הברית

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 13/11/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "מחלקת גנים ונוף" 4.07

מסתבר שהיה שווה לחכות לטיפול בנשורת של פרידת בן ולזלי, כי היא מביאה עמה יופי של פרקי התמודדות. אמנם אין מה להשוות לפרק הקודם המופלא, אבל זו הייתה גרסתה המשובחת של "גנים" ל"גיאוגרפיה של עימותים גלובליים", הפרק השני בעונה השלישית של "קומיוניטי", שניצל אף הוא את אולם האו"ם המדומה כדי להציף בעיות אמיתיות של הדמויות על פני השטח ולהכריז מלחמות באמצעות מדינות שלוות בדרך כלל, וכל זה בעזרת טירוף שיוצא לחלוטין מכלל שליטה.

שני הפרקים בשתי הסדרות היו טובים, אבל לטעמי של "גנים" יותר, וגם הרבה יותר מצחיק. אני סאקר של בן, ולראות אותו כך מחוץ לנורמליות הגיקית שובת הלב שלו, נשאב אל תוך טירוף-מערכות-היחסים הנוירוטי של לזלי, היה כיף של ממש. הרגע שלו על הפודיום בסוף הגינוי שאירגן לדנמרק/לזלי, כאשר השליך מידו את המיקרופון וירד מהבמה, היה ניצחון מלבב. העובדה שמתחת להשתוללות הזו ישנו רובד מאוד עצוב הופכת את כל הסיפור לעבה, רב ממדי ולא מובן מאליו. אהבתי את העובדה שאפריל היא זו שדחפה את לזלי לכדי פיוס תוך שימוש מקסים במיקום התיכוניסטי כדי להפוך את השיחה ביניהן לאמיתית ומתוקה.

הסיפור המקביל של רון המנסה לשכור מחדש את טום היה משעשע בעיקר בזכות התגובות הגדולות של המלך המשופם לשלל הדמויות ההזויות שפקדו את משרדו. "Amazing" על ה'אנקדוטה' שהמרואיין גרי הוא מגרי, אינדיאנה, ונכונות לשכור את הקשיש שפוטר ב-1968 עקב גזענות ומאז גם מצא את עצמו בכלא. אגב, המרואיין השלישי היה לגמרי באסטר בלות', נכון? בידקו שוב את הקטע שלו בפרק (החל מדקה 10:20) ותחזרו אלי. את הסוף של הסיפור לא כל כך אהבתי, יותר מבחינת הביצוע מאשר הכתיבה. הזעם של רון היה מאוד במקום, אבל לא נראה שהוא באמת תופס את טום בחוזקה אלא יותר כמו ניק אופרמן האוחז בעזיז אנסרי בעדינות מחופשת לאלימות. אבל בסדר, זה היה רק גליץ' קטן בהשתלשלות ראויה בהחלט של חזרת טום למשרד.

 • סדרה מושלמת 🙂

 • איילון צפון

  וואו, הוא לגמרי היה באסטר בלות'.

  • לגמרי!
   We're just blowing through nap time, aren't we?

 • Ofir Artzy

  עם כמה שמצער אותי להודות בזה, הפרק שבר לאקי סטריק ארוך מאוד של פרקים מצוינים ומעלה. חשתי שהקונפליקטים שבו לא היו באמת חדשים או מעניינים מדי, אלא טחינה נוספת של מערכות יחסים שטופלו כבר. עם לסלי ובן התמודדו הרבה יותר טוב בפרק שעבר וחתמו בצורה רגשית ומושלמת – למה שוב? למה כל כך קרוב? הג׳וב של טום עדיין פנוי והוא מסרב לחזור אליו – צפוי לעייפה, וכל ההתנהלות בפרק של שתי הדמויות היתה עצלה. מילא אם הפתרון היה מקורי, אבל טום שדורש האדרה ורון שמוריד אותו לקרקע היה הפאנץ׳ הכי דיפולטיבי שהיה אפשר לתת לעלילה הזו (במיוחד אחרי רגע ההבנה ההדדית המקסים שהיה לשניהם בסוף העונה שעברה). כריס ואן עושים פוסט מורטם למערכת היחסים שלהם – לא סגרנו את זה בסוף העונה שעברה? לא צחקנו כבר על העובדה שהם יצאו מלכתחילה? לא סיכמנו שהם חברים שיכולים עכשיו לצאת לרקוד ביחד בלי קשר לכלום? ג׳רי מתפתל למשמע סיפורי בעילת בתו – תמיד מצחיק, אבל לא מחזיק. הדיסקליימר הקבוע שמגיע בהודעות כאלה – זו עדיין פארקס והיא עדיין מהנה לצפיה. אבל הפרק הזה היה רחוק ממושלם, וזה קצת מבאס.

 • תתש

  רעיון צבא האריות של אנדי צריך להישקל ע"י צה"ל.

 • MooTzk

  אפריל נפלאה בפרקים האחרונים, והשיחה שלה ושל לזלי במסדרון ביה"ס (ובפרט הסוף שלה) הייתה מהרגעים האהובים עליי בסדרה.
  לדעתי הטיפול ביחסים של בן ולזלי מצוין, וזה נשען לא מעט על איימי פוהלר (שלא הערכתי אותה במיוחד לפני הסדרה מעבר לעוד-יוצאת-SNL) ואדם סקוט. איפה הוא ואיפה מארק ברנדנוויץ. אני מסכים לגבי הסוף של טום ורון, היה אפשר לתת לזה קליימקס יותר מוצלח, אבל סה"כ זה נסלח. גם עלילת הכריס/אן השבועית הייתה טובה יותר וסיפקה את אחד הרגעים המצחיקים של הפרק ("Jogging is the worst! Sure, it keeps you healthy, but at what cost?!"). סה"כ עוד פרק אדיר לאוסף.

 • Amiramalasaad

  לארחונה עשיתי מרתון של משפחה בהפרעה, וברגע שראיתי את הדמות מרימה את הידיים לכיוון האוזניים וההערה על השנ"צ, ישר עלה לי באסטר בלות'.

 • היי, איימס מהעתיד כאן.
  כפיל הבאסטר-בלות' גולם ע"י קייל מוני (הלו ליידיז, SNL), שעשה קריירה מדמות הסטלן הישנוני מאז. מצחיק לראות את הגלגול של הדמות היחידה שהוא יודע לגלם.

  חוץ מזה, France שיחקה את הנערה שלזלי מחזרת אחריה ב-Prom בעונה השישית (לא נראה לי שזה ספוילר באיזושהי צורה). שמחתי לראות ששמרו על המשכיות עם תואמת לזלי נופ הצעירה הזו, אבל לא זכור לי שהזכירו את זה בפרק, וחבל.

© עידו ישעיהו