המלצת היום – ראשון

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 31/12/2017 בקטגוריה ‏כללי

פאודה – עונה 2

פאודה, רליק, סטנד אפ דייב שאפל, אחיות לכלא, בטי בלו, פרק אחרון של המכון לרפואה משפטית. פרק אחרון של הפינה. שבאבניקים, הומור שחור, משלחת חיפוש, פנים אמיתיות, הכוכב הבא לאירוויזיון, מהפכה במטבח.

בנטפליקס, דייב שאפל
לא ספיישל סטנד-אפ חדש אחד, אלא שניים שלמים, בנוסף לזה שכבר קיים בנטפליקס.

בכבלים,
בחם 8 ב-21:00, אחיות לכלא
מסען של שרה ונג'יבה, שתי נשים צעירות ששוחררו מהכלא באפגניסטן, במאבקן על חירות וחיים. כנשים וכאסירות לשעבר, לשרה ונג'יבה אין זכות קיום. דודה של שרה מתכוון להרוג אותה בניסיון להחזיר את כבודו האבוד באזור מגוריו. מחשש לחייה היא בורחת לשבדיה בעוד נג'יבה נשארת מאחור. בעזרת מפיקי הסרט היא מנסה להבין מה עלה בגורל חברתה וחושפת את המציאות האיומה של נשים באפגניסטן.

בלוויין,
הערב מגיע הערוץ החדש של כן, שתופס את אפיק 18 ודוחק את 'כן או' אל אפיק 19. מלבד שתי הסדרות שעולות הערב אפשר יהיה למצוא בו שידורים חוזרים יומיים של סדרות מעולות כמו האמריקנים, חסרי מוח והטובות לקרב, אבל גולת-כותרת לא-מושרת היא שובן של סדרות אהובות לשידורים חדשים. החל ממחר (שני) יחזרו בטי המכוערת, זהות בדויה (טפו) והכי חשוב – אלה הם חיי. הרבה זמן לא היו לנו כאלה.

בכן קצה ב-22:00, פאודה 2
העונה השנייה של הסדרה זוכת טקס פרסי האקדמיה לטלוויזיה לשנת 2015 בפרס סדרת הדרמה הטובה ביותר ובחמישה פרסים נוספים, שמאז סיום העונה הראשונה שלה הספיקה לכבוש גם את יתר העולם. ראיתי את שני פרקי פתיחת העונה והם מעולים (בפרט השני). ביקורת – מחר.

בכן קצה ב-22:50, רליק
דרמה בריטית די מוצלחת של BBC, שיצרו האחים הארי וג'ייק וויליאמס ("הנעדר"). "רליק" – Killer מהסוף להתחלה – הוא סיפור על רוצח סדרתי שמסופר מהסוף להתחלה. הוא מתחיל כשה'חשוד' ברצח נתפס וחוזר אחורה בזמן להתחלה – הפשע עצמו והרוצח 'האמיתי'. במקביל העלילה עוקבת אחר המצוד האובססיבי של בלש שפניו הושחתו על ידי אותו רוצח ושסיפורו נקשר בעבותות לחיפוש שלו, שממנו עולה שוב השאלה: מה הן החוויות שהופכות אותנו למי שאנחנו? גבריאל מרקהאם (ריצ'ארד דורמר, "משחקי הכס") – גבר מסתורי, נחוש וכריזמטי – נגרר למצוד הכפייתי אחר הרוצח הסדרתי שהשאיר בו צלקות פיזיות ורגשיות, וככל שהסדרה חוזרת אחורה בזמן כך אנחנו נחשפים יותר ויותר לכאבים הרגשיים שעובר אדם פצוע ומצולק – איך זה מחריב את נישואיו, את משפחתו ואת תחושת העצמי שלו, כשגלי ההלם מהפשע מתפשטים סביבו. לקראת סיומה, כשתגיע הסדרה בחזרה אל תחילת העלילה, היא תעבור אל ההווה ולבסוף ייפתר סיפור הפשע.

סרטים

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, בטי בלו
סרטים שחייבים לראות. אחד הסרטים הצרפתיים המפורסמים של שנות השמונים, שהתפרסם בזכות המיניות המתפרצת וחסרת העכבות שבו, במשחק הטוטאלי והכובש של באטריס דאל וגם באחד הפוסטרים הידועים בכל הזמנים. מלצרית פרועה ואימפולסיבית חיה בתשוקה ובאהבה רבה עם אהובה הסופר. כשהיא קוראת את הרומן שכתב וגנז, היא משתכנעת שמדובר ביצירת מופת ומחליטה להוציאו לאור בכל מחיר. הסרט היה מועמד לאוסקר, לגלובוס הזהב ולבאפט"א בקטגוריית הסרט הזר הטוב ביותר. ביים ז'אן ז'אק ביינקס. צרפת, 1986.

ולא לשכוח:
שבאבניקים בחם 3 ב-20:15
הכוכב הבא לאירוויזיון בקשת 12 ב-21:00
מהפכה במטבח ברשת 13 ב-21:00
פנים אמיתיות בערוץ עשר ב-21:00
פרק אחרון של המכון לרפואה משפטית בחם 8 ב-22:00
פרק אחרון של הפינה בכן או ב-22:00
הומור שחור ב-HBO חם ב-23:50

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

  • יעל וזהו

    והרי חדשות יס: מסתבר שמחר הוא היום האחרון של BBC בידור, שהוגלה לערוץ 68 כדי לפייד אותו ביתר קלות מבלי שירגישו. הטענה בהודעה של יס היא שהתכנים הבריטים ממילא נמצאים ביס לונדון ("כאילו" ערוץ, ובמילים אחרות: שלמו ל-VOD כי המנוי לא יקר מספיק גם ככה), ושאין מה לדאוג כי מופע העתיקות בדרכים משודר בערוץ 1 (למעשה, הם סיימו לשדר את התוכנית לפני שבוע או שבועיים).
    אם זה היה המנוי שלי ומכספי, הוא כבר היה נסגר לפני ימים ימימה. באמת, במציאות הכלכלית הנוכחית, ואחרי כל הפיאסקו עם אלוביץ', אתם אמורים להילחם על כל צופה ולהצדיק ככל האפשר את המחיר הגבוה של המנוי כשיש אלטרנטיבות זולות יותר, ואף חינמיות. ולא, להגיד "תשלמו עוד ל-VOD כי שם באמת החבאנו את הדברים הטובים" – תשמעו, יש לצופים VOD. קוראים לו אינטרנט. אם תפנו אותם יותר מדי לחפש שם את מבוקשם, הם בשלב כלשהו לא ישובו.

    • להפנות לכן לונדון זה באמת מעפן, אבל הסדרות שלו משודרות גם בערוצים הליניארים, בהם 'כן קצה' שעלה היום. אני מניח שפשוט לא צופים בביביסיבי והוא לא מצדיק את העלות, אבל יש ל'כן' לא מעט ערוצים שיכולים למלא את החלל. יצוין שאני לא צופה אדוק בביביסיבי, אולי זו אבידה גדולה לחובביו, אבל נראה לי שכבר שנים הוא לא מעניין אף אחד, בפרט כשהוא נותר באיכות שידור כה לקויה.

© עידו ישעיהו