המלצת היום – שני

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 12/02/2018 בקטגוריה ‏כללי

כאן ועכשיו

כאן ועכשיו, הומלנד, להעיר את הדב, נעורים, פרקים אחרונים לעונה של שבאבניקים, מסע בין כוכבים דיסקברי ומקמאפיה. שרשרת הפיקוד, שתי קרועות, ההיסטוריה הסודית של הקומיקס, גירושים, נופל וקם, שיי טאון, מפורסם כמו לבן, מקגיוור, החץ, האנטומיה של גריי, החיים עצמם, איפה אתה חי, ארץ נהדרת, The Wall, המירוץ למיליון.

שלל מהנכר: Our Cartoon President – קומדיית אנימציה סאטירית שצמחה בתוכנית הלילה של סטיבן קולבר וכעת מקבלת עונה שלמה בת עשרה פרקים בשואוטיים. בנוסף כאן ועכשיו (Here And Now; פירוט בהמשך). פרקים אחרונים לעונה של מסע בין כוכבים דיסקברי, מקמאפיה ו-Still Open All Hours. וגם הגשר (Bron/Broen), האח הגדול, שיי-טאון (The Chi), גירושים, קראשינג, Hot Streets, רובוט צ'יקן, Endeavour, מיילדת (Call The Midwife).

ב-HOT HBO ב-22:00, yes Oh ב-23:00 + שירותי ה-VOD של yes, HOT וסלקום TV, כאן ועכשיו
סדרה חדשה בת 10 פרקים מבית HBO ומהיוצר זוכה האמי והאוסקר אלן בול ("אמריקן ביוטי", "עמוק באדמה", דם אמיתי"), בכיכובם של זוכי האוסקר וגלובוס הזהב טים רובינס והולי האנטר. דרמה-קומית שחורה, התבוננות פנימית על הכוחות השונים המקטבים את התרבות האמריקאית בימינו כפי שחווים אותם בני משפחה רב-תרבותית מתקדמת: הפרופסור לפילוסופיה גרג בישופ (רובינס) ואשתו עורכת הדין אודרי (האנטר), ילדיהם המאומצים: אשלי (ג'ריקה הינטון, לשעבר סטפני ב"האנטומיה של גריי") שאומצה מסומליה, דוק מוויאטנם (ריימונד לי, "מוצרט בג'ונגל") ורמון מקולומביה (דניאל זווטו, "לא לנשום") ובתם הביולוגית היחידה קריסטן (סוסי בייקון, בתם של קווין בייקון וקירה סדג'וויק). הקשרים בין בני המשפחה עומדים למבחן כאשר רמון מתחיל לראות דברים שהאחרים אינם יכולים לראות. רמון מטופל על ידי פסיכיאטר מוסלמי (פיטר מקדיסי) והסיפור מובא גם מנקודת מבטה של משפחתו המוסלמית החיה בארה"ב.

בקשת 12 ב-22:15, להעיר את הדב
דרמה פסיכולוגית חדשה בקשת של היוצרת קרן מרגלית ("פלפלים צהובים"), בכיכובה של נועה קולר ("לעבור את הקיר"). מורה בתיכון לנוער בסיכון מקבלת באופן מסתורי עמודים קרועים מיומן השיחות שלה עם הפסיכולוג שלה, ויוצאת למסע רגשי מטלטל שייאלץ אותה להתמודד עם סודות שהסתירה גם מהקרובים לה ביותר. גם עם יוסי מרשק, אולה שור סלקטר, יעקב זדה דניאל, עלמה זק, שירז אדרי, גבי עמרני, גיה באר גורביץ', מיה לנדסמן, אביגיל עבר הדני, אליאנה תדהר, דורון תבורי, יובל סגל, יעל בוטון ויפעת מזרחי.

להעיר את הדב (צילום: פיני סילוק)

בכבלים,
ב-HOT8 ב-21:00, נעורים
סדרה תיעודית בת שמונה פרקים (בימים שני-רביעי) המתעדת את סיפורם של נערים ונערות החיים בפנימייה שבכפר הנוער "הדסה נעורים". במשך שלוש שנים תיעדו היוצרים את החיים המשותפים בקבוצה אחת בפנימייה, תוך חשיפת השלבים והתהליכים הרגשיים והנפשיים שעוברים ילדים החיים בה: מהפרידה מהבית, דרך ההתאקלמות בפנימייה, ההסתגלות לחוקים הנוקשים של הכפר, התחברות עם ילדים ממגזרים שונים, הקשיים וההצלחות. ארקדי בן 14, ילד שמנמן רגיש ופגיע, שאמו השקועה בחובות דחפה אותו לצאת מהבית כדי להתפתח ולהיות עצמאי. מעיין, בת 15, נערה חכמה בעלת נפש סוערת, הגיעה מיבנה בכדי להתרחק מהבעיות בבית ובשכונה; מתן, בן 16 ממעלה אדומים, "ערס" כריזמטי ומרתק, הגיע בגלל בעיות סמים והסתבכויות עם המשטרה; אללין, בן 16, נער אתיופי, מקסים ועצלן מירושלים, הגיע לאחר שאף בית ספר בסביבת מגוריו בירושלים לא קיבל אותו; ולנטין, בן 15 וחצי מבת ים, נער עצמאי וחזק, יצא מהבית מרצונו כדי להתרחק מהריבים עם אמו ומהקשיים מול אביו הנרקומן; יעקב, נער אינדיבידואליסט ועדין בן 16 מצפת, רשם את עצמו לפנימייה לבד וללא ידיעת הוריו, אחרי שחזר בשאלה וחיפש מפלט מהבית הדתי הנוקשה שבו גדל. לקבוצת "צפרירים" שני מדריכים שמחנכים ומגדלים את הילדים 24 שעות ביממה, ומתגוררים אף הם בכפר. האחת היא אמריקה, בחורה אתיופית בת 30, בוגרת פנימייה דתית בעצמה – כריזמטית, קשוחה, שמשקיעה את כל חייה בגידול בילדים שבקבוצה. היא הגיעה לתחום החינוך כדי לסגור מעגל ולייצר שינוי של ממש במסלול חייו של כל ילד וילד. השני הוא ליאור בן ה-28, נונקונפורמיסט, בלי תעודת בגרות, פעיל חברתי אידאליסט שבא לעשות שינוי בעצמו ובחברה. הגישה של ליאור אל הילדים ייחודית, הוא מדבר איתם בגובה העיניים ובצורה כנה ופתוחה, חושף אותם למוזיקה, לספרים, ולשאלות חברתיות ופוליטיות. כל זאת תוך שהוא מפגין כלפי הילדים חום ואהבה בצורה ישירה וחמה. בסדרה מוצגים גם הורי הילדים, והקשר המיוחד שיש להם עם הילדים ועם צוות הפנימייה, וגם הבתים, והשכונות מהם הגיעו הילדים. יוצרים: שרון אלוביק, מויש גולדברג.

ולא לשכוח:
פרק אחרון לעונה של מקמאפיה באמזון פריים וידאו
פרק אחרון לעונה של מסע בין כוכבים דיסקברי בנטפליקס
שתי קרועות בסלקום TV
פרק אחרון לעונה של שבאבניקים ב-HOT3 ב-20:15
על המשמר בכאן 11 ב-21:00. הפעם: כמה ילדים נולדים מתרומת זרע בישראל? כמה תורמים יש? כמה ילדים יש לכל תורם? ומה ההסתברות שהילדים האלה יגדלו ויתאהבו מבלי לדעת שהם אחים? על כל מה קורה בבנקי הזרע בישראל.
המירוץ למיליון ברשת 13 ב-21:00. שוב 20 דקות של משהו
ההיסטוריה הסודית של הקומיקס ב-AMC ב-21:00
ארץ נהדרת 15 בקשת 12 ב-21:05
האנטומיה של גריי 14 ב-yes Drama ב-21:15
The Wall ברשת 13 ב-21:20
איפה אתה חי 2 בכאן 11 ב-21:54
שרשרת הפיקוד בנשיונל ג'יאוגרפיק ב-22:00
שני פרקים של החיים עצמם 2 ב-yes Drama ב-22:00
מקגיוור 2 ב-yes Action ב-22:00
הומלנד 7 ב-yes Edge ב-22:00. העונה החדשה בשעה הנורמלית
גירושים 2 ב-yes Oh ב-22:00
להעיר את הדב בקשת 12 ב-22:15
נופל וקם 2 ב-yes Oh ב-22:30
החץ 6 ב-yes Action ב-22:45
מפורסם כמו לבן ב-yes Edge ב-23:00
שיי טאון ב-yes Edge ב-23:30

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו