נובמבר 2017 בערוצי הסדרות של כן

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 21/10/2017 בקטגוריה ‏חדשות

לשון הקומוניקט:

חייה של המשפחה הראשונה של הכדורגל הישראלי, "הבוזגלוס" נחשפים בסדרה חדשה, מצחיקה, מרגשת ומקסימה שתיכנס ללבכם,

הדרמה האפית המצוינת "הויקינגים" שבה בעונה חמישית מלאה בריתות ובגידות מפתיעות במהלך מלחמתם של הויקינגים לשלוט על העולם.

מיוצרי "המפץ הגדול" מגיעה סדרת בת חדשה מרגשת – "שלדון הצעיר" העוקבת אחרי דמותו של שלדון קופר, הדמות שמגלם זוכה האמי ג'ים פארסונס ב"המפץ הגדול", כשהפעם אנחנו זוכים לראות את שלדון בגיל 9.

לאור הצלחתה חוזרת הסדרה הבריטית האהובה "רגליים קרות" לעונה נוספת בכיכובם של אנסמבל השחקנים ג'יימס נסביט (אדם), ג'ון תומפסון (פיט), פיי ריפלי (ג'ני), הרמיוני האריסון (קרן), ורוברט בטהרסט (דיוויד) שמשחזרים את דמויותיהם.

"המפענחת: פשעים חמורים" תשוב בעונה חדשה ואחרונה, שבה גם תחגוג את הפרק ה- 100 שלה,

וגם עונות חדשות ל"שחור-כזה"-ו"משפחה מודרנית" שלא מפסיקה להצחיק, וכבר חודשה לעונה עשירית.

המשפחה הראשונה של הכדורגל הישראלי נחשפת בסדרה חדשה!

הסדרה מלווה שנה סוערת בחיי משפחת הכדורגל המוכרת ובראשה יעקב בוזגלו, אבי המשפחה, הידוע גם ב"פה הגדול שלו", אשר מנהל ביד רמה (ויש האומרים שיחד עם זאת גם הורס) את הקריירות של ארבעת ילדיו ובעיקר את זו של היהלום שבכתר: מאור בוזגלו, מכוכבי הכדורגל הגדולים בישראל.

הסדרה חושפת את מערכות היחסים המורכבות בין האב ליתר בני המשפחה, ומציצה אל מאחורי הקלעים של עולם הכדורגל הישראלי כשהיא עוקבת אחר קורות המשפחה – האחים ונשותיהם וכמובן האבא והאמא הדומיננטיים בחייהם כשברקע סצנת הכדורגל הישראלית.

 

סדרת הדרמה האפית- מיתולוגית של ערוץ ההיסטוריה האמריקאי, חוזרת בעונתה החמישית שתכלול 20 פרקים, בשני חלקים.

העונה החמישית מתחילה כשאיוור חסר העצמות מכריז על פיקודו על הצבא, בעוד לגרטה שולטת כמלכת קטאגט. רצח בתוך המשפחה יוצר את הרקע לקרב האכזרי שצפוי להגיע, כשבניו של רגנאר מתכננים את צעדיהם הבאים לאחר שהם נוקמים את מות אביהם. ביורן הולך בעקבות גורלו ויוצא אל הים התיכון, ופלוקי שכואב את אבדן אשתו הלגה יוצא גם הוא אל הים ונכנע לרצונם של האלים. העונה מלאה בריתות ובגידות מפתיעות במהלך מלחמתם של הויקינגים לשלוט על העולם.

בעונה החדשה, נפגוש דמויות ותיקות לצד כמה חדשות: קטיל פלטנוס, לוחם פראי ואמיץ שנבחר על ידי פלוקי להיות אחד ממנהיגי הויקינגים שעתידים לצאת לאיסלנד ולהקים שם קהילה חדשה. את קטיל יגלם כוכב הWWE – אדם "אדג'" קופלנד. בסיום העונה הקודמת הכרנו גם את דמותו החדשה של האומונד, דתי אדוק ומטורף, אותו מגלם ג'ונתן ריס מאיירס (שושלת טיודור).

 

מיוצרי "המפץ הגדול" מגיעה סדרת בת חדשה מרגשת – "שלדון הצעיר".

הסדרה, המזכירה מאד במבנה את "שנות הקסם" המיתולוגית, עוקבת אחרי דמותו של שלדון קופר, הדמות שמגלם זוכה האמי ג'ים פארסונס ב"המפץ הגדול", כשהפעם אנחנו זוכים לראות את שלדון בילדותו בגיל 9, מגולם על ידי השחקן הצעיר איאן ארמיטג' (הזכור כזיגי, בנה של שיילין וודלי ב"שקרים קטנים גדולים"), כשאנחנו עוקבים אחרי חייו של שלדון בקרב משפחתו במזרח טקסס ולימודיו בתיכון, אליו הוקפץ בעקבות מנת המשכל הגבוהה. את קולו של שלדון המבוגר המקריין את חוויות העבר מגלם כמובן פארסונס עצמו, שהוא אף ממפיקי הסדרה.

שלדון חי בקרב בני משפחתו המורחבת – את אמו מארי קופר מגלמת זואי פרי, בתה במציאות של לורי מטקלף, המגלמת את אמו של שלדון המבוגר ב"המפץ הגדול", ונשמעת ונראית בדיוק כמו גירסא צעירה שלה. כמו דמותה ב"המפץ הגדול" מרי היא נוצריה מאמינה שלא מוכנה לתת לשלדון לעשות כל מה שמתחשק לו, אך היא גם אמא מגוננת שתעשה הכל כדי לתת לו להגשים את חלומו ושלא ירגיש שונה וחריג מהילדים האחרים.

לאנס ברבר מגלם את ג'ורג' קופר , אביו של שלדון, מונטנה ג'ורדן מגלם את אחיו הגדול ג'ורג' ג'וניור ואילו ריגן ריורד הצעירה היא אחותו התאומה מיסי. את תפקיד סבתו האגדית "מי מואו" מגלמת השחקנית הקומית הותיקה אנני פוטס ("מכסחי השדים", "נשים מעצבות").

את הסדרה מפיקים צ'אק לורי וסטיבן מולארו ("שני גברים וחצי") שעומדים גם מאחורי סדרת האם "המפץ הגדול", יחד עם ג'ים פארסונס ובן זוגו טוד ספיווק.

 

הקומדיה המצליחה של רשת ABC, בכיכובם של אנתוני אנדרסון ("המגן", "חוק וסדר"), טרייסי אליס רוס ולורנס פישבורן, חוזרת בעונה חדשה.

לאנדרה "דרה" ג'ונסון, יש עבודה מצוינת, אישה יפה ומצליחה, ארבעה ילדים ובית קולוניאלי בפרברים. אך האם ההצלחה גרמה למשפחה לשכוח את מורשתה ולהיטמע כליל באוכלוסיה הלבנה שסביבה? כך חושב דרה, ובעזרת אביו, הוא יוצא ליצור זהות תרבותית עבור משפחתו, כזו שתכבד את עברם ומורשתם, אך תמשיך לאמץ אל ליבה את העתיד.

הקומדיה המצליחה והאהובה שבה בעונה חדשה.

בעונה החדשה צפויות כל המשפחות לעבור שינויים משמעותיים: מני ילך ללמוד בקולג' וישתדל להימנע מפרידה עצובה, כשגלוריה וג'יי ילוו אותו למעונות, פיל וקלייר מבינים שאלכס הרבה יותר עצמאית בקולג' ממה שחשבו, מיטש מאיץ בטעות שיפוץ מתוכנן והיילי מקבלת הזדמנות בלתי צפויה כשהיא מתחברת עם בחורה עשירה מהקאנטרי קלאב.

הדרמה הקומית האהובה מתחילת שנות ה-2000 שבה בשנה שעברה לעונה שישית, 13 שנים לאחר סיומה. לאור ההצלחה, חוזרת "רגליים קרות" בעונה חדשה בכיכובם של ג'יימס נסביט (אדם), ג'ון תומפסון (פיט), פיי ריפלי (ג'ני), הרמיוני האריסון (קרן), ורוברט בטהרסט (דיוויד) שמשחזרים את דמויותיהם.

העונה ממשיכה את קודמתה, מספר חודשים מהסיום: טינה עוברת לגור עם אדם וחוששת שהמעבר יפגע ביחסים שלהם, אדם מתחיל עבודה חדשה בסטארט-אפ טרנדי, קרן מגשימה את חלומה ומשיקה את בית ההוצאה לאור שלה ונאבקת לשמור על שלמות המשפחה, אבל מבינה במהרה שמחיר המאבק גבוה מידי, ג'ני, שמצליחה מאוד בעבודה, מזניחה את נישואיה ואת רצונו של פיט לחוש מוערך בביתו. פיט התגבר על הדיכאון בו לקה בעונה הקודמת וגם צרותיו הכלכליות מתחילות להסתדר אבל הוא מחפש משמעות עמוקה יותר לחייו מתפקידו כנהג עבור העשירים.  לשניים צפויה הזדמנות מפתיעה והחלטה קשה שתשנה את חייהם. דיויד, שהצליח לחמוק ממאסר על הונאה, ושנישואיו לרובין מתפרקים מתאמץ להחזיר את חייו למסלול. מזלו הרע מתחיל להשתנות לטובה כשפיט פותח בטעות בשיחה עם לקוח עשיר.

עונת הסיום לדרמת המשטרה בכיכובה של השחקנית מרי מקדונל בתפקיד קפטן שרון ריידור. ריידור מפקדת על  יחידת "פשעים חמורים" במשטרת לוס אנג'לס, יחד איתה הבלשים פרובינזה, פלין, טאו, סנצ'ז, איימי סייקס והצלם באז.

בעונה החדשה, ריידור ושאר חברי היחידה יעמדו בפני האתגר הגדול ביותר שלהם, כשתיקים מורכבים ומסובכים נקלעים לתוך עימותים פוליטיים ומעלים שאלות ותהיות לגבי אמון החוקרים במערכת הצדק, שמשנה את העדפותיה חדשות לבקרים. וגרוע מכך- היחידה תצטרך לשוב ולהתמודד מול עורך הדין המרושע, הרוצח הסדרתי פיליפ סטרו (בילי בורק, "רבולושן"," ZOO"), שנהנה להפוך את חייהם לסיוט מתמשך.

במהלך העונה תחגוג הסדרה את הפרק ה- 100 שלה (פרק שמיני של העונה שישודר ב- 28/12).

 

דרמת בית משפט חדשה בכיכובה של קת'רין הייגל ("האנטומיה של גריי" ) המגלמת את סיידי אליס, עורכת דין מבריקה בפירמה קטנה ויוקרתית המתאהבת בלקוח שלה, בילי ברנן, רופא ילדים ומנתח כריזמטי המואשם ברצח חברתו לפני 24 שנים. סיידי מסתירה את רגשותיה כלפיו מהסובבים אותה וביניהם עמיתה אלברט קוב שבטוח שהוא יודע עליה הכל. החלטתה של סיידי להתחיל מערכת יחסים עם בילי יכולה לסכן את הקריירה שלה וגם את אושרה, בעיקר אם ימצא אשם ולכן עליה לעבוד קשה פי כמה כדי להוכיח ספק סביר, אפילו אם היא בעצמה אוחזת בכמה ספקות לגביו.

בשל המעבר של קשת, רשת וערוץ 10 לערוצים חדשים, ב-25/10 ערוצי הסדרות עוברים מקום:

yes Drama עובר לערוץ 16, yes Action עובר לערוץ 17 ו- yes Oh עובר לערוץ 18. הקלטות שבוצעו ו/או תוזמנו מראש בערוצי הסדרות של yes ישמרו ללא שינוי. פרטים באתר yes.

 

סדרות מתחילות בנובמבר:

תאריך בערוץ תאריך ב-VOD סדרה יום שעה  ערוץ
04/11/2017 04/11/2017 שחור-כזה 4 שבת 17:50 yes Comedy HD
04/11/2017 04/11/2017 משפחה מודרנית 9 יום ראשון 19:50 yes Comedy HD
04/11/2017 03/10/2017 שלדון הצעיר יום שני 19:30 yes Comedy HD
  08/11/2017 רגליים קרות 7     yes London
09/11/2017 09/11/2017 המפענחת: פשעים חמורים 6 חמישי 22:45 yes Action HD
20/11/2017 20/11/2017 הבוזגלוס שני -רביעי 20:30 yes Comedy HD
  23/11/2017 ספק סביר     yesBinge
30/11/2017 30/11/2017 הוויקינגים 5- חלק א חמישי 05:00 / 22:00 yes Oh HD

 

סדרות מסתיימות בנובמבר:

תאריך בערוץ סדרה יום שעה  ערוץ
13/11/2017 הירושה 3 שני 21:00 yes Oh HD
16/11/2017 סגני המנהל 2 חמישי 22:00 yes Oh HD
19/11/2017 שלג צח ראשון 22:00 yes Oh HD
19/11/2017 אימה אמריקאית 7 ראשון 22:50 yes Oh HD
26/11/2017 NCIS 11 ראשון 22:00 yes Action HD
29/11/2017 הכי גרועים שיש 4 רביעי 23:00 yes Oh HD
29/11/2017 דברים טובים 2 רביעי 23:30 yes Oh HD

 

 

 • נובמבר 2017 בערוצי הסרטים של כן, כולל לה לה לנד, המייסד, המרגל סנודן, הגיבורים של בוסטון ועוד.

  לשון הקומוניקט:

  המנצח והמפסיד הגדול של טקס האוסקר 2017 מגיע רק אל צופי yes: "לה לה לנד" שסחף את העולם והביקורות והצליח לחדש גם עם סיומו הדרמטי בטקס האוסקר, יככב במסגרת סופ"ש מוסיקלי בyes1 (וקטגוריה חינמית ייעודית ב(VOD, יחד עם "היפה והחיה" ועוד שלל סרטים מוסיקליים מכל השנים.

  וכשהמציאות עולה על כל דמיון, אנחנו ממשיכים להביא אירוע של סרטים שכולו מבוסס על סיפורים אמיתיים: 10 ימים של סרטים עם הסיפורים הכי גדולים שקרו באמת, והפעם ב) yes4ובקטגוריה חינמית ייעודית בVOD) עם בכורות רק לצופי yes של:
  "המייסד", "המרגל- סנודן", "המכורים לזהב" ובכורה של "הגיבורים של בוסטון".

  בערוץ הקולנוע הישראלי נשדר רק לצופי yes את "אבינו" בכיכובו של מוריס כהן זוכה פרס האופיר; בyes3 נציין את הסרט ה250 ברצועת הסרטים הבלתי נשכחים עם סופ"ש סרטים שכל אחד חייב לראות, ונציין את יום הולדתו ה75 של סקורסזה עם ערב מסרטיו.

  שבוע 1/11-8/11

  האיש האחרון | Z for Zachariah
  בכורה בלעדית!
  ערוץ: yes2 | מועד שידור: חמישי, 2/11, בשעה 22:00
  במאי: קרייג זובל, ארה"ב, 2015
  שחקנים: מרגו רובי, צ'יווטל אגיופור, כריס פיין
  תקציר: מותחן המתרחש לאחר אסון שהביא לחורבן כמעט מוחלט של כדור הארץ. בחורה שהאמינה שהיא היחידה ששרדה, פוגשת בגבר, והשניים פוצחים ברומן סוער. הופעתו של בחור נוסף מסבכת את העניינים ויוצרת משולש אהבה מסוכן.

  יופי נסתר | Collateral Beauty
  בכורה!
  ערוץ: yes1 | מועד שידור: שישי, 3/11, בשעה 21:30
  במאי:דוד פרנקל ("השטן לובשת פראדה"), ארה"ב, 2016.
  שחקנים: וויל סמית', הלן מירן, קירה נייטלי, קייט וינסלט, אדוארד נורטון
  תקציר: דרמה עתירת כוכבים. לאחר אירוע קשה בחייו, בעל חברת פירסום מצליחה (סמית') שוקע בעצבות. יש לו שאלות ליקום והוא מחליט לכתוב לאהבה, לזמן ולמוות. התשובות משנות את תפיסת החיים שלו, והוא מגלה איך דברים משתלבים ומלאים במשמעות ויופי.

  סופשבוע הבלתי נשכחים – סרטים שחייבים לראות
  ערוץ: yes3 ו-yesVOD | מועד שידור: חמישי-שבת, 2-4/11, כל היום; ובכל ראשון בשעה 22:00
  כבר יותר מארבע שנים שערוץ yes3 מקדיש בכל יום ראשון משבצת קבועה לסרטים הכי גדולים, הכי ידועים, הכי משפיעים והכי אהובים בכל הזמנים. החודש ישודר הסרט ה-250 במסגרת הבלתי נשכחים – סרטים שחייבים לראות, ואין דרך טובה יותר לחגוג את המספר העגול מאשר סוף שבוע שכולו מלא בסרטים מעולים שחייבים לראות ואז לראות שוב ושוב.
  במהלך החמשוש הראשון של נובמבר, 2-4/11, נשדר לאורך כל הסופ"ש 25 סרטים בלתי נשכחים. הנה כמה שמות לטעימה: "הכל אודות חווה", "הגנרל" של באסטר קיטון, "טיטאניק", "המטריקס", "בן חור", "ליאון", שליחות קטלנית 1+2; "התפוז המכני", "הבוגר", "חשמלית ושמה תשוקה", "ואלוהים ברא את האישה", "רוקו ואחיו", "פורסט גאמפ", "האחים בלוז", "בלייד ראנר", "קרמר נגד קרמר" ועוד ועוד.
  את כל הסרטים האלו, עם עוד עשרות סרטים נוספים מכל השנים (בהם "שיר אשיר בגשם", "ספרות זולה", "נהג מונית", "סיפור הפרברים", "מכסחי השדים", "400 המלקות", "צ'ינהטאון", "שודדי התיבה האבודה"), ניתן למצוא – במהלך הסופ"ש ובכלל – בקטגוריה היעודית ב-yesVOD בספריית 24/7, ללא תוספת תשלום.
  בנוסף לסוף השבוע החגיגי נמשיך לשדר את הקלאסיקות הגדולות בכל ראשון ב-22:00. החודש ישודרו שני סרטים קלאסיים בכיכובו של המפרי בוגרט – "סברינה" עם אודרי הפבורן ו"להחזיק ולאבד" עם לורן באקול; נשדר שני סרטים ברצף עם מרלין מונרו – "עסקי קופים" עם קרי גרנט ו"נהר האבדון" עם רוברט מיצ'ם; כמו כן ישודר סרט האקשן "הנשרים פשטו עם שחר" בכיכובם של קלינט איסטווד וריצ'רד ברטון.
  את כל סרטי הבלתי נשכחים ניתן להקליט כסדרה


  שישי משפחתי – סרטים שכיף לראות ביחד
  ערוץ: yes5 | מועד שידור: כל יום שישי בשעה 17:00
  בכל שישי בשעה 17:00 מומלץ לאסוף את כל המשפחה מול yes5 ולצפות בסרטים האהובים שאף ילדות אינה שלמה בלעדיהם, במסגרת שישי משפחתי – סרטים שכיף לראות ביחד.
  החודש נהנה ברצועה עם בט מידלר ושרה ג'סיקה פרקר ב "הוקוס פוקוס" , נצא למסע עם "נאטי גאן", נבלה ונהנה בחברת "הדרדסים", ונסיים בדרמה הנוגעת ללב "חברה שלי".

  הוקוס פוקוס | Hocus Pocus
  ערוץ: yes5, במסגרת שישי משפחתי | מועד שידור: שישי, 3/11, בשעה 17:00
  במאי: קני אורטגה. 1993
  תקציר: בט מידלר ושרה ג'סיקה פרקר מככבות בקומדיה אהובה – 300 שנה לאחר שהוצאו להורג, שלוש מכשפות חוזרות לחיים לאחר שנער תמים משחרר אותן בטעות באמצעות ספר כשפים. עתה הן יוצאות למרדף אחר הספר וחיי הנצח.

  עסקי קופים | Monkey Business
  נהר האבדון | River Of No Return
  ערוץ: yes3 ו-yesVOD, במסגרת הבלתי נשכחים
  מועדי שידור: ראשון, 5/11, בשעה 22:00 (עסקי קופים) ו-23:35 (נהר האבדון)
  במאי (עסקי קופים): הווארד הוקס, ארה"ב, 1952; במאי (נהר האבדון): אוטו פרמינגר. ארה"ב, 1954.
  שחקנים (עסקי קופים): קרי גרנט, מרלין מונרו, ג'ינג'ר רוג'רס; שחקנים (נהר האבדון): מרלין מונרו, רוברט מיצ'ם
  מיד אחרי סוף השבוע שיחגוג את הסרט ה-250 במסגרת הבלתי נשכחים, נשדר במסגרת צמד סרטים, שניהם בכיכובה של מרלין מונרו. נתחיל עם "עסקי קופים", קומדיה קלאסית של האוורד הוקס בה מככבת מונרו לצד קרי גרנט וג'ינג'ר רוג'רס. במהלך ניסוי שנועד להפוך אנשים לצעירים יותר, נשפך בטעות השיקוי לברז המים שבמעבדה. כאשר המדען ואשתו שותים מהברז, מתחילות הצרות.
  אחר כך ישודר המערבון של אוטו פרמינגר "נהר האבדון", בו מגלמת מונרו זמרת בארים סוררת שמתלווה לאיכר קשוח ולבנו הקטן, במסעם להקים קן משפחתי בערבה הלא מיושבת, בימי הבהלה לזהב בקליפורניה.

  פסטיבל הקולנוע של yes
  ערוץ: yes3 | מועד שידור: כל יום שלישי בשעה 22:00
  סרטים חדשים ומצוינים, שלא תראו בשום מקור אחר, מחכים לכם בכל יום שלישי ב-22:00 ב-yes3. האקשן הכי מסעיר, הקומדיות הכי מצחיקות, הדרמות הכי מרגשות והמותחנים הכי מרתקים שדילגו על מסכי הקולנוע בארץ ומגיעים ישר ל-yes.
  החודש בפסטיבל נשדר את "הולדתה של אומה" מעורר המחלוקת, זוכה פרסי השופטים וחביב הקהל בפסטיבל סאנדנס; נרחיק לניו זילנד למאבק בין דורי במשפחה מאורית ב"ראש השבט"; נגיע לאירופה של המאה ה-19 בביוגרפיה המרהיבה "הרקדנית"; ונחזור לימינו בדרמת המתח "מוקה" בכיכובן של נטלי ביי ועמנואל דבו.
  את כל סרטי פסטיבל הקולנוע ניתן להקליט כסדרה

  ראש השבט | Patriarch
  בכורה ארצית בלעדית!
  ערוץ: yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע | מועד שידור: שלישי, 7/11, בשעה 22:00
  במאי: לי טמאהורי. ניו זילנד, 2016
  שחקנים: טמוארה מוריסון, ננסי בראנינג
  טריוויה: הסרט הוקרן בבכורה בפסטיבל ברלין. כמו כן הוקרן בפסטיבלי הקולנוע של סידני, טורונטו, פילדלפיה ועוד.
  הבמאי לי טמאהורי, צאצא לשבט המהורי, פיתח קריירה הוליוודית מרשימה (ביים בין השאר את סרט ג'יימס בונד "למות ביום אחר"). זהו סרטו הניו זילנדי הראשון מזה 20 שנה.
  תקציר: סאגה משפחתית מרשימה מהסופר של "לרכב על הלוויתן". על רקע יריבות מרה בין שתי משפחות מאוריות, ממרה נער בן ה-14 את פיו של סבו הקשוח. ההשלכות למעשיו משפיעות על כל בני משפחתו.

  שבוע 9/11-15/11

  להתעורר מפחד | Before I Wake aka Somnia
  בכורה בלעדית!
  ערוץ: yes2 | מועד שידור: חמישי, 9/11, בשעה 22:00
  במאי: מייק פלנגן ("השער"), ארה"ב, 2016
  שחקנים: קייט בוסוורת', תומאס ג'יין, ג'ייקוב טרמבליי ("חדר")
  תקציר: פנטזיה אפלה. הוריו המאמצים של קודי מופתעים לגלות כי בזמן שהוא ישן, חלומותיו הופכים למציאות מופלאה. כשהם מנסים לנצל יכולת זו, הם לומדים שגם הסיוטים שלו קמים לתחייה.

  מבוסס על סיפור אמיתי
  ערוץ: yes4 ו-yesVOD | מועד שידור: 9-18/11, כל היום
  לפעמים המציאות עולה על כל דמיון. זו השנה השישית שאנו חוגגים עם האנשים, הסיפורים, המקומות והאירועים המרתקים שמספקת לנו המציאות, ב-10 ימים של חגיגה של סרטים מצוינים המבוססים על סיפור אמיתי.
  בין ה 9-18/11, yes4 מזמין אתכם להצטרף ל10 ימים של סיפורים מרגשים ומרתקים עם שלל בכורות גדולות מהחיים.
  בין הסרטים שישודרו תוכלו למצוא בהקרנות בכורה רק לצופי yes : "המייסד" על סיפורו של מי שהמציא את מקדולנדס, "המרגל-סנודן " על מי שחשף את רשת ההאזנות של הNSA, "מכורים לזהב" על חיפוש אחרי זהב, "האקר" על אחד מסיפורי ההאקרים שמשגעים את העולם בימינו וגם- "הגיבורים של בוסטון" על הפיגוע במרתון בבוסטון והמצוד אחר האשמים.
  אליהם יצטרפו בכורות מצוינות אחרות וסרטים נהדרים מכל הזמנים כמו "הסרבן", "להילחם על זה", "תפוס אותי אם תוכל", "מאניבול", "כוננות עם שחר" ועוד.

  המייסד | The Founder
  בכורה בלעדית!
  ערוץ: yes4, במסגרת מבוסס על סיפור אמיתי | מועד שידור: שישי 10/11, בשעה 22:00
  במאי:ג'ון לי הנקוק ("הזדמנות שנייה"), ארה"ב, 2016.
  שחקנים: מייקל קיטון, לורה דרן.
  תקציר: דרמה המבוססת על סיפור אמיתי לחובבי הפאסט פוד ובכלל, בכיכובו של המועמד לאוסקר מייקל קיטון. ריי קרוק היה סוכן מכירות שאפתן, אבל כושל. יום אחד הוא נתקל במסעדת ההמבורגרים של האחים התמימים מאק ודיק מקדונלד ונדהם מדרך העבודה החדשנית שלהם שהביאה את האוכל במהירות שיא ללקוח. קרוק משכנע את האחים שהוא יעזור להפוך את העסק המשפחתי שלהם לאימפריה משגשגת וריווחית ביותר, והשאר הוא היסטוריה…

  נאטי גאן | The Journey Of Natty Gann
  ערוץ: yes5, במסגרת שישי משפחתי | מועד שידור: שישי, 10/11, בשעה 17:00
  במאי: ג'רמי פול קגן. 1985.
  תקציר: סיפורה של ילדה בתקופת השפל הכלכלי בארה"ב, המחליטה להצטרף אל אביה שמצא עבודה בצפון. בדרכה היא נקלעת לסדרת הרפתקאות ומוצאת חברות בלתי צפויה.

  ג'ילדה | Gilda
  בכורה בלעדית!
  ערוץ: yes3 | מועד שידור: שבת, 11/11, בשעה 22:00
  במאית: לורנה מוניוז. ארגנטינה, 2016.
  שחקנים: נטליה אוריירו, לאוטרו דלגאדו
  טריוויה: זוכה חמישה פרסי האקדמיה הארגנטינאית, כולל לשחקנית הטובה ביותר – נטליה אוריירו.
  תקציר: סיפורה הדרמטי והמרגש של הזמרת הארגנטינאית המפורסמת ג'ילדה. היא הייתה גננת עם שני ילדים שרק רצתה לשיר, וכנגד כל הסיכויים הצליחה והפכה לאגדה בחייה, עד לסוף הטרגי.

  המרגל – סנודן | Snowden
  בכורה בלעדית!
  ערוץ: yes4, במסגרת מבוסס על סיפור אמיתי | מועד שידור: שבת, 11/11, בשעה 22:00
  במאי: אוליבר סטון. ארה"ב 2016.
  שחקנים: ג'וזף גורדון-לוויט, שיילין וודלי, ניקולס קייג', מליסה לאו
  תקציר: מותחן המבוסס על פרשה שהסעירה את העולם כולו. סיפורו של אדוארד סנודן, עובד לשעבר בסוכנות לביטחון לאומי של ארצות הברית, שנחשף לאופן הפעילות של מערך הביון האמריקאי. הוא ירד למחתרת וחשף מידע סודי אודות רשת ההאזנות הענקית של הרשות האמריקאית לביטחון לאומי, וכלל אלפי מסמכים חסויים שהוא שיחרר לתקשורת. החשיפה הובילה את הרשויות האמריקאיות למרדף כלל עולמי אחריו, כשבתמיכת ממשלת אקוודור הוא טס למוסקבה, כדי לבקש מקלט מדיני.

  אבינו
  בכורה בלעדית!
  ערוץ: yes קולנוע ישראלי | מועד שידור: שבת, 11/11, בשעה 22:00
  במאי: מני יעיש ("המשגיחים")
  שחקנים: מוריס כהן ("בלו נטלי"), רותם זיסמן כהן ("המילים הטובות"), חיים זנאתי ("המשגיחים")
  טריוויה: : זוכה שני פרסי אופיר- לשחקן ולעריכה הטובים ביותר
  תקציר: עובדיה רחמים הוא המאבטח הכי חזק שיש ב"מועדון שמיים" – מועדון זמר מזרחי. החלום הכי גדול שלו הוא להיות אבא: הוא ואשתו רחל מנסים כבר 5 שנים להיכנס להריון, וניסו הכל, אך ללא הצלחה. במועדון מבלה מדי ערב עבריין קטן בשם שלום רוזנטל, שרוצה שעובדיה יעבוד בשבילו כגובה חובות בשוק האפור, תמורת המון כסף. עובדיה מסרב בתחילה, אך אט אט רואה את ההצעה כהזדמנות מצוינת להתחיל בטיפולי פוריות פרטיים ויקרים של אשתו. בתמימותו, הוא חושב כי ברגע שיצליחו והוא יהפוך לאבא, הוא יעזוב את העבודה המלוכלכת של רוזנטל. אך כשהרגע מגיע, רוזנטל רוצה ממנו משימה אחת אחרונה. עובדיה יצטרך להילחם על החלום שלו, אל מול עקרונותיו, למען עתיד משפחתו וחייו.

  כלב מי שמנגן | Rock Dog
  בכורה בלעדית!
  ערוץ: yes5 | מועד שידור: שבת, 11/11, בשעה 10:00
  במאי: אש ברנון. 2016.
  דיבוב לעברית: דן תורן, עודד מנסטר
  תקציר: בודי הוא כלב שמירה שמיועד להמשיך את דרכו של אביו בשמירת כפר כבשים מפני זאבים. הוא חש שאין לו את התשוקה הנדרשת לרשת את תפקידו של אביו. כשיום אחד רדיו נופל מהשמיים, סקרנותו גוברת והוא מחליט לעזוב את הבית, לצאת לעיר הגדולה ולהפוך למוזיקאי! העניינים מתחילים להסתבך כאשר מנהיג הזאבים, רודף אותו. עכשיו נאלץ בודי למצוא דרך להציל את משפחתו וחבריו, מבלי לוותר על חלום הרוקנרול שלו.

  סברינה | Sabrina
  ערוץ: yes3 ו-yesVOD, במסגרת הבלתי נשכחים | מועד שידור: ראשון, 12/11, בשעה 22:00
  במאי: בילי וויילדר, ארה"ב, 1954
  שחקנים: אודרי הפבורן, המפרי בוגרט, וויליאם הולדן
  קומדיה רומנטית נפלאה של בילי וויילדר, בה המפרי בוגרט מגלם איש עסקים קר מזג, שכדי להרחיק את אחיו הפלייבוי מבת הנהג המקסימה (אודרי הפבורן באחד מתפקידיה הכובשים ביותר), מתחיל לחזר אחריה בעצמו. הסרט היה מועמד לשישה פרסי אוסקר, וזכה על התלבושות הטובות ביותר.

  הרקדנית | The Dancer
  בכורה ארצית בלעדית!
  ערוץ: yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע | מועד שידור: שלישי, 14/11, בשעה 22:00
  במאית: סטפני די גוסטו, צרפת, 2016
  שחקנים: סוקו, גאספר אוליאל, מלאני תיירי, לילי-רוז דפ
  טריוויה: הסרט הוקרן במסגרת התחרות הרשמית בפסטיבל קאן; היה מועמד לשישה פרסי הסזאר, וזכה בשלושה – שחקנית, שחקנית משנה ועיצוב; השתתף בפסטיבלי קולנוע רבים, כולל שטוקהולם, פאלם ספרינג ופסטיבל חיפה.
  תקציר: סיפור חייה הסוער של לואי פולר, מהתחלה צנועה בחווה באילינוי היא הפכה לרקדנית שכבשה את פריז בסערה, היוותה השראה לאמנים והיוצרים הגדולים של סוף המאה ה-19, וביחד עם בת חסותה, איזדורה דאנקן, חוללה מהפך בעולם המחול.

  • המשך:

   שבוע 16/11-22/11

   מכורים לזהב | Gold
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes4, במסגרת מבוסס על סיפור אמיתי | מועד שידור: חמישי 16/11, בשעה 22:00
   במאי: סטיבן גייגן ("סוריאנה"), ארה"ב, 2016.
   שחקנים: מת'יו מקונוהיי, אדגר רמירז
   טריוויה: על מנת לגלם את התפקיד העלה השחקן מת'יו מקונוהיי 20 קילו וגילח את שיערו.
   תקציר: דרמת הרפתקאות מבוססת על סיפור אמיתי.זוכה האוסקר מת'יו מקונוהיי מגלם את דמותו של יזם כושל בעסקי אוצרות הטבע, שנחוש להתעשר במהירות, לאחר שהחברה של אביו נקלעה לחובות. בשאיפה לעשות זאת, הוא נוסע לג'ונגל פראי באינדונזיה כדי למצוא מכרות זהב.

   האקר | Hacker
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes4, במסגרת מבוסס על סיפור אמיתי | מועד שידור: שישי, 17/11, בשעה 22:00
   במאי: אקאן סאטאייב. ארה"ב, 2016.
   שחקנים: קאלאן מקאוליפ, לוריין ניקולסון
   תקציר: אלכס הוא בחור צעיר ומקצוען בכל הקשור למחשבים. כאשר הוא רואה את משפחתו קורסת כלכלית, הוא מחליט לנקום בבנק שפיטר את אמו. הוא מצליח לפרוץ למחשבים שלהם יחד עם שני שותפים. העסקים פורחים, הכסף זורם, אך העניינים מסתבכים כששאיפות הנקמה מתחלפות בשאיפות למהפכה כלכלית עולמית. הכל מתחיל להשתבש ובמהרה מוצאים עצמם אלכס ושותפיו, נמלטים ממספר אויבים.

   אמונת המתנקש | Assassin's Creed
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes2 | מועד שידור: שישי, 17/11, בשעה 22:00
   במאי: ג'סטין קורזל. ארה"ב, 2016
   שחקנים: מייקל פסבנדר, מריון קוטיאר, ג'רמי איירונס, ברנדן גליסון, שרלוט רמפלינג
   תקציר: אקשן מרהיב המבוסס על סדרת המשחקים המצליחה. בעזרת טכנולוגיה מהפכנית, חווה גבר מהעתיד את הרפתקאות אבי אבותיו במאה ה-15, מגלה שהוא נצר לשושלת מתנקשים, ומתמודד מול ארגון עוצמתי בן ימינו.

   חוגגים 75 למרטין סקורסזה
   ערוץ: yes3 | מועד שידור: שישי, 17/11, משעות אחר הצהריים
   לכבוד יום הולדתו ה-75 של הבמאי המעולה, יקדיש yes3 ערב לכמה מסרטיו הבולטים ביותר. ישודרו במהלך הערב "נהג מונית", "רחובות זועמים", "מלך הקומדיה" ו"כנופיות ניו יורק".

   הדרדסים | The Smurfs
   ערוץ: yes5, במסגרת שישי משפחתי | מועד שידור: שישי, 17/11, בשעה 17:00
   במאי: ראג'ה גוסנל.2011.
   תקציר: עיבוד קולנועי לסדרה האהובה. גרגמל הרשע רודף אחר הדרדסים, שבורחים מהכפר הקסום אל ניו-יורק המודרנית. עליהם למצוא דרך חזרה הביתה, לפני שגרגמל יתפוס אותם.


   יצורים ליליים | Nocturnal Animals
   בכורה!
   ערוץ: yes3 | מועד שידור: שבת, 18/11, בשעה 22:00
   במאי: טום פורד. ארה"ב, 2016
   שחקנים: איימי אדאמס, ג'ייק ג'ילנהול, ארון טיילור-ג'ונסון, מייקל שאנון, איילה פישר
   טריוויה: זוכה עשרות פרסים, כולל פרס חבר השופטים בפסטיבל ונציה, מועמד על שחקן משנה לאוסקר (מייקל שאנון), זוכה שחקן השנה הטוב ביותר בגלובוס הזהב (לארון טיילור-ג'ונסון), מועמד לתשעה פרסי באפט"א ועוד.
   תקציר: דרמת מתח זוכת הפרס חבר השופטים בפסטיבל ונציה. לאחר שנים שהיו בנתק, בעלה לשעבר של סוזאן שולח לה ספר שכתב. הסיפור האלים וההרסני גורם לה להתעמת עם ההחלטות שעשתה בעברה.

   הגיבורים של בוסטון | Patriots Day
   בכורה!
   ערוץ: yes4, במסגרת מבוסס על סיפור אמיתי | מועד שידור: שבת 18/11, בשעה 22:00
   במאי: פיטר ברג ("אסון בלב ים"), ארה"ב, 2016.
   שחקנים: מארק וולברג, קווין בייקון
   טריוויה: שיתוף פעולה נוסף בין הבמאי פיטר ברג לשחקן מארק וולברג.
   תקציר: אקשן המבוסס על סיפור אמיתי בכיכובו של מארק וולברג. לאחר מתקפת הטרור במרתון של בוסטון בשנת 2013, החל מרוץ נגד הזמן למציאת המפגעים. בשעות קריטיות אלו, סייע השוטר טומי סונדרס (וולברג בהופעה מצויינת) לפצועים ולחוקרים.

   צבא של איש אחד | Army Of One
   בכורה ארצית בלעדית!
   ערוץ: yes4, במסגרת מבוסס על סיפור אמיתי | מועד שידור: שבת, 18/11, בשעות הערב
   במאי: לארי צ'ארלס ("בוראט"), ארה"ב, 2016
   שחקנים: ניקולאס קייג', ראסל ברנד
   תקציר: קומדיה פרועה מהבמאי של "בוראט" ובכיכובו של ניקולס קייג, המבוססת על סיפור אמיתי. בעקבות התגלות אלוהית בה נאמר לו שעליו לתפוס את אוסמה בן-לאדן, מגיע איש תחזוקה מובטל וחסר ניסיון צבאי, לפקיסטן שסועת הקרבות, כשהוא חמוש עם חרב, סכין, אקדח ומכשיר לראיית לילה, ומתחיל במצוד אחר האיש המבוקש בעולם.

   הנשרים פשטו עם שחר | Where Eagles Dare
   ערוץ: yes3 ו-yesVOD, במסגרת הבלתי נשכחים | מועד שידור: ראשון, 19/11, בשעה 22:00
   במאי: בראיין ג. האטון, ארה"ב, 1969
   שחקנים: קלינט איסטווד, ריצ'רד ברטון
   סרט האקשן המצוין בכיכובם של ריצ'רד ברטון וקלינט איסטווד. לקראת סוף מלחמת העולם השנייה לוכדים הנאצים גנרל אמריקאי המעורב בתכנון הפלישה לנורמנדי. כשצוות קומנדו נשלח להצילו, מתגלים סוכנים כפולים המסכנים את המשימה.


   הולדתה של אומה | The Birth of a Nation
   בכורה ארצית בלעדית!
   ערוץ: yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע | מועד שידור: שלישי, 21/11, בשעה 22:00
   במאי: נייט פארקר, ארה"ב, 2016
   שחקנים: ארני האמר, נייט פארקר
   טריוויה: אחרי זכייתו בפרס השופטים ובפרס חביב הקהל בסאנדנס והשתתפותו בעשרות פסטיבלים, סומן הסרט כמתמודד מוביל לפרס הסרט הטוב ביותר באוסקר. אך כשעלו על פני השטח האשמות של אונס לבמאי הסרט, הוא לא נכח כלל במירוץ.
   תקציר: דרום ארה"ב שלפני מלחמת האזרחים. נאט טרנר הוא עבד מלומד ומטיף דת, אשר בעליו, הלחוץ כלכלית, מקבל הצעה להשתמש בו כמטיף על מנת לשלוט בעבדים לא ממושמעים. לאחר שהוא נחשף לאינספור זוועות – נגדו ונגד חבריו העבדים, נאט מנצח על התקוממות בתקווה להוביל את אנשיו לחופשי.

   שבוע 23/11-30/11
   סופ"ש מוסיקלי
   ערוץ: yes1, yesvod24/7 | מועד שידור: 24-25/11, כל היום
   צחצחו את נעלי הריקוד, חממו את מיתרי הקול ואל תשכחו את הצעדים, כי ערוץ yes1 מזמין אתכם לסופ"ש שכולו מוקדש לסרטי המיוזיקל הכי ציבעוניים, שמחים, קיצביים ופשוט כיפיים, שיש!
   נשדר בבכורה רק לצופי yes את "לה לה לנד", המחזמר הכי מדובר של השנים האחרונות, זוכה שישה פרסי אוסקר (וכמעט זוכה הסרט הטוב ביותר) בכיכובם של ריאן גוסלינג ואמה סטון, ובבכורה את "היפה והחיה", גרסה חדשה ומרהיבה לקלאסיקה של דיסני בכיכובה של אמה ווטסון (הגרסה בעברית תושדר יום אחרי ב 10:00 בyes5).
   עוד ישודרו "מולין רוז'", "שיקאגו", "עלובי החיים (2013)", "מאמא מיה", "שיער", "הירספריי", "גריז" ועוד.במקביל תעלה קטגוריה ייעודית בyesvod24/7.

   לה לה לנד | La La Land
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes1, במסגרת סופ"ש מוסיקלי | מועד שידור: שבת, 25/11, בשעה 21:30
   במאי: דמיאן שאזל ("וויפלאש"), ארה"ב, 2016.
   שחקנים: ריאן גוסלינג, אמה סטון
   טריוויה: הסרט זכה בשישה פרסי אוסקר וב-14 מועמדויות לאוסקר (אבל ברגע מביך הפסיד את הפרס החשוב ביותר ל"אור ירח") ובכך השווה את שיא כל הזמנים של ״טיטניק״ ו״הכל אודות חוה״. דמיאן שאזל זכה בפרס הבמאי הטוב ביותר – הבמאי הצעיר ביותר שזוכה בפרס היוקרתי הזה.
   תקציר: מחזמר מרהיב, קיצבי וזוכה שישה פרסי אוסקר בכיכובם של צמד הכוכבים הלוהט אמה סטון וריאן גוסלינג שהוא כולו מכתב אהבה למוסיקה וקולנוע. סיפור מערכת היחסים של שחקנית מתחילה ושאפתנית ונגן ג'ז חסר פשרות בלוס אנג'לס,"עיר החלומות". השניים נפגשים מתאהבים ורוקדים, אך נאלצים להתמודד עם ההשלכות של התפתחות הקריירה של כל אחד מהם וכיצד זה משפיע על רחשי הלב.

   חי את הלילה | Live By Night
   בכורה!
   ערוץ: yes4 | מועד שידור: שישי, 24/11, בשעה 22:00
   במאי: בן אפלק, ארה"ב, 2016.
   שחקנים: בן אפלק, זואי סלנדה, אל פנינג, סיינה מילר
   טריוויה: הסרט נקטל והסב הפסדים של עשרות מיליוני דולרים לאולפני וורנר; מבוסס על ספר שהינו חלק מטרילוגיה של דניס ליהן (סופר שכתביו היוו בסיס לסרט נוסף שביים אפלק- "נראתה לאחרונה").
   תקציר: מותחן פשע בבימויו, כתיבתו, הפקתו וכיכובו של בן אפלק. בתקופת היובש בארה"ב, חייל משוחרר ובנו של רב פקד במשטרת בוסטון, מפלס את דרכו במעלה הסולם של עולם הפשע והופך לגנגסטר ידוע לשמצה. הוא צובר כוח רב בניהול עסקי ההימורים במיאמי, עד הרגע בו הוא מפר כלל אחד חשוב.

   חברה שלי | My Girl
   ערוץ: yes5, במסגרת שישי משפחתי | מועד שידור: שישי, 24/11, בשעה 17:00
   במאי: הוארד זיף. ארה"ב 1991
   תקציר: בתחילת שנות השבעים ואדה בת ה-11 החיה עם סבתא ואביה, מנהל בית לוויות, מתיידדת עם תומס הביישן שהופך לחברה הטוב.

   מצוד לילי | Sleepless
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes4 | מועד שידור: שבת 25/11, בשעה 22:00
   במאי: בארן בו אודר ,ארה"ב 2017.
   שחקנים: ג'יימי פוקס, מישל מונהאן, דרמוט מולרוני
   תקציר: לאחר שהצליח לסכל עסקת סמים המיועדת לאחד מסוחרי הסמים המסוכנים ביותר בלאס וגאס, השוטר וינסנט דאונז, כי בנו נחטף. הוא נחוש למצוא ולהחזיר אותו ועקב כך הוא מוצא עצמו בלילה פרוע, מסוכן ומותח – הוא נרדף על ידי סוחר סמים אכזרי וגם על ידי סוכנת חקירות המשוכנעת שדאונז מושחת בעצמו.

   היפה והחיה | Beauty And The Beast
   בכורה
   ערוץ: yes5 | מועד שידור: שבת, 25/11, בשעה 10:00
   במאי: ביל קונדון ("דמדומים – שחר מפציע")
   שחקנים: אמה ווטסון ("הארי פוטר"), דן סטיבנס ("Legion"), יואן מקגרגור, לוק אוונס
   דיבוב לעברית: אלונה אלכסנדר, אסף פריינטא, יגאל שדה
   תקציר: גירסת לייב אקשן מוזיקלית ומצולמת לאגדה האהובה מבית היוצר של אולפני דיסני מ-1991 עם הסיפור הקלאסי אודות בל היפה. בכדי להציל את אביה האהוב היא נשבית בטירתו של נסיך שכישוף הפך אותו לייצור חייתי. אט אט היא עוזרת לו להיות אדם טוב יותר, ומתאהבת בו אהבת אמת שעוזרת לו להסיר את הכישוף.
   הגרסה באנגלית תשודר כחלק מסופ"ש מוסיקלי, בשישי, 24/11, בשעה 21:30.

   להחזיק ולאבד | To Have And Have Not
   ערוץ: yes3 ו-yesVOD, במסגרת הבלתי נשכחים | מועד שידור: ראשון, 26/11, בשעה 22:00
   במאי: הווארד הוקס, ארה"ב, 1944
   שחקנים: המפרי בוגרט, לורן באקול
   מהסרטים הרומנטיים הגדולים ביותר של הוליווד הקלאסית, והסרט שהפגיש את המפרי בוגרט עם אשתו לעתיד לורן באקול (שהייתה אז בת 19 בלבד). עיבוד לרומן של ארנסט המינגווי אודות בעל ספינת תיירים שנאלץ להבריח בספינתו מנהיג מחתרת צרפתי, ומתאהב באותו זמן בגנבת יפה ומפתה. הסצנה בה מסבירה באקול לבוגרט כיצד לשרוק ("You just put your lips together and blow") נכנסה לפנתיאון של המשפטים הגדולים ביותר בכל הזמנים.

   מוקה | Moka
   בכורה ארצית בלעדית!
   ערוץ: yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע | מועד שידור: שלישי, 28/11, בשעה 22:00
   במאי: פרדריק מרמו, צרפת, 2016
   שחקניות: עמנואל דבו, נטלי ביי
   טריוויה: הסרט הוקרן בפסטיבל לוקרנו וכן בפסטיבל חיפה האחרון.
   תקציר: מלודרמת מתח אינטליגנטית ומשובחת בכיכובן של שתיים מהכוכבות הגדולות של הקולנוע הצרפתי, נטלי ביי ועמנואל דבו.
   אם ששכלה את בנה בתאונת דרכים מחליטה לקחת את החוק לידיים, ומאתרת בעזרת חוקר פרטי את המכונית (בצבע מוקה) שדרסה את הבן ונמלטה מהמקום. היא אורזת תיק קטן, מעט כסף ואקדח, ועוברת לגור קרוב לאישה שהיא מאמינה שאחראית למות בנה. אולם נקמה אינה עסק כה פשוט, בעיקר כאשר בעלת הרכב מתגלה כקוסמטיקאית חביבה ומסבירת פנים, עם לא מעט בעיות משלה.

 • נובמבר 2017 בכן תעו, כולל אריק איינשטיין – שיר אהבה סטנדרטי, מלחמת ויאטנם (קן ברנס) ועוד

  לשון הקומוניקט:

  ציון ארבע שנים למותו של ענק התרבות הישראלית, yes דוקו גאה להציג את אריק איינשטיין: שיר אהבה סטנדרטי, סידרה חדשה וחד-פעמית שבאמצעות שימוש בארכיונים שטרם נראו וסיפורים שטרם נשמעו, מביאה את אפוס חייו של הזמר והיוצר האגדי.

  מלחמת ויאטנם היא סידרה חדשה, שכבר הוגדרה בתקשורת האמריקאית "יצירת מופת". מדובר בַּסדרה המקיפה והמרתקת ביותר שנעשתה על המלחמה ששינתה את פניה של ארה"ב.

  עוד בנובמבר:
  סיפורו המטורף של בילי הייז, שעל-בסיס סיפורו נעשה הסרט המצליח "אקספרס של חצות" (סרט שגרם למשבר דיפלומטי בין ארה"ב וטורקיה);

  סיפורו עוצר הנשימה של ז'ק מיול, הוא "איש הדולפין", שעל בסיס דמותו נעשה הסרט המיתולוגי "הכחול הגדול" של לוק בסון.

  סיפורו המרתק של "דונלד טראמפ ההולנדי", הוא חירט וילדרס, איש ימין קיצוני שמתכוון לכבוש את השלטון;

  סיפורן של ארבע מתאבקות צעירות, שמבלות את רוב זמנן באקדמיה לספורטאיות-על.

  וגם –
  סופשבוע עם סרטים חדשים ופוקחי עיניים לציון 100 שנה למהפכת אוקטובר ברוסיה.

  לציון ארבע שנים למותו של ענק התרבות הישראלי, yes דוקו גאה להציג סידרה חד-פעמית, שתוך שימוש בארכיונים שטרם נראו ובסיפורים שטרם נשמעו, מביאה את אפוס חייו של האיש המוכר בכל בית בישראל.

  אריק איינשטיין: שיר אהבה סטנדרטי
  בכורה: ימי רביעי, החל מה-22.11, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

  סדרה ביוגרפית-מוזיקלית חדשה המספרת את סיפורו של אריק איינשטיין – האיש שקולו הוא עוגן משמעותי במקום הזה וסיפורו הוא גם סיפורה של ישראל, העיר תל אביב ואנשיה, של המלחמות ושל ערימות החבר'ה על הדשא, שנוסעים לאט ומתפוררים בקלות, לוקחים ללב אבל גם כאלה שיש בהם הרבה אהבה.
  סיפורו של אריק התחיל כמעט תמיד באותה הדרך: מוזיקאי צעיר, לעתים ידוע במידת מה ולעתים אלמוני, מקבל בוקר אחד שיחת טלפון מגדול זמרי ישראל ובה ההצעה: "בוא נכתוב קצת מוזיקה ביחד".
  לאורך 50 שנות פעילותו וב-30 האלבומים שהוציא, היה אריק איינשטיין איש של שיתופי פעולה. הוא גילה מוסיקאים צעירים, אימץ אותם, יצר איתם מהפכות מוזיקליות ואף דחף אותם לקריירות מפוארות.
  הסדרה, מאת היוצרים אבידע לבני, אסף אמיר ויואב קוטנר, מביאה את סיפור חייו של אחד מהאייקונים הישראלים הגדולים שנוצרו פה, בעזרת החברים הרבים שעבדו וליוו אותו לאורך השנים.

  יוצרי הסדרה: אבידע לבני, אסף אמיר, יואב קוטנר | בימוי: אבידע לבני | עורך תוכן: יואב קוטנר | מפיק: אסף אמיר – "נורמה הפקות" | מפיקה שותפה: תמי כהן | עריכה: תמר קיי | צילום: דוד זריף | תחקירן ראשי: יונתן אברהמי | תחקיר ויזואלי: לילי יודינסקי, דרור נחום | עיצוב פס קול: אביב אלדמע.
  הסדרה הופקה עבור yes דוקו בתמיכת קרן רבינוביץ' ומפעל הפיס.
  ישראל, 2017

  פרקי הסדרה:

  פרק 1 – מהילדות בתל אביב של שנות ה-40, אי שם מאחורי הקלעים בתיאטרון האוהל, כשהוא צופה באביו יעקב על הבמה ודרך מגרשי הספורט של בית החינוך לילדים "א.ד.גורדון", צומח לו נער מצחיק, גבוה ויפה תואר (וגם שיאן הארץ בקפיצה לגובה). לאחר שירות צבאי בלהקת הנח"ל עם רפרטואר של מלחמה אחת ו-3 שירי סולו הוא יוצא למסע חיפושים בתיאטרון ("אירמה לה דוס") ובקולנוע ("דליה והמלחים", "סלאח שבתי") שהופך אותו במהרה לכוכב. אריק עובר משלישיית גשר הירקון האייקונית להקמת שלישייה אחרת שממציאה מחדש את הפופ העברי – החלונות הגבוהים!
  בפרק משתתפים: שלמה וישינסקי, ירון לונדון, אלון גלילי, יוסי פרוסט, חיים טופול, רבקה מיכאלי, דינה דורון, עיינה איילון, ישראל גוריון וג'וזי כץ.

  פרק 2 – אחרי שניצחנו את הצוררים וכבשנו את השטחים – אריק, שמוליק וג'וזי יוצאים לכבוש את העולם, אך למרות ההצלחה בלונדון הלב אומר לאריק הביתה. מפגש בתל אביב עם חייל בשם שלום חנוך מוליד את אחד הזוגות הגדולים של הרוק הישראלי המתהווה.
  בהמשך מחליט אריק לצאת לדרך עצמאית ומקים את חברת ההפקות "הגר" בה הוא וחבריו יוצרים סרט אקספרימנטלי, תקליטים ותכנית מערכונים בלתי נשכחת. רק אל תקראו להם "חבורת לול"!
  בפרק משתתפים: ג'וזי כץ, רבקה מיכאלי, שלום חנוך, שמוליק (שמיילך) בורנשטיין, מיקי גבריאלוב, ועוד.

  פרק 3 – "למה אתה כותב על מלחמות, אנחנו גדולים וחזקים?", שואלים את אריק איינשטיין אחרי שהוא כותב עם שם טוב לוי את "שיר שאחרי מלחמה" ב-1972 – והתשובה מגיעה די מהר: שלום חנוך עזב לאנגליה ואריק נותר לבדו ולכן הוא משכנע את הבסיסט המופנם של להקת הצ'רצ'לים להתחיל לעבוד איתו. שיתוף הפעולה בין אריק איינשטיין ומיקי גבריאלוב מוליד את התקליט "בדשא אצל אביגדור" ואינספור להיטים, אבל שנה לאחר מכן פורצת מלחמת יום כיפור. החרדה הקיומית של תושבי המדינה ארוגה היטב בתוך השיר שהפך להמנון בו משלב איינשטיין את הסגריר עם החיילים השוכבים בבוץ והפסדה של הפועל, חרדה ממלחמה האופפת אותנו, אהבה לאשה ולמשפחה, והמשפט הכל כך קלאסי ומלא התקווה: "לא יתחילו בלעדינו – סע לאט!".
  בפרק משתתפים: מיקי גבריאלוב, יענקל'ה רוטבליט, יצחק קלפטר, שם טוב לוי ועוד.

  פרק 4 – אחרי שחברו הטוב ביותר אורי זוהר ואשתו אלונה ובנותיו שירי ויסמין חוזרים בתשובה, אריק יוצא למסע משלו, הוא סוגר את "הגר" ופונה אל הבחור הגבוה מלהקת כוורת – יוני רכטר. יחד הם עובדים שנה על שיר אחד שכתב חברו הטוב של אביו מתיאטרון האוהל, אברהם חלפי – "עטור מצחך זהב שחור". ב-1982, רגע אחרי שהקים משפחה חדשה עם סימה אליהו, יוצא אריק לבלות עם חברים במועדון. בדרך חזרה, אוטובוס שלא שם לב מרסק את המכונית בה יושב אריק. הוא נפצע, סימה נפצעה קשה וחברתם הציירת רבקה רובינשטיין נהרגה. במשך חצי שנה יוצא אריק ונכנס מבתי חולים, וכשהוא מתאושש הוא כותב את אלבומו האישי ביותר, שביר. אחרי האלבום הזה הוא לא חוזר להופיע.
  בפרק משתתפים: יוני רכטר, מאיר ישראל, אלי ישראלי, מיקי גבריאלוב, שם טוב לוי, יצחק קלפטר ועוד.

  פרק 5 – בשנות ה-80 וה-90 כל מה שאריק נוגע בו פורח: שירי אברהם חלפי או שירי ילדים או תכניות מערכונים עם חברו החדש מוני מושונוב- הוא לא נח לרגע. מסרב באופן קבוע לקבל את פרס ישראל, מגדל את ילדיו ונכדיו – בני בנותיו שחזרו בתשובה. נערץ על ידי התקשורת אך ממעט להצטלם – אריק הוא האמן המצליח והאהוב ביותר בישראל. כמו הרבה מתושבי המדינה רצח רבין מכה גם באריק. בעקבותיו הוא משנה את כתיבתו, מנסה לבטא את כאביו ופחדיו בעידן החדש וחוזר לשתף פעולה לאחר 20 שנה עם חברו שלום חנוך במה שיהיה התקליט האחרון שלהם יחד.
  בפרק משתתפים: מוני מושונוב, שלום חנוך, ברי סחרוף, יענקל'ה רוטבליט, מיקי גבריאלוב ועוד.

  פרק 6 – איינשטיין של שנות ה-2000 נמצא במצב אחר לגמרי. הרדיו מפסיק להשמיע את השירים החדשים והאלבומים לא נמכרים. ב-2006 מתקשר אריק למוזיקאי צעיר ואלמוני בשם גיא בוקאטי ומחמיא לו על שיר שלו ששמע. השיחה מתפתחת לקשר חזק, ובוקאטי נבחר להיות הכותב והמלחין של אלבומו החדש של אריק – שהוא גם אלבומו האחרון. בבוקר אחד בנובמבר 2013 יוצאת ישראל למסע הלוויה כואב ולא צפוי. ארונו של אריק איינשטיין, שנפטר במפתיע בגיל 74, עושה את דרכו ברחובות שהוא רץ בהם כילד. זיכרונות אלה, והגעגוע של מאות אלפים למה שסימל אריק הם מרכיבי הסדרה ולכן הסוף הוא גם התחלה…
  בפרק משתתפים: גיא בוקאטי, מוני מושונוב, שלום חנוך, שלמה וישינסקי, פיטר רוט ועוד.

  ***

  yes דוקו מציג סדרה חדשה, שמעוררת בארה"ב דיון סוער מרגע שידורה וכבר הוגדרה ע"י עיתון ה"וושינגטון פוסט" – כ"יצירת מופת" (PBS דיווחו כי הפרק הראשון זכה ל-13 מיליון צופים, הצפייה הגבוהה ביותר לתוכן שלהם מאז פרק הסיום של "אחוזת דאונטון" במרץ שנה שעברה):

  מלחמת ויאטנם | The Vietnam War
  כל פרקי הסדרה יעלו בבכורה ב-yesVOD החל מיום ראשון, 5.11 וישודרו
  בערוץ בימי א', ג' וה', החל מה-3.12 בשעה 21:00.

  מה אנחנו זוכרים. מה שכחנו ומה מעולם לא ידענו – על המלחמה שפצעה כה קשה את לב הציבור האמריקאי.
  סדרה אֶפּית מרתקת בעשרה חלקים מאת הבמאי זוכה 4 פרסי האמי® ושתי מועמדויות לאוסקר® קן ברנס ("הרוזוולטים", "המלחמה", "חמישיית הסנטרל פארק") ולין נוביק (שביימה עם ברנס את "המלחמה").
  הסיפור המקיף שלא סופר מעולם על מלחמת ויאטנם מובא בעזרת יותר מ-100 עדויות מצולמות, ביניהן של חיילים אמריקאים שלחמו במלחמה וכאלה שהתנגדו לה, לוחמים ויאטנמים ואזרחים משני צדי המתרס. כולם מספרים את סיפור המלחמה מנקודת מבטם ומביאים את סיפורה של התקופה הכאוטית שנוצרה בעקבותיה.
  הסדרה רחבת היריעה הזו הופקה במשך 6 שנים וכוללת קטעי ארכיון נדירים מכל העולם, שטרם נראו על מסך הטלוויזיה ועברו שחזור דיגיטלי, לצד צילומים של מיטב העיתונאים מאותה תקופה, שידורי טלוויזיה היסטוריים, סרטי "הום וידאו" מעוררי מחלוקת, הקלטות סאונד מהדיונים הפנימיים של קנדי, ג'ונסון וניקסון ויותר מ-100 הקלטות מוזיקליות של הזמרים הגדולים מאותה תקופה (ביניהם – ג'ימי הנדריקס, לד זפלין, ניל יאנג, בוב דילן).
  את הפסקול המקורי לסדרה הלחין טרנט רזנור ("ניין אינץ׳ ניילס").
  בימוי: קן ברנס ("הרוזוולטים") ולין נוביק ("המלחמה") (60X10 דק', ארה"ב, 2017)

  פרקי הסדרה:
  פרק 1 – "דז'ה וו" (1858-1961): אחרי מאבק ארוך וקשה הווייטנאמיים הצליחו להביא לסיומן של כמעט 100 שנות כיבוש צרפתי קולוניאליסטי. ועידת ג'נבה ב-1954 מחליטה על חלוקה זמנית של ווייטנאם לשני חלקים – בצפון מוקמת מדינה קומוניסטית, שבירתה האנוי, בהנהגת הו צ'י מין ובדרום מדינה אנטי-קומוניסטית שבירתה סייגון בהנהגת נו דין דיים. היעד החדש של הווייטנאמיים הקומוניסטים הוא לאחד מחדש את המדינה תחת שלטונם, בעוד ארה"ב תומכת בשלטונו של דיים בדרום המדינה.
  פרק 2 – "לרכב על הנמר" (1961-1963): הנשיא קנדי ויועציו חלוקי דעות לגבי השאלה עד כמה להתערב בדרום ויאטנם אך כשנו דין דיים מתגלה כמנהיג לא ראוי (לאחר שהוא מפזר באלימות קשה הפגנה של מתנגדים בודהיסטים) מתפתח משבר פוליטי בלתי נמנע והשלטון בדרום מאבד את יציבותו.
  פרק 3 – "גיהינום על פני האדמה" (ינואר 1964-דצמבר 1965): הכאוס בדרום המדינה והתקפות של כוחות צפון ויאטנם על המשחתת האמריקאית "מדוקס" גורמים לנשיא ג'ונסון לשלוח חיילים אמריקאים נוספים למלחמה ולאשר תקיפות אוויריות בצפון ווייטנאם ובדרומה.
  פרק 4 – "ספק" (ינואר 1966-יוני 1967): בעוד הגדודים של צפון ויאטנם נלחמים בכוח האווירי האמריקאי, מתקדם הו צ'י מין לכיוון הדרום לעבר סייגון. בארה"ב התנועה האנטי-מלחמתית הולכת ומתחזקת כשמאות אלפי חיילים מבינים שהמלחמה שבה הם נדרשים לקחת חלק אינה דומה לשום מלחמה אמריקאית עד אותו יום.
  פרק 5 – "זה מה שאנו עושים" (יולי 1967-דצמבר 1967): לוחמת הגרילה הווייטנאמית מביאה למספר הולך וגדל של חללים אמריקאים ווייטנאמיים אך הנשיא ג'ונסון מבטיח לציבור שהניצחון קרוב מאי פעם.
  פרק 6 – "הכל מתפרק" (ינואר 1968-יוני 1968): לקראת חג השנה החדשה הווייטנאמי – "חג הטט" – מושג הסכם זמני להפסקת אש בין הצפון לדרום כדי לאפשר לשני הצדדים לחגוג ללא לחימה, אך צבא הצפון בוחר לתקוף את הדרום בערב חג ב-30 בינואר 1968. התקיפה נכשלת אך הצבא האמריקאי סופג אבדות קשות. גל המחאה בארה"ב הולך וגדל והנשיא ג'ונסון מחליט שלא להתמודד שוב על הנשיאות.
  פרק 7 – "לרדוף אחרי רוחות" (יוני 1968 – מאי 1969): התמיכה הציבורית כנגד המלחמה הולכת וגוברת והמשטרה נאלצת להתמודד עם מפגינים ברחובות שיקגו. ריצרד ניקסון זוכה בנשיאות ובווייטנאם המלחמה הברוטלית ממשיכה.
  פרק 8 – "ים של אש" (אפריל 1969 – מאי 1970): בעקבות ההפגנות, הנשיא ניקסון מודיע שבכוונתו לסיים את המעורבות במלחמה באופן הדרגתי ומתחיל להסיג לאחור את הצבא האמריקאי, אך החדשות מדווחות על טבח בלתי נתפס של החיילים האמריקאים וניקסון מחליט על פלישה לשטח קמבודיה על מנת לחסום את נתיב הו צ'י מין.
  פרק 9 – "רצח אחים" (מאי 1970 – מרץ 1973): הכוחות של דרום ויאטנם נלחמים בלאוס וסופגים הפסד צורב. כוח אווירי אמריקאי עצום עושה את ההבדל אל מול הכוח ההגנתי בצפון המדינה. שנה אחרי שניקסון נבחר מחדש הוא מודיע ב-27 בינואר 1973 שהאנוי הסכימה להסכם שביתת הנשק. השבויים האמריקאים בווייטנאם יוכלו סוף סוף לחזור הביתה – אל מדינה פצועה ומחולקת.
  פרק 10 – "משקל הזיכרון" (מרץ 1973 והלאה): בעוד פרשת ווטרגייט מושכת את תשומת הלב של הציבור האמריקאי וגורמת לנשיא ניקסון להתפטר, הווייטנאמיים ממשיכים להילחם אחד בשני במלחמת אזרחים ברוטלית. כשמאות אלפי כוחות צפון וויאטנמים פולשים לדרום, סייגון מושלכת בשנית לעבר כאוס וחורבן.
  ביולי 1976 מוכרז באופן רשמי על איחוד הדרום והצפון ובמשך 40 השנים הבאות, האמריקאים והויאטנמים יחפשו את הדרך לריפוי הפצעים הפיזיים והנפשיים ולהתפייסות.

  * * *

  במלאת 100 שנה ל"מהפכת אוקטובר" – נשדר מה-2.11 עד ה-4.11, סופשבוע של סרטים העוסקים בשינויים שהתרחשו בפוליטיקה הרוסית, בהשלכות שלהם על המצב החברתי, התרבותי והכלכלי ובמאבקם של האזרחים לשמור על זכויותיהם אל מול השלטון:

  פוטין לעד? | Putin Forever?
  בכורה: יום שישי, 3.11, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  מה קורה כשאדם אחד מחזיק יותר מדי כוח בידיו?
  ב-5 בדצמבר 2011, יום אחרי הבחירות הפרלמנטריות ברוסיה ועם פרסום תוצאות הבחירות, יצאו מאות אלפי אזרחי רוסיה, שחשו מרומים מתוצאות הבחירות, אל הרחובות.
  קבוצת פייסבוק שכונתה "יום שבת בכיכר" יזמה ביום שבת ה-10 בדצמבר בכיכר בוטולוניה את הפגנת המחאה הגדולה ביותר שנערכה ברוסיה מאז התפרקות ברה"מ ב-1991.
  כ-150 אלף איש נכחו בהפגנה. אלו דרשו את פיטורי פוטין ומדבדב ועריכת בחירות מחדש. המחאה ההמונית פוזרה בצורה ברוטלית ע"י המשטרה.
  גיבור הסרט, האקטיביסט וסבולוד חרנוזוב, מחליט להישאר בכיכר בוטולוניה עד הסוף. הוא וחבריו עדיין לא יודעים בשלב זה שמה-6 במאי 2012, עם השבעתו של פוטין לקדנציה שלישית, יתחיל עידן חדש שבו אין יותר מקום למחאות. בהמשך הם אף ייחשבו ל"גיס חמישי" ובוגדי האומה. בשלב זה וסבולוד עדיין צעיר ומשוכנע שהמחאה השקטה תנצח. הוא מקווה להקים אוהל מחאה בכיכר פושקין ביום שאחרי הבחירות ולדחוף את החברה הרוסית לשינוי פוליטי שקט. הסרט שלפנינו עוקב אחרי התרחשויות המחאה ברוסיה וההשלכות שלה לאורך השנים ומנסה לענות על השאלות – מיהו באמת פוטין של ימינו, בעיני הרוסים? מדוע אזרחי רוסיה לא באמת רוצים שינוי? והאם "עידן פוטין" ימשך לעד?
  בימוי: קיריל ננשב ומריה מוסקביץ' (94 דק', ברה"מ, 2016)

  המשפט: רוסיה נגד אולג סנצוב
  The Trial: The State of Russia VS. Oleg Sentsov
  בכורה: מוצ"ש, 4.11, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  פסטיבל ברלין 2017
  אולג סנצוב, במאי אוקראיני בן 41, נידון באוגוסט 2015 ל-20 שנות מאסר במושבת עונשין בסיביר עקב השתתפותו בפעילות טרור נגד רוסיה. התביעה במשפט האשימה אותו בהנהגת תנועת הטרור, בהכנת מטעני חבלה ובאחזקת נשק. סנצוב, שהכחיש את המיוחס לו, הגן על עצמו באומץ לאורך המשפט המתוקשר וסיפר שעבר עינויים קשים בכלא הרוסי כדי להודות באשמה.
  גזר הדין הקשה שנגזר עליו, הביא לגלי ביקורת נרחבים בעולם. שרת החוץ של האיחוד האירופי, פדריקה מוגריני, אמרה כי המשפט מנוגד למשפט הבינלאומי, משרד החוץ האמריקאי הודיע כי הוא מגנה בחריפות את גזר הדין ובמאי קולנוע מרחבי העולם, בהם מייק לי, וים ונדרס, קן לואץ' ופדרו אלמודובר שלחו מכתב לפוטין בדרישה לשחררו.
  הבמאי, אסקולד קורוב, מציג בסרטו הדוקומנטרי את האמת העומדת מאחורי משפט הראווה הפוליטי של סנצוב. הוא מספר על הלחצים שהופעלו מצד הממשל על עדי התביעה, על השפעת המעצר והמשפט על הנאשם ובני משפחתו ומציג את הקמפיין העולמי שהתרחש למען שחרורו של סנצוב.
  בימוי: אסקולד קורוב (75 דק', רוסיה/אוקראינה, 2017)

  ברשימה השחורה של פוטין | On Putin's Blacklist
  בכורה: חמישי, 2.11, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  האיסור של ברה"מ על מסירת ילדים לאימוץ במדינות זרות, שמשאיר אלפי ילדים יתומים ללא קורת גג, הסנקציות המתפשטות כנגד קהילת הלהט"ב והרדיפות הבלתי-פוסקות אחר מנהיגי האופוזיציה – כל אלה מביאים את אזרחי העולם לחשוש שברה"מ של פוטין הולכת וחוזרת לעידן הסובייטי.
  הסרט שלפנינו מביא את סיפורם האישי של הנפגעים ממדיניותו של פוטין, לצד ראיונות עם שגרירים לשעבר, חברי אופוזיציה ופעילים למען זכויות האדם שמנתחים את המצב הנוכחי ומנסים לחזות עד לאן הוא עוד יכול להתדרדר.
  בימוי: בוריס איבנוב (52 דק', רוסיה, 2017)
  וגם –

  פבלנסקי: החיים בעירום | Pavlensky: Life Naked
  חמישי, 2.11, בשעה 22:55 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  סיפורו של אמן אמיץ המצליח לעורר תשומת לב עולמית למצב הפוליטי ברוסיה בעזרת אמנותו.
  פטר פבלנסקי, אחד מאמני המחאה המפורסמים בעולם בשנים האחרונות, משקף ברצף של מצגים אמיצים את המצפון החברתי שלו ואת הרצון ליצור רפורמה ברוסיה: הוא שוכב עירום בתוך סליל תיל, במחאה על חוקי הצנזורה של ממשלת פוטין; חותך את אזנו עם סכין מטבח כשהוא עירום על חומת בית חולים פסיכיאטרי, במחאה על אשפוז פסיכיאטרי בכפייה של אסירים פוליטיים; וממסמר את אשכיו למרצפות הכיכר האדומה, במחאה על הפגיעה בחופש האמנות – כל זה נעשה במטרה להתריס ולהצית את הוויכוח, שיביא בסופו של דבר, לרפורמה חברתית.
  פבלנסקי, בן ה-32, הגיע להכרה ציבורית אחרי שתפר את פיו כדי להביע את תמיכתו בבנות ה"פוסי ריוט". מאז הפך לאמן אקטיביסט מוכר ולאויב הממשל הרוסי. בסרט העוצמתי שלפנינו אנו עוקבים אחרי פבלנסקי ועבודותיו, אחר סיפור מעצרו ע"י הממשל הרוסי לאחר שהצית את דלתות שירות הביטחון הפדרלי ומגלים שלמרות התחזקות שלטונו של פוטין ישנם עדיין אנשים מספיק אמיצים שמעזים להתעמת איתו.
  בימוי: דריה קרנובה (71 דק', ברה"מ, 2016)

  על רוק וחופש | Free to Rock
  שישי, 3.11, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  איך הרוק'נרול עזר לסיים את המלחמה הקרה.
  בין השנים 1955 ל-1991 נאסר על השמעת מוזיקת רוקנרול בברה"מ. המוזיקה נתפסה כאיום על הקומוניזם והמוזיקאים הסובייטים, על מיליוני מעריציהם, נאלצו לרדת למחתרת ולנגן בסתר, תוך חשש מהתנקשויות של המשטר הקומוניסטי בחייהם. במקומם הקים המשטר להקות חדשות – VIA ((Vocal'no Instrumenal'nye Ansambli , ששילבו ביצירותיהם מסרים קומוניסטים וקיבלו תמיכה כספית וציוד. אלו ניגנו מלודיות פופ קלילות, נעדרות אלמנטים של רוק ועברו צנזורה קבועה על הטקסטים שלהם.
  ב-1964, כשברז'נייב עלה לשלטון הוא אף הקשה עוד יותר את המדיניות האגרסיבית נגד ההשפעות המערביות. הזמרים שסירבו למתן את שיריהם עברו להופיע בדירות פרטיות לעיני קהל מצומצם, האלבומים שלהם הוקלטו ע"ג סרטים מגנטיים, נארזו בקופסאות קרטון והופצו בקרב קרובים וחברים בלבד.
  אך למרות האיסורים, המוזיקה המשיכה לחלחל בקרב הציבור ובתחילת שנות ה-80 כבר אי אפשר היה לעצור יותר את הדרישה ההולכת וגדלה לרוקנרול בברה"מ.
  הסרט "Free to Rock" מסתיים בפסטיבל הרוק הראשון שנערך בבריה"מ ב-1980, פסטיבל שהיה מהגדולים בהיסטוריה ונחשב כ"וודסטוק הסובייטי" – נקודת מפנה בהיסטוריה הסובייטית ובהיסטוריה של מוזיקת הרוק הרוסי. הפסטיבל שהתקיים בטבליסי, בירת גאורגיה הסובייטית, נמשך שמונה ימים ולראשונה הוזמנו להופיע להקות שהוגדרו כחובבניות ולא פעלו תחת הקודים הנוקשים של להקות ה-VIA ושל הצנזורה הסובייטית. הוא הוגדר כניצחון גדול לרוק ולמתנגדי המשטר.
  בדצמבר 1991 הקיץ הקץ על ברית המועצות. היוצרים והקהל נפטרו ממנגנוני הדיכוי והצנזורה שהיו חלק מחייהם במשך שנים ארוכות וכך הרוקנרול, שהפיח רוחות של חופש בלבבותיהם של הצעירים, היה גורם מרכזי, בסופו של דבר, בנפילתו של מסך הברזל.
  נשיא ארה"ב לשעבר ג'ימי קרטר, נשיא ברה"מ לשעבר מיכאל גורבצ'וב, בילי ג'ואל (שהיה האמריקאי הראשון שהורשה לנגן בבריה"מ בגיטרה חשמלית), אלטון ג'ון, להקות הביץ' בויז, מטאליקה, הסקורפיונס, דיפלומטים וסוכני ק.ג.ב מאותה תקופה ואחרים פורשים בסרט שלפנינו את אותה תקופה ואת מה שהתחולל באותן שנים בברה"מ – פוליטיקה לצד מוזיקה.
  את הסרט ביים הבמאי זוכה האמי® ג'ים בראון והוא מלווה בקריינות של קיפר סאת'רלנד.
  בימוי: ג'ים בראון (60 דק', ארה"ב, 2017)

  משחקי פוטין | Putin's Games
  שישי, 3.11, בשעה 23:35 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  התחרות הרשמית – IDFA 2013
  על מסכת השחיתות הפוליטית, תאוות הבצע, הסחיטה והנזק הסביבתי שמאחורי אולימפיאדת החורף בעיירת הקיץ השמשית סוצ'י שברוסיה.
  העיר הרוסית סוצ'י שנמצאת ב"ריביירה הרוסית" משמשת בד"כ כעיר קייט שִמשית לעשירים והיפים של רוסיה.
  למרבה הפלא, אותה עיר נבחרה גם לארח את אולימפיאדת החורף של 2014.
  בחירה מוזרה, לכל הדעות.
  ואכן, כשהועד האולימפי הבינלאומי קיבל את ההחלטה, לא היה בסוצ'י אפילו מתקן אחד שהתאים לאירוח של אולימפיאדת חורף.
  עם גישה חסרת תקדים לדמויות המעורבות, חושף הבמאי הישראלי אלכס גנטלב ("גנבים בחוק"), מה עומד מאחורי הבחירה התמוהה ומעוררת השאלות, כל זאת תוך שהוא מלווה את הבניה האדירה שנדרשת כדי לייצר חורף מלאכותי בעיר הסאב-טרופית הזאת.
  ככל שתאריך תחילת המשחקים האולימפיים מתקרב, האבסורד רק הולך וגובר.
  בימוי: אלכסנדר גנטלב (88 דק, ישראל/גרמניה/אוסטריה, 2013)

  האזרח חודורקובסקי | Citizen Khodorkovsky
  חמישי, 2.11, בשעה 24:10 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  מיכאיל חודורקובסקי חוזר לאתגר את שלטונו של פוטין.
  בעבר אחד מעשירי רוסיה וראש ענקית האנרגיה יוּקוֹס (בה היה שותף גם חברו ליאוניד נבזלין) – חודורקובסקי בילה עשור בכלא אחרי שניסה את הקרמלין.
  בפעם הראשונה לאחר שחרורו, הוא מדבר על התקופה שבה בילה מאחורי הסורגים ועל החזון שלו לרוסיה החדשה. הוא גם משיק מחדש את התנועה "Open Russia" כדי לחזק את הדמוקרטיה שם – האם זהו שלב ראשון במרוץ שלו לנשיאות?
  בימוי: אריק בֶּרְגְקְרַאוּט (53 דק', שוויץ/גרמניה/רוסיה, 2015)

  קונספירציית האנטנה: הנקר הרוסי | The Russian Woodpecker
  מוצ"ש, 4.11, בשעה 23:25 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  זוכה פסטיבל סאנדנס 2015
  כאשר המדינה שלו לכודה במהפכה ובמלחמה, מגלה קורבן של אסון צ'רנוביל סוד אפל, שעליו להחליט אם לסכן את חייו ולחשוף אותו לעולם.
  פֶדוֹר אלכסנדרוביץ' אמן אוקראיני צעיר ואקסצנטרי, היה רק בן 4 כשהתרחש אסון צ'רנוביל. אלא שלאסון היתה השפעה עמוקה עליו. 29 שנים אחרי, הוא חוזר לעיירה, במטרה ללמוד עוד פרטים על מה שהתרחש בכּוּר הגרעיני. פדור נמשך בחבלי קסם אל ה"דוּגָה" – אנטנת ענק מאסיבית ואפופת מסתורין שהקימו הסובייטים בסמוך לאתר בצ'רנוביל.
  האם ניסו הסובייטים לבנות נשק שנועד לשלוט במחשבותיהם של האמריקאים? מה פשר צלילי הנקישה ששידרה האנטנה והעניקו לה את הכינוי: ״הנקר הרוסי"? האם מוסקבה שיגרה את ההוראה לפוצץ את הכור כדי להשמיד ראיות? והאם מישהו באוקראינה של היום יהיה מוכן לדבר על זה?
  לאחר הגילויים המטלטלים, חייב פדור להחליט אם להגן על משפחתו ועל עצמו, או לספר לעולם את מה שגילה.
  בימוי: צ'אד גרסייה (80 דק', ארה"ב/אוקראינה, 2015)

  וסרטים נוספים.

  * * *

  4 המלצות העורכים מהיבול הבינלאומי:

  וילדרס | Wilders
  בכורה: יום ראשון,12.11, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: שישי, 17.11, 22:30
  פסטיבל שפילד 2017
  הצצה מקרוב אל חייו של "דונלד טראמפ ההולנדי".
  סרט פוליטי חזק ופרובוקטיבי על חירט ווילדרס, איש הימין הקיצוני הבולט ביותר בפוליטיקה של הולנד.
  במאי הסרט, סטפן רוברט מורס וניקולס המפסון, מלווים מקרוב את ווילדרס ב-70 הימים שלפני הבחירות הגורליות לפרלמנט ההולנדי וכך אנו נחשפים אל דעותיו הקיצוניות כלפי המוסלמים באירופה ובעולם, לומדים על עברו ומשפחתו, על חייו הנוכחיים תחת אבטחה כבדה ועל דעותיו לגבי הסכסוך במזה"ת ואהבתו הרבה לישראל.
  בעידן טראמפ, ווילדרס נחשב לאחד הקולות הבולטים ביותר בפוליטיקה האירופאית החדשה והמסוכנת והסרט שלפנינו חושף אותו בצורה ישירה ובלתי מתפשרת.
  בימוי: סטפן רוברט מורס, ניקולס המפסון (86 דק', בריטניה/ארה"ב/גרמניה/הולנד, 2017)

  איש הדולפין | Dolphin Man
  בכורה: יום ראשון,5.11, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: מוצ"ש, 11.11, 20:20
  סיפורו המופלא של הצוללן הצרפתי, ז'אק מיול, שהתמחה בצלילה חופשית והיווה את ההשראה לסרט הקאלט "הכחול הגדול" של לוק בסון.
  ז'אק מיול נחשב לצוללן הטוב ביותר בעולם בכל הזמנים (בסגנון צלילה חופשית – ללא בלוני חמצן). בשנת 1976 היה לאיש הראשון שהצליח לצלול לעומק של 100 מטרים ללא חמצן, שיא עולמי שהוא עצמו שבר שבע שנים מאוחר יותר כשצלל בגיל 56 לעומק של 105 מטרים.
  הסרט מביא לנו את סיפורו המרתק של מיול בעזרת צילומים מרהיבים של העולם מתחת למים, ראיונות עם חבריו הקרובים ביותר, ארכיונים נדירים משנות ה-50 ועד מותו הטראגי ב-2001.
  סרט יפיפה שמראה עד כמה יוצא דופן היה "איש הדולפין" בסגנון הצלילה החופשית, ביחסים שיצר עם מעמקי הים ובתודעה העצמית העמוקה שלו.
  במאי: לפטריס צ'ריטוס (יוון/קנדה/צרפת, 2017)

  אקספרס של חצות: הסיפור האמיתי | Midnight Return
  בכורה: יום שלישי,7.11, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: שישי, 10.11, 22:30
  פסטיבל קאן 2016
  המונח "כלא תורכי" נקשר בתודעת הציבור עם "עינויים", "שחיתות", וחיתוך של לשונות אדם – הכל הודות לסרטו הבלתי נשכח של אלן פרקר, שיצא לאקרנים ב-1978 – "אקספרס של חצות". במרכזו של הסרט מובא סיפורו האמיתי של בילי הייז, צעיר אמריקאי שנתפס בטורקיה בעת ניסיון להברחת משלוח של חשיש ונשלח לכלא לתקופת מאסר של 30 שנה. לאחר 5 שנים הוא מצליח להימלט מהכלא האכזרי ועם חזרתו לארה"ב הוא מפרסם את סיפורו עליו מבוסס הסרט.
  כעת, כמעט 4 עשורים לאחר בריחתו הנועזת מהכלא התורכי, מחזיר הדוקו שלפנינו את בילי הייז אל תורכיה, אל המדינה שנשארה פצועה ורדופה מהתדמית השלילית שיצר לה הסרט. השוטרים התורכים שניצבים מולו מעידים על כך שהנזק הכלכלי הרב בעקבות אובדן התיירות והנזק הפסיכולוגי לא התרפאו גם אחרי שנים כה רבות.
  לצד קטעי ארכיון נדירים מתוך "מאחורי הקלעים" של הסרט המקורי ומתוך הפרמיירה שלו בפסטיבל קאן, מספרים בילי הייז, אחיו ואחותו, אוליבר סטון (שכתב את התסריט לסרט וזכה על כך באוסקר), אלן פרקר (במאי הסרט) ואחרים את הסיפור האמיתי שמאחורי הסרט הבלתי נשכח.
  בימוי: סאלי סוסמן מורינה (100 דק', ארה"ב, 2016)

  בולטימור מתעוררת | Baltimore Rising
  מיום שלישי,21.11, ב-yesVOD וביום שני,27.11, בשעה 22:00 ב-yes דוקו.
  שידור נוסף: מוצ"ש, 2.12, 20:00
  סיפורם של תושבי בולטימור, החיים בעיר מוכת אלימות משטרתית ונלחמים למען הצדק ושמירה על זכויות אדם.
  השחקנית סוניה סון ("הסמויה"), פעילה חברתית ומנהיגת תנועת "ReWired for Change" למען זכויות הציבור בעיר בולטימור, מרילנד, יוצאת לספר את סיפורה של העיר מוכת הפשע והאלימות ומביאה למסך את הפצעים שמסרבים להגליד מאז המהומות שפרצו עם מותו של פרדי גריי באפריל 2015. באוגוסט 2014 נורה מייקל בראון, צעיר אפרו-אמריקאי שלא היה חמוש, ע"י השוטר דארן ווילסון. מותו הביא למהומות קשות בעיר פרגוסון. 8 חודשים לאחר מכן, בבולטימור, ניצתו המהומות מחדש לאחר מותו של פרדי גריי בן ה-25, כתוצאה מחבלות בגופו, שבוע לאחר שנעצר.
  הסרט שמסופר דרך ראיונות עם פעילים מקומיים למען זכויות אדם, שוטרים, תושבי העיר וחברי כנופיות, מביא את סיפורה של העיר שמתמודדת כבר שנים ארוכות עם היסטוריה קשה של אלימות משטרתית ופגיעה בזכויות האזרחים. 6 שוטרים הואשמו בתקיפה וברצח של גריי. הם הובאו למשפט אך בסופו של דבר אף אחד מהם לא הורשע.
  בימוי: סוניה סון (90 דק', ארה"ב, 2017)

  • המשך:

   12 בנובמבר – 18 בנובמבר

   במלאת שנתיים למתקפת הטרור בפריז נביא בשידור נוסף את הסרט
   "Eagles of Death Metal: החברים שלנו", שמביא את סיפור ההופעה שנקטעה.

   Eagles of Death Metal: החברים שלנו
   Eagles of Death Metal: Nos Amis
   יום שני, 13.11, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
   ב-13 בנובמבר 2015 מתקפת טרור מאורגנת בפריז גבתה את חייהם של 130 אנשים ברחבי העיר.
   הסרט שלפנינו מפנה את הזרקור אל להקת הרוק האמריקאית – Eagles of Death Metal, שהופעתה באולם הבַּטַקלאן נקטעה זמן קצר לאחר שהחלה, בגלל מתקפת הטרור:
   4 חמושים נכנסו למופע והחלו לירות לכל עבר ולזרוק רימונים עד שפוצצו את עצמם בעזרת חגורות נפץ.
   89 אנשים נרצחו באירוע ויותר מ-200 נפצעו. חברי הלהקה הצליחו להימלט דרך הדלת האחורית בבמה ואיש צוות אחד נהרג. בעקבות המתקפה ביטלה הלהקה את סבב ההופעות שלה.
   הבמאי קולין הנקס, בנו של טום הנקס ושחקן מצליח בפני עצמו (בין השאר בסדרות "פארגו" ו"רוזוול") – מביא את השתלשלות האירועים לפני, במהלך ואחרי האירוע הטראגי – עם החלטתה של הלהקה לחזור ולסיים את ההופעה בפריז בפברואר 2016 – הן בשביל מעריצי הלהקה והן בשביל חברי הלהקה עצמם.
   בימוי: קולין הנקס (95 דק', ארה"ב, 2017)

   פוסטר: הסרט | x36: A Movie About Movie Posters24
   בכורה: יום שלישי 14.11 בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
   שידור נוסף: שישי, 17.11, 21:05
   מסע מרהיב בעולם האמנות של הפוסטרים לסרטי הקולנוע, בעבר ובהווה, עם האמנים שיצרו אותם והמעריצים שאוספים אותם.
   באמצע שנות ה-2000, אחרי שהוליווד נטשה את הפצת הפוסטרים לסרטיה, אמנים עצמאיים וגלריות החלו למכור פוסטרים במהדורות מצומצמות לאספנים. ההפצה הזאת של הפוסטרים הפכה תוך זמן קצר לתעשייה ענקית עם אינספור הדפסים שנמכרו ברשת תוך שניות. תופעה זו ניערה מחדש את התעשייה בהוליווד שהחליטה לחזור ולהפיץ את הפוסטרים שלה בעצמה.
   בעזרת הגרפיקה המקסימה וראיונות עם אנשי מפתח בתעשייה, יוצרים, מפיצים ואספנים מארבעת העשורים האחרונים, הסרט מביא סקירה מרתקת של לידתה, מותה ותחייתה מחדש של תעשיית הפוסטרים של סרטי הקולנוע.
   בימוי: קווין בורק (82 דק', ארה"ב/קנדה, 2016)

   כלב מלחמה: החבר הטוב ביותר של החייל
   War Dog: A Soldier's Best Friend
   מיום שלישי,14.11, ב-yesVOD וביום שני,20.11, בשעה 22:00 ב-yes דוקו. שידור נוסף: שישי, 24.11, 21:30
   סיפור הקשר האמיץ בין כלבי ה-K9 ובין חיילי צבא ארה"ב, שמפעילים אותם בשדה הקרב.
   כלבי ה-K9 מאומנים לבצע משימות צבאיות ימיות, אוויריות וקרקעיות. חוש הריח המחודד שלהם מאפשר להם לגלות חומרי נפץ בשדה הקרב ובעודם נושאים עליהם מצלמות, הם נשלחים לאזור המסוכן לפני כניסת החיילים. הסרט המרגש שלפנינו מביא את סיפור הקשר המיוחד שנרקם בין הכלבים החשובים האלו ובין החיילים הווטרנים, ששירתו איתם בשדה הקרב וממשיכים לגדל אותם בביתם, לצד בני משפחתם.
   סיפור של חברות אמיצה והוכרה לבעלי החיים, שהצילו חיים, לעיתים במחיר של פגיעה קשה בעצמם.
   (69 דק', ארה"ב, 2017)

   האקדמיה לספורטאיות-על | Win by Fall
   בכורה: יום רביעי,15.11, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
   שידור נוסף: מוצ"ש, 18.11, 20:30
   פסטיבל IDFA, פסטיבל SXSW
   סיפורן של 4 מתאבקות צעירות מגרמניה בשנה המסעירה בחייהן.
   המתאבקות הצעירות ג'ני, ליסה, דבי ומישל התקבלו לבית ספר לספורטאי עלית בפרנקפורט. מדובר בבי"ס יוקרתי ונוקשה הפועל על פי המסורת המזרח-גרמנית להכשרת ספורטאים אלופים.
   הסרט מתעד את לו"ז האימונים האינטנסיבי של הבנות, את הדיאטות הנוקשות ואת הלחץ האדיר לביצועים. האם הן יצליחו לעמוד בסוג משטר כה קשוח, שמשאיר להן מעט מאד זמן חופשי לבלות, להאזין למוזיקה ולחשוב על המשפחה והחברים?
   מישל מוצאת עצמה נאבקת במשקל שלה, ליסה מתגעגעת לבית, ג'ני חשה חוסר ביטחון בקבוצה ודבי מנסה להציב לעצמה את הרף הגבוה ביותר. בסופו של דבר – הכל מתנקז אל המזרון – המקום שמספק רגעים נדירים של אופוריה לצד הרבה עצבות, תסכול וצער.
   בימוי: אנה קוץ' (81 דק', גרמניה, 2016)

   19 בנובמבר – 25 בנובמבר

   דאעש: הדור הבא | Isis: Next Generation
   בכורה: יום ראשון,19.11, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
   שידור נוסף: שישי, 24.11, 22:45
   סיפורם המצמרר של הילדים הנמצאים תחת המשטר של ארגון דאעש.
   כדי להבטיח את המשכיותה של "המדינה האיסלאמית" ושל הח'ליפות שעומדים בראשה, ארגון דאעש שם את הילדים בצפון עיראק על הכוונת.
   איאד בן ה-14, שגויס בגיל 12 למחנה אימונים, נלחם מול הכורדים והצליח להשתחרר אחרי שנתיים, כריסטינה שנחטפה בגיל 3 ועדיין מוחזקת ע"י הארגון, אכרם שנחטף בגיל 6 ולאחר שחולץ מגלה שהוריו כבר מתים וילדים נוספים – מספרים באומץ בעצמם, או בעזרת הוריהם, על האופן שבו חוטפים את הילדים ומשתמשים בהם לאימונים, לקרבות ולפיגועי התאבדות. את הרגישים ביניהם קוברים חיים, צולבים או עורפים את ראשיהם ואת אלו שנשארו בחיים – הופכים לעבדי מין.
   עדויות מצמררות של משפחות הקורבנות, של עדים לפשעים הקשים ושל האנשים שמנסים לחלץ את הילדים מזרועות הארגון.
   בימוי: סופיה אמרה (58 דק', צרפת, 2016)

   להיכנס למידה 32
   Body Freaks: Make Me a Perfect 10
   בכורה: יום חמישי, 23.11, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
   שידור נוסף: שבת, 25.11, 19:00
   דור חדש של צעירים בבריטניה מגדיר מחדש את המראה שלו כי המראה איתו נולדים כבר אינו רלוונטי.
   המטרה: להראות כמו הסלבס או לפחות כמו הדימוי של הסלבס, שמוצג לנו ברשתות החברתיות ובתקשורת.
   לורן, בת ה-27 מתאמנת 6 פעמים בשבוע, חטובה, מעוצבת, שזופה ולא עוברת את מידה 10 – אך כדי להתאים את עצמה לדמויות הנשקפות ברשת החברתית היא מבינה שצריך יותר מהתעמלות אינטנסיבית. לשם כך היא נעזרת במעצב-ואגינה ובמנתח פלסטי לניתוח החזה. הם אמנם נותנים לה בטחון רגעי אך מיד אחרי הניתוחים – היא נשארת לכודה ב"מלכודת החיפוש אחר הגוף המושלם".
   גם שרה בת ה-25 מכורה לצורך לשנות את כל אברי גופה. אחרי ניתוח חזה, ניתוח לחיים והשתלת שפתיים – האיבר הבא בתור הוא עיצוב העכוז. החבר, אימה והמנתח שלה כבר דואגים מההתמכרות שלה לניתוחים פלסטיים אך הניתוחים ממשיכים.
   עד כמה הקלות שבביצוע ניתוחים פלסטיים וההתעצמות של הרשתות החברתיות מצליחות לערער את הדור הצעיר?
   (46 דק', אנגליה, 2016)

   26 בנובמבר – 2 בדצמבר

   אני, פדופיל | I, Pedophile
   בכורה: יום ראשון,26.11, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
   שידור נוסף: שישי, 1.12, 22:30
   "פדופיליה" מוגדרת כהפרעה בעוררות מינית אצל מבוגרים, המתאפיינת במשיכה מינית לילדים.
   ד"ר ג'יימס קנטור, מומחה לפדופיליה מקנדה, מציג בסרט שלפנינו תאוריה, לפיה הפרעה התפתחותית במוח היא שגורמת לאנשים מסוימים להימשך מינית לילדים. לטענתו, ככל שניטיב לחקור ולהבין את מצבם של הפדופילים – נצליח להקטין את מקרי תקיפת הילדים.
   הסרט שלפנינו אינו מחפש להכפיש פדופילים או לצאת נגד הפחדים והחששות של הורים לילדים, אלא בוחר לעסוק בפדופיליה עצמה ובסיבות שגורמות לה. שני פדופילים נחשפים למצלמה (ופדופילים אחרים מגולמים ע"י שחקנים) ומדברים בפתיחות על הבעיה שלהם ועל אופן התמודדותם.
   ד"ר קנטור מבקר במרכז לטיפול בפדופילים בגרמניה, שמציע טיפול אנונימי לאנשים מהשורה שנמשכים לילדים. הסלוגן של המרכז – " אתה לא אשם בגלל תשוקותיך המיניות אך אתה אחראי להתנהגותך המינית. אנחנו מציעים לך עזרה – אל תפגע בילדים!". לדבריו, הקמת מרכזים נוספים כאלה ברחבי העולם וטיפול מוקדם בפדופילים, יביא להקטנת הפשעים בפועל נגד ילדים.
   חשוב להדגיש כי בעוד המונח "פדופיליה" מתייחס לעצם המשיכה המינית לילדים, הטרדה מינית בפועל של קטינים מתייחסת לאנשים שמיישמים את המשיכה שלהם. "לא כל פדופיל פוגע בילדים", מסביר ד"ר קנטור. "יש נקודת זמן מוקדמת שבה הפדופיל אינו פוגע בילדים והאתגר שלנו הוא שנקודה זו תישאר כך לעד".
   בימוי: מת'יו קמפיה (52 דק', קנדה/גרמניה/ארה"ב, 2016)

   הרגישים | The Sensitives
   בכורה: יום שלישי, 28.11, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
   שידור נוסף: שישי, 1.12, 21:05.
   פסטיבל טרייבקה 2017
   סיפורם של אנשים בעלי רגישות יוצאת דופן לכימיקלים, חשמל וטכנולוגיה אלחוטית.
   מאז מלחה"ע ה-2 גבר השימוש של החברה המודרנית בחשמל, כימיקלים וטכנולוגיה אלחוטית. התוצאה היא שאנשים רבים החלו לפתח תגובות קשות למוצרים יומיומיים כגון – בשמים, חומרי הדברה וטלפונים סלולריים. בהעדר אבחנה מוסכמת או טיפול רפואי, רבים מאותם אנשים "רגישים" נאלצים לעבור לגור באזורים מבודדים כדי להצליח להמשיך לחיות את חייהם.
   הסרט שלפנינו מביא את סיפורם של ג'ו, פטריארך שחי בחדר מבודד שמוקף כולו ביריעות כסף בגלל רגישותו לתקשורת אלחוטית וחשמל, סאם ונתן, שני אחים מוזיקאים שלא יכולים יותר לנשום מחוץ לבועת הפלסטיק הסטרילית שלהם ואימם קארן שהחלה להיות "רגישה" כבר כשהיתה בת 17.
   הם נאלצים לעבור לגור בקהילה המבודדת – "סנופלייק" באריזונה, שנוצרה בדיוק בשביל אנשים רגישים כמוהם.
   לא ברור עדיין מה הגורם לרגישות מהסוג הזה – אם היא נגרמת מגנטיקה, מהמפגש עם כימיקלים ואלקטרוניקה או שמקורה בהפרעות פסיכוגנטיות אך אי אפשר להתכחש למציאות הקשה איתה האנשים הסובלים צריכים להתמודד.
   בימוי: דרו קסנטופולוס (83 דק', ארה"ב, 2017)

   סערת המת': ארקנסו, ארה"ב | Meth Storm: Arkansas USA
   מיום שלישי,28.11, ב-yesVOD וביום שני, 4.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו.
   פסטיבל SXSW 2017
   גישה חסרת תקדים אל שני צדי המתרס של החוק, במאבק על הסם הממכר, בארקנסו ארה"ב.
   בתחילת שנות ה-2000 עוד פעלו מספר רב של מעבדות מת' עצמאיות בארה"ב אך כיום יותר מ-90% מסם המתאמפטמין כבר מתפשט בעזרת מסלול זול יותר: דרך הגבול עם מקסיקו.
   שני האחים הבמאים, ברנט וקרייג רנאוד, זוכי פרס Peabody®, מביאים בסרטם הדרמטי את סיפורם של אנשי ה-DEA (Drug Enforcement Administration) ורשויות המשפט הנאבקים בקרטלים המקסיקנים ומנסים למנוע הצפה של ארה"ב במת' אל מול סיפורם של הנרקומנים העניים ושל הסוחרים שנמצאים בטווח של המאבק.
   בימוי: ברנט רנאוד, קרייג רנאוד (96 דק', ארה"ב, 2017).

 • יעל וזהו

  "יס לונדון" זה בעצם סתם מיתוג, וזה שוב לצופי VOD בלבד?

  • זה מאז ומתמיד היה רק ב-VOD, קטגוריה של סדרות בריטיות. אל תשכחי שזה יכול עכשיו לעלות גרושים ב-StingTV
   https://www.stingtv.co.il

   • יעל וזהו

    אני פשוט מגחכת על זה שהם שולחים קומוניקט שבו מצוין שזה גם ב-VOD וגם ביס לונדון, כאילו מדובר על ערוץ וכאילו שני אלו אינם אותו הדבר בדיוק.
    מאחר ומנוי היס אינו שלי, איני רואה למה לשלם לו יותר. אם כבר, מאחר וכיום חסרים מחוץ ל-VOD תכנים שמעניינים אותי (כמו ג'ון אוליבר שעליי להשלים בצפייה ברשת), והמחיר גבוה, ותכלס בפרסומות יס בעצמם אומרים שזו לא חוויית צפייה בלי VOD (אז אם זה בסיסי, למה זה לא כלול בבסיס?), לו זה היה מנוי מכספי הייתי מבטלת אותו או דורשת מחיר אטרקטיבי יותר. הרי ממילא כציבור שילמנו לא מעט לבעלי החברה גם ככה, אפילו הלא מנויים שבינינו…

© עידו ישעיהו