פשוט תרפה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 08/11/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "דקסטר" 6.06

במקרה של "דקסטר" אני נוהג לרוב בדיוק כשם שמציע שם הפרק, מרפה, מנמיך כל ציפיה מעבר לבידור טוב. אמנם מסבירני עד דק, לפרקים מעליב את האינטליגנציה, אבל בידור עם זאת. בכל זאת מדובר בסדרה שהצליחה לנפק רגעי מתח מורטי עצבים, אז כשעוד חשבנו שמישהו אי פעם יתפוס את דקסטר, ולצדם רגעי הלם איכותי לשמו.

לכן האכזבה שלי גדולה כשאני נתקל בתכסיס כה מבוזבז כמו שובו של רודי השבוע. באמת? זה מה שהצלחתם לעשות איתו? מבליח ככה בלי שום קשר לכלום? זה לא שנעלם מעיניי העיסוק ביחסי אחים לאורך הפרק, כמו גם הסמליות בעובדה שרודי מופיע ממש אחרי שבראד'ר סם נאסף אל אבותיו, אבל מערכת היחסים שלנו עם רודי כרוכה בדב לא פחות מאשר בדקסטר, וכנראה אפילו יותר. רוצה לומר, אם דברה הייתה בסכנה ודקסטר חרד לגביה, הופעתו של רודי הייתה מהממת יותר, או בכלל. הסיבה היחידה שאיכשהו קפצתי כשראיתי אותו עומד שם בצללים, היא כי ציפיתי להארי, ולמראה דמות אחרת חשבתי שמדובר בעד ראייה – חי, כלומר – ואז כשגיליתי שזה רודי אשכרה התאכזבתי. זה היה בזבוז משווע של שוק משובח בפוטנציה. איפה הימים של טריניטי הפוסע אל תוך מחלק הרצח כדי לבקר את דקסטר? ככה בונים רגע גדול.

בנוסף, התלונות שלי מהפרק הקודם קיבלו משנה תוקף הפעם. היריות האומללות באח סם – שבצפייה הנוספת בהקלטת הוידאו של המוסך, העובדה שהאחרונה בהן לא כוונה לראשו מטווח כל כך קצר נראית מעפנה עוד יותר – השאירו אותו בחיים וכשיר לשיחה רק כדי להחליף כמה מילים עם דקסטר. אני מצטער, אבל זה פשוט נעשה רע. מעין מתיחה על פני פרק שלם של הקלישאה שהסימפסונס הבריקה לתאר בסצינת מקביין-מנדוזה (הקטע מדובב לספרדית, אבל עדיין אדיר ומובן). בתווך של כל הדברים האלה, הסיפור הזה של "הוא התעורר מהתרדמת אבל בכל זאת הולך למות" נראה טיפשי ושקוף עד כאב.

הנחמה היחידה שלי היא דווקא סיפורי הדרמה ה"קטנים" יותר, כי אהבתי את העובדה שטראוויס מתחיל למרוד במורו ושחרר את הבחורה הפצועה, וגם את מאבק כוחות החושך והאור בתוך דקסטר, אם כי אני מקווה שישכילו לקחת את זה למקומות מעניינים. אם זה לא ברור מדבריי, אני לא מאוד סומך על היוצרים.

תגיות:
© עידו ישעיהו