Posts Tagged ‘מבוקש (Person of Interest)’

מבוקש 4.11: If-Then-Else

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 10/01/2015 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

"מבוקש" עונה 4 פרק 11, ספוילרים בהמשך

Rage Against the Machine

Rage Against the Machine

מאז פרק הפיילוט של "מבוקש" (Person of Interest, שמה מלידה) לא דובר בבלוג על הסדרה, למעט איזכורים בתגובות על אהבתי אליה והעובדה המצערת שהיא זוכה להתעלמות בארץ. אולי אם הייתי כותב עליה בקביעות לא היה לי על מה להלין. התבנית הפרוצדורלית שהודבקה אל POI בתחילתה נראתה כמה שיוביל את הסדרה, אולם בשלב מוקדם הוצגו קווי סיפור מתמשכים ופרמיס שהשתלם החל מסוף העונה הראשונה. מאבקי שליטה בין ארגוני פשע וגוף מושחת בראשות משטרת ניו-יורק עמדו במוקד לא מעט, בייחוד בין שני חצאי העונה השלישית ובפרקים שקדמו לפגרת החורף האחרונה.

חרף זאת, העלילה המשמעותית ביותר סביבה את המכונה, המצאתו הגדולה של הארולד פינץ' (מייקל אמרסון, שמצליח למחות את זכרו כאחד הנבלים הגדולים בהיסטוריה הטלוויזיונית, בן ליינוס מ"אבודים") שנולדה כדי להילחם בטרור פוסט ה-11 בספטמבר, הפכה לכלי שרת של בעלי כוח מנוולים אך הסתירה צד אלטרואיסטי בהובלתו (לעתים הובלתם בעצמה) של פינץ' ושותפיו שגויסו לאורך השנים. המעמד האלוהי של הטכנולוגיה בימינו מיוצג ע"י המכונה, ומוביל לאמונות השונות בין שניים מהנביאים החשובים לקיומה, פינץ' ורוט (איימי אקר), ההאקרית היריבה שהפכה לשותפה למטרה ורואה במכונה אלה מודרנית של ממש. שיתוף הפעולה בין כל הגורמים תחת חסותה של המכונה הוביל להקמת צוות דמויות מרתק בנוסף לפינץ' ורוט שהגיעו מאסכולות שונות, ריס (ג'ים קאביזל) השליח בפועל זכה לשותפה בדמותה של שואו (שרה שאהי), שבעברה עבדה עבור אלו שניצלו את המכונה לרעה. יש גם את הבלש פוסקו (קווין צ'פמן) ו-Bear, הרועה הגרמני שמבין רק גרמנית, ובעבר גם הבלשית קרטר המנוחה (טראג'י פי הנסון).

התמה הדתית הגיעה לשיאה לקראת סוף העונה השלישית וממשיכה עד עתה, עם ירידתם למחתרת של צוות המכונה בעוד היא איבדה את אחיזתה לרעת סאמאריטן, טכנולוגיית AI מתקדמת ומרושעת הרבה יותר שמפעילה סוכנים רצחניים שמבצעים כל פקודה. המפגש האמיתי הראשון בין שני האלים החדשים הגיע לאחרונה באמצעות שליחים אנושיים, רוט מול ילד קטן וגאון, במטרה להשיג הסכם שלום. בחירה מודעת וקריפית של מחשב על, בייחוד בגלל המסרים שהעביר לצד השני.

[להלן ספוילרים לפרק]

המשך…

מעניין לעניין

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 25/09/2011 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ואז פוצצתי את הספינה על יושביה

Person of Interest הייתה דיכוטומיה מהרגע הראשון: מצד אחד סדרה שכותב ג'ונתן נולאן בשיתוף עם ג'יי ג'יי אברמס, מצד שני היא משודרת ב-CBS חובבת הפרוצדורליות ושונאת ההמשכיות, שהעיפה בשנה שעברה את יוצרי "דם כחול" כי היא רוצה יותר נוסחתיות בפרקים (כך על פי דיווחים לא רשמיים). למרבה היאות, פרק הבכורה של POI שיקף בדיוק את זה.

הדקות הראשונות שלו היו מרתקות בעיניי. לא משהו שלא ראינו קודם, אבל כבר מזמן לא בטלוויזיה. מאז ג'ק באוור, יש יאמרו, אם כי הווייב שקיבלתי היה של JB אחר, ג'ייסון בורן. ג'יימס קאביזל, הלא הוא ישו בכבודו ובעצמו ("הפסיון של ישו") כדמות מיסתורית עם זקן עבות ומשהו עצוב בעיניים, מזמבר את הצורה ברכבת התחתית לכמה נערים עשירים שחושבים שהם קשוחים. ואז פונה אליו מיליארדר מיסתורי-עוד-יותר וצולע – מייקל אמרסון, הלא הוא בן ליינוס [1] בכבודו ובעצמו (שנקרא כאן מר פינץ') – ומציע לו להצטרף אליו בניסיון למנוע פשעים לפני שהם מתרחשים.

המשך…

Upfronts 2011: סדרות CBS

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 07/06/2011 בקטגוריה ‏חדשות

לוח סתיו 2011/12 של CBS
מאת assafTV
פורסם לראשונה בפורום טלוויזיה אג'נדה

הרשת בעלת מספר הצופים הגבוה ביותר ועם הלוח היציב והמחושב ביותר הודיעה על הלוח החדש שלה. כרגיל אצל הרשת השינויים הם קטנים – אך משמעותיים.


 

שני
20:00 איך פגשתי את אמא – עונה 7
20:30 הסיטקום החדש – 2 BROKE GIRLS
21:00 שני גברים וחצי – עונה 9 מינוס צ'ארלי שין, פלוס אשטון קוצ'ר
21:30 מייק ומולי – עונה 2
22:00 הוואי 5-0 – עונה 2

ערב שנותר על כנו למעט סיטקום חדש עם קאט דאנינגס: 2 BROKE GIRLS, a comedy about two strikingly different young waitresses who form an unlikely
friendship, starring Kat Dennings and Beth Behrs

 

 

המשך…

© עידו ישעיהו