המלצת היום – ראשון

פמת"א

מה לראות היום בטלוויזיה (ראשון): פמת"א, סטארט אפ, תאגיד, עזרת נשים, ספרינגסטין בברודווי, האיש שבקיר, פיט הולמס נקי ומלוכלך, קשור אותי אהוב אותי, פרקים אחרונים לעונה של חדר 104. מכושפות הדור החדש, בית פזמון, מאדים, חליפות, האקסית המטורפת, FBI, מחשבות פליליות, ריי דונובן, סאלי לנצח, נשק קטלני, גוונים של כחול, חוק הפטריוט עם חסן מינאג', עד כאן, המטבח המנצח, גוט טאלנט.

שלל מהנכר: Death On The Tyne – ספיישל בריטי לכבוד החגים, קומדיית מסתורין שבמרכזה רצח המתרחש במהלך שיט תענוגות.
ספיישל כריסמס גם לקומדיית ההתבגרות הבריטית-אירית The Young Offenders, על קורותיהם של קונור וג'וק, שני נערים פרחחים החיים ולומדים בלב העיר קורק שבאירלנד.

פרק אחרון לעונה של קליקה (Clique). וגם מקביל (Counterpart), זרה, ריי דונובן, הבריחה מדאנמורה, סאטרדיי נייט לייב (מאט דיימון מנחה, מארק רונסון ומיילי סיירוס מופיעים).

בכאן 11 ב-21:00, פמת"א
סדרת דרמה משפטית חדשה בכיכובה של חן אמסלם. מרסל בן-דוד היא עו"ד צעירה וחדורת מוטיבציה. בשנים האחרונות שימשה כתובעת משטרתית במחוז ירושלים וקודמה להיות פרקליטה בפרקליטות מחוז ת"א (דהיינו פמת"א) בעקבות המלצה חמה מהמנטור שלה, נשיא ביהמ"ש המחוזי השופט אביגדור קאהן (שלמה בראבא). ההמלצה ניתנה לה בזכות ההרשעה עטורת התהילה של ראש משפחת הפשע הירושלמי אליהו מורדוך (זוהר שטראוס) שהובילה. כאשר נחשפת מעילה גדולה בבנק מרכזי במדינה, מוטל עוצר משכנתאות כללי במדינה וסכנה כלכלית מרחפת מעל מיליוני משקי בית בישראל. התיק מגיע לפרקליטות. בן-דוד היא עוף זר ומוזר בפרקליטות ת"א האליטיסטית, אבל בשל הפרופיל הציבורי הגבוה שאתו היא מגיעה לשם, מתפתה פרקליטת המחוז הכל- יכולה, מרי נחמיאס (שרה פון שוורצה), לצרף אותה לצוות העוסק בתיק המשכנתאות החדש והנוצץ. את ניהול התיק מוביל עו"ד אלישע בר-און (אורי פפר), פרקליט בכיר ויהיר. בניגוד לקו שהוא מוביל – המבקש להאשים פקידת משכנתאות זוטרה במעילה, לשחרר את בכירי הבנק בלא אשמה ולסגור את התיק כמה שיותר מהר – בן-דוד מזהה בתיק רמז למעורבות של ארגון פשע. היא משוכנעת שאין מדובר רק בפשע מעילה של פקידה זוטרה שבעלה מסובך בחובות, אלא בפשע נרחב הרבה יותר – הונאה מתוחכמת שמערבת בתוכה הפעלה של "קופים", זיופים, איומים, שוחד ועוד. היא חושדת שאדם בכיר מתוך המערכת הבנקאית, סמנכ"ל הבנק בכבודו ובעצמו, הוא שעומד מאחורי הונאת הענק. יצרו את הסדרה את הסדרה יצרו נעה רוטמן ("ילדי ראש הממשלה") ואסתי נמדר-תמאם ("אליפים").

בשירותי ה-VOD של HOT, yes וסלקום TV, פיט הולמס: נקי ומלוכלך
ספיישל סטנד אפ של הקומיקאי, שבקרוב תגיע העונה השלישית של הסדרה שלו ב-HBO – "קראשינג".

תאגיד

בכבלים,
ב-HOT HBO ב-20:25, סטארט אפ
עונה שלישית בשידור יומי לדרמת הפשע הסתמית בכיכובם של אדם ברודי, מרטין פרימן ורון פרלמן.

ב-HOT קומדי סנטרל ב-22:45, תאגיד
סדרה קומית בשידור יומי על רקע העולם התאגידי הקר. מאט וג'ייק הם שני מנהלים זוטרים בתאגיד בינלאומי וחסר נשמה, הנתונים לחסדיו של המנכ"ל הרודן כריסטיאן דה-ויל (לאנס רדיק, "פרינג'") וסגניו הפסיכופתים ג'ון (אדם לאסטיק, "קז'ואל") וקייט (אן דודק, "מד מן", "האוס"). בעודם מנסים לנווט בין סדרה של אסונות, מאט וג'ייק נעזרים בבת הברית היחידה שלהם בתאגיד, גרייס ממשאבי האנוש (אפרנה ננצ'רלה, "בוג'אק הורסמן", "קראשינג"), שקורסת תחת עומס העבודה שלה ותחת מערכת היחסים המתישה שלה עם שני העובדים התלותיים הללו. ראיתי כמה פרקים ראשונים והיא בסדר.

בלוויין,
ב-yes דוקו ב-22:00, עזרת נשים
בשכונת "בורו פארק" בניו יורק שוכנת הקהילה היהודית האורתודוקסית הגדולה בארה"ב. בתוך הקהילה פועלים מספר ארגונים שנועדו לשרת את חבריה, כולל שירותי הצלה רפואיים. הבעיה היא שארגון "ההצלה" המרכזי מורכב מגברים, ובמקרים רבים, ביניהם לידות, נפגעת טהרת הצניעות של נשות הקהילה. קבוצת נשים חסידיות עקשניות מתוך העולם האורתודוקסי הקשוח החליטו לנפץ את הפטריארכיה בקהילתן ולהקים את ארגון "עזרת נשים", שבו מתנדבות למעלה מ-40 נשים. ארגון ההצלה שלהן נועד לשרת רק נשים והוא הארגון ההתנדבותי היחיד לשירותי הצלה ברחבי ניו יורק. הסרט מביא גישה חסרת תקדים אל תוך החברה האורתודוקסית ואל ארגון "עזרת נשים", ומציג תמונה יוצאת דופן של קבוצת נשים דתיות שהחליטו לקחת את העניינים לידיים שלהם במטרה לשנות את הקהילה שלהן מבפנים.

בנטפליקס, ספרינגסטין בברודווי
מופע היחיד האינטימי של ברוס ספרינגסטין בברודוויי מגיע לנטפליקס – הבוס משתף סיפורים אישיים מחייו וגרסאות אקוסטיות לכמה משיריו המוכרים ביותר.

ספרינגסטין בברודוויי

סרטים:

בלוויין,
ב-yes3 ב-22:00, קשור אותי, אהוב אותי
סרטים שחייבים לראות, חודש בין הסדינים. קומדיית הסקס החצופה של פדרו אלמודובר, בכיכובם של אנטוניו בנדרס ו-ויקטוריה אבריל. בחור שזה עתה השתרר ממוסד, מחליט לעשות הכל על מנת לכבוש את לבה של הכוכבת הנערצת עליו. הוא חוטף וקושר אותה עד שתיענה לחיזוריו. הסרט זכה להצלחה רבה, ובה בעת עורר לא מעט שערוריות. הוא הסרט הראשון שקיבל בארה"ב את הסיווג NC-17. ספרד, 1989.

ב-yes קולנוע ישראלי ב-23:55, האיש שבקיר
מותחן פסיכולוגי עטור שבחים, שהיה מועמד לשני פרסי אופיר – התסריט הטוב ביותר והשחקנית הטובה ביותר. שיר מתעוררת בערב שישי מצלצול בדלת. היא מגלה כי בן זוגה רמי יצא לטיול עם הכלב אך לא חזר ממנו. הוא לא לקח איתו את הנייד והארנק, וברור לשיר שקרה לו משהו במהלך הטיול. הסרט עוקב אחרי האירועים שמתרחשים במהלך הלילה הארוך, המורכב מסדרת מפגשים של שיר עם אנשים שנכנסים ויוצאים מהדירה, חברים, משפחה, המשטרה ואורחים לא צפויים – ועם כל ביקור מתגלים עוד ועוד סודות. עם תמר אלקן, גלעד כהנא, אלי גורשטיין, זאב שמשוני, רוי מילר. ביים יבגני רומן.

ולא לשכוח:
גוונים של כחול 3 בסלקום TV
נשק קטלני 3 בסלקום TV
חוק הפטריוט עם חסן מינאג' בנטפליקס
המטבח המנצח בקשת 12 ב-21:00
גוט טאלנט ברשת 13 ב-21:00
בית. פזמון בערוץ עשר ב-21:15
מכושפות: הדור החדש ב-yes Drama ב-21:15
עד כאן בכאן 11 ב-21:55
מאדים 2 בנשיונל ג'יאוגרפיק ב-22:00
האקסית המטורפת 4 ב-yes Drama ב-22:00
FBI ב-yes Edge ב-22:00
שני פרקים אחרונים לעונה של חדר 104 עונה 2 ב-yes Oh ב-22:00
מחשבות פליליות 14 ב-yes Edge ב-22:45
סאלי לנצח ב-yes Oh ב-5:30
ריי דונובן 6 ב-yes Edge ב-6:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו