המלצת היום – ראשון

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 29/07/2018 בקטגוריה ‏כללי

המרוץ לדראג של רו פול – עונה 9

אף פעם לא מאוחר, רכבת מרחיבת אופקים, האופטימיסט הפתולוגי, המרוץ לדראג של רו פול, המתחזים, גברים במלכודת, מאהבות, פרק אחרון של עינב גלילי נגד הזמן. שלג צח, מאסטר שף ארה"ב, פוזה, חפצים חדים, יורשים, יחסים בהסכמה, יחידה מעורבת, סליחה על השאלה, חברות.

שלל מהנכר: הרומן, כוח, Jack Irish, שני פרקים של Living Biblically.

בקשת 12 ב-21:00, המתחזים: הנערה בעלת חמשת הפרצופים
איך הצליחה אישה בת 30 להתחזות לילדה בת 14 וחצי ולהפיל בפח במשך שמונה חודשים את אחת העיתונאיות המוכרות ביותר בישראל? סרטו של חיים אתגר.

ברשת 13 ב-21:00, אף פעם לא מאוחר
עונה שנייה לדוקו-ריאליטי על חבורת ידוענים קשישים שיוצאים למסע במזרח. הפעם עם רבקה מיכאלי, ציפי פינס, שרהל'ה שרון ונורית גפן

בכבלים,
ב-HOT8 ב-21:00, רכבת מרחיבת אופקים
על רקע פתיחת תחנת רכבת באופקים אנו נחשפים לסיפורי חיים יומיומיים המתארים מציאות אנושית מורכבת בדרום הגאוגרפי והתודעתי של ישראל. הסרט מורכב משיחות עם ארבע נשים המתגוררות בשיכון באופקים: דורין, חרדית לשעבר המעוניינת לעבור ניתוח לשינוי מין ומשוחחת על כך עם אמה אסתר, אנה הדואגת לחתולים שהעירייה מנסה להרעיל, ועליזה האלמנה המתכננת לראשונה לעזוב את הבלוק. הסרט מאפשר הצצה אל החצר האחורית של החברה הישראלית, ברגישות ובהומור תוך שילוב בין האישי לחברתי.

ב-HOT3 ב-21:30, מאהבות
שידור יומי לשלוש העונות הראשונות (מתוך ארבע) של הדרמה הסבונית של ABC בכיכובה של אליסה מילאנו.

בלוויין,
ב-yes דוקו ב-22:00, האופטימיסט הפתולוגי
האם החיסון המשולש בגיל הרך גורם לאוטיזם? שאלת הקשר בין חיסון ה-MMR לאוטיזם נחשבת לאחד הנושאים הכי סוערים ושנויים במחלוקת בקרב הורים ורופאים, אך מי האיש שהביא לפרוץ המחלוקת ב-1998? בסרט שלפנינו מביאה הבמאית מירנדה ביילי את סיפורו של ד"ר אנדרו וויקפילד, אחד מ-13 מחברי המחקר המפורסם שפורסם ב-1998 בכתב העת הרפואי הבריטי "The Lancet" והצביע על הקשר בין החיסון לאוטיזם; אותו מחקר מעורר מחלוקת, שהיה לבסיס ולפנים של התנועה העולמית נגד חיסונים. הסרט מלווה לאורך חמש שנים את וויקפילד, שנאלץ לעזוב את בריטניה ולגור באוסטין, טקסס, בעודו נלחם בבתי המשפט בתביעת לשון הרע נגד ה-British Medical Journal והעיתונאי בריאן דיר שהאשים אותו בהונאת הציבור. התנהלות המשפט ותוצאותיו, ההצהרות וההערות של וויקפילד, הצוות המשפטי, התמיכה של אשתו וילדיו – מביאים נקודת מבט מורכבת ומקיפה על אחת הדמויות היותר פרובוקטיביות של תקופתנו. הסרט אינו לוקח צד בוויכוח, ומניח לוויקפילד ולקרבות שהוא נלחם לדבר בשם עצמם.

ב-yes REAL ב-23:30, המירוץ לדראג של רו פול
העונה התשיעית (שכבר זמינה במלואה ב-VOD). מיד אחרי כן תשודר התוכנית המלווה, "רו פול: הכל בחוץ".

סרטים:

בלוויין,
ב-yes3 ב-22:00, גברים במלכודת
מותחן הישרדות קשוח, שזכה להצלחה והיה מועמד לשלושה פרסי אוסקר. ארבעה אנשי עסקים שיוצאים לשיט באזור פראי ומרוחק מכל ציוויליזציה, נתקלים בדרכם בכמה טיפוסים מפוקפקים. עם ג'ון ווייט, ברט ריינולדס, רוני קוקס, נד ביטי. ביים ג'ון בורמן. ארה"ב, 1972.

ולא לשכוח:
יחסים בהסכמה (The Arrangement) ב-HOT3 ב-20:45
יחידה מעורבת בכאן 11 ב-21:00
חברות 4 בערוץ עשר ב-21:15
פרק אחרון של עינב גלילי נגד הזמן בערוץ עשר ב-21:45
סליחה על השאלה בכאן 11 ב-22:00
פוזה ב-yes Edge ב-22:00
מאסטר שף 6 בערוץ האוכל ב-22:15
שלג צח (Snowfall) ב-yes Edge ב-22:50
חפצים חדים ב-yes Oh ב-4:00
יורשים ב-yes Oh ב-5:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו