הומלנד: דיוני פרקים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 31/08/2013 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

Homeland 2

עונה 1 (2011)
1.01: פיילוט
1.03: עור נקי
1.07: סוף השבוע
1.08: עקב אכילס
1.09: אש צולבת
1.11: החגורה
1.12: נחת 1

עונה 2 (2012)
2.01: החיוך
2.02: ביירות חוזרת
2.03: מצב של עצמאות
2.04: ריח של מכונית חדשה
2.05: שאלות ותשובות
2.06: נאום גטיסברג
2.07: הטיהור
2.08: אני אעוף רחוק
2.09: שני כובעים
2.10: לבבות שבורים
2.11: לזכר
2.12: הברירה

עונה 3 (2013)
3.01: איש הפח נפגע
3.02: אה, או, אה
3.03: מגדל דוד
3.04: המשחק מתחיל
3.05: מהלך היוגה
3.06: עדיין חיובי
3.07: Gerontion
3.09: פעם אחרונה ודי
3.10: לילה טוב
3.11: איש גדול בטהרן
3.12: הכוכב

עונה 4 (2014)
4.02: טריילון ופריספיר (דיון)
4.04: ברזל באש (דיון)
4.05: על אודות ילד (דיון)
4.06: מ-א' ל-ב' ובחזרה (דיון)
הומלנד 4.07: רדוקס (דיון)
4.09: משהו אחר מתרחש (דיון)
4.10: 13 שעות באיסלמאבד (דיון)
4.12: אמור היה לקרות (דיון)

עונה 5 (2015)
5.12: נצנוץ שווא

תגיות:
 • תתש

  אם לא התחלתם לצפות בסדרה או שאתם רק בהתחלה, אל תטרחו לצפות. באמת.

  אם אתם מחפשים סדרת ריגול/מתח טובה יש את האמריקאים הנהדרת ו-Spooks העוד יותר נהדרת (אבל רק עד עונה 4-5).

  • Tomer Soiker

   או שאפשר לצפות במקור הישראלי "חטופים".

   #אמראףאחדאףפעם

   • maayan

    LOL

 • אנונימי

  לא מסכים. סדרה מעולה, זה שהרוב פה נוטים לבקר כל דבר קטן שרע בסדרה, זה לא הופך אותך לרעה. וממליץ גם על האמריקאים, למרות שהיא פחות טובה לדעתי.

 • אנונימי

  אתם יכולים לעשות דיון על הפרקים של 4.03+4.04?

  • קיבלת (על פרק 4, וכמובן אפשר להגיב בו גם על השלישי).

 • אורטל מג'הז- חוברה

  עונה 4 פרק 11- מישהו יכול להסביר לי מי היה ברכב עם חקאני?

  • אנוניני

   דר עדאל

 • אנונימי

  עזרה: האם לראות את הפרק האחרון חרף הביקורת השלילות? אני פוחד להתאכזב

  • אם כבר צפית ביתר, אני מניח שכדאי להשלים. הרי גם ככה תצטרך לדעת מה קרה בו לפני שאתה ממשיך לעונה הבאה.

 • סתם אחד

  ספויילר לעונה חמש של הומלנד (כאילו למישהו אכפת)
  *

  *

  *

  *

  *

  *

  טוב, תגידו שאני פראייר, תגידו שאני חסר חיים, אבל אומפג, נהניתי מעונה חמש של הומלנד, נהניתי, אולי כי אני סאקר של הסדרה ושל קלייר דיינס ואולי כי העונה היתה טובה?
  בעונה הזאת הומלנד חזרה להצטיין בכל מה שעשה אותה טובה בשתי העונות הראשונות, אקשן, טוויסטים בעלילה, חוסר אמון (של הצופים) והדמויות בעמיתיהן למרקע, מזל לא נורמלי בכל הקשור לאקטואליה (רוסיה, דעא"ש, חיזבאללה, פליטים, אירופה, ישראל, סוריה, סנודן, אנונימוס, טרור בבירות אריופאיות ועוד), תפיסת עולם מורכבת, העלאת נושאי בטחון לדיון והכי חשוב מתח עד לפרק האחרון.

  קווין, כפרה עליו, תנוח נשמתו המצולקת והמסובכת בגן עדן, זכה בסוף להמתת חסד מידיה של קרי (כן, כן, לא הראו לנו, תמיד יש סכוי, יאללה זה הומלנד לא ליידי סטונהארט) במקום במוות הירואי חסר טעם באיזה חור לבנטיני. זה הגיע לאחר יאוש מנסיונות הפרישה שלו או כל יומרה להבנה של פוליטיקה ופשוט שקיעה בתור איש החיסול של הסוכנות (בסוריה או באירופה). אהבתי את השמוש בדמות שלו להעלאת הדיון: "האם השקעת הכסף עוזרת ואיך" שניסה לרמוז לבכירי הממסד הבטחוני שבעצם צריך להשקיע בחינוך, רווחה ובריאות במקום בנשק, והסכום של "יאללה לאפחד לא אכפת תגידו את מי להרוג וזהו".

  סול, לטעמי הגיבור של העונה. אולי הקטע של ה"עריקה" לישראל היה קצת מוגזם, אבל חוצמזה ללא ספק העונה הוא חזר להראות לכולם מאיפה הדג משתין, למרות שלא קיבל את המינוי לראש הסוכנות. מרגל מיומן, מנוסה, עם כמה אסים בשרוול ללמד את הצעירים. אהבתי את הדיון לגבי הנאמנות הכפולה של יהודי ארה"ב שהיה ברקע ובמניעים של דר עדאל (כפי שסול חושד). האם התזמון לשחרורו של פולארד היה מקרי? וכן למרות שקרי בגדה, אכזבה אך תמיד הכיחה את עצמה בסוף, לאליסון לא היה את אותו מזל וקרדיט בסוף.

  אליסון, האמת אהבתי את דמותה. בעולם שבו נבלות כמו דעאש טובחים בסיטונות, הרוסים מפוצצים את כל מי שבדרך והאמריקאיים מחסלים במזלטים ללא כל מצמוץ, ליצור נבל ראשי, אפקטיבי מיומן שמכיר את המשחק על בוריו, תסלחו לי אבל הברקה תסריטאית. אני אישית הייתי מוותר על הפלשבקים מעירק (או עורך אותן אחרת) ומשאיר את העמימות לגבי נאמנותה עד שלב מאוחר יותר. אבל ממש אהבתי את הדרך בה היא שחקה את המשחק (ואיך לעזאזל מישהי במעמדה לא דואגת לPlan B, אפילו לקארי היו דרכונים, נשק ומזומן בהיכון…).

  קארי, האישה והרעד בסנטר. פעם סוכנת, תמיד סוכנת. קלייר דאנס נשאה את העונה על כתפיה בצור מאוד משכנעת. הנסיון לחיות חיים נורמליים הרחק מלנגלי לא ממש עבד, כי גם בעבודתה ציפו שהיא תפעיל קשרים מעברה והם אכן הגיעו לרדוף אותה. נקווה שבעונה הבאה היא תוכל להתאחד עם פראני. אהבתי איך היא נסתה לשכנע את העו"ד הגרמני לברוח לבקתה, שם היא 'חקרה' את ברודי. אהבתי את הוידאו לפראני ואת העדוד/ איום של קווין :"הלו גברת, את מתה, תתנהגי בהתאם".

  וכן, בתור פרובינציאל אהבתי את הזווית הישראלית, אהבתי את הסלט בין השואה שהביאה את העולם עד הלום (אסור להשוות!), גרמניה ה'חדשה', יהודים, ישראלים והיחס לאסלם ה'מתון' בתוך כל הכאוס של 'מלחמה בטרור' והמשמעויות שלהן, הרבה פעמים משמעויות שנעלמות מעיני האזרחים.

  לסכום, אני מאוד נהניתי, היתה עונה מאוד אפקטיבית, מותחת ואקטואלית, נמתין לראות אם הקסם ממשיך גם לעונה שש, שמקווה שתהייה האחרונה כי יש גבול וצריך לפרוש עם טעם טוב.

© עידו ישעיהו