה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 01/09/2013 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

צילום: אוהד רומנו

טריילרים לאחוזת דאונטון ואימפריית הטיילת, מחוברים פלוס, אבודים באסיה, רוק לנצח, רובי ספרקס ועוד חדשות, קטעי וידאו (שחלקם פורסם לאחרונה בפייסבוק וטוויטר של הבלוג) וכמה דברים שקורים בימים הקרובים בטלוויזיה.

יום ראשון

ב-MTV ב-20:10, הג'וב הכי גרוע (Underemployed).
סדרה קומית העוקבת אחר חמישה בוגרי קולג' והתנגשות חלומותיהם עם המציאות. לכולם היו בהתחלה תכניות גדולות: לו שאף להמשיך עם לימודיו ולהפוך לעורך דין המתמחה במשפט סביבתי; רביבה (המגולמת על ידי השחקנית הישראלית ענבר לביא) נפרדה מלו על מנת לעבור ללוס אנג'לס ולהשתלב לתעשיית המוזיקה; מיילס רצה להיות דוגמן הבית החדש של קלווין קליין; סופיה תכננה להיות סופרת ודפנה פשוט רצתה להצליח. למרבה הצער, החיים לא תמיד עובדים.
שידור יומי.

בכבלים,
בחם 3 ב-20:15, מחוברים פלוס.
סדרת הלהיט המוערכת והמדוברת, זוכת שני פרסי האקדמיה לטלוויזיה, חוזרת בעונה המעורבת הראשונה בתולדות הפורמט. נדב אבוקסיס, ליאור ורוני דיין, שירלי ברנר וברוס רובנשטיין, אילון נופר, בעז רוזנברג ונתי קלוגר הם המחוברות והמחוברות החדשים, שלוקטו בתהליך בחירה בררני והלכו עם המצלמה עד הסוף. חמישה אנשים, גברים ונשים, בגילאים שונים ומעולמות מגוונים, מתעדים את חייהם. כל יום, במשך קרוב לשנה. יומני וידיאו אינטימיים, שנערכים ביד אומן קולנועית, וחושפים את הרגעים היומיומיים הגדולים וקטנים: האכזבות, הנצחונות, שברון הלב והתרוממות הרוח. העונה, רצועה יומית בת 33 פרקים שתשודר מדי ערב, בוימה ונערכה על ידי עמי טיר, שהיה העורך הראשי בעונות הבכורה של "מחוברות" ו"מחוברים", ועורך ובמאי "מחוברים 2". המחוברים סוחפים לתוכנית את בנות ובני הזוג שלהם, ותוך תיעוד חושפני הם מנסים יחד לפתור דילמות הקשורות במונוגמיה, שליטה, גבולות ונאמנות.

בערוץ 8 ב-21:05, היופי מביך.
הבחירה הרשמית, הוטדוקס 2012. סרט שחלקו ביוגרפי וחלקו תיעוד מופע חי המספר את סיפורו הנועז ומעורר ההשראה של האמן הייחודי ויין וייט – מעצב, צייר, בובנאי, פסל ומוזיקאי. למעלה משלושה עשורים הוא מותיר את חותמו האמנותי ויוצר דימויים ורעיונות המהווים חלק בלתי נפרד, גם אם לעתים נסתר, ממילון התרבות הפופולארית. הסרט עוקב אחר דרכו המקצועית של וייט מאז שפעל כקומיקסאי מחתרתי באיסט וילג' של ניו יורק, דרך פריצתו כמעצב, בובנאי ושחקן מדובב בתוכנית Pee-Wee’s Playhouse, תפקיד שזיכה אותו בשלושה פרסי אמי, והצלחתו גם בעיצוב והנפשה של תוכנות אחרות לילדים כגון Beakman’s World וסרטי וידיאו מוזיקליים לפיטר גבריאל ("ביג טיים") ול-Smashing Pumpkins ("טונייט, טונייט", ע"ע הסרט "רובי ספרקס" בהמשך ההמלצות) ועוד. הסרט מראה מה נדרש מאמן מחונן, מצחיק, נועז ובלתי-מתפשר כדי להצליח באמריקה.

צילום: אבי הראל

בלוויין,
בכן דרמה ב-22:00, אבודים באסיה.
עונה שנייה לקומדיה "אבודים באפריקה". משפחת וקסלר, ובראשה מנכ"ל חברת האופנה האני (צחי גראד), קופצת לתוך עולם הנדל"ן. עם זאת, המעבר מטי שירטס לפנטהאוזים לא עובר חלק: ה"האני פאוור סיטי" – פרויקט הדיור המגלומני שיוזמת אפרת (אשתו של אדי בגילומה של עינת שרוף) – מתוכנן להיבנות על בריכת חורף מעופשת ומעורר התנגדות של ארגונים ירוקים בלתי מתפשרים. אדי מגלה שהוא והחברה מסובכים בפרשת שחיתות שאפשרה את תהליך הבנייה ומחליט להחזיר את בנו ארון (מעיין בלום) מלימודי ה MBA שלו בשווייץ כדי שישמש כמנכ"ל-קש של החברה במקומו עד שהעניין יתפוצץ. לטובת הפרוייקט הנדל"ני, הפרזנטורים של האני (רותם סלע ועידן חביב) מוצבים בדירה לדוגמא, שם יכולים העוברים והשבים לראות אותם מנהלים את חייהם: יניב עסוק בניסיונות לשווק את עצמו כזמר עולה / שחקן קולנוע. צליל מצדה רוצה ילד, ומשכנעת את שלומצי להיות האם הפונדקאית שלהם – כשהיא לא יודעת שבינתיים שלומצי עסוקה ברומן סודי עם יניב.

בכן תעו ב-22:00, בריונות.
מיליוני ילדים בכל העולם סובלים מבריונות: בבית הספר, ברשת, בבית וברחובות. זוהי צורת האלימות הנפוצה ביותר שילדים ובני נוער נחשפים אליה. 'בריונות' הוא סרט נוקב וחשוב שבמרכזו חמישה מקרים של ילדים ונוער שהיו חשופים לבריונות. אצל חלקם זה נגמר במוות.

בכן פעולה ב-23:10, מחסן סודי 13.
חלקה השני של העונה הרביעית.

יום שני

בכבלים,
בחם 3 ב-21:30, להקת החתונות.
סיטקום כושל של TBS בכיכובו של בראיין אוסטין גרין (והרולד פרינאו מ"אבודים").

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, להתנצל בפני הפילים.
האם ידעתם עד כמה חשובים הפילים למערך האקולוגי ביערות ולשרשרת המזון? למעשה, הפילים נחשבים ל"גנני היערות". בזכות העובדה שהם אוכלים את צמרות העצים והשיחים ביער הם מאפשרים לחיות הקטנות ולצמחים הנמוכים להתקיים ולשגשג. אז למה בעצם בני האדם, שמעריצים את הפילים ורואים בהם מקור השראה, מתייחסים אליהם בצורה כל כך אכזרית? זוכת האמי אמי שץ מסבירה בסרטה המרתק עד כמה אנחנו צריכים להתנצל על מעשינו בפני החיה העתיקה והאינטליגנטית הזאת, על הכליאה בגני החיות ועל התעללות במופעי הקרקס האכזריים. לצד ראיונות עם חוקרי פילים וביולוגים אנו מתוודעים גם לאותם אנשים שהחליטו להילחם למען הפילים – להציל את אלה שנשבו, לרפא אותם ולאפשר להם לחיות בשלווה במשך שארית חייהם. את הסרט מלווה קריינותה של לילי טומלין.

יום שלישי

בכבלים,
בערוץ 8 ב-21:00, או-פר.
שלוש נשים פיליפיניות צעירות עם שלוש סיבות שונות לעזוב את הבית ועם שלושה חלומות שונים, עוזבות את משפחותיהן מאחור כדי לנסות לבנות לעצמן חיים טובים יותר כאו-פר בחו"ל. רוזלי עזבה את מולדתה כדי לגייס כסף עבור הלימודים של אחותה הקטנה. חוזה העבודה הנוכחי שלה בנורבגיה, תקף רק ל-18 חודשים ואם לא תמצא משפחה חדשה שתעסיק אותה – תיאלץ לחזור הביתה. מטט שולחת כל חודש את כל כספה למשפחתה בפיליפינים, אמה סובלת מסרטן וחלומה לחסוך קצת כסף עבור עצמה רק הולך ומתרחק. תרזה השאירה את בתה בת השנתיים יחד עם אמה בכפר העני ממנו הגיעה בפיליפינים. היא חולמת על עתיד בדנמרק יחד עם החבר הדני העשיר שלה עם בתה הקטנה, בעוד אמה דורשת ממנה לחזור לכפר יחד עם החבר. הסיפורים של שלוש הנשים מתמזגים לתוך סיפור אחד של עולם מורכב, שבו קשה לומר מי מנצל את מי – ושבו כסף ורגשות משחיתים אחד את השני.

סרטים

בפעולה חמה ב-19:30, קיס קיס בנג בנג.
קומדיית פשע מצוינת עם רוברט דאוני ג'וניור.

בזהב חם ב-21:30, רוק לנצח.
בכורה. עיבוד קולנועי נוצץ למחזמר המצליח מבימות ברודווי שכולל את מיטב בלדות הרוק האהובות של שנות ה-80 ואת טום קרוז – בתפקיד מפתיע של כוכב רוק מטורף. דרו ושרי הם שני צעירים שמגיעים ללוס אנג'לס של אמצע שנות ה-80 כדי להגשים את החלומות שלהם. הפגישה בין הצעירה מהעיירה הקטנה לבחור מהעיר הגדולה, מציתה מיד אהבה ממבט ראשון, אך בהמשך הם נסחפים לרומן סוער שכולל גם לא מעט קשיים. הסרט כולל שירים של להקות בון ג'ובי, פורינר, דף לפארד, ג'רני ועוד. גם עם ג'וליאן יו, דייגו בונטה, ראסל ברנד, פול ג'יאמטי.

בלוויין,
בכן 2 ב-22:00, הערפל.
של פרנק דרבונט.

בכן 3 ב-22:00, רובי ספרקס.
בכורה, פסטיבל הקולנוע של כן. קומדיה רומנטית מקסימה מהיוצרים של “מיס סאנשיין הקטנה” (שישודר מיד אחר כך), ג’ונתן דייטון ו-ואלרי פריס. סופר הסובל ממחסום כתיבה מחליט לכתוב על נערת חלומותיו, בחורה בשם רובי ספרקס. הכתיבה זורמת ובהדרגה מרגיש הסופר שהוא מתאהב בדמות שנשקפת אליו מהדפים. מה רבה תדהמתו כאשר יום אחד הבחורה עליה כתב מופיעה בביתו, מקסימה, שנונה ויפה כפי שדמיין אותה. מחשבתו הראשונה היא כמובן שהוא משתגע, אולם כאשר גם חבריו ומשפחתו רואים אותה, הוא מבין שחלומו התגשם. כאשר השגרה משתלטת על הזוגיות והדברים הקטנים מתחילים לדגדג את קצות העצבים, מחליט הסופר לחזור לכתוב כדי לערוך כמה שינויים קלים ביחסים. עם פול דאנו ("זה ייגמר בדם"), זואי קאזאן ("נערה מתפרקת"), אנט בנינג ("אמריקן ביוטי"), אנטוניו בנדרס ("דספרדו"), כריס מסינה ("מינדי"), אליוט גוּלד ("מ.א.ש."). קאזאן, שמככבת בתפקיד הראשי וגם כתבה את התסריט, היא צאצאית למשפחה הוליוודית מפוארת. שני הוריה הם תסריטאים וסבה הוא הבמאי הגדול איליה קאזאן.
דייטון ופריס אחראים גם לשניים מהקליפים האהובים עלי אי פעם:

בכן 4 ב-22:00, הכישרון של מר ריפלי.
עם מאט דיימון, גבינת פאלטרו, ג'וד לאו, קייט בלאנשט.

יום רביעי, ערב ראש השנה

סרטים

בלוויין,
בכן 5 ב-18:44, לילו וסטיץ'.
של דיסני. זכור לי כסרט נפלא.

המשך…

עדכוני סופ"ש מכסחים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 15/08/2013 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

house of lies tv-matt-damonמכסחי המיתוסים שוברים שורות, סנדרה או ולורה פריפון עוזבות, מתאבנים לאחוזת דאונטון ואימפריית הטיילת ועוד חדשות, קטעי וידאו (שחלקם פורסם לאחרונה בפייסבוק וטוויטר של הבלוג) וכמה דברים שקורים בימים הקרובים בטלוויזיה.

יום חמישי

בכבלים,
בערוץ 8 ב-21:05, פופ איסלאם.
הבחירה הרשמית, פסטיבל IDFA, אמסטרדם 2012. הסרט עוקב אחר הקמת ערוץ מוזיקלי מוסלמי חדש בקהיר, דרך שתי דמויות מרכזיות בערוץ המנסות לדחוק את גבולות האיסלאם. "פור שבאב" הוא ערוץ המוזיקה הראשון שעלה לאוויר בעולם הערבי. הוא נולד לתוך כאוס של אי הסכמות תרבותיות המאפיין את המזרח התיכון היום. האם אפשר להיות מודרני, לאהוב מוזיקה וגם את האיסלאם? הגיבורים אבו חייבה, מנהל הערוץ, והדוגמנית יסמין מוחסיין רוצים אותם הדברים שרבים רוצים בעולם המערבי במאה ה21 – פרסום, תהילה והצלחה, אך הם מנסים להגשים זאת בדרך שתכבד את האיסלאם וללא ויתור על ערכים.

בחם 3 ב-22:15, בית השקרים.
מאט דיימון מתארח בתפקיד עצמו כגועלי.

בלוויין,
בכן תעו ב-22:05, המקרה המוזר של האחים קלארק.
האחים מייקל ומת'יו קלארק חיו חיים רגילים בהחלט עד סוף שנות השלושים לחייהם. הם לא היו מודעים לכך שהמוח שלהם נושא פצצה נוירולוגית קטלנית: תסמונת נדירה ביותר בשם לויקודיסטרופי (Leukodystrophy), שגורמת למעשה לרגרסיה של הגוף לילדוּת (ולבסוף לאובדן כל החושים העצביים). זו תסמונת שמשפיעה בד"כ על ילדים, והסיכוי שתכה שני אחים במשפחה אחת הוא זניח. ההורים כריסטין וטוני חשבו שימי ההורות שלהם כבר עברו: הם יצאו לפנסיה מוקדמת ונהנו מחיים שלווים בספרד. כשהידיעה על המחלה של בניהם הכתה בהם, הם נטשו את חייהם הרגועים ושבו לאנגליה, כדי להתגורר עם שני הבנים בדירה קטנטנה, ולטפל במייקל ומת'יו, שמול עיניהם הופכים לילדים הכלואים בגוף של מבוגרים.

יום שישי

סרטים

בכבלים,
בחם זהב ב-22:00, רחוב ג'אמפ 21.
לראשונה בחם. עיבוד מחודש ומטורף לסדרה המצליחה משנות ה-80, שהפכה לקאלט והכירה לעולם את הבחור הצעיר והחתיך שהפך לכוכב על – ז'וני דפ. קומדיית פעולה קורעת מצחוק עם הזוג השמן והרזה, היפה והחנון, הסטאד והספאד – צ'אנינג טאטום וג'ונה היל. בתיכון היה שמידט (היל) החנון עם הברזלים בשיניים והמשקל העודף, ואילו ג'נקו (טייטום) היה הספורטאי הפופולרי והחתיך עם התעודה המלאה בשליליים. שני הקצוות נפגשים עם סיום התיכון בביה"ס לשוטרים. למרות היריבויות מהעבר, הם מגלים שהשילוב בין האחד שהוא המוח לשני שהוא הכוח מביא לתוצאות, והשניים הופכים להיות החברים הכי טובים. המראה הצעיר שלהם מוביל אותם לרחוב ג'אמפ 21, ליחידה המפעילה סוכנים סמויים בבתי ספר. מפקד היחידה השחור והזועם שולח את הצמד להתחזות לתלמידי תיכון במטרה לחקור ולהפיל רשת סמים המספקת לנערים סם חדש, ממסטל ומסוכן במיוחד. המחשבה של לחזור לתיכון נשמעת לשניים מגניבה – את האקדח והשכפ"ץ הם מחליפים בתיק בית ספר ויוצאים בהתלהבות למשימה – אך במהרה הם מגלים שהרבה דברים השתנו בתיכון מאז הם חבשו את ספסל הלימודים. בעקבות בלבול מוצא עצמו דווקא שמידט התלמיד המצטיין עם המקובלים בעוד ג'נקו האתלט צריך למצוא שפה משותפת עם תלמידי הכיתה המדעית. שרשרת של אירועים מביכים, מצבים מבדרים וטעויות בלתי פוסקות מאלצות את שניהם להתייצב מול סוחרי הסמים, וחמור מזה – להתמודד שוב עם קשיי גיל ההתבגרות.

בלוויין,
בכן 4 החל מ-12:10, סוף שבוע רוברט דה נירו.
לכבוד יום ההולדת ה-70 של הבחור, מרתון מסרטיו היום ומחר. הפעם: סיפור מרובע ברונקס, אורות אדומים, רונין, יחידה עילית, מלך הקומדיה, נהג מונית, השור הזועם.

בכן 2 ב-22:00, ההוביט: מסע בלתי צפוי.
בכורה. האנשים מאחורי הטרילוגיה הקולנועית "שר הטבעות" חוזרים שוב לעולם הקסום והסוחף של ההוביטים, הקוסמים והטרולים. בסרט החדש אנחנו עדים להשתלשלות העניינים שהובילה לסיפור של שר הטבעות. בילבו באגינס הצעיר, הוביט חובב מנוחה ורוגע, זוכה לביקור מפתיע של המכשף גנדלף המלווה בחבורה רעשנית של גמדים חסרי נימוס. בעקבות הביקור ימצא את עצמו באגינס מתלווה אליהם להרפתקה עוצרת נשימה שמטרתה חיסול דרקון ומציאת אוצר עלום. במהלך המסע המסוכן הוא יתמודד עם טרולים וגובלינים כעורים, ימצא את הטבעת בעלת הכוחות האפלים ויגלה את טבעו ההרפתקני. עם מרטין פרימן ("המדריך לטרמפיסט בגלקסיה"), איאן מק'קלן ("אקס-מן"), אנדי סרקיס ("מרד הקופים").

בכן 3 ב-22:00, המשאלה.
בכורה. דרמה יפנית רגישה המספרת את סיפורם של שני אחים בני 9 ו-11. הבכור גר עם האמא האלכוהוליסטית שמתפרנסת כקופאית בסופרמרקט ועם סבו וסבתו. האח הקטן גר רחוק מהם עם האבא, המנגן בלהקה. כאשר הבכור שומע ששתי רכבות מהירות החולפות זו על פני זו מייצרות אנרגיה גבוהה שיכולה להגשים משאלות, הוא מגייס למשימה את אחיו הקטן, עמו שמר בעיקר על קשר טלפוני, אך לא ראה זמן רב. יחד עם עוד חברים הם יוצאים למצוא נקודת מפגש של רכבות כדי להגשים את משאלותיהם.

שבת

בלוויין,
בכן או ב-21:30, שובר שורות.
חלקה השני והחדש של העונה החמישית, במרחק ששה ימים מארה"ב.

סרטים

בכן 4 החל מ-12:28, ספיישל רוברט דה נירו.
אבק כוכבים, פגוש את ההורים, התעוררות, ללא גבולות, להיות פלין, הבלתי משוחדים, רצח מוצדק.

המשך…

עדכוני סופ"ש: בעל זבוב

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 27/06/2013 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

שטיסל, סקייפול, זבוב הופך מפורסם בזכות כריס אודאוד, פוסטר לשו"ש ועוד חדשות, קטעי וידאו (שחלקם פורסם לאחרונה בפייסבוק וטוויטר של הבלוג) וכמה דברים שקורים בימים הקרובים בטלוויזיה.

יום חמישי

בערוץ 1 ב-22:00, גביע הקונפדרציות.
ספרד-איטליה.

סרטים

בכבלים,
בעיקר חם ב-22:00, העיניים של לורה מארס.
מותחן מצמרר קלאסי בכיכובם של פיי דאנאוויי וטומי לי ג'ונס. לורה מרס היא צלמת אמנות נחשבת, המרבה לעסוק בעבודותיה בסקס ואלימות. יום אחד מגלה לורה לתדהמתה כי היא מתחילה לראות חזיונות מנקודת מבטו של רוצח סדרתי, בהם מתבצעים מעשי רצח מזעזעים. לאחר שעמיתיה לעבודה נרצחים ע"י הרוצח המטורף, לורה מנסה להתחקות אחר עקבותיו, בעזרת מפקח המשטרה ג'ון נוויל. גם עם ראול ג'וליה, בראד דוריף ("דדווד"). ביים אירווין קרשנר ("לעולם אל תאמר לעולם לא", "האימפריה מכה שנית") (ארה"ב 1978).

בלוויין,
בכן 2 ב-22:00, כנסיית הפחד.
בכורה. קווין סמית, שהתפרסם בזכות הקומדיות השנונות והפרועות שלו, מפתיע עם סרט אימה יוצא דופן, אלים ובלתי צפוי. שלושה חברים מתפתים להצעה שקיבלו און ליין מבחורה צעירה להשתתף באורגיה פרועה. עם הלשון בחוץ הם נוסעים למקום המפגש אך שם מצפה להם הפתעה מרה – מסתבר שזו הייתה מלכודת מצד קבוצה נוצרית אדוקה המונהגת על ידי מנהיג דת כריזמטי ופסיכופת. בעוד הם מנסים להציל את עורם, נקלע למקום איש חוק ששם לעצמו למטרה לחסל את הכת ואת מנהיגה, ולא משנה מי יינזק בדרך. בפסטיבל סאנדנס בו הוצג הסרט לראשונה, הופיע קווין סמית והצהיר שהוא מתכוון להפיץ אותו בצורה עצמאית. הוא הוסיף ופירט את דעתו השלילית על האולפנים והמפיצים הגדולים בארה"ב, דבר שקומם עליו הרבה מאד אנשים. סמית טען שבסופו של דבר הסרט היה רווחי וזאת למרות שהכנסותיו בקולנוע היו כמיליון וחצי דולר בלבד. עם ג'ון גודמן ("ברטון פינק"), מליסה ליאו ("פייטר"), מייקל פארקס ("להרוג את ביל"), קייל גאלנר ("סיוט ברחוב אלם").

יום שישי

בלוויין,
בכן או ב-22:00, שושלת בורג'יה.
עונה שנייה וחדשה לגרסת טום פונטנה.

סרטים

בכבלים,
בעיקר חם ב-17:00, אסון בלתי נמנע.
מותחן קלאסי בבימויו של סידני לומט המצוין ("סרפיקו", "אחר הצהריים של פורענות"), בכיכובם של הנרי פונדה ו-וולטר מתיאו. הסרט, שמבוסס על רומן מאת יוג'ין בורדיק, מתאר מצב חירום עולמי לקראת אסון גרעיני. עקב תקלה טכנית נשלחים מפציצים אמריקנים אל מעבר לנקודת האל-חזור, בדרך להטיל פצצות אטום על מוסקבה. מפקד חיל האוויר האמריקני מנסה באופן נואש ליצור קשר עם המטוסים שיצאו לדרכם, אבל הבעיה היא שלטייסים אסור לקבל פקודות נוספות מעבר לנקודת האל-חזור. האם העולם יצליח להינצל משואה גרעינית? גם עם לארי הגמן, פרנק אוברטון (ארה"ב 1964).

בזהב חם ב-22:00, סקייפול.
סבב גם בחם לכל סרטי ג'יימס בונד, במקרה הזה מהסוף להתחלה בשידור יומי. הסרט מספר 23 בסדרת הסרטים, בגילומו של דניאל קרייג. הפעם נאמנותו של הסוכן 007 ל-M המפקדת עומדת במבחן בעקבות גילוי סודות מן העבר. הסוכנות כולה תחת סכנה, ועוברת גל של התקפות אלימות. על בונד לעצור את האיום ללא כל קשר למחיר שזה ייגבה. הפעם, הרע שעומד מול קרייג הוא חוויאר בארדם באחד מתפקידי הרשעים הטובים בסדרת סרטי ג'יימס בונד. הסרט עשה היסטוריה כאשר נהפך לסרט הראשון בסדרה שמשיג הכנסות של יותר ממיליארד דולר ברחבי העולם, הבונד הרווחי ביותר בתולדותיה. גם עם ג'ודי דנץ', רייף פיינס (הארי פוטר"), אלברט פיני ("צומת מילר"). שיר הנושא של הסרט בביצוע אדל (אותו גם כתבה והלחינה) זכה בפרס האוסקר בקטגוריית "השיר הטוב ביותר".

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, קוסמופוליס.
בכורה. מותחן של דיוויד קרוננברג ("היסטוריה של אלימות", "סימנים של כבוד") המבוסס על ספרו של דון דלילי "קוסמופוליס" אשר נכתב בעשור הקודם על רקע הסימנים הראשונים למשבר הכלכלי העולמי, בכיכובם של רוברט פטינסון ("דמדומים"), ז'ולייט בינוש ("שוקולד") ופול ג'יאמטי ("דרכים צדדיות"). אריק, מיליארדר וגאון פיננסי בן 28, מחליט בוקר אחד שתי החלטות גורליות: הוא מהמר נגד המטבע הסיני ויוצא לנסיעה בלימוזינה מפוארת כדי להסתפר. שתי החלטות אלה שלכאורה לא קשורות אחת לשניה מתגלות אט אט כבעלות קשר והרסניות לחייו. אריק מוצא את עצמו במסע לא שגרתי ברחבי העיר מנהטן. הוא נקלע לסדרת אירועים המטלטלים את עולמו כגון ביקור נשיא ארה"ב, לוויה המונית, סקס מזדמן, צילומים לסצנת סקס המונית ועוד. המסע הקיומי הזה, לצד איבוד הון גדול מכספו, עומדים לשנות את חייו לעד.

יום שבת

בלוויין,
בכן או ב-22:15, שטיסל.
סדרת דרמה חדשה וכובשת בכיכובם של דבל'ה גליקמן, מיכאל אלוני ואיילת זורר, המספרת את סיפורם של רווק חרדי צעיר ואביו האלמן – שותפים לדירה, להומור ציני ולחיפוש אחר אהבה ומעט חום אימהי בעולמו הקר של אלוהים. מאה שערים, שנות האלפיים. בדירה קטנה, בקומה רביעית בלי מעלית, עם מרפסת המשקיפה לרחוב החרדי השוקק בירושלים, גר עקיבא (מיכאל אלוני), רווק חרדי עם נפש פיוטית, יחד עם אביו המזדקן, שולם (דבל'ה גליקמן). מאז שנפטרה דבורה, רעייתו של שולם ואמו של עקיבא, הם הפכו להיות מעין שותפים לדירה, חולקים הומור ציני ירושלמי והרבה בדידות. קורות חייהם של בני ובנות משפחת שטיסל המורחבת, משפחה חרדית חמה ושבורה, משתלבים בסיפור אהבתו הגדולה והנואשת של עקיבא לאלישבע (איילת זורר), יפהפייה חרדית, אלמנה פעמיים ואם לילד. החיפוש אחר אהבה והפוגה לבדידות, עובר כחוט השני בין גיבוריה. יוצרי הסדרה, אורי אלון ויהונתן אינדורסקי, באים מתוך העולם החרדי, וכמי שינקו את ההווי הדתי-חרדי מילדות, מספרים מנקודת מבט פנימית את קורות חייה של משפחה חרדית ירושלמית ומאבקי ההישרדות שלה, הרואה בגיבורי הסדרה בני-אדם הראויים לאהבה הרבה לפני השתייכותם המגזרית. נקודת המבט הפנימית הזו, האוהבת, הלא שופטת, מאפשרת לגעת בדברים בכנות, בהומור ובחופש רבים יותר.

בכבלים,
בחם 3 ב-22:15, מד מן.
פרק אחרון של העונה השישית.

בחם 3 ב-22:01, נרדפת.
סדרת המתח בכיכובה של מליסה ג'ורג', שזמינה כבר מספר חודשים ב-VOD.

סרטים

ב-MGM ב-22:00, יש נערה במרק שלי.
פיטר סלרס הגדול מגלם את דמותו של טבח טלוויזיוני מצליח, רודף שמלות מושבע שלא מתחייב לעולם, אשר נופל ברשתה של בת 19 חצופה בגילומה של גולדי הון ("ציפור על תיל"). כשהבחורה נפרדת מהחבר הרוקיסט שלה, מציע לה השף להתלוות אליו לטיול של שבועיים בצרפת, בו היא תלמד אותו מאיפה משתין הדג. אבל אז הם חוזרים הביתה והרוקיסט מתחרט (ארה"ב 1970).

בכבלים,
בזהב חם ב-18:00, קוסמופוליס.
בכורה. מותחן של דיוויד קרוננברג ("היסטוריה של אלימות", "סימנים של כבוד") המבוסס על ספרו של דון דלילי "קוסמופוליס" אשר נכתב בעשור הקודם על רקע הסימנים הראשונים למשבר הכלכלי העולמי, בכיכובם של רוברט פטינסון ("דמדומים"), ז'ולייט בינוש ("שוקולד") ופול ג'יאמטי ("דרכים צדדיות"). אריק, מיליארדר וגאון פיננסי בן 28, מחליט בוקר אחד שתי החלטות גורליות: הוא מהמר נגד המטבע הסיני ויוצא לנסיעה בלימוזינה מפוארת כדי להסתפר. שתי החלטות אלה שלכאורה לא קשורות אחת לשניה מתגלות אט אט כבעלות קשר והרסניות לחייו. אריק מוצא את עצמו במסע לא שגרתי ברחבי העיר מנהטן. הוא נקלע לסדרת אירועים המטלטלים את עולמו כגון ביקור נשיא ארה"ב, לוויה המונית, סקס מזדמן, צילומים לסצנת סקס המונית ועוד. המסע הקיומי הזה, לצד איבוד הון גדול מכספו, עומדים לשנות את חייו לעד.

בלוויין,
בכן 4 החל מ-17:47, ג'יימס בונד.
הפעם רצף דניאל קרייג: קזינו רויאל (ולפניו הגרסה המקורית, שהיא בעצם פארודיה על הז'אנר בכיכובו של פיטר סלרס), קוואנטום של נחמה ובכורה לסקייפול.

בכן 2 ב-22:00, באטלשיפ.
בכורה. מותחן מד"ב (כושל) המבוסס על המשחק הפופולרי "צוללות". צי של ספינות מלחמה יוצא לקרב באיי הוואי כדי לסכל את פעולותיו של אויב אלמוני, המאיים להשתלט על העולם. עם ליאם ניסן, טיילור קיטץ', אלכסנדר סקרסגרד, ריהאנה. ביים פיטר ברג.

בכן 4 ב-22:00, סקייפול.
הסרט מספר 23 בסדרת הסרטים, בגילומו של דניאל קרייג. הפעם נאמנותו של הסוכן 007 ל-M המפקדת עומדת במבחן בעקבות גילוי סודות מן העבר. הסוכנות כולה תחת סכנה, ועוברת גל של התקפות אלימות. על בונד לעצור את האיום ללא כל קשר למחיר שזה ייגבה. הפעם, הרע שעומד מול קרייג הוא חוויאר בארדם באחד מתפקידי הרשעים הטובים בסדרת סרטי ג'יימס בונד. הסרט עשה היסטוריה כאשר נהפך לסרט הראשון בסדרה שמשיג הכנסות של יותר ממיליארד דולר ברחבי העולם, הבונד הרווחי ביותר בתולדותיה. גם עם ג'ודי דנץ', רייף פיינס (הארי פוטר"), אלברט פיני ("צומת מילר"). שיר הנושא של הסרט בביצוע אדל (אותו גם כתבה והלחינה) זכה בפרס האוסקר בקטגוריית "השיר הטוב ביותר".

TV

FAME! I'm gonna live forever! פוסטר חדש לחצי העונה האחרון של "שובר שורות".

TV

המפיק הוותיק גרי דיוויד גולדברג, יוצר "קשרי משפחה" ויוצר שותף של "ספין סיטי", נפטר השבוע מסרטן המוח בגיל 69. אם השם שלו לא אומר לכם כלום, סביר להניח שאת הכרטיס של חברת ההפקות שלו אתם מכירים. מייקל ג'יי פוקס, שהתגלה ב"קשרי משפחה" והפך בזכותה לכוכב, ספד השבוע לגולדברג: "עם לב מלא אני נפרד מהמנטור שלי, מיטיב, שותף, אב שני וחבר אהוב, גרי דיוויד גולדברג. הוא נגע ברבים כל כך עם כשרונו העצום ורוחו הנדיבה. הוא שינה את חיי מהותית".

TV

פול ג'יאמטי אל "אחוזת דאונטון" (!).

TV

הספין אוף החדש של "מד מן".

TV

זה נהדר: "מחלקת גנים ונוף" בתור ספרי ילדים.

TV

רגע טלוויזיוני היסטרי במהלך התוכנית של גרהם נורטון השבוע, עם האורחים סטיב קארל, קריסטן וויג וכריס אודאוד. במהלך הצפייה נכנס לי זבוב מהחלון והסתובב ליד המסך. אחווה. הנה התוכנית במלואה.

עדכוני סופ"ש: התפתחות מעוכבת קמעה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 04/04/2013 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

Huntedארסטד חוזרת, אולי באמת הכל לטובה, ספירת העומאר, פאלון מחליף את לנו ושר איתו, ועוד חדשות וקטעי וידאו (שחלקם פורסם בפייסבוק וטוויטר של הבלוג בימים האחרונים). אבל לפני כן, הנה כמה דברים שקורים בימים הקרובים בטלוויזיה

יום חמישי

בכבלים,
ב-VOD, נרדפת.
מותחן של רשת BBC וערוץ Cinemax האמריקאי, המתרחש בעולם הריגול הבינלאומי. מאחורי הסדרה עומד פרנק ספוטניץ, איש "תיקים באפלה" המיתולוגית, ומככבת בה המועמדת ל"גלובוס הזהב" מליסה ג'ורג' ("בטיפול", "הסטירה"). הסדרה עוקבת אחר סם האנטר (ג'ורג'), מרגלת אופרטיבית, מאומנת וקשוחה, של "ביזנטיון", משרד מודיעין פרטי ויוקרתי. סם הרודפת מוצאת את עצמה כעת נרדפת על-ידי אויב מסתורי וחסר רחמים, כשהיא שורדת ניסיון התנקשות שייתכן ותוכנן על-ידי אנשי הצוות שלה. היא חוזרת לעבודה וממלאת את חובותיה, אך היא לא בטוחה במי יכולה לבטוח ומסתבכת במבוך של מתח ופרנויה. תוך שהיא מתעמתת עם משימות סודיות שמעמידות את חייה בסכנה, לפעמים מבלי לדעת עבור מי או מה היא נלחמת, סם מוכרחה למצוא את מי שרצה במותה, ונאלצת להתמודד עם עברה.

בלוויין,
בכן פעולה ב-21:00, העולם החדש.
פספסנו את השידור המקורי, אבל יש עוד הלילה ב-1:10 ומחר ב-15:15 וב-19:45. עיבוד אמריקאי-קנדי לסדרת המד"ב הבריטית "Primeval". הסדרה עוקבת אחר קבוצה של מדענים שנאלצים להתמודד עם חיות קדמוניות וחיות מהעתיד שטיילו בזמן והגיעו להווה באמצעות "אנומליה" שמאפשרת זאת. הסדרה מתרחשת בוואנקובר כאשר אותה אנומליה מתחילה להתרחש בקנדה. אוון קרוס (ניאל מאטר, "השומרים") הוא מתכנת שנתקל לראשונה בבקע הזמן שש שנים קודם לכן, וכעת בהווה הוא יוצר פרוייקט מיוחד בו צוות מדענים חוקרים את התופעה. הסדרה משודרת בערוץ ספייס הקנדי ובקרוב תשודר גם בערוץ syfy האמריקאי. טים היינס משמש כמפיק כמו גם יוצרי "מקלט באפילה" מרטין ווד וגיליאן הורבת'. היוצרים מסרו שזו תהיה גרסה אפלה יותר ומפחידה יותר של הסדרה המקורית, ולצד העלילה המתמשכת ותעלומת הקרעים בזמן, כל פרק יעמוד בפני עצמו.

בכן או ב-22:50, משחקי הכס.
עונה שלישית וחדשה במרחק ארבעה ימים מארה"ב. ל-VOD הפרקים עולים בימי שלישי בצהריים, סתם שתדעו.

שבת

סרטים:

בלוויין,
בכן פעולה ב-19:00, דוקטור הו.
המשך העונה השביעית: לשם שינוי, הפרקים החדשים בהפרש של שבוע בלבד מהשידור בבריטניה.

בזהב חם ב-16:30 ובכן 5 ב-21:34, הלורקס.
בכורה. עיבוד מרהיב לספרו המקסים של הסופר והמאייר הידוע והאהוב דוקטור סוס ("חתול תעלול"). טד הוא נער בן 12 החי בעולם בו הטבע נעלם מזמן: עולם מסודר ומתוכנת בו לא נשארו עצים והחמצן לנשימה מצוי רק בבקבוקים. הוא מאוהב בנערת חלומותיו, השכנה שלו, שחלומה הוא לראות עץ חי, צומח וטבעי. הוא מקבל ממנה זרע שבעזרתו הוא יוכל למצוא את העולם שאבד ומחליט לנסות ולהגשים את משאלת לבה. טד יוצא למסע בעקבות כורת העצים הראשון, וכאשר הוא מגיע אליו הוא לומד ממנו את אשר קרה לפני שנים רבות, כאשר נכרת העץ הראשון ובעקבותיו הגיע הלורקס, יצור שעיר, קטן, כתום ועתיק שניסה להציל את היער מידי האנשים הכוחניים שרצו (והצליחו) להרוס אותו. סרט מקסים שמלמד אותנו לא רק על אהבה לזולת ולבני אדם, אלא גם על אהבה לסביבה ולכדור הארץ. עם קולותיהם של זאק עפרון, טיילור סוויפט, דני דה-ויטו.

בלוויין,
בכן 2 ב-22:00, רוצה אותך במקום.
בכורה. קומדיה רומנטית בניחוח רוקנ'רול המתרחשת על רקע פסטיבל רוק בסקוטלנד. שני זמרים – האחד כוכב אינדי-רוק צעיר ומפורסם יחסית, והשנייה סולנית להקת בנות חצופה – נכבלים זה לזה באזיקים למשך יממה בפסטיבל מוזיקה שבו הם אמורים להופיע. לה יש חבר ולו חברה והשניים לא סובלים זה את זה, אך בכל זאת נגזר עליהם להיות דבוקים אחד לשנייה למשך כל היום. הזמן עושה את שלו ולמרות ההתחלה הצולעת, האיבה מתחלפת באהבה, ובין גשם לבוץ ועם הרבה מוזיקה טובה ברקע, העניינים בין שני המוזיקאים הכבולים הופכים מטורפים ולוהטים יותר ככל שהשעות עוברות. הסרט צולם במשך חמישה ימים בלבד במהלך בפסטיבל הרוק "T in the Park" בסקוטלנד, ומלווה בפסקול חי מהפסטיבל עם הופעות של כמה מהלהקות החמות של אירופה, ביניהן The Editors ו-The Gossip. ביים דייויד מקנזי ("הזר"), עם לוק טרדווי ("החייזרים VS השכונה"), נטליה טנה (אושה מ"משחקי הכס").

בכן 4 ב-22:00, 13.
בכורה. עיבוד אמריקאי למותחן גיאורגי-צרפתי בעל שם זהה משנת 2005, שבסגרתו החדשה מככבים ג'ייסון סטיית'ם, סם ריילי ("קונטרול"), מיקי רורק ("המתאבק"), מייקל שאנון ("אימפריית הטיילת"). את שני הסרטים ביים אותו הבמאי. בחור צעיר שואל את זהות הבוס שלו שנהרג. הוא גונב מעטפה ובתוכה הוראות כיצד עליו לבצע עבודה מיוחדת עליה הוא אמור לקבל סכום כסף גדול. מהר מאוד הוא נשאב אל עולם מלא באלימות, רוע, אכזריות ומוות – עולם בו מרוויחים כסף בעקבות הימורים על חיי אדם. האם יצליח להימלט בזמן ולהציל את חייו?

TV

TV

איזו הפתעה, "משחקי הכס" חודשה לעונה רביעית.

TV

איימי פוהלר יוצאת עם ניק קרול, הדוש מ"מחלקת גנים ונוף". She's made a huge mistake.

TV

האם אתם מקפידים מדי יום על ספירת העומאר?

TV

המתיחה המתבקשת והמעולה של הולו לכבוד אחד באפריל.

TV

חיוני: מה הגובה של כמה מהדמויות והשחקנים האהובים עליכם (בעיקר אם אתם אנגלופילים חובבי פנטזיה)?

TV

האם סופה של "סופים שמחים" יהיה שמח ככלות הכל? מסתבר שברשת הכבלים USA מביעים בה עניין, במקרה ש-ABC לא תחדש אותה.

TV

סמנו ביומנים: העונה הרביעית והחדשה של "ארסטד דיבלופמנט" צפויה להגיע ב-26 במאי, והיא תכלול 15 פרקים במקום ה-14 שתוכננו (במקום העשרה שתוכננו בהתחלה בהתחלה).

TV

השמועה גורסת שצ'ארלי מ"בנות" נטש את הסדרה עקב סכסוך עם לינה דאנהם ולא ימשיך לעונה השלישית.

TV

בואו לתערוכת סטרדיי נייט לייב.

TV

מתגעגעים נורא ל"אחוזת דאונטון"? הנה מספר דרכים שיעזרו לכם להתמודד.

 

TV

עכשיו זה רשמי: ג'ימי פאלון יחליף את ג'יי לנו באביב 2014. יום לפני ההודעה נפתחה התוכנית של ג'ימי פאלון נפתחה עם דואט שלו ושל ג'יי לנו, השרים על המצב הנוכחי של תוכנית הלילה. מהלך קלאסי.

המשך…

© עידו ישעיהו