המלצת היום – חמישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 23/11/2017 בקטגוריה ‏כללי

היא לא יכולה בלי זה

לא יכולה בלי זה, שנות ה-90 – הסיפור שלא סופר, דת הספורט, לא איכפת לי מה יגידו, להיכנס למידה 32, נודיסטים בבריטניה, המפענחת פשעים חמורים, בליינדספוט, ג'יין הבתולה, האקסית המטורפת, היהודים באים, מדינת הגמדים, רופא כלבבי, נשק קטלני, השורד המיועד, צוות עקרב, אקס פקטור, מאסטר שף.

שלל מהנכר: לא יכולה בלי זה (She's Gotta Have It) של ספייק לי בנטפליקס. פרק אחרון לעונה של פרונטיר (Frontier), שביום שישי הקרוב תעלה במלואה לנטפליקס. שני פרקים אחרונים לעונה של תולדות השנארה (The Shannara Chronicles). שני פרקים אחרונים לעונה של Stan Against Evil.

וגם מר רובוט, הישרדות, SEAL Team, מחשבות פליליות, Hot Date, Bounty Hunters, Detectorists, The Rebel, Man Down, כנופיית ברמינגהם (Peaky Blinders).

בנטפליקס, לא יכולה בלי זה (She's Gotta Have It)
סרט הביכורים של ספייק לי מ-1986 הופך לסדרה חדשה בת עשרה פרקים של נטפליקס בבימויו. נורה דרלינג היא אמנית בסוף שנות העשרים שלה, שמתגוררת בברוקלין ומנסה להחליט בין שלושה מחזרים בעודה מנסה להישאר נאמנה לעצמה ולחלומותיה.

בנטפליקס, דת הספורט (Religion of Sports)
סדרת דוקו-ריאליטי בת ששה פרקים הבוחנת דוגמאות ההשפעה התרבותית ולעתים גם רוחנית של ספורט באזורים שונים מסביב לעולם. כוכבי הפוטבול טום בריידי ומייקל סטרייהן יצרו את הסדרה יחד עם הקולנוען גות'ם צ'ופרה.

בערוץ ההיסטוריה ב-21:45, שנות ה-90: הסיפור שלא סופר
תעודה חדשה ומרתקת בשני חלקים (השני בשבוע הבא) השופכת אור על פרק זמן היסטורי ומלא תהפוכות שנמשך 12 שנים. החל מקריסת הגוש המזרחי ונפילת חומת ברלין ב-1989 ועד לפיגועים הדרמטיים במגדלי התאומים בניו יורק ב-11 בספטמבר 2001. מבט נוסטלגי מחד ומלא תובנות חדשות מאידך. נשיא אמריקאי כמעט והודח מכיסאו עקב רומן אסור עם מתמחה בבית הלבן, הקיטוב בין שני צדי המפה הפוליטית בארה"ב מגיע לשיאים חדשים, התנועה לזכויות הלהט"בים צוברת כוח, ובני דור ה"אקס" חובבי הגראנג' ולובשי הפלנל היוו את הסימן התרבותי של העשור. במקביל, החידושים הטכנולוגיים של העשור והפיכת העולם לאונליין מסייעים ליצירת רשת טרור חשאית וחובקת עולם, שתרים את ראשה ותפגין את יכולתה הקטלנית הראשית בעשור הבא – ב-11/9/2001. יוצרי התעודה מציגים את ההשפעה המתמשכת של אירועים שאירעו בשנות התשעים על העולם שלנו כיום, למשל: כיצד נפילת חומת ברלין בסוף 1989 היוותה השראה למהפכת "האביב הערבי", שהתרחשה ב-2011; כיצד הסיקור התקשורתי הרציף במלחמת המפרץ הראשונה ב-1991, יצמיח בשנים שיבואו לאחר מכן כתבי חדשות שמגיעים ומשדרים מכל מקום, ולא בוחלים באמצעים על-מנת להביא "סיפור". כיצד המרדף המשטרתי המתוקשר בהיסטוריה אחר או. ג'יי. סימפסון ב-1994 יהווה רמז מקדים לכך שהחברה המערבית תהפוך לבעלת תרבות הסוגדת לסלבריטאים.

בקשת 13 ב-22:10, בגובה העיניים – לא אכפת לי מה יגידו
רונה התאהבה באייבי, מהגר עבודה מניגריה והקימה משפחה, גאיה נישאה לאסי המוסלמי ולזוג 3 ילדים, בת אל התאהבה באיתם העיוור. גלית גוטמן פגשה אותם ובדקה: מה המחיר האישי והמשפחתי שמשלמים על זוגיות לא שגרתית?

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, להיכנס למידה 32
דור חדש של צעירים בבריטניה מגדיר מחדש את המראה שלו כי המראה איתו נולדים כבר אינו רלוונטי. המטרה: להיראות כמו הסלבס, או לפחות כמו הדימוי של הסלבס שמוצג לנו ברשתות החברתיות ובתקשורת. לורן בת ה-27 מתאמנת 6 פעמים בשבוע, חטובה, מעוצבת, שזופה ולא עוברת את מידה 10 – אך כדי להתאים את עצמה לדמויות הנשקפות ברשת החברתית היא מבינה שצריך יותר מהתעמלות אינטנסיבית. לשם כך היא נעזרת במעצב-ואגינה ובמנתח פלסטי לניתוח החזה. הם אמנם נותנים לה בטחון רגעי, אך מיד אחרי הניתוחים היא נשארת לכודה ב'מלכודת החיפוש אחר הגוף המושלם'. גם שרה בת ה-25 מכורה לצורך לשנות את כל אברי גופה. אחרי ניתוח חזה, ניתוח לחיים והשתלת שפתיים – האיבר הבא בתור הוא עיצוב העכוז. החבר, אמה והמנתח שלה כבר דואגים מההתמכרות שלה לניתוחים פלסטיים, אך הניתוחים ממשיכים. עד כמה הקלות שבביצוע ניתוחים פלסטיים וההתעצמות של הרשתות החברתיות מצליחות לערער את הדור הצעיר?

בכבלים,
בחם 8 ב-22:50, נודיסטים בבריטניה
נודיסטים ברחבי בריטניה נחשפים ומספרים על אורח חייהם הייחודי: לטייל, לשחות, להיפגש עם חברים ולעבוד בגינה – בעירום. הסרט עוקב במשך שישה חודשים אחרי אנדרו וולש, מנהל השיווק של הארגון הבריטי לקידום נטוריזם, העסוק במיוחד בצירוף חברים חדשים. הוא עובד על פרויקט חדש במסגרתו הוא מעוניין לארגן שחייה המונית בעירום בבריטניה במשך סוף שבוע אחד במהלך חודש ספטמבר 2016.

ולא לשכוח:
בליינדספוט 3 בסלקום טלוויזיה
נשק קטלני 2 בסלקום טלוויזיה
רופא כלבבי בחם 3 ב-20:45
מאסטר שף בקשת 12 ב-21:00
אקס פקטור ברשת 13 ב-21:00
ג'יין הבתולה 4 בכן דרמה ב-21:15
מדינת הגמדים בכאן 11 ב-21:00
היהודים באים 3 בכאן 11 ב-21:28
האקסית המטורפת 3 בכן דרמה ב-22:00
צוות עקרב 4 בכן או ב-22:00
המפענחת: פשעים חמורים בכן פעולה ב-22:45

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו

© עידו ישעיהו