המלצת היום – שלישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 28/03/2017 בקטגוריה ‏כללי

מיליארדים

שמגלוץ', גמר האח הגדול, קומנדו 6, שקרים קטנים גדולים, הטובות לקרב, מיליארדים, זמן אמיתי עם ביל מאהר, קוד בלאק, מחשבות פליליות, ג'יין הבתולה, הרשימה השחורה, בליינדספוט, משפחת פוסטר.

שלל מהנכר: לרקוד עם כוכבים, וגם קוונטיקו, The Great Indoors (גם היום בנוסף ליום חמישי), Superior Donuts, Taken, דה וויס, 24 מורשת, APB, ג'יין הבתולה, סופרגירל, בייטס מוטל, ברודצ'רץ', The Breaks, Bellevue, You Me Her, בייבי דאדי, Young and Hungry.

בערוץ 1 ב-21:00, שמגלוץ' (מגשרות).
סרטם של נעם דמסקי ומורדי קרשנר. יוברמט (יובי), הבטנש (עדן), ואלטאש (רונית) הגיעו לישראל מאתיופיה כילדות ועברו עם המשפחה והקהילה את כל משברי הקליטה והמעבר הבין תרבותי שמכתיבים החיים בישראל. כעשרים וחמש שנה אחרי, כשכל אחת מהן כבר השתרשה בארץ ומצליחה בתחום העיסוק שלה, ולאחר התפרצות הזעם של הקהילה האתיופית באירועי קיץ 2015, מתעדת מצלמת הסרט איך כל אחת מהן מנסה להוביל שינוי בקהילה. לא ממקום של תלונה או קיפוח, אלא ממקום של עשייה, חוזק, אופטימיות, אמונה בדרך ורצון להוביל תהליכים. עדן, הקצינה האתיופית הראשונה במשטרת ישראל, שמה לה למטרה לצמצם את העוינות והאלימות שבין צעירי העדה האתיופית למשטרה. היא מוצאת את עצמה עוברת בסרט תהליך של גילוי עצמי ביחס למקום ולמודעות שלה לנוכח המצב בשטח ומנסה לשנות זאת. רונית, עובדת סוציאלית מנתניה ומייסדת תוכניות השיקום לגברים אלימים בקרב הקהילה האתיופית, עוזרת לגברים שהוצאו מהבית עקב אלימות במשפחה למצוא את הדרך חזרה לחברה ולקהילה תוך שהיא מגשרת עבורם, כמי שבאה משם, בין מה שהיה נהוג ומותר באתיופיה לבין מציאות החיים החדשה בישראל. התהליכים שהיא עוברת עם המטופלים שלה במהלך הסרט משמשים לה כמראה לחייה האישיים בהם הזוגיות שלה כשלה. יובי, פעילה חברתית מגדרה, רואה באלמנטים מהתרבות האתיופית נכסים תרבותיים שיש לחברה הישראלית מה ללמוד ולהרוויח מהם. היא מנסה לשמר ולהשריש חלק ממסורות אלו על ידי הנעת האוכלוסייה האתיופית הבוגרת לצאת אל השטח ולהקים גינות קהילתיות אורגניות, לצד סדנאות לתלמידים בבתי ספר. התהליך שיובי מנסה להוביל הוא חלק מהתיקון שלה, כמי שבעטה במסורת האתיופית כשרצתה להשתלב בחברה הישראלית. היום היא מבינה שניתן להיות אתיופית ישראלית.

ולא לשכוח:
קוד בלאק 2 בסלקום טלוויזיה.
ג'יין הבתולה 2 בכן VOD.
בליינדספוט 2 בסלקום טלוויזיה.
שני פרקים של משפחת פוסטר 3 בכן דרמה ב-20:30.
גמר האח הגדול בערוץ 2 ב-21:00.
הרשימה השחורה בכן פעולה ובסלקום TV ב-21:50.
הטובות לקרב בכן דרמה ב-22:00.
קומנדו 6 בכן פעולה ב-22:00.
מיליארדים 2 בכן או ב-22:00.
שקרים קטנים גדולים בחם HBO ב-22:00 ובכן או ב-22:50.
מחשבות פליליות 12 בכן פעולה ב-22:45.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו