המלצת היום – ראשון

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 06/08/2017 בקטגוריה ‏כללי

ג'וליה סטיילס, ריביירה

עובדים מצטיינים, ריביירה, נולד בדיר יאסין, ברוס ספרינגסטין במילותיו שלו, מועדון קרב, הרווקה, פרק אחרון לעונה של מגורש, יצאת צדיק, המתמחים, לגיון, משחקי הכס, חליפות, עד הקצה, סטאר, טווין פיקס.

שלל מהנכר: המרגלים של וושינגטון, אורפן בלאק, The Voice Kids.

בכבלים,
בחם 8 ב-21:00, נולד בדיר יאסין.
אין כניסה לדיר יאסין. הכפר הערבי הראשון שנכבש על ידי לוחמי המחתרות ב-1948 גודר כבר בשנת 1951, כשהוקם עליו בית החולים הממשלתי לחולי נפש כפר שאול. גם אין גישה לתמונות ארכיון המתעדות את שאירע שם באותו הקרב. הסרט מספר את סיפורה של פיסת האדמה הזו בגלגוליה השונים. דרור מגיע לכפר שאול כדי לקבל את תיקה הרפואי של אמו, שהייתה מאושפזת שם משנות ה-50 ועד מותה. הוא הופרד ממנה בלידה וכעת מנסה להתחקות אחר סודות עברו. במקביל מנסות היוצרות לגלות את סודות אבותיהן המייסדים. בסרט מתועדים לראשונה לוחמי האצ"ל והלח"י בכפר, המרגלים שנשלחו לעקוב אחריהם מההגנה ונערי הגדנ"ע שקברו את הגופות. דרך זיכרונותיהם מצטייר הנרטיב הישראלי המלא של כיבוש דיר יאסין, על גרסאותיו השונות. ביימה נטע שושני.

בחם 3 ב-21:30, ריביירה.
דרמת פשע של רשת SFR הצרפתית ורשת Sky הבריטית, שנוצרה על ידי ניל ג'ורדן ("משחק הדמעות", "ראיון עם הערפד", "הבורג'ס"). הדרמה בת עשרת הפרקים (בשידור יומי), מבוססת על רעיון פרי מוחו של פול מקגינס (לשעבר מנהלה של להקת U2) ולכתיבת שני הפרקים הראשונים היה שותף גם הסופר ג'ון בנוויל ("הים"). הקאסט מובל על ידי ג'וליה סטיילס, ולצדה לנה אולין והשחקן הישראלי יגאל נאור ("ישמח חתני", "כפולים"). ג'ורג'ינה היא אוצרת אמנות אמריקנית שנישואיה לאיש עסקים מיליארדר (אנת'וני לפאליה, "ללא עקבות") סוחפים אותה לתוך עולם של עושר, אופנה עילית וגם תככים ושקרים – אך מהר מאוד היא מגלה שלא כל הנוצץ זהב. חייה החדשים, שמלאים במסיבות זוהרות, אמנות יקרה מפז ובילויים עם היפים והעשירים בעולם, מתנפצים לרסיסים – תרתי משמע – כשבעלה נרצח בפיצוץ מטען חבלה על יאכטה בריביירה הצרפתית. הנסיבות המסתוריות סביב מותו של בעלה מאלצות את ג'ורג'ינה להתאחד עם אשתו לשעבר, שרואה בה מתחרה לא רק על חיבתו של האקס אלא גם על תשומת לב ילדיהם המשותפים. היריבות הזו היא הקטנה בצרותיה של האלמנה הצעירה, המוצאת את עצמה במסע מסוכן לגילוי האמת על הבעל המנוח ועל העולם שבו חי.

בקומדי סנטרל חם ב-22:30, עובדים מצטיינים.
עונה שביעית ואחרונה שמתארחים בה בין היתר דניס קווייד, נינה דוברב, טופר גרייס ועוד. שידור יומי.

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, ברוס ספרינגסטין: במילותיו שלו.
ביוגרפיה דוקומנטרית המסופרת מפיו של הזמר והיוצר – 'הבוס'. ברוס ספרינגסטין מביא בסרטו החדש את סיפור חייו ואת המסע שעבר בקריירה המוזיקלית שלו. הוא מדבר על ההתמודדות שלו עם קשיי היצירה והפרסום, על המשברים האישיים שחווה לאורך השנים, על האנשים שליוו אותו ועל משפחתו. בין הסיפורים שזורים קטעי וידאו ביתיים וקטעי ארכיון שטרם נראו מחייו הפרטיים ומתקופת ראשית הקריירה שלו.

בכן דרמה ב-22:45, הרווקה.
עונה 12, הפעם עם ג'וג'ו פלטשר, אשת הנדל"ן בת ה-25 מטקסס שהגיעה למקום השני בעונה קודמת של "הרווק".

סרטים

בכן 3 ב-22:00, מועדון קרב.
סרטים שחייבים לראות. סרטו המעולה של דייויד פינצ'ר בכיכובם של בראד פיט ואדוארד נורטון לא זכה להצלחה רבה עם צאתו והתקבל בתגובות מעורבות, אך עם השנים צבר מעמד של סרט פולחן והתקבע כאחד הסרטים האהובים והמשפיעים של שנות התשעים. הסרט – אודות פקיד אפור הסובל מנדודי שינה וגבר כריזמטי (וחתיך אש) שמקימים מועדון קרבות מחתרתי – נמצא כיום במקום העשירי ברשימת הסרטים הטובים בכל הזמנים של אתר IMDB. ארה"ב 1999.

ולא לשכוח:
יצאת צדיק 5 בערוץ 2 ב-21:00
סטאר בכן דרמה ב-21:15
המתמחים 2 בערוץ 2 ב-21:45
אליפות העולם באתלטיקה 2017 בכאן 11 ב-22:00
עד הקצה ב-HBO חם ב-22:00
חליפות 7 בכן דרמה ב-22:00
לגיון בכן או ב-22:00
פרק אחרון לעונה של מגורש 2 בכן או ב-22:50
משחקי הכס 7 בכן או, HBO חם וסלקום טלוויזיה ב-4:00
טווין פיקס בכן או ב-5:00
בולרז 3 בכן או ב-6:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו