המלצת היום – שלישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 28/04/2015 בקטגוריה ‏כללי

Veep, עמק הסיליקון, ההרצלים, אדיר מילר מאלתר, ריצ'רד פריור – עזבו היגיון, בסדר ההיעלמות, פטפוטי כוכבים, משפחת סימפסון, זרה, קריסטלה, מלכי השטח של אלסקה, ילדי מבחנה, השבוע שעבר עם ג'ון אוליבר, המנטליסט, ממלכה, מזכירת המדינה, מחשבות פליליות, רקדניות קטנות.

שלל מהנכר: המרגלים של וושינגטון (Turn), קומיוניטי, Safe House, לרקוד עם כוכבים, קאסל, מרוששות, מייק ומולי, NCIS: לוס אנג'לס, The Night Shift, גות'אם, The Following, ג'יין הבתולה, The Originals, בייטס מוטל, The Returned.

בערוץ 1 ב-21:00, ההרצלים.
סדרת תעודה בת ארבעה פרקים. כשתיאודור הרצל, חוזה מדינת היהודים, מת ביולי 1904 בגיל 44 בלבד, הוא השאיר אחריו, אישה, יוליה, ושלושה ילדים קטנים: פאולינה, האנס וטרודה. מותו של הרצל הותיר חלל עצום בעולם הציוני, אבל גם פתח את מסע הייסורים של משפחתו הגרעינית. כולם עזבו את העולם בנסיבות טרגיות ואף אחד מהם לא זכה לחיות כדי לראות את הרגע בו חזונו מתגשם. במשך שנים האמינו רבים כי בכך נסתם הגולל על צאצאיו של תיאודור הרצל. יותר ממאה שנים לאחר מותו יצאו יוצרי הסדרה לחפש את קרובי משפחתו, ולבדוק עד כמה נוכח הרצל וחזונו בחייהם, אם בכלל.

חלק מבני משפחתו מדרגות קרבה שונות חיים כאן בישראל, בתל אביב, בירושלים, בנצרת או בקיבוץ בית השיטה. אחרים אותרו בווינה, מתגוררים לא הרחק מהבית בו חי. מידע על קרובים נוספים הגיע מסרביה, מקרואטיה, מבלגיה. עובדת היותו של הרצל בן משפחתם משפיעה וקיימת כל רגע בחייהם של חלק מהם ואחרים ידעו כי הרצל הוא קרוב משפחה אך סירבו לשתף פעולה והעדיפו לשמור על המידע בסוד, גם מפני ילדיהם. אבל כמעט אצל כולם נוצר החיבור. חיבור לסיפור היהודי ולטרגדיה המשפחתית ששולחת את זרועותיה על פני הדורות – מעין גורל משותף המרחף מעל כל מי ששייך לשושלת של חוזה המדינה, בנימין זאב הרצל.

Herzls

בערוץ 2 ב-22:00, אדיר מילר מאלתר.
כמשתמע (והוא מצוין לדעתי).

בנשיונל ג'יאוגרפיק ב-23:00, פטפוטי כוכבים.
סדרה חדשה בהנחיית ניל דגראס-טייסון, המנסה לקשור בין התרבות הפופולארית למדע ולהפוך את האחרון לברור ונגיש יותר, עם הרבה הומור ותשוקה. נושאים מעוררי עניין – כמו מסע בחלל, חוצנים, המפץ הגדול, עתיד כדור הארץ וקיימות. בכל פרק יצטרפו לדגראס-טייסון קומיקאים, סלבריטאים ואורחים מיוחדים.

בכבלים,
בכן בחם ועוד ב-20:15 ו-23:40, סיינפלד.
הסדרה במלואה מההתחלה, שידור יומי.

בלוויין,
בכן או ב-22:00, עמק הסיליקון.
עונה שנייה וחדשה לקומדיה החמודה.

בכן או ב-22:30, Veep.
עונה רביעית וחדשה לקומדיה המופתית.

בכן תעו ב-23:00, ריצ'רד פריור: עזבו היגיון.
הבמאית זוכת האמי מרינה זנוביץ' ("רומן פולנסקי: מבוקש ונחשק") מציגה דיוקן מרגש ומבדר של הקומיקאי האגדי ריצ'רד פריור ("אוכפים לוהטים", "לילות הארלם"). החל מילדותו הקשה בבתי-הבושת של סבתו בפֶּאוֹריה, אילינוי, ועד לעלייתו המטאורית כאחד הסטנדאפיסטים והשחקנים הקומיים הנחשבים של המאה ה-20, כולל השדים שבהם נאבק ושמזכירים לנו עד כמה חופש אמנותי עשוי להיות נועז אך גם מסוכן. עם גישה חסרת תקדים לבני משפחתו הקרובים מאד ועם חומרי ארכיון נדירים, משרטטת זנוביץ' את חייו הציבוריים והפרטיים של אייקון הקומדיה. עם דייב שאפל, מל ברוקס, רובין וויליאמס, וופי גולדברג, פול מוני ואחרים.

סרטים

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, בסדר ההיעלמות.
פסטיבל הקולנוע של כן, שבוע קולנוע סקנדינבי. מותחן פשע מפתיע, מצחיק ומרושע שהשתתף בתחרות הרשמית בפסטיבל ברלין 2014, ערך סבב פסטיבלים מרשים (טריבייקה, סיאטל, סידני, פאלם ספרינג, חיפה) וזכה לביקורות מצוינות. זמן קצר לאחר שקיבל תואר של כבוד מממשלת נורבגיה, מגלה נילס שבנו נפל קורבן לפושע מהעיר הגדולה, ומחליט לבקש נקמה. אחד אחד הוא רודף את האחראים למות בנו, מהפושע הזוטר ביותר ועד למאפיונר שניצב בראש הפירמידה. עם סטלאן סקארסגארד, ברונו גנץ ("מלאכים בשמי ברלין"), בריג'יט היורד סורנסן ("בורגן").

ולא לשכוח:
ילדי מבחנה ב-MTV ב-18:45.
ממלכה בחם 3 ב-20:45.
סיפור שמתחיל בפוסט בערוץ 8 ב-21:00. פרק 2: זוגיות פתוחה. איתן אוהב את מיכל ומיכל אוהבת את איתן. אבל איתן רוצה לאהוב נשים נוספות, ללא הגבלה וללא מחויבות. מיכל מוכנה לתת לו חופש אבל רוצה לדעת שהיא האישה הנבחרת מכולן. כך מתחיל לו ספור שמתגלגל בתוך הקבוצה יחסים פתוחים. הסרט עוקב אחרי שרשור התגובות בפייסבוק ובחיים של קבוצה סגורה המתכנסת סביב הכותרת "פוליאמוריה – יחסים פתוחים". החיזורים, השאלות, התהיות על זוגיות, קנאה, אינטימיות וסקס, הרהורי חרטה ווידויים אישים, כל אלה ועוד נחשפים בשיחות הסגורות במסגרת הסרט והקבוצה.
מזכירת המדינה בכן דרמה ב-21:15.
רקדניות קטנות 4 בלייפטיים ב-22:00.
מחשבות פליליות 10 בכן פעולה ב-22:00.
זרה בכן דרמה ב-22:00.
השבוע שעבר עם ג'ון אוליבר בחם ועוד ב-22:00.
המנטליסט 7 בכן פעולה ב-22:45.
קריסטלה בכן קומדיה ב-23:00.
משפחת סימפסון 24 בערוץ 1 ב-0:00.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

Herzls

© עידו ישעיהו