Posts Tagged ‘Agents of S.H.I.E.L.D סוכני שילד’

סוכני שילד 3.10: מוות

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 09/12/2015 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

מה חשבתם על "סוכני שילד" עונה 3 פרק 10?

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. - 03x10 - Maveth

סוכני שילד 3.09: סגירת מעגל

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 04/12/2015 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

מה חשבתם על "סוכני שילד" עונה 3 פרק 9?

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. - 03x09 - Closure

סוכני שילד 3.08: הרבה פאלי, מעשה אחד

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 20/11/2015 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

מה חשבתם על "סוכני שילד" עונה 3 פרק 8?

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. - 03x08 - Many Heads, One Tale

סוכני שילד 3.06: ׁבינינו מסתתרים

פורסם ע"י ‏שין גימל‏
בתאריך 06/11/2015 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "סוכני שילד" עונה 3 פרק 6

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. - 03x06 - Among Us Hide

למרות כמה רגעים מקרטעים ודמויות לא מספיק מגובשות בפרק השבועי, בסה"כ מדובר בפרק טוב שמכניס עוד עניין לעלילה העונתית.

אנדרו חוזר, חי, מהתקיפה על ידי הידרה בסופר. לדבריו, הוא ניצל על ידי סוכן שילד שהיה במקום. מיי מאשימה את האנטר במה שקרה, וגם קולסון, שמספסל אותו. מיי מחליטה להמשיך את המרדף אחר וורד בעצמה, ומגייסת את בובי – שעוברת את מבחן הכשירות של מיי, אע"פ שהריאה שלה טרם החלימה. בובי ומיי מתחקות אחרי וורנר, בתקווה שיוביל אותן לוורד. שביל הכסף מוביל אותן דרך בנק באיי קיימן, שם בובי מנסה להוציאן מסיטואציה מסוכנת בדרך השלום, אבל לבסוף מיי וגישתה האלימה מצילות אותן. הדיון שמתפתח לאחר מכן בין מיי לבובי הוא מעניין, לא רק כי הוא משקף את הכיוון שבו הדמויות האלה הולכות – הספקות שמנקרים בבובי לגבי פעילות השטח, והזעם המתפרץ ממיי – אלא כי הוא מראה כיצד מיי מנסה לחנך את בובי לפי סט הערכים שלה שצמח מהטראומה שעברה. עם זאת, סצינת המבחן בהתחלה והסצינה בבנק קלושות למדי עלילתית ומבחינת ההתנהגות של הדמויות בהן.

דייזי מספרת לקולסון על התיאוריה שלה לפיה לאש הוא חלק מה-ATCU, וקולסון מתרה בה שלא לגרום לחיכוכים עם ה-ATCU בזמן שהוא מנסה לשפר את יחסיו עם רוזלינד. בתגובה לטענה החוזרת של דייזי לגביהם, קולסון טוען לאי-מעורבות רגשית שלו בעבודה, הערה בעלת הקשר מעניין כאשר היא נאמרת כלפי דייזי. מאק מעלה בפני דייזי את הסברה שבנקס הוא לאש, והאנטר מצטרף אליהם על מנת לעקוב אחריו. בזמן שמאק ודייזי מתבלטים כיצד להמשיך, האנטר מהמם את בנקס, ומציע לקחת ממנו דם כדי לבדוק אם הוא איניומן. מאק ודייזי זורמים, אגב הערות לגבי בעיית הזעם של האנטר. בזמן שסימונס בודקת את הדם (התוצאה שלילית, לאכזבתה של דייזי), הם נוסעים בעקבות הודעה מהטלפון של בנקס אל מה שמתגלה בסופו של דבר כבסיס של ATCU. שם הם רואים איניומן במיכל מוכנס לתוך מחסן, בזמן שקולסון ורוזלינד צופים מהצד. קצת לא ברור מה עובר על האנטר כרגע, אולי זה היה ניסיון להטעיה לגבי הזהות של לאש. מאק הוא בכלל סטטיסט. לחילוקי הדעות בין דייזי לקולסון יש פוטנציאל להיות בסיס לויכוח אידיאולוגי מעניין, וזה יפה שהסדרה מצליחה להפוך את הרקע של הדמויות הללו לטרי שוב בהיבט הזה.

קולסון ורוזלינד עושים רגשי אחד לשני בדרך ל-ATCU לגבי הסתרת המידע ההדדית בינהם, וקולסון מתעקש להתלוות אל רוזלינד אל מה שמתברר כדירתה שזה עתה פרצו אליה. כל אחד מהם סבור שהשני אחראי לפריצה – רוזלינד בגלל שקולסון ידע שלא תהיה בביתה, וקולסון בגלל שהוא חושד שרוזלינד מנסה לגרום לו לחבב אותה ולעכב את הגעתו ל-ATCU. מאוכזבת מחשדנותו של קולסון (שוב הרגשי הזה), רוזלינד לוקחת אותו למתקן, ושם היא מסבירה לו שה-ATCU שומרים את האיניומנס בהקפאה עד שתימצא להם תרופה – כדי להגן עליהם. קולסון מסיק שהניסיון שלה עם מחלה של אדם קרוב הוא אישי – והיא מספרת על בעלה, שנפטר מסרטן (והיא הייתה עושה הכל כדי "להרדים אותו לזמן מה" – רפרנס לדולהאוס). קולסון ורוזלינד מעידים זה על אנושיותו של זה, והיא מאשרת שאכן ניסתה לגרום לו לחבב אותה. כלפני שבועיים, קו העלילה של רוזלינד וקולסון ממשיך לשחק היטב על האופן שבו הרגשות והאינטרסים שלהם באים לידי ביטוי.

לאחר שוורנר נכשל בהריגתו של אנדרו, קיבו ווורד מתכננים את סופו של וורנר, שבינתיים בורח אל מליק, אחד מהבוסים הנותרים של הידרה (כשהעלילה דורשת, תמיד יהיה עוד אחד כזה). מליק מסגיר אותו לוורד. בבסיס, אנדרו מחלים, תוך שהוא מנסה לדלות מדייזי פרטים על מיקומו של לינקולן, ומקבל ייעוץ מסימונס שהתגברה על הטראומה האישית שלה. עם זאת, כפי שמתגלה למיי כשהיא ובובי מוצאות את וורנר, אנדרו הוא לא אחר מלאש. לגילוי הזה, הגם שלא היה בלתי-צפוי,  יש השלכות מעניינות – ראו התגובה של מיפ על הפרק הרביעי.

עוד בפרק, האנטר המשועמם מייעץ לפיץ שלא לעסוק בהצלת וויל (אגב איזכור של טראומות יחסים מהעבר, סוג של מוטיב בפרק). סימונס מתנצלת שוב בפני פיץ על הסיטואציה שבמסגרתה הוא מסייע לה להחזיר את וויל, והוא מבטיח לה שזה יקרה בסוף, תוך שהוא מריץ בדיקת רקע על וויל. שום דבר דרמטי מדי בקו העלילה הזה הפעם, אבל הוא היה עשוי באופן יעיל.

סוכני שילד 3.05: ׁ4722 שעות

פורסם ע"י ‏שין גימל‏
בתאריך 30/10/2015 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "סוכני שילד" עונה 3 פרק 5

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. - 03x05 - 4,722 Hours

עד שסוכני שילד מתאווררת קצת מההמשכיות לטובת פרק שעומד בפני עצמו, היא עושה זאת בפרק נוראי. ייתכן שבידיים אחרות תיאור התקופה של סימונס על כוכב שומם ואפל היה יכול לעבוד – אולי היה כאן ניסיון לרכב על ההצלחה (או ההצלחה הצפויה) של The Martian – אבל התוצאה משעממת למדי, נראית רע ויזואלית, והיא תשובה מאכזבת לתהיה לגבי המתרחש מעבר לשער, שליוותה אותנו מתחילת העונה. על תלונותיי בנושא מיעוט צילומי החוץ בסדרה ניתן כעת רק לומר – היזהרו במשאלותיכם.

לאחר שנשאבה לתוך הכוכב חסר אור-השמש ובעל שני הירחים, ג'מה מבלה זמן מסויים בלהישאר במקומה, ולדבר אל עצמה ואל תמונתו של פיץ בטלפון (כתיבה איומה). לבסוף היא מחליטה לעסוק בהישרדות, ונאבקת במזג האוויר ובמפלץ מסרטי אימה סוג ב'. היא נלכדת ונכלאת על ידי אדם נוסף שנמצא על הכוכב, ולאחר הבונדינג הבלתי-נמנע הוא מתגלה כוויל, אסטרונאוט שהיה נטוש על הכוכב במשך 14 שנה. וויל נשלח לכוכב על ידי נאס"א, שהחזיקו בזמנו במונולית (אנו יודעים שה-ATCU התפצלה מתוך DARPA ונאס"א, ועשויה להיות לכך חשיבות בהמשך). ביחד עם וויל, הגיע צוות של מדענים – כולם מתו מאז – לטענת וויל, בעקבות מפגש עם "זה", סופת חול\יצור חי\המפלצת מ"אבודים". סקפטית כתמיד, סימונס רואה ב"זה" תופעת טבע בלבד. סימונס מתרגלת לחיים עם וויל, אבל מתעקשת לחקור את "אזור איסור הטיסה", מקום מושבו של "זה". היא מוצאת מכשיר ניווט עתיק (שאולי היה שייך לבריטי מהמאה ה-19 שראינו נבלע פנימה בפרק השני), ומצליחה להסיק כיצד יוכלו היא ווויל לחזור הביתה: באמצעות הכוכבים. המכשור של ווויל והסוללה שנותרה בטלפון מאפשרים לה לזהות את הנקודה הבאה שבה ייפתח השער, שכפי שסימונס מסבירה, מושפעת מתנועת הירחים. כשהיא ווויל מגיעים אל השער, הוא נפתח בנקודה רחוקה מדי, והם לא מצליחים לשגר אפילו מסר בבקבוק פנימה. מיואשים מהסיכוי לחזור הביתה, וויל וסימונס מתאהבים (כפי שחזתה יערה). בדייט לקראת זריחה נדירה נצפה אור אקדח-הזיקוקים של פיץ. סימונס רצה אל השער, אבל מאבדת את וויל, שככל הנראה נאבק באותו הזמן ב"זה". יתר נוחות-תסריטאית על רקע של צילומים מטושטשים מביאים את סימונס אל מעבר לשער, ומשאירים את וויל על הכוכב (הוא נצפה גם בטיזר הסיום, כך שככל הנראה לא היה יציר דימיונה של סימונס). בהווה, סימונס מספרת כל זאת לפיץ, שנראה שכבר פתר את הבעיה של פתיחת השער, והוא בסה"כ בסדר עם הרעיון של לחזור לכוכב ולהציל את וויל. אני מניח שאין סיכוי שזה יקרה בין הפרק הנוכחי לפרק הבא, אבל כפי שאמרה סימונס, תמיד יש תקווה.

פינת האולי-רפרנס: למדנו שאנשי מערות מנצחים אסטרונאוטים.

סוכני שילד 3.04: ׁשדים שאתה מכיר

פורסם ע"י ‏שין גימל‏
בתאריך 23/10/2015 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "סוכני שילד" עונה 3 פרק 4

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. - 03x04 - Devils You Know

פרק טוב של "שילד", עם התקדמות עלילתית והתפתחות דמויות למכביר.

לערב משעמם של בישול בביתם של שני איניומנס מפריעה אלישה, האיניומן שמסוגלת לפצל את עצמה מהעונה הקודמת. היא מגיעה בשליחות שילד, אבל לפני שהיא מספיקה לגייס אותם, מגיע לאש, המפלץ מהפרק הראשון העונה, והורג אותם, ואת אלישה שבדירה. אלישה שבמטוס, בינתיים, מרגישה זאת היטב. דייזי ומאק יוצאים לרדוף אחרי לאש, בעוד שפיץ ובובי חוקרים את הדירה, לאכזבתה של בובי שרוצה להצטרף למרדף, ושל פיץ שמאוכזב מכך שהיא אינה סימונס. ה-ATCU מגיעים לאחר שקולסון הזמין אותם, אבל לאש מצליח להימלט. רוזלינד כועסת על כך שקולסון לא עדכן אותה מראש, ומבינה שמדובר באיניומנס מלפני התפשטות המגיפה.

דייזי מגלה וירוס על מחשב שנלקח מהדירה שנועד לאתר את המיקום של האיניומנס. קולסון מנחה אותה לשתף את המידע הזה עם ה-ATCU, למרות התנגדות שלה ושל בובי. ה-ATCU מוסרים שהוירוס היה גם אצל האיניומנס האחרים שמצאו, אבל זו דייזי שמצליחה למצוא את המקור שלו – דווייט פריי, איש תוכנה שעבד בעבר עבור הביטוח הלאומי. דייזי רומזת למעורבות של ה-ATCU ולהזדהות-יתר של קולסון עם רוזלינד שפוגעת בשיקוליו. ביחד עם ה-ATCU, דייזי, מאק, וקולסון מגיעים לדירה של פריי, ונראה שהוא אלרגי לנוכחותה של דייזי. לאחר שקולסון חונק את פריי עם היד הביונית שאולי-יש-לה-אצבע-לייזר, פריי מספר לקולסון ורוזלינד שלאש מפעיל אותו והוא רק מוצא את האיניומנס עבורו, ורואה בלאש מוציא להורג רחום ש"מרפא" את האיניומנס מסבלם.

מאק ודייזי מצטרפים למשאית עם פריי כדי לראות כיצד הם מחזיקים את האיניומנס, והמשאית נעה במעגלים, ככל הנראה בזמן שבנקס דואג לאסתטיקה של הבסיס של ה-ATCU. אבל המשאית לא מגיעה ליעדה – לאש תוקף אותה, והורג את פריי. דייזי מספיקה לראות מהצללית שלו שהוא הופך לאדם בשעה שהוא עוזב. בסה"כ קו העלילה המרכזי היה מספק למדי, בעיקר כי הוא הציב במרכז את הקשר המתהדק והדימיון בין קולסון ורוזלינד, והביקורת של דייזי עליו.

גרנר מנסה לדובב את סימונס ולשכנע אותה שהיא בטוחה כעת, אבל זה לא הולך טוב מדי. גרנר מבקר את קולסון על כך שלא ביקש ממנו לאשר את אלישה טרם המשימה, וקולסון מתרץ זאת בכך שלא צפה את המתקפה. מיי מגיעה על מנת להזהיר את קולסון לגבי שיקול הדעת של האנטר בחדירה להידרה, ולבקש תגבורת, מה שקולסון מוכן לעשות למרות בעיית משאבים. קולסון מוכן לפטר את גרנר אם זה אומר שיוכל לקבל חזרה את מיי, אבל מיי אומרת ששילד אינה קשורה למה שקרה בינהם. גרנר רוצה את מיי חזרה ומבין שטעה, אבל מיי רואה בעזיבתו אותה כגמול הולם על מה שעשתה לו. הדרישה של גרנר להיות מעורב יותר בעבודה של שילד, ביחד עם השינויים ביחסיו עם מיי והחקירה של סימונס, יוצרים את החשד שיש לו מניעים נסתרים – וזוהי הטעיה יפה לקראת המאורעות בעלילה של הידרה.

וורד וקיבו בודקים את משלוח הנשק מהאנטר, בזמן שוורד מספר לו על מבצע שידרוש טאץ' ייחודי. מיי מבקרת את האנטר על כך שאין לו מספיק מודיעין טרם החדירה, אבל האנטר לחוץ לחסל את וורד לפני שבובי מבריאה מספיק כדי לצאת למשימות שוב. בבסיס של שילד, בובי מתוסכלת מכך שאינה יכולה לסייע להאנטר, וקולסון מוציא צוות על מנת לסייע לו מבלי ליידע אותה (לשמחתו לאיד של פיץ, ממנו בובי הסתירה את המחקר של סימונס). במחסן של הידרה, האנטר פותח בקרב מול וורד ואנשיו, ומיי מגיעה לסייע. הצוות של קולסון לא מספיק להגיע, ווורד שולף את הקלף הסודי שלו – וורנר פון סטרייקר, שנמצא ליד ד"ר גרנר ויכול להרוג אותו. מיי אינה יכולה לסכן את גרנר, אבל האנטר לוקח את ההחלטה בשביל שניהם, ומספיק לפגוע בוורד אך לא להרוג אותו. פון סטרייקר, בינתיים, הורג את גרנר – לכאורה, לפחות. וורד והידרה היו השבוע נבל אפקטיבי למדי, בעיקר בגלל הסיטואציות שבהן העמידו את מיי והאנטר, אבל גם כי הן נתנו הזדמנות להראות את אי-היכולת של שילד לתפקד במספר חזיתות במקביל.

פיץ מוצא את המחקר של סימונס לגבי המונולית, וסימונס לוקחת אותו חזרה בפאניקה. בטיזר שמציג מעט מדי התקדמות עלילתית מהשבועות הקודמים, פיץ מסיק שסימונס רוצה לבנות מחדש את השער, והיא מבקשת את עזרתו, ומוכנה לספר לו את האמת על מה שקרה בצד השני. לא בפרק הזה, כלומר.

  • פניני דיאלוג:

Coulson: I think the conspiracy nut in you had a few too many lattes this morning.

Daisy: I did have a latte. It was a double.

  • מעקב לוגואים: קולסון אולי הסיר סמלים של שילד מהרכבים ואת הלוגו של ה-SSR מהמשרד, אבל שני הלוגואים עדיין מרוססים על קירות הבסיס. הלוגו של הידרה מופיע במשרד של קיבו (שגם ראינו בפרק הקודם). והאנטר מתפקד בפרק הזה כסוכן של אדידס.

סוכני שילד 3.03: ׁאיניומן מבוקש

פורסם ע"י ‏שין גימל‏
בתאריך 17/10/2015 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "סוכני שילד" עונה 3 פרק 3

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. - 03x03 - A Wanted (Inhu)Man

סוכני שילד הצליחה לשמור על מתח השבוע, תוך שהיא מנווטת את העלילה העונתית בכיוון מעניין, גם אם היא נמרחת מעט בעלילות המשנה.

ה-ATCU רודפים אחרי לינקולן ומפרסמים אותו בפומבי כאחראי ל"מתקפת הטרור החייזרית" בבית החולים. שילד, בינתיים, לא מצליחים להביא אותו לבסיס למרות מכשיר מעקב שמאק שתל עליו. דייזי רוצה לצאת למצוא אותו, אבל קולסון מעדיף שתחפש אחריו מהבסיס – כיוון שכרגע גם היא בסכנה. היא מסבירה שהמוטיבציה שלה למצוא את לינקולן היא מתוקף תפקידה כאחראית על צוות האיניומנס שקולסון הורה לה להקים, אבל לפי קולסון, הנסיבות הופכות את הצוות ללא רלוונטי (כרגע?).

לינקולן פונה לחבר בשם ג'ון (ארזט מ"אבודים"), שהציל אותו בעבר מאלכוהוליזם וניסיונות התאבדות. ג'ון משכן אותו באופן זמני בביתו ומסכים למכור לו את האוטו, על אף שלינקולן לא מסביר ממה הוא בורח, רק אומר שהוא לא עשה שום דבר רע (את הכסף, אגב, אנו רואים שלינקולן גנב מכספומט). ג'ון רואה את ההתרעה על לינקולן בטלוויזיה ומתקשר ל-ATCU. במהלך עימות עם לינקולן, ג'ון חוטף התקף לב ומת, ולינקולן לא מצליח להציל אותו. לינקולן מתקשר לדייזיי בבקשת עזרה, ומאק ודייזי יוצאים לחלץ אותו.

רוזלינד מה-ATCU וקולסון נפגשים, ומחליפים עקיצות לגבי המכונית שלה והיד שלו. קולסון מביע ביקורת על שיטת הפעולה שלה, שמעוררת פאניקה לגבי האיניומנס. רוזלינד מודה שהמניע שלה לתפוס את לינקולן הוא להראות תוצאות, וקולסון מודה שהסיבה למפגש היא כדי למנוע מרוזלינד לפרסם את התמונה של דייזי מבית החולים. דייזי מגיעה אל לינקולן, שחש אשמה על המוות של ג'ון – "החבר היחיד שלו", ומגדיר את עצמו כמסוכן ואובדני. דייזי עונה שזה לא מי שהוא – הוא אדם שנתן לה תקווה, "מקום בעולם" (התייחסות ל"הנוקמים 2", שכשלעצמה היא התייחסות לסרניטי), וכעת היא מנסה לתת לו תחושה של מטרה. הם מתנשקים, והוא מסכים לבוא איתה  – מה שנהפך ללא רלוונטי כאשר קולסון מסכים להסגיר אותו ל-ATCU.

לינקולן בורח שוב, ובנקס מה-ATCU מחליט במקום זאת לקחת את דייזי. כתחליף, קולסון מציע לרוזלינד לעבוד עבורה. במשרד, קולסון מסביר לדייזי שהוא לא מתכוון להילחם יותר עם אנשים על "מי הולך להילחם את הקרב האמיתי" (הדים של "להילחם את הקרב הטוב" מאנג'ל). דייזי, בתגובה, מציינת שה-ATCU צדים איניומנס ושאסור לבטוח בהם. דייזי מודה למאק שלא סיפר לקולסון על הנשיקה, ומאק גובה ממנה בתמורה סיוע באקסבוקס.

הרעיון של שילד שעובדת עבור ה-ATCU מזכיר את אנג'ל מעוד בחינה – הקונספט לפיו הגיבורים מחליטים לעבוד עבור החבר'ה הרעים, בניסיון לחולל איזשהוא שינוי מבפנים. אף על פי שנראה שקולסון נגרר לתוך ההסכם הזה, חצי-משתמע שזו הייתה התכנית שלו מלכתחילה. ההסבר לפיו הוא קבע את הפגישה בגלל הצילום מבית החולים הוא מעט קלוש.

בקו עלילה שהיה יכול להתרחש בבית חולים, סימונס מתקשה להתרגל לעולם שסביבה, על כח הכבידה הקל והטלפונים הרוטטים שלו. היא לא מספרת על החוויות שלה בעולם האחר, מעבר לכך שהיא ניצודה שם על ידי משהו. בעצתה של בובי, פיץ לוקח את סימונס לדייט שהובטח בסוף העונה הקודמת,  אבל משהו – בתוך היין? – גורם לה לפרוץ בבכי. בבסיס, בובי מוצאת אותה עובדת על השאריות של המונולית, וסימונס אומרת לה שהיא חייבת לחזור, בסוג של טוויסט "אבודים" שכזה.

בעלילת משנה ג', מיי והאנטר מתחילים בטיפוס במעלה ההיררכיה של הידרה, דרך ספאד, קולגה בריטית של האנטר, שהאנטר מתאר כפסיכופת וגנב רצחני. לאחר בונדינג של ספאד והאנטר על בירה ובמבטא בריטי שדורש כתוביות, ספאד מסכים לשדך אותם עם הידרה, אבל כדי לשכנע אותם באמינותם הם יצטרכו לנצח בקרב פנים אל פנים. האנטר מזכיר למיי שעליה לשמור על פרופיל נמוך, ולכן למרות שהיא חזקה ממנו, עדיף שהוא ייקח על עצמו את הקרב. בינתיים הוא מספר לה על התערבות שנעשתה בבסיס – הוא הימר על כך שהיא עזבה את אנדרו, ומסתבר שהפסיד.
היריב של האנטר בקרב מתגלה כספאד, שאותו האנטר מנצח באמצעות אגרופן מתכת, תוך שהוא הורג את ספאד. בינתיים, מיי בכל זאת מכסחת את הצורה לשלושה בריונים, בתקווה שהבושה שלהם מההפסד תעזור לה לשמור על הפרופיל הנמוך. הניצחון מביא את האנטר למפגש עם קיבו – עוזרו של וורד, שלאחרונה נראה בפרק הקודם חוטף מכות מוורנר פון-סטרוקר. בפרקים הבאים נגלה אם וורד נטש את דרך הטרור והחליט לפתוח רשת של מועדוני פייט-קלאב.

סוכני שילד 3.02: הייעוד שבמכונה

פורסם ע"י ‏שין גימל‏
בתאריך 09/10/2015 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "סוכני שילד" עונה 3 פרק 2

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. - 03x02 - Purpose in the Machine

בשבוע שעבר ערכנו היכרות מחודשת עם הדמויות של "סוכני שילד". השבוע קיבלנו פרק שאמנם מחזיר חלק מהן לסטטוס קוו ולא כלל הפתעות עלילה גדולות מדי, אבל החליק זאת בצורה יפה עם דיאלוג שנתן לדמויות בשר ולא מעט הומור.

באנגליה של 1839, קבוצת אצילים (אולי גרסא קדומה כלשהיא של שילד?) מקריבה אחד מתוכם למונולית, מתוך ידיעה שלא יחזור. בחזרה בזמן ההווה, אנו ממשיכים מהיכן שהפרק הקודם הפסיק, כאשר הצוות מחלץ את פיץ מהתא של המונולית, אבל גרגר חול שנמצא עליו מאשש את התיאוריה שמדובר בשער למקום אחר. בזמן שחלק מהצוות יוצא לבדוק זאת או לצוד את וורד, דייזי ומאק נותרים בבסיס על מנת ללוות את ד"ר גארנר בהערכה הפסיכולוגית של ג'ואי (שאינו מופיע בפרק הנוכחי). ד"ר גארנר קובע שג'ואי אינו כשיר, ובשיחה עם דייזי מבקר את המהלכים הנואשים של קולסון ואת להיטותה להקים צוות של איניומנס, בעוד שהוא מאבחן אותה כמנהיגה בהתהוות. דייזי מסבירה את המניעים שלה לעשות זאת, אולי בצורה מעט יותר טובה מההסבר שניתן לכך בסוף העונה הקודמת. בסך הכל למרות שהשימוש באבחון הפסיכולוגי על מנת לאפיין את הדמויות הוא די שקוף, הספק שמוטל במעשיהן עדיין יוצר עניין ונותן להן נפח.

כפי שחזה תומר, אנו פוגשים שוב את פרופסור רנדולף האסגארדי, כאשר קולסון, בובי, ופיץ מנסים לדלות ממנו מידע על המונולית. רנדולף מסכים לסייע, לאחר שקולסון מאיים להסגיר אותו לממשלה (כנראה ה-ATCU, שכמעט ולא מוזכר הפרק), ולאחר הבטחה של קולסון להשמיד את המונולית. באמצעות המגילה שפיץ מצא רנדולף מכווין אותם לטירה באנגליה שהופיעה בתחילת הפרק. בטירה, ידי הצופים דוברי-העברית נשלחות אל פרצופם, כאשר ממשיך השימוש במילה העברית "מוות" כמכשיר עלילה אקזוטי. קולסון מבחין בהופעתה החוזרת של המילה ככזו שפוגמת בניסיון לשמור סוד, ומסביר כך את החלטתו להסיר את סמלי שילד מהרכבים (אך לא מהמטוס). הטירה מכילה מכונה סטימפאנקית-משהו שמטרתה היא לפתוח את השער שבמונולית. מאק ודייזי מביאים איתם את המונולית ומצליחים לפתוח את השער לזמן קצר, אך המכונה נשברת ודייזי גם נפגעת – ייתכן וכאן יש המשכיות לטענה מהעונה הקודמת לפיה מטרת המונולית היא להשמיד את האיניומנס. פיץ ודייזי מבינים כי דייזי יכולה לפתוח את השער בעצמה, והיא עושה זאת. אך במקום התכנית לפיה ישוגר גשוש דרך השער, פיץ נכנס לשם בעצמו, ומצליח לחלץ את סימונס מאותו "מקום אחר", לפני שהשער נסגר והמונולית נהרס. קולסון מספר לרנדולף שדייזי היא איניומן, עוד מילה שרנדולף מזהה. דבר ממה שקרה בקו העלילה המרכזי בפרק לא היה בלתי צפוי, אבל הוא עדיין הכיל מעט יותר התרחשות ומעט פחות ראשים מדברים מבפרק הקודם.

בקו עלילה מקביל, מיי מגנה על אביה בביתו באריזונה מפני מה שהיא חוששת שהוא ניסיון של וורד להגיע אליה דרך קרוביה, אך מסווה מאביה את מטרת הביקור שלה. האנטר ואביה חושפים כל אחד בנפרד את הבלוף שלה, ומשכנעים אותה להצטרף אל האנטר במשימה לחיסול וורד. אנחנו גם למדים שמיי בילתה זמן מסויים עם גארנר בהאוואי, אם כי ככל הנראה היחסים בינהם חזרו לקיפאון שבו היו לפני כן. האנטר מתכוון לחדור לשורות הידרה, ואינו מודאג מכך שיזוהה. החלק עם מיי כלל מעט יותר מדי סיפור רקע, אם כי כפי שכתבתי בסיכום העונה הקודמת קשרים של הצוות לעולם שבחוץ הם בסה"כ התפתחות חיובית.

בפרק הנוכחי חזר גם וורד לתמונה, הפעם עם בן חסות חדש. לאחר שהוא סוחט את המיקום הנוכחי של "ילד" מבכיר לשעבר בהידרה, מתברר שאותו הילד הוא וורנר וון סטרוקר, הבן של הברון וון סטרוקר ז"ל (שהופיע ב"הנוקמים: עידן אולטרון"). לאחר שהוא בוחן את וורנר, וורד מציג לוורנר את חזונו להרכבתה מחדש של הידרה. בטיזר הסיום, וורנר מצטרף כתלמיד לקורס של ד"ר גארנר. נותר רק לקוות שהניסיון החוזר של וורד בחניכה ייגמר בצורה יותר מעניינת הפעם.

  • פניני דיאלוג: בובי מאתגרת את הידע ההיסטורי של רנדולף כאשר היא מאזכרת את הבונקר שמתחת למוזיאון הלובר.
  • וורד מתייחס לוורנר בהתחלה כ"מר בראון", וזוהי ככל הנראה התייחסות לוורנר וון בראון, מדען רקטות גרמני שעבד עם הנאצים ומאוחר יותר עם האמריקאי.

סוכני שילד 3.01: חוקי הטבע

פורסם ע"י ‏שין גימל‏
בתאריך 03/10/2015 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "סוכני שילד" עונה 3 פרק 1, פתיחת העונה השלישית 

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. - 03x01 - Laws of Nature

סוכני שילד פתחה את העונה בפרק עמוס באקספוזיציה לצופים חדשים ותזכורות לאירועי העונה הקודמת, כמו גם באזכורים לעולם הרחב של מארוול. מבחינת עלילה חדשה, כרגע יש כאן בעיקר פוטנציאל.

בתחילת הפרק אנו נחשפים לג'ואי, איניומן בעל היכולת להתיך מתכות מרחוק, כאשר הוא נרדף על ידי צוות מבצעים מיוחדים, אבל לבסוף ניצל על ידי שילד. צוות המבצעים מתברר במהלך הפרק כחלק מ-ATCU, סוכנות שהוקמה על ידי נשיא ארה"ב (וויליאם סיידלר, בתפקידו מ"איירון מן 3") על מנת לנטרל איומים על-טבעיים, ממש כפי ששילד הייתה אמורה לעשות בעבר. הסוכנות נוצרה ככל הנראה משילוב כלשהוא של DARPA (סוכנות מחקר ופיתוח של משרד ההגנה האמריקאי הקיימת במציאות) ונאס"א, ונועדה "לפעול בהתאם למה שמרגיש נכון, עד שחוקי האדם ידביקו את השינויים בחוקי הטבע". שילד מתכתשים במהלך הפרק עם הסוכנות וראשה, רוזלינד, ומגלים מפיה שיש גוף נוסף שהורג איניומנס. נראה כי על אף ניסיונות שילד לעצור את התפשטות הטריג'ן, הוא מתפשט כעת לכל העולם, אם כי כעת הוא אינו מסוכן לבני אדם, רק מפעיל את הדנ"א החייזרי אצל האיניומנס. העלילה של ה-ATCU נדמית כסוג של חזרה על שילד-גונזלס מהעונה הקודמת, שעונה בערך על הטענות לגבי הלגיטימיות של זו – אם כי עוד מוקדם מדי לדעת האם יהיה בה, או בנבל הנוסף, חידוש של ממש.

דייזי (לשעבר סקאיי – גם לקולסון קשה להתרגל) ומאק לא מצליחים לשכנע את ג'ואי שעדיף לו להישאר בחסות שילד. בניסיון לעזור לו להסתגל, הם משכנעים את קולסון וכוס הגראמפי-קאט שלו להביא את לינקולן. לינקולן לא כל כך נלהב מלעזוב את הזהות הסודית החדשה שלו כרופא בבית חולים  – והתקף גזענות-פתאומית נוסף של מאק לא עוזר מדי – אבל הויכוח הזה נקטע כאשר מפלץ בעל יכולת לעבור דרך קירות (לאש, לפי הקרדיטים) תוקף אותם. הם מביסים אותו, לעת עתה, אבל לינקולן, שזהותו נחשפה, בורח. ג'ואי ודייזי צופים ביחד בנאום של הנשיא, וג'ואי מדבר על היציאה שלו מהארון כסוד שחשיפתו הוציאה אותו מהאומללות, אבל דייזי מזהירה אותו שהעולם אינו מוכן לסוד החדש שלו.

בובי מצויידת כעת בחלוק מעבדה, וכדי להסביר את העניין הפתאומי שלה במדע, אנו למדים שיש לה תואר בביולוגיה, ושהיא כרגע בשיקום בשל ברך פצועה, מההיתקלות עם וורד בעונה הקודמת. קולסון מזכיר שהכאב שלו יותר גדול (ובכלל מנצל כל הזדמנות במהלך הפרק להזכיר את הנכות שלו). כמו כן, לפחות בתחילת הפרק בובי מסוכסכת מעט עם האנטר, שמחזיר לה את טבעת הנישואין מתוך כוונה לחזור לחיי הנישואים שלהם – מיד לאחר שימצא את הידרה ווורד (אגב – שמו של וורד לא נאמר במפורש בפרק).

במרוקו, פיץ מנהל בהצלחה משא ומתן מול פושע מקומי בשם יוסף חדד (בעל המבטא הישראלי הבולט) על מגילה שכביכול מכילה את התיאור של המונולית, שלתוכו נבלעה ג'מה בעונה הקודמת. הוא מקבל את המגילה, כביכול בתמורה לפצצות שהיו בשימוש במתקפה על האו"ם בעונה הקודמת, ושאיתן סימונס הרגה את באקשי – מעניין שפיץ יודע זאת בבירור. הפצצות מתגלות כ- flash bombs, ותחת חסותן פיץ בורח משם במונית, ומותיר את הנהג המסכן שהביא אותו לשם מאחור. כאשר פיץ חוזר, קולסון מבצע לו שיחת התערבות, ואומר שהוא הולך לבשר להוריה של ג'מה על מותה. התיאוריה הנוכחית של פיץ לגבי היעלמותה היא שהמונולית הוא חור שחור שדרכו ג'מה עברה, ושהמגילה מכילה את סודותיו (בפועל, היא מכילה את המילה "מות" בעברית). על אף ניסיונותיו של קולסון, נראה שפיץ לא מוותר על החיפוש אחר ספוקג'מה, הוא פורץ לחדר עם המונולית (שוב, עבודה נהדרת של מאק בסידורי האבטחה), ומרביץ למונולית ללא הועיל.

במקום כלשהוא שאינו כדור הארץ, ג'מה בורחת ממשהו.

  • פניני דיאלוג: "Is this still cagey banter or are we being honest all of the sudden?"
  • בחזית עיצוב הפנים, נראה שהשלט של ה-SSR הוסר מהמשרד של קולסון (אולי כצעד המלווה את מלחמת הדאבסמאש), אבל הגרזן של מאק תפסה שם את מקומה.
  • אם הטריג'ן לא פוגע יותר בבני אדם, מהן הרגליים הסלעיות אשר נצפות בשוט הראשון?
  • אחת התיאוריות של פיץ לגבי היעלמותה של ג'מה היא רפרנס לאירועי "אנט-מן". כמו כן בנאום הנשיא ובדברי דייזי לג'ואי מוזכרים אירועי הסרטים ביקום בהקשר של החשש שיצרו מפני האיניומנס ושילד.

סוכני שילד 2.21-22: S.O.S

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 19/05/2015 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "סוכני שילד" עונה 2 פרקים 21-22, סיום העונה השנייה

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. - 02x22 - S.O.S.

הביקורת מפורסמת כשמקדימות אותה 12 תגובות

קשה לטעמי להתעלות על הנקודה הגבוהה שבה הסתיים הפרק הקודם של הסדרה, אבל גם בפינאלה היו הרבה רגעים מוצלחים – יותר בחלקו השני, שמביא עימותים יותר דרמטיים ומוצלחים מהראשון. כפי שכבר נידון כאן, מפרק 15 הסדרה נמצאת ברצף של פרקים מוצלחים, הארוך ביותר בסדרה בינתיים. הסיפור המתמשך שהוצג בעונה לעיתים לא טרח בכלל לייצר עניין ברמת הפרק, ועסק בפיזור פירורים שלקח לחלקם יותר מדי זמן להתגבש לכדי עלילה מעניינת באמת. עם זאת, בעיקר ברצף הפרקים האחרונים, קשתות הדמויות הבשילו לכדי כמה רגעי דמות נהדרים, המתובלים במתח והומור במידה המתאימה.

הפרק ממשיך מהיכן שהקודם הסתיים. אחרי שג'יינג זייפה ניסיון של גונזלס לרצוח אותה, התרמית ממשיכה: האיניומנס גונבים קווין-ג'ט ומפציצים את הבניין שבו היה גונזלס. מיי חוזרת לנסות למצוא את גונזלס, אבל סקאיי עומדת בדרכה ומביסה אותה. ראינה מספרת לסקאיי על התרמית של ג'יינג (ושסקאיי "נועדה להוביל"), בעוד ג'יינג מרפאת את עצמה על ידי שאיבת החיים מסוכן שילד. ג'יינג מציבה בפני סקאיי את הדילמה לגבי באיזה צד היא עומדת. ראינה נפגשת עם ג'יינג ומצהירה שמטרתה היא להראות לאיניומנס מי היא ג'יינג באמת. נראה שהיא השלימה עם גורלה בתור מי שאמורה למות למען סקאיי, ואכן ג'יינג רוצחת את ראינה, מול עיניה של סקאיי. ג'יינג מסבירה את התרמית שלה, ושיש להשמיד את שילד כדי שהאיניומנס ישרדו. כשסקאיי לא מתחברת לקונספט, ג'יינג מורה לכלוא אותה. בכל הנוגע לראינה – הרבה לפני שקיבלנו הצצה לתאוות הכח שלה, היא הציגה את עצמה – במרמה אמנם – כמי שמנסה לסייע לאחרים, כך שיש משהו הולם בסגירות שלה בפרק הזה.

בשילד מנסים להבין מה בדיוק עשתה ג'יינג ומה קרה לבובי. הצוות קולט את קאל לתא הכליאה מתוך ידיעה ברורה שהוא סוס טרויאני. מיי, בבירור לא שבעת רצון מההחלטות של קולסון לאחרונה, מסבירה לו שסקאיי בחרה צד. האנטר ומיי יוצאים בעקבות בובי ווורד, בהתאמה. וויבר ואוליבר לוחצים על קולסון לתקוף את האיניומנס, אבל קולסון מסרב בגלל סקאיי, ומאק מחליט להישאר עד לסיום מצב החירום. סימונס מבשרת לקולסון שקאל לקח קוקטייל של חומרים בניסיון לייצר כוחות על, ברפרנס לכלל הניסיונות לעשות זאת ביקום של מארוול. קולסון מטיח בקאל שג'יינג היא זו שלבקשתה רצח את האנשים בכפר (שבו איבדו את סקאיי). קאל מתמוטט, והצוות מחייה אותו, אבל הוא קם במעבדה בגרסת המפלצת שלו. גם אם הרעיון הזה כנראה נאמן למקורות הקומיקס של הדמות, אני חייב להודות שהוא היה מעט יותר מדי מוגזם בשבילי, ואולי אפילו קצת פוגע בהתפתחויות המעניינות יותר שקרו איתו הפרק. מעבר לכך, יש כאן איזשהוא קונפליקט שהסדרה מציגה, אבל לא באמת מתמודדת איתו עד הסוף – ההתעסקות של קולסון עם סקאיי וקאל עולה בחיי אדם, וזה בולט במיוחד כשנראה שיש סוכנים בשילד שיודעים לעשות את החשבון הזה הרבה יותר טוב ממנו.

בזמן שהם מענים את בובי, קארה ווורד מסבירים לה למה שבו אותה: היא זו שמסרה את קארה להידרה, והיא צריכה להודות בכך בשביל הסגירות של קארה. בובי מסבירה שהיא סיפקה להידרה מידע על מחסה שבו נמצאה קארה (ושבובי לא הייתה בטוחה שיש בו מישהו) לצורך סיפור הכיסוי שלה בהידרה, שלדבריה היה נדרש על מנת למנוע את מותם של 24 סוכנים. החיים של הרבים שווים יותר מחיים של אחד – מצטטת בובי את ספוק, והיא אומרת שהייתה גם עושה זאת שוב. מהצד השני, קארה מבהירה שהיא תמיד תהיה לצדו של וורד. לאחר ניסיון בריחה של בובי, וורד וקארה מחליטים להשתמש בה כמלכודת להאנטר, לצורך נקמה. הצד של הסיפור של בובי הוא לכל הפחות מעניין, אם כי להביא בשלב מאוחר כזה כעימות מרכזי את העימות בין בובי לוורד וקארה, אשר בקושי התראו עד עתה, זה די חלש לטעמי.

האיניומנס משתלטים על הספינה (ומשום מה, הם הביאו איתם את סקאיי לשם). בינהם גורדון, לינקולן, ואשה המסוגלת לשכפל את עצמה ("אלישה" לפי הקרדיטים), אשר נלחמים במאק ובשומרים אחרים ברחבי הספינה (הקונספט של אלישה מגניב, אם כי יש משהו מעט תיכוניסטי בהנהוני שביעות הרצון של האלישות זו מזו). וויבר מנסה לפנות לקולסון לסיוע, אבל הוא, ג'מה וסימונס עסוקים בלברוח מקאל. האיניומנס משתלטים על הגשר, ונראה שהביאו איתם את הגבישים.

קולסון מצמיד אותו עם רכב שטח לקיר (385-IDF, האם מדובר ברכב של צה"ל?), ולבסוף משכנע אותו להצטרף אליו, דרך אהבתם המשותפת לסקאיי. קולסון טוען שקאל הוא אדם טוב, ולובש את לבו על השרוול (אותו דימוי שבו בובי השתמשה בדבריה על האנטר). קאל מספר את הסיפור האמיתי על ג'יינג – שבעבר לא הייתה מסכימה שהזקנים יקריבו את עצמם על מנת שתחיה, עד שווייטהול רצח אותה וקאל הרכיב אותה מחדש. הטבח בכפר נועד על מנת להשאיר אותה בחיים, ולאחריו היא איבדה את העניין בהגנה על חיי אדם (בסיפור שהוא סיפור מראה של הסיפור של מיי מ"מלינדה"). כעת מתגלה שקאל היה השפוי מבינהם – והוא חשב שההגנה על סקאיי היא זו ש"תתקן" את ג'יינג.

בספינה, מאק מחלץ את סקאיי, שכעת היא עם כפפות המגבילות את כוחה, ונעזר בה על מנת לפרוץ למערכות הספינה ולשדר אות מצוקה. ג'יינג מכריחה את וויבר להגביר את אות המצוקה על מנת להביא את כל שילד למלכודת, והורגת את הסוכן אוליבר כדי להוכיח את רצינותה (ושוב, גם וויבר עושה החלטה שנראית כהפוכה מהעיקרון שאותו ציינה בובי, אם כי אולי היא פשוט מנסה לקנות זמן). גורדון משכנע את לינקולן בצדקתה של ג'יינג, ולינקולן מעלה את אותו ספק שבובי העלתה לגבי גונזלס לגבי רמת הסיכון שהם עצמם מהווים (מעניין יהיה לראות בעונה הבאה האם האבן "שמעה" את הדיאלוג הזה). גורדון, בתגובה, מזכיר את העבר של לינקולן, מן הסתם משהו שהסדרה עוד תתייחס אליו, ואת רמת הסיכון שמהווה סקאיי. מאק וסקאיי משלימים יחדיו עם ההחלטות לגבי בחירות הצדדים שלהם העונה, ועובדים על לפרוץ למשדר.

מיי מצליחה לשטות בוורד וקארה, ווורד יורה בקארה בשוגג. בובי מצליחה לזוז לפני שהמלכודת פוגעת בהאנטר, אבל נפגעת אנושות, ומגיעה במצב קריטי לבסיס. כנגד המלצתם של מיי, פיץ, וסימונס, קולסון מצרף את קאל למשימה להצלת האנשים שעל הספינה. המראה של האנטר ליד בובי הגוססת משפיע על הצוות: מיי מתקשרת לאנדרו, בפעם הראשונה מאז בחריין, וסימונס אומרת לפיץ שיש על מה לדבר לגבי שניהם, לפני שהוא יוצא למשימה. סקאיי מוסרת לקולסון דרך האות שזו מלכודת (כאילו שהוא לא ידע זאת), והוא מורה ליתר הקווינג'טים לחזור, אבל ממשיך עם הצוות אל הספינה. סקאיי משכנעת את לינקולן בכוונותיה של ג'יינג, והוא מספר לה שג'יינג הביאה את הגבישים לחדר של המאוורר, ומשדרת זאת לקולסון. קאל דורש את הזכות להתעמת עם ג'יינג בעצמו, בזמן שיתר הצוות הולך לטפל בגבישים ובאסירים.

מאק מחכה לגורדון בחדר המאוורר עם הגרזן. סקאיי מתעמתת עם ג'יינג (לבד, משום מה?) אך ג'יינג משאירה אותה להילחם באלישה – מה שהיא עושה, בסצינת אקשן נהדרת. מיי ולינקולן מחליפים אותה (ומביסים את אלישה לבסוף), והיא יוצאת בעקבות ג'יינג, כשהיא אומרת למיי שהיא תהיה מוכנה לעשות מה שיידרש. גורדון עושה עצירה על מנת להזיז את קאל מהדרך של ג'יינג, אבל קולסון, מאק ופיץ מצליחים לכלוא את גורדון בחדר המאוורר באמצעות מכשיר שפיץ בנה. הם הורגים אותו לבסוף, במחיר היד של קולסון, שמאק נאלץ להסיר בעקבות מגע עם גביש טריגן. ג'יינג וסקאיי מתעמתות שוב – ג'יינג מסבירה ששילד התחילו במלחמה כשהם נוצרו לשמור על העולם נגד אנשים כמו האיניומנס. סקאיי, בתגובה, טוענת שג'יינג מונעת משנאה ואינה מבחינה בין טוב לרע. ג'יינג שואבת את סקאיי, תוך שהיא מבינה שהמתנה האמיתית שלה אינה סקאיי, אלא הכח שלה ("מוות הוא המתנה שלי", א-לה באפי?) סקאיי מצליחה להפיל קווין-ג'ט עם הגבישים שנותרו לג'יינג למים, אבל בסוף זהו קאל שהורג את ג'יינג (הפעם סופית?). בסה"כ, ג'יינג של שני הפרקים האחרונים היא אולי הנבל המסוכן והמורכב ביותר בסדרה עד כה, משהו שהיה כה חסר בסדרה, שאפשר לסלוח על חוסר העניין בתחילה וההשטחה שלה בסוף הפרק.

הפרק מסתיים בסדרת סצינות של סגירת קצוות: אנחנו מתוודעים לכך שבובי מעוניינת לפרוש (ייתכן כי משהו מהכאב של קארה בכל זאת חדר אליה), אבל מאק נשאר, ויהיה אחראי על החפצים החייזריים, ובין היתר הוא אוסר על סימונס להכניס גשוש לקופסא עם האבן. זו כבר הפעם השנייה שנראה כי הכותבים מסדרים נקודת יציאה למאק, ולבסוף הוא נשאר. הפיצוץ שלו עם קולסון בפרק הקודם נראה כה מופרך, שכנראה שהבחירה לסיים אותו מחוץ למסך ובהומור הייתה במקום. מיי יוצאת לחופשה לזמן מסויים ונראה שהיא מבלה יותר זמן עם אנדרו. וורד מקים מחדש משהו כמו הידרה, נחוש לנקום (נו, לפחות גמרנו עם סאגת "האם תהיה גאולה לוורד"). סקאיי נפרדת מקאל, ולאחר מכן שוב לאחר שעבר מחיקת זיכרון. קולסון מציע לסקאיי להקים צוות של אנשים מיוחדים, והם מסכימים שהצוות הזה יהיה סודי. קולסון רואה בכך הכרח, הנובע מהתהליכים שאותם התחילו – כמו שמן הדגים הנגוע בטריגן שהוא תוצאה של הפלת הקווין-ג'ט לאוקיינוס. בטיזר, לפני שפיץ וסימונס מספיקים לצאת לדייט, האבן אוכלת את סימונס, אחרי שפיץ שחרר בטעות את סגר הביטחון על הקופסא (לא אידיוט, כפי שמציינת סימונס, סתם עובד במקום ללא שום נהלי ביטחון ראויים. אם בכלל, זו פאשלה של מאק).

מאכזב איפשהו שהסדרה בוחרת לנתב את הסנטימנטים של מיי בכיוון של וורד הפרק, ולאחר מכן אנדרו, כאשר די ברור שהעסק הלא פתור המרכזי שלה הוא עם קולסון. עם זאת, גם בסיפור שלה, וגם בסיפורים של מאק ובובי, נמצאת גאולה פוטנציאלית של הסדרה: לצד האמירה כי הפעילות של צוות סקאיי צריכה להיות סודית, הסדרה מכירה בכך שלדמויות שלה צריכים להיות חיים גם מחוץ לסוכנות: אם זו ה"רגילה "של מיי, האיזכור של המשפחה של מאק, או הרצונות המתחלפים של האנטר ובובי לעזוב. הסדרה תיטיב לעשות אם תתן לכך יותר ביטוי, ולאו דווקא בסאגה אפית של משולש אהבה-שנאה-אב-בת-אם – אלא אפילו באיזכורים האלה שהדמויות הללו אמורות לייצג בני אדם, מתוגברים ככל שיהיו.

© עידו ישעיהו