גלגל המזלות (רק טיפת מזל, חלק ב')

חרף האכזבה מ-HBO, גם אצלה, גם בסטארז וגם אצל המתחרה השלישית שלהן במגרש ערוצי הפרימיום, שואוטיים – יש למה לחכות, לפחות על הנייר. הנה פירוט של כמה מהדברים הבולטים.

הסופרים הנשואים מייקל שייבון ואיילת וולדמן עובדים עם הבמאי דארן ארונופסקי ב-HBO על Hobgoblin, המתרחשת בזמן מלחמת העולם השנייה ומתארת חבורה של קוסמים שמנסה להשיב מלחמה לנאצים. במקביל ריקי ג'רבייז וסטיבן מרצ'נט יוצרים סדרה קומית נוספת בהפקה משותפת של HBO ו-BBC, בשם Life's Too Short, מוקמונטרי על השחקן הננס וורוויק דיוויס, שהתארח גם בפרק של "ניצבים" בעבר.

אל סטארז צפויה להגיע באוקטובר השנה הסדרה הפוליטית המסקרנת "בוס" בכיכובו של קלסי גרמר, שאת הפיילוט שלו יביים גאס ואן סנט בגיחתו הראשונה לטלוויזיה. לראשונה עבור גרמר הפרויקט הוא סדרת דרמה, וסטארז הזמינה ממנה כבר עכשיו שמונה פרקים אחרי מלחמת מחירים מצד רשתות כבלים נוספות. הסדרה, שגרמר עצמו מפיק את יחד עם שותפו ויחד עם ואן סנט, נוקטת השראה מ"המלך ליר" ומתמקדת בראש העיר של שיקגו (גרמר), המאובחן כלוקה במחלה מנוונת מוח, סוד שהוא ורופאו שומרים לעצמם.

בתחילת 2012 תגיע אל סטארז Magic City, דרמה תקופתית חדשה בת עשרה פרקים המתרחשת בסוף שנות החמישים על רקע המלונות ומועדוני הלילה במיאמי. ג'פרי דין מורגן, הלא הוא פאפא ווינצ'סטר האהוב מ"על טבעי", מככב, ולצדו בין היתר גם אולגה קורילנקו ("קוואנטום של נחמה", "קירות" של דני לרנר), מייקל ריספולי ("קיק אס"), דני יוסטון ("ג'ון אדמס") וקלי לינץ' ("90210").

http://www.youtube.com/watch?v=aGRf7vnSf04

סדרה נוספת שצפויה בסטארז בשנה הבאה היא Noir, עיבוד מבית ההפקות של סם ריימי (שכבר מפיק לרשת את "ספרטקוס") לסדרת אנימה יפנית על אודות מתנקשות שנלחמות בחברה סודית אבל לבסוף נאלצות לפנות זו נגד זו. גם ברשת שואוטיים מעבירים מכן הציור האפלולי אל הבשר והדם ומתכננים עיבוד טלוויזיוני לסדרת הקומיקס 100 Bullets, הנחשבת לאחת הנובלות הגראפיות הטובות ביותר של העשור הקודם. הסיפור, החף מאלמנטים על טבעיים למיניהם, עוקב אחר גבר מיסתורי המתכנה הסוכן גרייבס, ששם לו למטרה להפיל קבוצה סודית של מספר משפחות השולטות ברוב השפע והכוח בעולם. על העיבוד אמון דיוויד גוייר, האיש שיחד עם כריסטופר נולאן כתב את שלושת סרטי באטמן האחרונים – כולל זה שמצוי כעת בשלבי הפקה – ואת סופרמן החדש שבדרך. מצד שני, הוא גם זה שניווט את "פלאש פורוורד" המעפנה, כך שכדאי לקחת את זה בחשבון.

ראו גם: מעמודי הקומיקס אל המסך הקטן

זהו לא הקומיקס היחיד ששואוטיים מעבדת לטלוויזיה – נוסף לה גם Chew, סדרה בלשית יוצאת דופן שתהפוך לסדרה קומית ברשת הכבלים. העלילה עוקבת אחר הסוכן הפדרלי טוני צ'ו, שיכולתו הפראנורמלית לקבל רמזים מהאוכל שהוא בולס, מביאה אותו אל מקרי הפשע המוזרים ביותר. כמו כן, כידוע, מעבדת שואוטיים את "חטופים" הישראלית לכדי Homeland, עם אנשי "24" על ההגאים ועם קלייר דיינס, מנדי פטינקין ("מחשבות פליליות") ודמיאן לואיס – שוב חייל כמו ב"אחים לנשק" ושוב מקבל את החיים שלו בחזרה כמו ב"חף מפשע" – בתפקידים הראשיים.

פרויקט מסקרן נוסף של הרשת הוא Vinyl, דרמה המתרחשת בשנות השבעים ומתארת את תעשיית המוזיקה של התקופה בלוס אנג'לס דרך עיניהם של מנהלי האולפנים, של כוכבי הרוק, של סוחרי הסמים ושל נערות הליווי (אלה שבין הסדינים, לא אלה שעל הבמה). את הסדרה יצר ג'ייסון סמילוביץ', שאחראי על רצף מסחרר של כשלונות טלוויזיוניים שבוטלו אחרי פחות מעונה: "קארן סיסקו", "חטוף", "האישה הביונית" ו-"My Own Worst Enemy". אולי המעבר מהרשתות הגדולות אל הכבלים יסב לו סוף סוף קצת נחת. את הפיילוט של הפרויקט החדש אמור לביים בארי לבינסון, בהתאם לזמינות שלו בעת ההפקה.

כמו כן עמלים בשואוטיים על House of Lies, קומדיה שחורה בכיכובם של דון צ'ידל וקריסטן בל על אודות מרטי, יועץ ניהולי מצליח שאינו בוחל בשום דבר כדי להשיג ללקוחותיו את המידע שהם זקוקים לו. בל מגלמת בסדרה עובדת במשרדו של מרטי, בוגרת אוניברסיטה יוקרתית וחדה כתער.

ולמה העיניים שלכם כל כך גדולות?

החלק הראשון: רק טיפת מזל

© עידו ישעיהו