המלצת היום – ראשון

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 28/01/2018 בקטגוריה ‏כללי

משלחת חיפוש – עונה 2

המלחמה על שאנל מס' 5, די כבר עם בנים ובנות, השטיח האדום בגראמי, שושנת קהיר הסגולה, פרק אחרון לעונה של משלחת חיפוש. גירושים, נופל וקם, פאודה, Falling Water, רליק, פנים אמיתיות, הכוכב הבא לאירוויזיון, אקס פקטור.

שלל מהנכר: ספיישל קונאן אובריאן בהאיטי. סאטרדיי נייט לייב (וויל פארל מנחה), Falling Water, Counterpart.

ב-!E ב-22:30, השטיח האדום: טקס הגראמי 2018
שידור חי מהשטיח האדום של טקס הגראמי (שבעצמו לא ישודר) בניו יורק.

בלוויין,
בכן תעו ב-21:00, די כבר עם בנים ובנות
האם אפשר לגדל ילדים ללא מגדר מוגדר? העובדה שנולדת זכר או נקבה הולכת לשחק תפקיד נכבד בחיים שעומדים לעבור עליך. השאלה היא – האם הכל מתחיל כבר בילדות והאם האופן שאנו מתייחסים שונה לילדים ולילדות הוא הסיבה העיקרית לכך שעדיין לא הגענו לשוויון בין המינים? תוך שימוש בגישה שבדית חדשה, ד"ר ז'אביד עבדלמונים עורך ניסוי בקרב 30 ילדים בני 7 בכיתה בבריטניה ויוצר סביבה נטולת מגדר, שתמנע מהם להתקבע על המוסכמות החברתיות המקובלות. כשאין בתי שימוש נפרדים ואין פעילות נפרדת לפי מגדר – האם הבנים ילבשו חצאית טוטו? האם הבנות ישחקו כדורגל? והאם בנים יסכימו ללבוש בגדים ורודים? ניסוי חברתי מהפכני, מלווה בהסברים אקדמיים לצד לא מעט רגעים מצחיקים, מביא את סיפורם של ילדים ומבוגרים שצריכים להתמודד עם האתגר הקשה – לעשות שינוי מהפכני בהגדרות שהם מכירים. שני פרקים, השני מחר.

בכבלים,
בחם 8 ב-22:00, המלחמה על שאנל מס' 5
סרט תיעודי חדש שחושף כיצד ניסתה קוקו שאנל לנשל את שותפיה היהודים, האחים ורטהיימר, מחלקם בעסק של הבושם המפורסם בעולם בעזרת חוקי הגזע הנאציים. בשנת 1924 מימנו האחים ורטהיימר את מלוא עלויות המימון והייצור של הבושם, אלא ששאנל, שמעולם לא הייתה מרוצה מהסכם הבעלות, ניצלה את קשריה במשטר וישי ואת חוקי האריאניזציה של תקופת המלחמה כדי לדחוק את האחים ורטהיימר מחוץ לעסק. היא נכשלה, אך המשיכה ליהנות מהרווחים, וכך נעשתה לאחת מנשות העסקים העשירות בעולם לאחר המלחמה.

ב-VOD חם החל מהיום, עמוק באדמה
כל עונות הסדרה זמינות החל מהיום, לקראת הסדרה החדשה של אלן בול, "כאן ועכשיו", שמגיעה ב-12 בפברואר.

סרטים

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, שושנת קהיר הסגולה
סרטים שחייבים לראות. קומדיה רומנטית פנטסטית שנחשבת לאחד מסרטיו הטובים ביותר של וודי אלן. בתקופת השפל הכלכלי מתאהבת מלצרית קשת יום בגיבור סרט רומנטי, אותו היא הולכת לראות שוב ושוב. באחד הימים יוצאת הדמות השרמנטית ממסך הקולנוע אל העולם האמיתי כדי לפגוש את הצופה האדוקה, והשניים יוצאים יחד לעיר הגדולה, בעוד שאר הדמויות בסרט, בעלה הזועם של המלצרית וכוכב הקולנוע עצמו יוצאים מגדרם. אלן היה מועמד לאוסקר על התסריט, והסרט עצמו זכה בפרס הסרט הטוב ביותר בבאפט"א. עם מיה פארו, ג'ף דניאלס, דני איילו. ארה"ב, 1985.

ולא לשכוח:
פרק אחרון לעונה של משלחת חיפוש בסלקום טלוויזיה
Falling Water באמזון פריים וידאו
הכוכב הבא לאירוויזיון בקשת 12 ב-21:00
אקס פקטור ברשת 13 ב-21:00
פנים אמיתיות בערוץ עשר ב-21:00
פאודה 2 בכן קצה ב-22:00
רליק בכן קצה ב-22:50
גירושים 2 בכן או ב-5:00 ובשירותי ה-VOD של כן, חם וסלקום טלוויזיה
נופל וקם 2 בכן או ב-5:30 ובשירותי ה-VOD של כן, חם וסלקום טלוויזיה

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו