המלצת היום – שישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 02/11/2018 בקטגוריה ‏כללי

Homecoming

מה לראות היום בטלוויזיה (שישי): Homecoming, הצד האחר של הרוח, הם יאהבו אותי אחרי מותי, העיתון, כוכבים חיים לנצח, לקראת החג, מפצחים עולם, חוק וסדר מדור מיוחד, אקס פקטור בריטניה.

שלל מהנכר: Homecoming (פירוט בהמשך). עונה שישית ואחרונה של בית הקלפים (מחר גם ב-HOT, yes, סלקום TV ונטפליקס). עונה שלישית של דרמת הפשע סטארט אפ בכיכובם של מרטין פרימן ואדם ברודי (ב-29 בנובמבר גם בסלקום TV ומתישהו ב-HOT).

וגם תחנה 19, המדריך לרוצח (How to Get Away with Murder), המפץ הגדול, שלדון הצעיר, ממי, מרפי בראון, S.W.A.T. המקום הטוב, I Feel Bad, Superstore, וויל וגרייס, חוק וסדר מדור מיוחד, Legacies, על טבעי, Titans.

באמזון פריים וידאו, Homecoming
מותחן פסיכולוגי חדש של סם איסמעיל (יוצר "מר רובוט") באמזון, בכיכובם של ג'וליה רוברטס, סיסי ספייסק, בובי קנאבלי, שיי וויגהם ("אימפריית הפשע", "פארגו"), דרמוט מולרוני ואלכס קפרובסקי ("בנות"). הסדרה מבוססת על פודקאסט פופולרי בעל אותו שם, ובמרכזו עובדת סוציאלית הממונה על הטיפול בחיילים ששבים משדה הקרב, ומנסים להשתלב מחדש בחיים האזרחיים.

בנטפליקס, רימאסטרד: טריקי דיק והאיש בשחור (Remastered: Tricky Dick and the Man in Black)
סרט תיעודי המתאר את ביקורו של ג'וני קאש בבית הלבן בשנת 1970 – מעמד שהזמר בשחור ניצל על מנת להביע דעותיו, שהתנגשו את המדיניות של ריצ'רד ניקסון.

בנטפליקס, מפצחים עולם (Brainchild)
תוכנית מדע חדשה לילדים. חיידקים, רגשות, רשתות חברתיות ועוד – המדע של העולם שאנחנו חיים בו מוסבר בצורה מובנת ונהירה.

סרטים:

אורסון וולס

בנטפליקס, הצד האחר של הרוח (The Other Side of the Wind)
ב-1970 החל הבמאי האגדי אורסון וולס ("האזרח קיין") לצלם את מה שבדיעבד יהפוך לאופוס הקולנועי האחרון שלו, יחד עם חבר מאורות שכלל את ג'ון יוסטון, פיטר בוגדנוביץ', סוזן סטרסברג ושותפתו של וולס בשנותיו האחרונות, אוג'ה קודר. ההפקה – שנתקעה בשל בעיות כלכליות, נמתחה עד 1976 ובמהרה זכתה למוניטין גרוע בתעשייה – מעולם לא הושלמה או ראתה אור. מעל אלף גלגלי פילם שכבו בכספת בפריז עד 2017, כאשר המפיקים פרנק מרשל ופיליפ יאן רימזה איחדו כוחות על מנת להשלים את החזון של וולס 30 שנה לאחר מותו. בסאטירה על שיטת האולפנים הקלאסית, כמו גם על הממסד החדש שניער את התעשייה באותה עת, יוסטון מגלם בסרט את הבמאי ג'ייק הנאפורד, החוזר להוליווד אחרי חמש שנים של גלות מרצון באירופה עם תוכניות להשלים את העבודה על סרט הקאמבק החדשני שלו.

בנטפליקס, הם יאהבו אותי אחרי מותי (They'll Love Me When I'm Dead)
סרט תיעודי המתחקה אחר הפקת "הצד האחר של הרוח". שחקנים, חברי צוות ואנשים אחרים שהיו שם מדברים על התהליך רב התהפוכות של יצירת סרטו האחרון של וולס.

בנטפליקס, לקראת החג (The Holiday Calendar)
קאט גרהאם מ"יומני הערפד" מככבת בדרמת פנטזיה רומנטית. צלמת שתקועה בעבודה משמימה מקבלת בירושה לוח שנה עתיק שמנבא את העתיד ומכוון אותה אל האהבה.

בכבלים,
ב-HOT movies 1 ב-22:00, העיתון
סטיבן ספילברג מציג דרמה המבוססת על סיפור אמיתי בכיכובם של מריל סטריפ (עם המועמדות ה-21 שלה לפרס האוסקר) וטום הנקס. לעיתון וושינגטון פוסט מגיעים בשנת 1971 מסמכים מטרידים אודות התנהלות ממשלת ארה"ב לאורך מלחמת וייטנאם. כשהממשל מוציא צו נגד פרסום המסמכים, צריכה בעלת העיתון יחד עם העורך הראשי שלה להחליט האם ללכת על בטוח, או לעשות הכל כדי להוציא את האמת לאור. גם עם בן בראדלי, אליסון ברי, שרה פולסון ורבים אחרים.

בלוויין,
ב-yes1 ב-21:30, כוכבים חיים לנצח
דרמה הוליוודית רומנטית בכיכובם של אנט בנינג וג'יימי בל. הסיפור האמיתי מאחורי הרומן בין שחקן הקולנוע הבריטי הצעיר פיטר טרנר וכוכבת הקולנוע ההוליוודית זוכת האוסקר גלוריה גרהאם, המבוגרת ממנו בשלושה עשורים. מה שמתחיל כרומן קצרצר, הופך לסיפור אהבה גדול ומיוחד שמחזיק מעמד גם כשגלוריה מאובחנת עם מחלה. גם עם ג'ולי וולטרס, ששיחקה עם בל 17 שנה קודם לכן בסרט "בילי אליוט".

ולא לשכוח:
אקס פקטור בריטניה 15 ב-HOT3 ב-17:00
חוק וסדר: מדור מיוחד 19 בכאן 11 ב-23:25

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו