המלצת היום – רביעי

The Great British Bake Off. משמאל: פול הוליווד, סנדי טוקסביג, נואל פילדינג, (© Love Productions / Channel 4 / Mark Bourdillon)

הצמד, איש האולר, דויטשלנד 83, ריק ומורטי, הנגיף, לא בטוחה, בולרז, על הכוונת, משפחת פוסטר, פילדלפיה זורחת, כשגבר פוגש אישה, פני דרדפול, טופ שף, הישרדות, חתונה ממבט ראשון.

שלל מהנכר: עונה שמינית וחדשה של The Great British Bake Off, שבמהלך מתוקשר עברה מ-BBC לצ'אנל 4, ואגב כך השילה את המנחים המקוריים לטובת הקומיקאים נואל פילדינג וסנדי טוקסביג (שגם החליפה את סטיבן פריי בהנחיית QI), וכן פרו ליית' תשפוט לצד פול הוליווד במקומה של מרי ברי.

פרקים אחרונים לעונה של Trust Me וממלכת החיות, וגם Somewhere Between, America’s Got Talent, Hollywood Game Night, על הכוונת (Shooter), רקדניות קטנות (Dance Moms), ליה רימיני והסיינטולוגיה, גרינליף, Quacks, Manhunt: Unabomber, משפחת פוסטר, The Bold Type.

בכבלים,
ב-VOD חם, הצמד
פרק הבכורה בסדרה החדשה של דיוויד סיימון וג'ורג' פלקנוס ("הסמויה") זמין שבועות לפני הבכורה הרשמית (כלומר הפרק הבא יהיה זמין רק ב-18 בספטמבר). ג'יימס פרנקו ומגי ג'ילנהול מככבים בדרמה העוקבת אחר התפתחות תעשיית הפורנו בטיים סקוור בניו יורק של שנות ה-70. מצד אחד היא הונעה על ידי הלגליזציה ההדרגתית שהפורנו קיבל, ומצד שני מהרצון הפוליטי "לנקות" את טיים סקוור. בין הדמויות הצבעוניות שניצלו את ההזדמנות להרוויח מעסקי הפורנו המתפתחים היו וינסנט מרטינו (פרנקו) ברמן בעל חזון וקשרים; פרנקי מרטינו (פרנקו בתפקיד נוסף), אחיו התאום של וינסנט ועמיתו חסר המעצורים בצורה מסוכנת; קנדי (מגי ג'ילנהול, "לב לא שפוי") פרוצת רחוב ששמה עינה על קריירה חדשה בצילום סרטי פורנו; הסרסורים סי. סי. (גארי קאר, "אחוזת דאונטון") ולארי בראון (גבנגה אקינגבה, כריס פארטלו מ"הסמויה") ועוד. במהלך שמונת פרקי העונה תספק הסדרה מבט מקרוב על העולם הקשוח והקשה של סקס, פשע ואלימות גוברת, כשעסקי הפורנו תפסו לגיטימיות, קביעות תרבותית ורווחיות של מיליוני דולרים. עוד משתתפים: מרגריטה לבייבה ("איך להצליח באמריקה"), לורנס גיליארד גוניור (דיאנג'לו ברקסדייל מ"הסמויה"), דומיניק פישבק ("דרוש גיבור"), אמילי מיד ("הנותרים"), כריס באואר (פרנק סובוטקה מ"הסמויה"), כריס קוי ("באנשי") ומייקל ריספולי ("הסופרנוס").

הצמד

באמזון פריים, דויטשלנד 83
סדרת המתח התקופתית עטורת השבחים שיצרו בני הזוג אנה וג'ורג' ווינגר, סופרת אמריקנית ממוצא יהודי (מחברת הרומן "This Must Be The Place") ומפיק טלוויזיה גרמני, המתרחשת – כפי שמרמז שמה – בברלין בשנת 1983. במזרח ברלין של תחילת שנות השמונים, חייל צעיר בשם מרטין ראוך מגויס על ידי דודתו לאונורה (כוכבת הקולנוע מריה שרדר, שגם ביימה את הסרט "חיי אהבה" עם נטע גרטי על פי ספרה של צרויה שלו) ומסתנן לצד המערבי של החומה כמרגל מטעם ה"שטאזי". תחת השם הבדוי "מוריץ סטאם", מרטין מנסה לחשוף את הסודות של צבא ברלין המערבית ונאט"ו, ומגלה כי העולם החדש והלא-מוכר אליו הגיע צופן בחובו גם שפע פיתויים חדשים ובלתי צפויים. לצדם של ניי הצעיר ושרדר הוותיקה מככבת נבחרת מרשימה של שחקנים גרמנים, ביניהם סילבסטר גרות' ("ממזרים חסרי כבוד"), זוכה האוסקר הגרמני אולריך נות'ן ("הנרי הרביעי"), סוניה גרהארט, אלכסנדר בייר ("הרשות החמישית"), קארינה נ. ווייס ("גנבת הספרים") ולודוויג טרפטה. מתורגמת לעברית.

סרטים

בכבלים,
בכן VOD ובזהב חם ב-23:35, איש האולר
אחד הסרטים המקוריים והפרועים ביותר של השנים האחרונות, זוכה פרס הבימוי בפסטיבל סאנדנס, בכיכובם של פול דאנו ודניאל רדקליף. מעט לפני שאיבד כל תקווה, מבחין האנק – ניצול על אי בודד, בדמות שנסחפה אל החוף. כשהוא מנסה ליצור קשר מתברר לו לאכזבתו שזו גופה חסרת רוח חיים, אך לא חסרת תועלת – במהרה מגלה האנק שלגופה שימושים רבים ומפתיעים (כמו למשל היכולת לגלוש על הגלים בכוח הגזים היוצאים ממנה) ושבעזרתה הוא יוכל למצוא את הדרך בחזרה לציוויליזציה. למרות שנקודת הפתיחה נשמעת כמו קומדיה פרועה, הסרט מתפתח ומגיע למקומות שונים ומפתיעים.

ולא לשכוח:
ריק ומורטי 3 בנטפליקס
על הכוונת (Shooter) עונה 2 בנטפליקס
טופ שף 11 בחם 3 ב-20:45
הישרדות בערוץ 2 ב-21:00
חתונה ממבט ראשון 3 בכן דרמה ב-21:15
משפחת פוסטר 5 בכן דרמה ב-22:00
בולרז 3 בכן או ב-22:00
פילדלפיה זורחת 12 בכן או ב-22:30
כשגבר פוגש אישה 3 בכן או ב-22:50
הנגיף 4 בכן פעולה ב-23:02
לא בטוחה 2 בכן או ב-23:15

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו