המלצת היום – שני

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 15/01/2018 בקטגוריה ‏כללי

הפרס

ההיסטוריה הסודית של הקומיקס, הפרס, שיי טאון, מקמאפיה, מסע בין כוכבים דיסקברי, סינגל מילפית, מפורסם כמו לבן, שבאבניקים, מזכירת המדינה, מקגיוור, איפה אתה חי, על המשמר, ארץ נהדרת, אקס פקטור.

שלל מהנכר: Hot Streets – שני פרקי הפתיחה של סדרת אנימציה חדשה של אדולט סווים על יחידת FBI החוקרת מקרים על טבעיים. בין המפיקים: סת' גרין מ"רובוט צ'יקן" וג'סטין רוילנד מ"ריק ומורטי", שתי סדרות אנימציה נוספות של אדולט סווים.

בנוסף עונות חדשות של גירושים וקראשינג. פרק אחרון לחצי-עונה של האיש האחרון בעולם. פרק אחרון לגמרי של Wisdom of The Crowd. וגם מסע בין כוכבים דיסקברי, NCIS: לוס אנג'לס, מזכירת המדינה, משפחת סימפסון, הפרק ה-300 של איש משפחה, Bob's Burgers, Ghosted, חסרי בושה, שיי-טאון (The Chi), רובוט צ'יקן, מקמאפיה, Vera, Still Open All Hours.

ב-AMC ב-21:00, ההיסטוריה הסודית של הקומיקס
יוצר הקומיקס רוברט קירקמן מככב בסדרה דוקומנטרית בת ששה חלקים, המציגה מבט מעמיק אל תוך הסיפורים, האנשים והאירועים המדהימים ששינו לחלוטין את עולם הקומיקס. ראיונות עם אייקונים, כמו סטן לי, קווין סמית’, פאטי ג’נקינס, לינדה קרטר ("וונדר וומן"), פמקה ג’נסן ("X מן"), ג’יי. קיי. סימונס, מישל רודריגז, טוד מקפרלן ועוד. קירקמן, שהפיק בפועל את הסדרה, הוא אחד מהיוצרים הבולטים ביותר בעולם הקומיקס. בין היתר יצר את סדרת הקומיקס "המתים המהלכים" ואת הספין-אוף "אימת המתים המהלכים".

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, הפרס
סיפורה של התעשייה שמטשטשת את הגבולות בין ציד תיירותי לבין שימור המינים הנכחדים. מתברר כי הרחק מהמחוזות האורבניים ומהערים הגדולות, ממשיך לשגשג לו ספורט הלקוח ממאה אחרת: ציד בעלי חיים אקזוטיים. לקוחות התעשייה השנויה-במחלוקת הזאת משקיעים הון עתק כדי להשתתף במה שנתפס בעיניהם כמסורת, או סתם תחביב בלתי מזיק, ומעשירים את האוסף הפרטי עם זברות, אריות וקרנפים – הכל בא בחשבון. במקרים אחרים המניע הוא שונה: גופותיהם של בעלי החיים הוא חומר גלם לסחור בו. סרטם עטור השבחים של הבמאי הישראלי שאול שוורץ ("הסודות של איידה") וזוגתו כריסטינה קלוסיאו משייט בין שני מוקדים, ארצות הברית ואפריקה, ומציג תמונה מורכבת של עולם הציד והשלכותיו על המערכת האקולוגית. לצד הצילומים המרשימים נרקם דיון מאתגר: האם ייתכן כי דווקא המשך קיומה של התעשייה הזו עשוי להבטיח הישרדות של מינים הנמצאים בסכנת הכחדה? הסרט הוקרן בפסטיבל Sundance 2017, פסטיבל SXSW 2017 ופסטיבל ירושלים 2017.

ולא לשכוח:
מקמאפיה באמזון פריים
מסע בין כוכבים דיסקברי בנטפליקס
מזכירת המדינה 4 בכן VOD
גירושים 2 בשירותי ה-VOD של כן, חם וסלקום טלוויזיה
נופל וקם 2 בשירותי ה-VOD של כן, חם וסלקום טלוויזיה
שבאבניקים בחם 3 ב-20:15
איפה אתה חי 2 בכאן 11 ב-21:00
ארץ נהדרת 15 בקשת 12 ב-21:00
אקס פקטור ברשת 13 ב-21:00
על המשמר בכאן 11 ב-21:35. הפעם, נשים בזנות: על תעשיית הזנות והסחר בנשים בישראל. המספרים, האנשים בתעשייה, הקורבנות, הזנאים והאנשים שנלחמים בתופעה.
מקגיוור 2 בכן פעולה ב-22:00
סינגל מילפית בכן קצה ב-22:00
מפורסם כמו לבן בכן קצה ב-22:30
שיי טאון בכן קצה ב-23:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו