המלצת היום – שבת

Published by in כללי on מרץ 9th, 2019

הישרדות VIP (צילום: משה נחומוביץ')

מה לראות היום בטלוויזיה (שבת): RBG – רות ביידר גינסבורג, הישרדות VIP, עובדה, מוטלים בספק, קוד 211, לגדל את אבא, הפרעה בקצב הלב, מכת מחץ, הרשימה השחורה, חמוץ מתוק, הגולדברגים, משפחה מודרנית, משפחת סימפסון, איש משפחה, סאטרדיי נייט לייב, המרוץ לדראג של רו פול.

שלל מהנכר:

וגם חמוץ מתוק (Fresh Off the Boat), ללא מילים (Speechless), הוואי חמש אפס, שוטרים בדם, בליינדספוט, הרשימה השחורה, The Cool Kids, Proven Innocent, גבר מי שנשאר אחרון (Last Man Standing), מכת מחץ.

בקשת 12 ב-21:15, עובדה
הפעם: סיפורה של צעירה שאחרי מותה נתרמו איבריה, והובילו לחברות יוצאת דופן בין אביה לבין משפחתה של אחת מאלה שניצלו בזכות המנוחה.

ברשת 13 ב-21:15, הישרדות VIP
עונה חדשה בפיליפינים, הפעם עם ליהוק די מושלם, שכולל בין היתר את נעמה קסרי, ליהיא גרינר, אורין ג'ולי, לונא מנסור, אלכסה דול, עינת ארליך, רתם רבי, ג'ובאני רוסו, מני נפתלי, אסף אשתר, ג'וזי זירה, דרור רפאל ואחרים.

בכאן 11 ב-22:35, RBG – רות ביידר גינסבורג
הסרט המצוין שהיה מועמד לפרס האוסקר 2019 בקטגוריית הסרט הדוקומנטרי הטוב ביותר, שזמין ב-yes מאז אוקטובר, מגיע כעת גם לכאן. הסרט מתעד את השופטת רות ביידר גינסבורג מאז היבחרה לבית המשפט העליון בארה"ב. כצעד ראשון היא דאגה לשפץ את הגלימה השחורה המוכרת ולהוסיף לה צווארוני תחרה במקום המיועד לעניבה. זה היה צעד סמלי של שופטת הלוחמת כל חייה למען זכויות נשים ומיעוטים. ביידר גינסבורג, האישה השנייה בלבד שמונתה לכהונה הרמה, היא מהדמויות המשפיעות ביותר בחברה האמריקאית. גינסבורג מעולם לא חששה לקבל הכרעות שנויות במחלוקת ולעורר כעס. בגיל 85 היא מסמלת מגדלור חברתי, צעירים מקעקעים את דמותה על גופם וראפרים מקדישים לה שירים. אחרי 25 שנה על כס השיפוט אין לה כוונה לפרוש. היא לוחמת צדק, כוכבת אינסטגרם ואפילו מופיעה באופרה.

RBG

סרטים:

בכבלים,
ב-HOT cinema 1 ב-18:55, קוד 211
סרט פעולה ופשע המבוסס על אחד מאירועי השוד האלימים והמורכבים בתולדות המשטרה האמריקאית. מייק צ'נדלר (ניקולס קייג') הוא שוטר לקראת פרישה היוצא לעוד משמרת רגילה עם שותפו, ועם נער עבריין המוצמד אליהם במסגרת עבודות שירות שעליו לבצע. לרוע מזלם נקלעים השלושה לזירת שוד בנק מזוין המתבצע על ידי כנופיית שכירי חרב אכזרית. השלושה נאלצים להיאבק בכנופיה המיומנת בכדי לשרוד את המשמרת. גם אורי פפר כאן, סאן.

ב-HOT cinema 3 ב-22:00, לגדל את אבא
קומדיה בכיכובו של ג'רמי איירונס. אתיקוס הוא שחקן מפורסם עם שם עולמי וגם אלכוהוליסט כבד. לאחר שלקה בהתקף לב והתאושש בקושי, אתיקוס נאלץ לצאת למסע אימפולסיבי חוצה יבשת עם אדם (ג'ק יוסטון), בנו המנוכר שהעיד נגד אביו בגירושים מאימו. במין מסע אחרון ומוזר, אדם חייב ללמוד לחיות עם התעקשותו של אביו להמשיך בחיי ההוללות על אף ההשלכות. גם עם מת'יו מודין, מיימי גאמר.

מוטלים בספק (צילום: שי גולדמן)

בלוויין,
ב-yes3 ב-22:00, הפרעה בקצב הלב
דרמה זוכת עשרות פרסים, כולל פרס השחקן בפסטיבל קרלובי וארי, חמישה פרסי ניקה של האקדמיה הרוסית לקולנוע כולל לסרט הטוב ביותר ופרס הסרט הבינלאומי בפסטיבל חיפה. פרמדיק מסור אך מרדן מעביר את זמנו הפנוי בשתייה מופרזת. לאחר עוד התפרעות פומבית, לאשתו הרופאה נמאס והיא מבקשת להתגרש. אולם הפרידה מתעכבת ובינתיים שניהם ממשיכים לגור בדירה אחת צפופה, מנסים לנווט בין המשברים ולמצוא דרך חדשה זה אל זו.

ב-yes קולנוע ישראלי ב-22:30, מוטלים בספק
דרמה מרגשת שהייתה מועמדת לתשעה פרסי אופיר, בהשראת אירועים אמיתיים. רן דנקר מגלם תסריטאי תל אביבי די תקוע בחייו, שנגזרו עליו עבודות שירות במקלט לנוער בסיכון. למרות התחלה מורכבת עם הצעירים במקום, הוא מוצא קסם וגאולה בעבודה איתם, ובמיוחד נוצר קשר עז עם נער אחד, כועס ומרדן. ביים אלירן אליה.

סאטרדיי נייט לייב

ולא לשכוח:
מכת מחץ 6 ב-yes VOD ובסלקום TV
הרשימה השחורה 6 ב-yes VOD ובסלקום TV
חמוץ מתוק ב-yes Comedy ב-17:25
הגולדברגים 6 ב-yes Comedy ב-17:50
משפחה מודרנית 10 ב-yes Comedy ב-18:40
המפץ הגדול 12 ב-yes Comedy ב-19:05
שלדון הצעיר 2 ב-yes Comedy ב-19:30
חלק שני ואחרון של לעזוב את נוורלנד ב-yes דוקו ב22:00
המרוץ לדראג של רו פול ב-yes Drama ב-22:00
סאטרדיי נייט לייב 44 ב-yes Comedy ב-22:20. הפעם התוכנית הטובה של העונה, עם ג'ון מלייני כמנחה

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו