מחפשים את שוגר טאון

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 13/04/2017 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

הנה הביקורת שלי על פתיחת העונה השלישית הנהדרת של "סמוך על סול".

 

ולמיטיבי לכת: פודקאסט של ניר גורלי ויונתן קוטנר העוסק בפרק.

תגיות:
 • Michael Ginzburg

  'סמוך על סול' הייתה אמורה להיות קומדיה קלילה ונחמדה, וכמה טוב לראות כיצד היא הפכה להיות דרמה איכותית ומשובחת לכל דבר.

 • לא אקרא עוד, אחכה לפרק השני. אבל כמה מילים על הפרק הראשון:
  לגבי עלילת מייק. אשמח אם מישהו יעשה לי רענון קטן בקשר לעונה הקודמת. אני זוכרת שעזבנו אותו כשהוא עמד לירות במישהו (בת'יאו? אני אפילו לא זוכרת, ולמה בעצם). אני זוכרת שהוא שמע צופר מהרכב שלו וזה עצר אותו ואז הוא מצא את הפתק.
  משהו קטן בנוגע לעלילה של מייק. אני חושבת שהפרק הזה (והוא לא היחיד, לא כאן ולא בשובר שורות) שהביא לשלמות טכניקת סיפור קולנועי של "show don't tell".
  כל כך קל לתת לדמויות להגיד דברים שאין שום סיבה שהם יגידו, או לשים קריינות רק כדי להסביר מעשים שלהם לקהל. זה נעשה בסדרות אחרות עם מעשים פשוטים הרבה יותר ושמונעים מצורת חשיבה מתוחכמת הרבה פחות מאלו של מייק בפרק הזה. אבל לא, היוצרים לא מזלזלים בנו וזה פשוט תענוג.
  אני לא הבנתי בהתחלה מה בדיוק מייק מחפש באוטו (אני חשבתי שהוא פוחד שחיבלו לו באוטו ואחר כך חשבתי שהוא מצא GPS בכלל, ורק כשהוא הפעיל את מכשיר ההאזנה ליד הרדיו הבנתי שזו מכשיר האזנה). אבל חלק מהיופי הוא שהעלילה שלו שכללה מילים בודדות כל הפרק הזה, בכוונה השאירה אותנו ברגעים של לא לגמרי וודאות כדי להשאיר אותנו בעניין ולא להשתעמם. מה הוא עושה? למה בדיוק? מה הוא מנסה להשיג? כמה לא קל להשאיר קהל במתח עם עלילה שכוללת פעולות כה מרובות וכל כך מעט מילים.
  בחיי שפרט לשובר שורות, אני לא זוכרת אפילו סדרה שהגיע לרבע מהיכולת הזאת.

  • מייק עמד להתנקש בהקטור סלמנקה. לא זוכר את הפרטים המדויקים שהובילו אותו לשם, אבל הוא הסתכסך איתו, הביא למעצרו של מישהו מאנשיו או משהו כזה. מה שהוא מצא ברכב היה מתקן מעקב, לא מכשיר האזנה. הוא ניקז את הסוללה שלו באמצעות טרנזיסטור כדי שיחליפו את מכסה תא הדלק ויקחו את הישן (לכאורה, בפועל מייק החליף אותו בחדש ללא ידיעתם), שבאמצעותו יוכל הוא להתחקות אחר המקור.

   • כן. היה לי בלבול שלם. אכן היה מדובר במתקן מעקב כמו שחשבתי בהתחלה, מה שהטעה אותי היה בחיבור שלו לרדיו, איכשהו חשבתי שזה כדי "לעבוד" על העוקבים שהוא שומע רדיו באוטו כדי לרוקן את הסוללה, אבל במחשבה שני באמת אין שום הגיון שמכשיר האזנה ימצא במכסה של הדלק. לא ישמעו כלום משם.

© עידו ישעיהו