ימי בגין, פבלו: המלצת יום רביעי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 27/03/2019 בקטגוריה ‏כללי

מנחם בגין (באדיבות אלון ריינינגר, קונטקט פרס אימג'ס ניו-יורק)

מה לראות היום בטלוויזיה (רביעי): ימי בגין, פבלו, לחגוג את החיים, טרנסקידס, דברים טובים, החיים עצמם, אימפריה, סטאר, בול, החץ, חסרי בושה, רופא כלבבי, מה נסגר, ארץ נהדרת, הישרדות VIP.

שלל מהנכר: אבסנטיה – סדרת המתח בכיכובה של סטאנה קאטיק ("קאסל") ואנחל בונני חוזרת לעונה שנייה (מחר גם ב-HOT).

אבירי הלילה (Knightfall) – עונה שנייה לדרמה של ערוץ ההיסטוריה המתרחשת במאה ה-14 ועוקבת אחר קבוצת אבירים טמפלרים היוצאת לחפש אחרי הגביע הקדוש. טים קאלן וג'ים קארטר, שניהם מ"אחוזת דאונטון", מככבים (בהמשך גם בנטפליקס).

פרק אחרון של Miracle Workers. וגם נערות דרי, The Kids are Alright, אמא אמריקאית (American Housewife), שחור-כזה (Black-ish), ביחד ולחוד (Splitting Up Together), הטירון, NCIS, NCIS: ניו אורלינס, FBI, החיים עצמם, The Village, ניו אמסטרדם, מאסטר שף ג'וניור, Roswell New Mexico, The Act, At Home With Amy Sedaris, Home, צרות טובות, Boomerang, American Soul, Schitt's Creek, Kims Convenience.

בכאן 11 ב-21:10, ימי בגין
יום אחרי שציינו 40 שנה לחתימת חוזה השלום בין ישראל למצרים, מגיעה סדרה תיעודית של הבמאי לוי זיני, המספרת את סיפור שש שנות כהונתו של מנחם בגין, ראש הממשלה השישי של מדינת ישראל. שלושת פרקי הסדרה עוסקים בשלושה תחומים שהיו במרכז פועלו של בגין: הסכם השלום עם מצרים, השינויים בשדה הכלכלי-חברתי, ומלחמת לבנון, שבמהלכה הכריז כי אינו יכול עוד ופרש מתפקידו. במקביל לכל אלה יצר בגין את "ברית המקופחים" הקיימת עד היום, במסגרתה הצטרפו המפלגות החרדיות לקואליציה, המפד"ל קיבלה תיקים מרכזיים שבראשם תיק החינוך, ואנשי הפריפריה המזרחית-מסורתית נכנסו אל מסדרונות השלטון. בסדרה משולבים קטעי ארכיון נדירים המובאים בה בפעם הראשונה, ומשתתפים בה בין היתר פרופ' אהרון ברק – היועץ המשפטי לממשלה בימי כהונת בגין, יורם ארידור – שר האוצר בממשלתו הראשונה והשנייה, אריה נאור – מזכיר הממשלה בממשלתו הראשונה, דן מרידור – מזכיר הממשלה בממשלתו השנייה, רוני מילוא ומאיר שטרית – חברי כנסת בימי כהונתו של בגין, השר צחי הנגבי – אז ממתנגדי הסכם השלום עם מצרים, הפרופ' עזרא סדן – מנכ"ל משרד האוצר באותה תקופה, עזריאל נבו – מזכירו הצבאי של בגין, והעיתונאים שלום קיטל, עוזי בנזימן, שמעון שיפר ושלמה נקדימון.

פבלו

סרטים:

ב-yes VOD וסלקום TV, פבלו
מותחן פשע המבוסס על סיפור אמיתי ובכיכובם של הזוג במציאות, חאבייר בארדם ופנלופה קרוז. עלייתו ונפילתו של ברון הסמים הקולומביאני הנודע והמסקרן פבלו אסקובר, דרך עיניה של עיתונאית צעירה המנהלת איתו מערכת יחסים באותן שנים סוערות.

בכבלים,
ב-HOT cinema 1 ב-22:00, לחגוג את החיים
קומדיה בכיכובן של שירלי מקליין, ג'סיקה לאנג ודמי מור. לאחר מות בעלה, טעות בירוקרטית מזכה את אווה, אלמנה ומורה בגמלאות, בצ'ק על סכום של 5 מיליון דולר. בעידוד חברתה הטובה היא פודה את הצ'ק והשתיים יוצאות למסע בילויים חוצה גבולות ביעד אקזוטי, בעוד המשטרה והתקשורת בעקבותיהן.

ולא לשכוח:
רופא כלבבי 2 ב-HOT3 ב-20:45
טרנסקידס ב-yes דוקו ב-21:00. כל חמשת הפרקים כבר זמינים ב-VOD
ארץ נהדרת בקשת 12 ב-21:15
הישרדות VIP בערוץ 13 ב-21:15
החיים עצמם 3 ב-yes Drama ב-21:15
חסרי בושה 9 ב-HOT HBO ב-22:00
אימפריה 5 ב-yes Drama ב-22:00
בול 3 ב-yes Action ב-22:00
פאנץ' ב-yes Edge ב-22:00
מה נסגר בכאן 11 ב-22:08
סטאר 3 ב-yes Drama ב-22:45
החץ 7 ב-yes Action ב-22:45
דברים טובים 3 ב-yes Edge ב-22:45

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו