המלצת היום – שלישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 12/06/2018 בקטגוריה ‏כללי

תעלומת מותו של חיים ארלוזורוב

אלופים, שערורייה אנגלית למדי, תעלומת מותו של חיים ארלוזורוב, ארץ אלוהים, פרק אחרון לעונה של הטובות לקרב. ג'ון אוליבר, זמן אמיתי עם ביל מאהר, סופרגירל, על הספקטרום, בן לוקח בת, רגליים קרות, חוקרות בשטח, אריות הים, טין סטאר, פרויקט מסלול, המקור, המרדף.

שלל מהנכר: Flowers – עונה שנייה לקומדיה השחורה של ערוץ 4 הבריטי, בכיכובם של אוליביה קולמן ("ברודצ'רץ'") וג'וליאן בראט, כזוג מנוכר כחלק ממשפחה אקסצנטרית שמתגוררת בבית ישן ומבולגן בכפר, עם ילדיהם התאומים הבוגרים שמתחרים על לבה של אותה בחורה, ועם אמו של האב.

וגם אלמנטרי, של מי השורה הזאת, סופרגירל, דיאטלנד, קומנדו 6 (Six), מי אתה חושב שאתה (הפעם: מולי שאנון).

בלוויין,
ב-yes VOD, שערורייה אנגלית למדי
מיני סדרה בת שלושה חלקים מהיוצר ראסל טי דיוויס ("הכי גאים שיש", "דוקטור הו"), המבוססת על ספר בעל אותו השם של ג'ון פרסטון, בכיכובם של יו גרנט ובן ווישאו. סיפורו של ג'רמי ת'ורפ, חבר הפרלמנט הבריטי שב-1979 הואשם, נשפט ומאוחר יותר זוכה מאשמת קשירת קשר לרצוח את מאהבו לשעבר. הדרמה מתרחשת בסוף שנות השישים, כשת'ורפ כיהן כיושב ראש המפלגה הליברלית ומאהבו לשעבר איים שיחשוף שקיים איתו מערכת יחסים הומוסקסואלית, בעידן שבו היה זה בלתי חוקי בבריטניה. השידור הליניארי החל מ-19 ביוני.

שערורייה אנגלית למדי

ב-yes דוקו ב-21:00, הרצח: תעלומת מותו של חיים ארלוזורוב
פסטיבל דוקאביב 2018 – הבחירה הרשמית. ביום שבת ה-16 ביוני 1933, בסביבות השעה 10 בלילה, כאשר טייל עם אישתו סימה בסמוך לחוף ימה של תל אביב, נורה למוות ראש הלשכה המדינית של הסוכנות היהודית וכוכב עולה בשמי התנועה הציונית, חיים ארלוזורוב. מוקדם יותר באותה שנה יצא ארלוזורוב לברלין בניסיון לנהל מו"מ עם הממשלה הנאצית על העלאת יהודי גרמניה, עם רכושם לארץ. הניסיון הזה נתקל בביקורת חריפה של התנועה הרוויזיוניסטית, שהאשימה אותו בעיתונות בתקיעת "סכין בגב האומה". הרצח שלו באותו לילה, יומיים אחרי חזרתו מברלין, היה יריית הפתיחה למחול שדים שטלטל את הישוב היהודי בישראל, והשפעותיו ניכרות עד היו במאבק שבין ימין ושמאל. האם היה זה אכן הרצח הפוליטי הראשון של יהודי בידי יהודי, כפי שטען השמאל בתקיפות? או שאולי קונספירציה ערבית? גרמנית? בריטית? או שאולי בכלל היה זה רצח פלילי אקראי? 85 שנה אחרי הרצח, צולל הבמאי אבי וייסבלאי ("הטקס" – פרס חביב הקהל דוקאביב) ומתאר באופן מרתק את נפתולי הפרשה. דרך ריאיונות, תמונות, קטעי ארכיון ומסמכים נדירים, יחד עם משפחת ארלוזורוב ומנגד עם צאצאי התנועה הרוויזיוניסטית שהואשמו ברצח ובהסתה, חוזר הסרט אל הרצח שהיווה את נקודת השבר הבולטת ביותר בין המחנות הפוליטיים של ישראל ומספר את סיפורה של הפרשה שעד היום נותרה בגדר תעלומה.

בנטפליקס, אלופים (Champions)
סדרה קומית מתוקה שיצרו צ'ארלי גרנדי (כותב "הדיילי שואו") ומינדי קיילינג ("מינדי"), שלא מככבת בסדרה החדשה אבל ייבאה מיצירתה הקודמת, "מינדי", שלל שחקנים ואורחים שמככבים הפעם. בראשם אנדרס הולם ("עובדים מצטיינים"), המגלם מנהל מכון כושר בשם וינס החולק דירה עם אחיו הצעיר המוצלח והתמים מייקל (אנדי פאברו). חייהם של השניים נכנסים לסחרור כשפריה (קיילינג), שניהלה עם וינס מערכת יחסים אינטימית בעבר, מופיע על סף דלתו ומכירה לו את בנו המתבגר.

אלופים

סרטים:

בלוויין,
ב-yes3 ב-22:00, ארץ אלוהים
פסטיבל הקולנוע של yes. דרמה בריטית מרגשת שזכתה בעשרות פרסים, כולל פרס הבמאי הטוב ביותר בפסטיבל סאנדנס, פרס בפסטיבל ברלין, ארבעה פרסי הקולנוע העצמאי הבריטי, הסרט הטוב ביותר בפסטיבל אדינבורו ועוד. ג'וני מטפל בעדר המשפחתי ומתקשה להתמודד עם רגשותיו ופחדיו המודחקים. עובד זר שהגיע לסייע בחווה, עקב פציעת אביו, מעורר אצלו תחושות חדשות ותקווה לעתיד. הסרט השתתף בפסטיבל ירושלים האחרון. עם ג'וש אוקונור, אלק סקארנו, ג'מה ג'ונס, איאן הארט.

ולא לשכוח:
סופרגירל 3 בנטפליקס
פרויקט מסלול 14 ב-HOT3 ב-20:45
המרדף בכאן 11 ב-21:00
המקור בערוץ עשר ב-21:15
רגליים קרות 7 ב-yes Drama ב-21:15
על הספקטרום ב-yes Edge ב-21:30
השבוע שעבר עם ג'ון אוליבר ב-yes Oh ב-21:30
טין סטאר ב-HOT HBO ב-22:00
זמן אמיתי עם ביל מאהר ב-yes Oh ב-22:00 וב-HOT HBO ב-0:20
בן לוקח בת 2 ב-yes Drama ב-22:00
חוקרות בשטח ב-yes Edge ב-22:00
פרק אחרון לעונה של הטובות לקרב 2 ב-yes Edge ב-22:00
אריות הים ב-yes Action ב-22:45

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו