המלצת היום – ראשון

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 25/03/2018 בקטגוריה ‏כללי

לבד ביחד

לבד ביחד, עמק הסיליקון, בארי, מיליארדים, כוכב אחד לבד, אבירי הטמפלרים והגביע הקדוש, מיליציה אמריקאית, אינדיאנה ג'ונס ושודדי התיבה האבודה, ג'ואן מארקדיה, פרקים אחרונים של זכות הצעקה וחוזרים לחיים. הטובות לקרב, לטובת הכלל, התוכנית של ג'ואל מקהייל עם ג'ואל מקהייל, מקביל, קרבת דם, מכת מחץ, כאן ועכשיו, הומלנד, המתים המהלכים, עד כאן, יש לה את זה, מה זה השטויות האלה, ישראל גוט טאלנט.

שלל מהנכר: מיליארדים חוזרת בעונה שלישית. הטובות לקרב (The Good Fight), אש נגד כוחות הרשע, Troy – Fall of a City.

בנשיונל ג'יאוגרפיק ב-22:00, כוכב אחד לבד
הבמאי דארן ארונופסקי ("ברבור שחור", "רקוויאם לחלום") והמפיקה ג'יין רוט ("אמריקה הסיפור שלנו") מאחדים כוחות ביצירת סדרה קולנועית מרתקת שמגדירה מחדש את ז'אנר סרטי הטבע המוכרים. הסיפור המדהים של החיים על כדור הארץ מסופר על ידי שמונה אסטרונאוטים. האנשים היחידים שראו אותו כפי שהוא באמת – מערכת מכוילת באופן מושלם, מערכת תומכת חיים שמשייטת בחלל. מנקודת המבט הזו רואים האסטרונאוטים עולם זר שבו כל יצור חי הוא חלק ממערכת אחת יוצאת דופן, המחברת את חייהם של יותר משמונה מיליון מינים שונים של צמחים ויצורים דמיוניים – כולל אותנו. הסדרה בת עשרת הפרקים (בשידור שבועי) צולמה כולה מהחלל ב-45 מדינות, בשש יבשות. וויל סמית' מקריין.

בערוץ ההיסטוריה ב-22:30, אבירי הטמפלרים והגביע הקדוש
האבירים הטמפלרים היו הכוח הלוחם החזק, המסתורי והחשאי ביותר בימי הביניים; כינויים היה "לוחמי הצדק של אלוהים – המגנים האגדיים של הגביע הקדוש" עד שכמעט בן לילה הם נעלמו מעל פני האדמה. במיני סדרה המושקעת והסוחפת של ערוץ ההיסטוריה, שצולמה בין השאר בישראל (ירושלים, עכו), אנגליה, קפריסין, צרפת ופורטוגל – יוצאים שני חיילים וארכיאולוגים, מייקי קיי וגארת' בולדווין, למסע חקירה מהפכני. תוך שימוש בטקטיקות צבאיות וטכנולוגיה חדישה הם מנסים לפענח תעלומה בת 700 שנה: מה קרה למסדר האבירים הטמפלרים? האם אכן הושמדו לחלוטין בשנת 1307, ב"יום שישי ה-13"? ב-13 באוקטובר 1307 פשטו חיילי מלך צרפת פיליפ על מעוזי מסדר אבירי הטמפלרים, אסרו והוציאו להורג את חבריה. המלך פיליפ הצליח להשתלט על חלק מאוצרות הכסף שחמד, אך רוב האוצרות "נעלמו" ולא נמצאו עד עצם היום הזה. שמא ייתכן שאבירי הטמפלרים הצליחו לממש את מבצע הבריחה הגדול ביותר בהיסטוריה, ואף לקחת עמם את הגביע הקדוש? ארבעה פרקים בשידור שבועי.

ב-yes Comedy וב-HOT קומדי סנטרל ב-22:30, לבד ביחד
קומדיה חדשה מבית Freeform שיצרו הקומיקאים הצעירים בנג'י אפללו ואסתר פוביצקי ("האקסית המטורפת") והם גם מככבים בה בתפקיד עצמם. הסדרה מתרחשת בלוס אנג'לס ועוקבת אחר החברות האפלטונית בין השניים כשהם מנסים לעזור אחד לשנייה בחיי האהבה שלהם. אסתר ובנג'י הם בני דור המילניאל, מוזרים ולא מתאימים לנוף, שהגיעו מרקעים שונים ומנסים לפלס את דרכם בתרבות המושתת על מעמדות חברתיים. השניים מוצאים נחמה בחברות הקרובה שהם יוצרים ביחד ובמהלך העונה יצלמו וידאו משלהם, יעמדו בתור שעות בחנות פופ אפ ואפילו ינסו לפרוש לפנסיה. לא משנה לאיזו הרפתקה יצאו, בטוח שבדרכם המוזרה הם יהיו שם אחד בשביל השנייה כמו שרק חברים הכי טובים יכולים.

מיליארדים – עונה 3

בלוויין,
ב-yes Edge ב-7:05 וב-yes VOD, מיליארדים
העונה השלישית והחדשה בצמוד לשידור בארה"ב. שידור בשעה סבירה: מחר ב-22:50. שאר הפרקים ישודרו כתמיד בימי שני.

ב-yes Edge ב-18:10 וב-21:10, ג'ואן מארקדיה
סבב מההתחלה לדרמה הקומית המוסרנית בכיכובה של אמבר טמבלין, על נערה שאלוהים מתחיל להתגלות אליה.

ב-yes דוקו ב-22:00, מיליציה אמריקאית
ב-2 בינואר 2016 קבוצת חוואים חמושים בהנהגת אמון בנדי, חוואי בן 40, השתלטה על מבנה פדרלי שנמצא בשמורת טבע במחוז מאלהר באורגון. הרקע להשתלטות היה החלטת בית המשפט להאריך את תקופת מאסרם של שני חוואים שהציתו שטח פדרלי וסרבו למסור את חוותם לממשל. בנדי יצא בקריאה לכל הציבור האמריקאי שתומך בפעולות אנטי-ממשלתיות להגיע חמוש למקום ולהצטרף אליהם למחאה נגד השתלטות המדינה על קרקעות ציבוריות. הקבוצה "אזרחים למען חופש חוקתי", שכללה עשרות חוואים ופעילים אנטי ממשלתיים, פעלה במטרה למשוך תשומת לב ציבורית כלפי מה שהגדירו כהשתלטות של הממשל הפדרלי על הזכות שלהם להתפרנס והזהירו שיפעלו באלימות כלפי כל ניסיון של המשטרה לפרוץ לשטח ה"כבוש". הסרט מביא גישה חסרת תקדים לסיפור ההשתלטות של קבוצת המיליציה ולמשבר העמוק שנוצר בעקבותיו. השתלשלות אירועים קשה בשמורה נידחת, שמרמזת לא מעט על האקלים הפוליטי הנוכחי שקיים כיום בארה"ב.

ב-yes Oh ב-5:00, עמק הסיליקון
עונה חמישית ונטולת טי ג'יי מילר (ארליך) המשודרת בצמוד לשידור בארה"ב. מחר בערב גם בשעה נורמלית וכן ב-HOT ובסלקום TV.

ב-yes Oh ב-5:30, בארי
קומדיה שחורה חדשה של HBO המשודרת בצמוד לשידור בארה"ב בכיכובו של ביל היידר ("SNL", "אסון מהלך") שגם יצר ומפיק את הסדרה יחד עם אלק ברג ("עמק הסיליקון"). בארי הוא גבר מיואש, מתנקש בשכר נמוך, שמתאהב במשחק בזמן שהוא נמצא במשימת עבודה בלוס אנג'לס. המפעיל של בארי, פיוקס (סטיבן רוט, "עיקר החדשות", "מהומה במשרד", "תברח") שוכר את שירותיו לטובת עבודה בתוככי המאפיה הצ'צנית האלימה, בראשותו של גוראן פזר (גלן פלטשר, "מיליארדים") ויד ימינו נוהו האנק (אנתוני קריגן, "גות'האם"). המטרה של בארי: שחקן המקיים רומן עם אשתו של פזר. בארי עוקב אחר המטרה שלו אל סדנת משחק אותה מקיים המורה האהוב/הגורו ג'ין קוזנו (הנרי ווינקלר, "ימים מאושרים", "משפחה בהפרעה") ובארי מיד נמשך אל תוך קבוצת הסטודנטים למשחק ובעיקר אל סאלי (שרה גולדברג). בארי רוצה לפתוח בחיים חדשים בקהילה הנלהבת ומלאת התקווה הזו, אבל עברו הפלילי אינו עוזב אותו. האם ימצא דרך לשלב בין שני העולמות?
מחר בערב גם בשעה נורמלית וכן ב-HOT ובסלקום TV.

סרטים:

ב-yes3 ב-22:00, אינדיאנה ג'ונס ושודדי התיבה האבודה
סרטים שחייבים לראות. לקראת יציאתו לקולנוע של "שחקן מספר אחת" בבימויו של סטיבן ספילברג, עיבוד לספר שכולו מחווה ליצירות התרבות הגיקיות של שנות השמונים, הזדמנות נוספת לסרט הראשון בסדרת ההרפתקאות הנהדרת של ספילברג (שמופיעה בעצמה בספר). הריסון פורד מגלם את הארכיאולוג ההרפתקן אינדיאנה ג'ונס שנשלח למצוא את ארון הקודש שבו נמצאים לוחות הברית, לפני שסוכנים נאצים יניחו עליו את ידם. הסרט (בהפקתו של ג'ורג' לוקאס ועל פי סיפור פרי עטו) נבחר למקום השביעי ברשימת 500 הסרטים הטובים אי פעם של מגזין אמפייר, ניצב במקום ה-41 ברשימת הסרטים הגדולים בכל הזמנים של אתר IMDB וממוקם בין 25 הסרטים המצליחים בכל הזמנים בהתאמה לאינפלציה. גם עם אלפרד מולינה, ג'ון רייס-דייויס, פול פרימן, קארן אלן. ארה"ב, 1981.

ולא לשכוח:
קרבת דם ב-yes VOD
לטובת הכלל ב-HOT3 ב-20:45
הערב יהיו כאן, עם ירון ברובינסקי בכאן 11 ב-21:00
מה זה השטויות האלה בקשת 12 ב-21:00
ישראל גוט טאלנט ברשת 13 ב-21:00. ספיישל הילדים
זכות הצעקה ב-HOT8 ב-21:00. פרק שלישי ואחרון: הגל ששטף – שנת 2011 תיזכר כשנה שבה צעירים בכל העולם כבשו את הכיכרות והרחובות, תובעים לעצמם את חלקם במרחב הפוליטי ובניהול חייהם. גם ישראל כידוע הייתה חלק מאותו הגל. מה נותר מכל זה? האם דור המחאה של 2011 מימש את תקוותיו?
פרק אחרון לעונה של חוזרים לחיים בערוץ עשר ב-21:15
עד כאן 2 בכאן 11 ב-22:00
יש לה את זה בקשת 12 ב-22:00
מכת המחץ ב-yes Oh ב-22:00
לבד ביחד ב-yes Comedy וב-HOT קומדי סנטרל ב-22:30
מקביל ב-yes Edge ב-22:50
בייק אוף בריטניה 8 בערוץ האוכל ב-23:00
הטובות לקרב 2 ב-yes VOD ב-0:00
כאן ועכשיו ב-yes Oh ב-4:00
המתים המהלכים 8 ב-yes Edge ב-5:00
הומלנד 7 ב-yes Edge ב-6:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו