רגעי הכדורגל הגדולים בהיסטוריה: המלצת יום שני

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 06/05/2019 בקטגוריה ‏כללי

חיים אחרים

מה לראות היום בטלוויזיה (שני): רגעי הכדורגל הגדולים בהיסטוריה, סנדקי הכדורגל, אולסי, חיים אחרים, שערוריית המתעמלות האמריקאיות, הצליבה, משחקי הכס, בארי, Veep, השבוע שעבר עם ג'ון אוליבר, מיליארדים, קרוס אובר האנטומיה של גריי ותחנה 19, אריות הים, מקגיוור, לטובת הכלל, שטח הפקר, חתונה ממבט ראשון, הישרדות VIP.

שלל מהנכר: פרק אחרון לעונה של שחיתות/בשירות החוק (Line of Duty).

וגם משחקי הכס, Veep, בארי, אמריקן איידול, NCIS לוס אנג'לס, The Red Line, ילדות טובות, איש משפחה, Bob's Burgers, משפחת סימפסון, מכושפות הדור החדש, סופרגירל, The Durrells, ג'ון אוליבר.

ברשת 13 ב-21:15, אולסי פרי – סיפור חיי
הסרט "אולסי" ששודר בערוץ 8 לאחרונה: סיפור חייו הלא יאמן של אולסי פרי, אגדת ספורט, שמדבר לראשונה בפתיחות מלאה על נפילתו לסמים, סיפור האהבה הבלתי נשכח עם דוגמנית העל תמי בן-עמי וחזרתו מהכלא בארה"ב לביתו בישראל. שנות השבעים היו נקודת המפנה בהיסטוריה הישראלית. התמימות התחלפה בידיעה שאנחנו מדינה חזקה, בוגרת, שמסוגלת להגיע להישגים בספורט ובתרבות. יותר מכל, זכורה לכולם בתקופה הזו אמריקאי אחד שהגיע לארץ והפך מדינה שלמה – אולסי פרי. הוא היה בעיני רבים השחור הראשון בישראל והאהבה הייתה ממבט ראשון. הרומן המתוקשר בינו לבין דוגמנית העל הבינלאומית תמי בן עמי היה הסיפור הגדול שכולם דיברו עליו. מכבי תל אביב, הפכה לקבוצה של המדינה. אולסי התגייר והפך לאלישע בן אברהם. הוא גם הפך לגיבור הבלתי מעורער, לא רק בספורט, אלא בעולם התרבות, ובחיי הלילה התל אביביים. כולם עקבו אחריו וחיבקו אותו. עד ליום שבו נפל, התרסק ונעלם. שנים אחרי חוזר הבמאי דני מנקין (77:78 על המפה") עם אולסי פרי ליום ההוא.

בערוץ ההיסטוריה ב-22:30, רגעי הכדורגל הגדולים בהיסטוריה
סדרה חדשה המגוללת את סיפור הנבחרות והכדורגלנים בתולדות הגביע העולמי, שכישורים והישגיהם מתעלים מעבר לענף עצמו, ומייצגים משהו גדול הרבה עבור מעריצים ואנשים מן היישוב באותה מידה. כל פרק בסדרה מתמקד בסיפורים המרתקים שמאחורי הרגעים הבולטים בתולדות טורניר המונדיאל בעשורים האחרונים. בסדרה מתראיינים מיטב כדורגלני העבר הגדולים בהיסטוריה, ובהם פלה, גארי ליניקר, ריבלינו, מייקל אואן, ז'ורז'יניו, מריו קמפס, אוסבלדו ארדילס, יורי דז'ורקף, סלבטורה "טוטו" סקילאצ'י, רוז'ה מילה ולותר מתיאוס. בין הסיפורים המרתקים שיוצרי הסדרה מפנים אליהם זרקור בסדרה: זכיית נבחרות ברזיל וארגנטינה בטורנירי הגביע העולמי בשנים 1970 ו-1978 בהתאמה, שנוצלה ע"י המשטרים הדיקטטוריים ששררו באותה עת בארצות אלו על-מנת לשפר את תדמיתן האפלה. סיפור הסינדרלה של נבחרת קמרון במונדיאל 1990 באיטליה, עת הנבחרת האפריקנית הפתיעה את העולם כולו ביכולת מלהיבה ומבריקה. עלייתו, נפילתו, עלייתו מחדש ונפילתו מחדש של דייגו מראדונה, גאון הכדורגל הארגנטינאי, שכישרונו על כר הדשא מתחרה בכישרונו ליפול לכל המלכודות שפרסום ותהילה כלל-עולמית מביאים איתם. עלילות "שלושת המוסקיטרים" של מונדיאל 1998 הבלתי-נשכח שנערך בצרפת – זינאדין זידאן, דייויד בקהאם ורונאלדו – שלושה כדורגלני-על, שכל אחד מהם סיים את הטורניר כגיבור – טרגי או הירואי. סיפור ה "מינייראסו" – התבוסה הגדולה בתולדות נבחרת ברזיל – בו הפסידה בתוצאה 7-1 לנבחרת גרמניה בחצי גמר מונדיאל 2014, במה שהפך לאחד המשחקים הבלתי-נשכחים בתולדות הכדורגל.

בערוץ ההיסטוריה ב-23:15, סנדקי הכדורגל
מנג'רים של מועדוני כדורגל הם אמנים בעלי מטען עצום של כדורגל בכל תא בגופם, שיכולים לייצר קסמים אך מצד שני לחרב את הקבוצות עליהם הם מופקדים. הסדרה מגוללת את סיפורם של כמה מהמנג'רים הגדולים בתולדות הענף: סוון גוראן אריקסון, לואיס ואן חאל, קלאודיו ראניירי, רוי הודג'סון וז'ראר הוייה. כל פרק בלוקח את הצופים מכר הדשא אל חדרי ההלבשה ומעבר להם, ומעניק מבט בלעדי ואינטימי אל מאחורי הקלעים במטרה לבחון מה מניע כל אחד מהם, מה דוחף אותם אל אורות הזרקורים וגורם לחשוק בתהילה, וכיצד הם ממשיכים עד לשנות את פני הכדורגל עד היום. הדמויות הגדולות מן החיים הללו, חושפות לראשונה את צפונות לבם בראיונות אחד על אחד עם פרשן הכדורגל של סקיי ספורטס, ג'ף שריבס.

רגעי הכדורגל הגדולים בהיסטוריה

בנטפליקס, חיים אחרים (Abyss)
דרמת מד"ב רומנטית דרום קוריאנית. צ'ה מין וגו סה-יאון מוצאים את מותם בטרם עת, בשני אירועים שונים. להפתעתם, כל אחד מהם חוזר לחיים בגוף חדש ובלתי מוכר.

בלוויין,
ב-yes דוקו ב-22:00, בלב הזהב: שערוריית המתעמלות האמריקאיות
השידור הליניארי. ד"ר לארי נאסר נחשב במשך יותר מ-30 שנה לאיש מקצוע מוערך, שהפך עם השנים לרופא האולימפי של נבחרת ההתעמלות הנשית האמריקאית. בין השנים 1997 ל-2015 הועלו נגדו תלונות על הטרדות מיניות, אך אוניברסיטת מישיגן שבמסגרתה עבד ביצעה בדיקה פנימית, ניקתה אותו מהחשדות והתלונות טואטאו מתחת לשטיח. רק בשנת 2016, כשאחת המתעמלות פנתה לעיתון ה"אינדיאנפוליס סטאר", החל כדור השלג להתגלגל ומתלוננות רבות הצטרפו לתביעה נגדו. בינואר 2018 הודה נאסר בהתעללות ובהטרדות המיניות שביצע ונדון למאסר עולם עד סוף ימי חייו. הבמאית ארין לי קאר ("אמא נרצחה לי") מביאה את הסיפור המצמרר הזה בסרטה החדש באמצעות ראיונות בלעדיים עם הקורבנות לצד סיקור משפטו של נאסר. היא חושפת את החוויות הקשות שחוו רבות מקורבנותיו של נאסר וחוקרת את נקודות התורפה במערכת הספורט האמריקאית שאפשרה לטורף להתעלל בנשים צעירות לאורך שנים למרות טענות עקביות שעלו כנגדו.

סרטים:

בלוויין,
ב-yes2 ב-20:28, הצליבה
מותחן אימה. לאחר שכומר נעצר ונכלא באשמה של גרימת מוות, יוצאת עיתונאית שאפתנית לבדוק את טענותיו כי האישה נהרגה בגלל שד אכזרי שהשתלט על גופה.

ולא לשכוח:
משחקי הכס 8 בשירותי ה-VOD של HOT, yes וסלקום TV + yes Edge ו-HOT HBO ב-22:00
בארי 2 בשירותי ה-VOD של HOT, yes וסלקום TV
Veep 7 בשירותי ה-VOD של HOT, yes וסלקום TV
לטובת הכלל 2 ב-HOT3 ב-20:45
שטח הפקר 3 בכאן 11 ב-21:10. הפעם:
חתונה ממבט ראשון 2 בקשת 12 ב-21:15
הישרדות VIP בערוץ 13 ב-21:15
האנטומיה של גריי 15 ב-yes Drama ב-21:15. חלק ראשון בקרוס אובר עם
תחנה 19 ב-yes Drama ב-22:00. הפרק שחותם את הקרוס אובר.
אריות הים 2 ב-yes Action ב-22:00
מקגיוור 3 ב-yes Action ב-22:45
מיליארדים 4 ב-yes Edge ב-23:20
השבוע שעבר עם ג'ון אוליבר ב-HOT HBO ב-0:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו