המלצת היום – שני

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 19/11/2018 בקטגוריה ‏כללי

החברה הגאונה

מה לראות היום בטלוויזיה (שני): מתנחלת, שושלת קים, סטנד אפ דונלד גלובר, הבריחה מדאנמורה, תוכנית אחרונה לעונה של ג'ון אוליבר. קמפינג, אנושיים, מטבחי הגיהנום, המירוץ למיליון, ריי דונובן, מזכירת המדינה, המתים המהלכים, האנטומיה של גריי, תחנה 19, אריות הים, מקגיוור, המושיעים, מינדי, המטבח המנצח, הרשת החברתית.

שלל מהנכר: החברה הגאונה (My Brilliant Friend) – עיבוד טלוויזיוני בן שמונה פרקים בהפקה משותפת של רשת RAI האיטלקית ו-HBO האמריקאית, לספר הראשון ברומאנים הנפוליטניים מאת אלנה פרנטה, אחת מסדרות הספרים המשמעותיות של העשור הנוכחי. סיפורן חברותן מילדות ועד זקנה של אלנה גרקו ולילה קרולו, שנפגשות בבית הספר היסודי בשנות ה-50 בשכונה איטלקית ענייה. בארה"ב משודר פרק מדי יום ראשון ושני במשך ארבעה שבועות (בדצמבר גם ב-HOT ובסלקום TV).

Enemies: The President, Justice & The FBI – מיני-סדרה דוקומנטרית בארבעה חלקים של רשת שואוטיים, בבימויו של זוכה האוסקר אלכס גיבני ("מונית לצד האפל", "הסיינטולוגיה וכלא האמונה"), המגוללת את ההיסטוריה המורכבת ורוויית הקונפליקטים של היחסים בין הבית הלבן וה-FBI.

בנוסף תוכנית אחרונה לעונה של ג'ון אוליבר. חלק שני ואחרון של Jonestown: Terror in the Jungle.

וגם קמפינג, Rel, Bob's Burgers, איש משפחה, משפחת סימפסון, מזכירת המדינה, NCIS: לוס אנג'לס, God Friended Me, סופרגירל, מכושפות (שנרכשה על ידי yes ותגיע בדצמבר), המתים המהלכים, מאדים, Louis Therouxs Altered States, אקס פקטור בריטניה, המתופפת הקטנה (The Little Drummer Girl).

בכאן 11 ב-21:00, מתנחלת
איריס זכי, במאית תל-אביבית, עברה להתגורר בהתנחלות תקוע למשך חודשיים כדי להכיר את האנשים שמעברו השני של המתרס הפוליטי ומעברו השני של הקו הירוק. היא קבעה את מקומה בלב היישוב, הקימה שם סטודיו נייד והכריזה "אני שמאלנית, אני נגד הכיבוש וההתנחלויות – אבל בואו נשב לדבר". לאחר התחלה לא פשוטה, שגררה גם היתקלויות עם תושבי היישוב ורתיעה שלהם ממנה, עם הזמן יותר ויותר אנשים התחברו אליה ויצרו איתה קשרי חברות אמיצים. כך מצאה את עצמה מוזמנת לארוחות ערב אצל משפחות ביישוב, יוצאת לבירה עם חברים שהכירה ואף נסחפת לרומן עם מתנחל. בזמן שגרה בתקוע, איריס התחברה עם שכנה שגרה בדירה שלידה. לקראת סוף הצילומים, בצוהרי אחד מימי שישי, שמעה בכי נוראי וצעקות בוקעים מהדירה. השכנה שלה, שירה מרק, התבשרה שמשפחתה הייתה קורבן לפיגוע ירי שבו נהרג אביה, הרב מיכאל מיכי מרק, ראש ישיבת עתניאל, ואימה ואחֶיה נפצעו. בין הדמויות הבולטות בסרט: מוריה לוינגר, נכדתו של הרב משה לוינגר, המצהירה על עצמה בחיוך גדול שהיא "פשיסטית" ומספרת לאיריס איך היה לגדול בחברון,ומיכל פרומן, כלתו של הרב פרומן, שנדקרה בידי מחבל בתקוע כשהיא בהיריון, והגישה הפייסנית שלה עוררה ביקורות רבות. המפגשים הבלתי אמצעיים בין איריס לבין תושבי תקוע מעלים סיטואציות משעשעות, דיונים נוקבים ויוצרים שיח פתוח ונדיר בגילוי הלב שלו כמו גם רגעים של הקשבה הדדית.

שושלת קים

בנשיונל ג'יאוגרפיק ב-22:00, שושלת קים
סדרה בת ארבעה פרקים המתעדת את לידתה של שושלת קים, תוך כדי שהיא בוחנת את עלייתו ושלטונו של מייסד צפון קוריאה קים איל סונג, בנו קים ג'ונג איל, ונכדו – המנהיג הנוכחי, קים ג'ונג. רוב העולם זכה להצצה אמיתית ראשונה של המנהיג החמקמק הנוכחי של צפון קוריאה, קים ג'ונג און, כאשר נפגש עם הנשיא דונלד טראמפ בסינגפור. אבל כדי להבין את קים ואת מקומו בהיסטוריה של צפון קוריאה, צריך לחזור יותר מ -70 שנה אחורה, כאשר סבא שלו, ולאחר מכן אבא, היו מנהיגי "המלכות המתבודדת". זה סיפור על לוחם גרילה קטן שיצא משדה הקרב כדי להשתלט על מדינה נואשת למנהיגות, ועל שושלת משפחתית שאין כמוה בכל העולם בעידן המודרני.
המפיקים עברו דרך כמעט 400 שעות של קלטות כדי להרכיב אוסף של קטעי ארכיון ולהוביל את הנרטיב של הסיפור. הצופים יוכלו לראות קטעים נדירים מהסרט השבדי "One for All, All One", ,הסרט הצ'כי "לוחם קוריאה" העוסק במלחמת קוריאה; הסרט הצרפתי "ממלכת הנזיר" על החיים בצפון קוריאה בשנות ה -70; וכן חשיפה לארכיון הקלטות והתמונות הפרטי של שיאן קיון ווקס שמעולם לא הושמעו או נראו בטלוויזיה האמריקנית; ראיון בלעדי לערוץ אסאהי בבייג'ינג עם קים ג'ונג נאם, בנו הבכור של קים ג'ונג איל, שמעולם לא נראה מחוץ לאסיה; ולסיפורים על קנג'י פוג'ימוטו, שף הסושי האישי של קים ג'ונג איל, שמעולם לא הוצגו בטלוויזיה באנגלית.
שני פרקים ברצף היום, שניים אחרונים בשבוע הבא.

בלוויין,
ב-yes Edge ב-22:00, הבריחה מדאנמורה
השידור הליניארי של דרמת הפשע החדשה בכיכובו של בניסיו דל טורו.

דונלד גלובר: מוזר (Donald Glover: Weirdo)
ספיישל סטנד אפ מ-2012 של הקומיקאי והיוצר.

ולא לשכוח:
סאלי לנצח בשירותי ה-VOD של yes, HOT וסלקום TV, וכן ב-yes Oh וב-HOT HBO ב-22:00
קמפינג בשירותי ה-VOD של HOT, yes וסלקום TV, וכן ב-yes Oh ב-23:00
תוכנית אחרונה לעונה של השבוע שעבר עם ג'ון אוליבר בשירותי ה-VOD של HOT וסלקום TV וב-HOT HBO ב-0:00
זרה 4 ב-yes VOD
ריי דונובן 6 ב-yes VOD
מזכירת המדינה 5 ב-yes VOD
שני פרקים של מינדי 5 ב-HOT3 ב-20:45
המטבח המנצח בקשת 12 ב-21:00
הרשת החברתית ברשת 13 ב-21:00
אנושיים 3 ב-AMC ב-21:00
האנטומיה של גריי 15 ב-yes Drama ב-21:15
המירוץ למיליון 30 בערוץ הטיולים ב-22:00
תחנה 19 עונה 2 ב-yes Drama ב-22:00
אריות הים 2 ב-yes Action ב-22:00
הבריחה מדאנמורה ב-yes Edge ב-22:00
מטבחי הגיהנום 17 בערוץ האוכל ב-22:15
מקגיוור 3 ב-yes Action ב-22:45
המתים המהלכים 9 ב-yes Edge ב-22:45
המושיעים 2 ב-yes Action ב-23:30

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו