משחקי הכס 6.06: דם מדמי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 30/05/2016 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

מה חשבתם על "משחקי הכס" עונה 6 פרק 6?

הנה הביקורת של אילן קפרוב בוואלה.

תגיות:
 • נו, באמת

  ספויילר

  ספויילר

  ספויילר

  היה די מפהק…… פרק פילר מבאס

  מה הספור של הדוד של בראן? מהיכן הוא צץ פתאום?
  (זה אותו אחד שדקר מאחור את הסייף-על במגדל האושר?).

  כל שאר הפרק היה נראה די סתמי לטעמי- אבל על רקע שבוע שעבר אי אפשר לצפות לשיאים כל פרק.

  הדבר היחידי שאהבתי הוא הפרצוף הלא מאמין של דריו נהאריס לנאום הבגיניסטי של חאליסי – איזו סצינה מעאפנה…….

  • Mika Gill

   מה זאת אומרת ״מהיכן הוא צץ פתאום?״ – הוא היה שם מההתחלה. הוא זה שסיפר לג׳ון סנואו על משמר הלילה, ולמה הוא בחר להגיע לשם, ואז כשג׳ון מגיע הוא שומע שהדוד הלך מעבר לחומה ומאז לא נודעו עקבותיו – עד הפרק של אתמול בו הוא מספר לבראן מה קרה לו.

 • aviad

  כמה פרקים במהלך הסדרה הזו כבר נגמרו באותה הסצינה של דינאריס נואמת לצבא/קהל המאמינים שלה? דיי, בחייאת. נשארו 4 פרקים ואני תוהה האם יש לנו מספיק זמן כדי לראות אותה כובשת את מירין בחזרה, משחררת את העבדים ואשכרה עולה על ספינה.

  בכמה פרקים נראה את סרסיי וג׳יימי נואמים אחד לשני תוך כדי מזמוזים קריפיים? הבנתי, הם נרקיסיסטיים רצחניים, די.

  • מה פתאום עולה על ספינה, יקח המון זמן ליורון לבנות את אלף הספינות שיגיעו אליה ויאספו אותה. אל תשכח שהצי שלה נשרף במסגרת המהומות במירין.

   אבל כן, סוף מזעזע לפרק סתמי למדי, אם כי שוב, אני אוהב את העובדה שאנחנו בשלב קשירת הקצוות, כמו בנג'ן ופריי. ג'יימי, אגב, עומד לחזור אחורה וליישר קו עם הספרים.

   • Doron_z

    (אני כמובן לא רוצה לדעת מה קורה עם ג'יימי בספרים בריברלנדס)
    ממש הצטערתי לראות את ג'יימי מוותר על חיסול הדרורים, ובמקום, משתכנע לצאת לעזור לפריי ולתקוף את ריברראן. עכשיו אני מקווה שהוא
    יפסיד לבלאקפיש, עדיף בלי לאבד עוד חלקי גוף.

 • פ.נוקיו

  מישהו שם בהפקה החליט לבחון את הסבלנות שלנו.. אחרי שלושה פרקי פתיחה מפוהקים ושני פרקי המשך סבירים (בשבועיים האחרונים) הגיע עוד פרק סתמי למדי. שמישהו יגיד שם בהפקה שיש קווי עלילה שהצופה הממוצע שבע מהם (סאם וגילי, הדרור העליון ותחבולותיו) וממש לא יזיז לנו הם הם יסגרו קצוות ברבע שעה ויתמקדו במה שקורה (או לא קורה) עם דאינריז או אריה למשל. כל-כך הזדהתי עם אילן שכתב על הסאטירה של לידיי קריין "הכתיבה לא טובה מספיק" שבהחלט יכולה להתייחס לעונה 6 כולה.

 • Saturn

  אז כל הסיפור עם אריה עד כה היה בזבוז זמן? אני עדיין לא מבין למה היא לא התעוורה לאלתר כאשר היא שתתה את השיקוי כאשר היה ידוע שהיא לא כנה לחלוטין בדרך של 'אל הפנים' (החרב שהיא הסתירה ולא זרקה).

  לעוד מישהו נשאר ספק שהלאניסטרים והטריילים היו מפרקים את ה faith militant אחרי שראינו את הכוחות אחד מול השני? אבל משום מה לאבא של לוראס ומרג'ורי ולסבתא שלהם לא היה בוער לשחרר את הילדים אז הם עשו pussy footing ועד שנזכרו שצריך לקחת את השלטון בחזרה קרה משהו אחר.

  משהו אחר שלא מובן לי. מרג'ורי עושה הצגה שהיא לפתע מאמינה אדוקה? כי בפעם הקודמת ראינו אותה חוזרת לאחיה ואומרת שהדרור העליון הוציא אותה מהתא ומשוחח איתה כי הוא מנסה להוציא הודאה משניהם אבל שהיא לא הולכת ליישר קו איתו וכו'.

  אז מה הקטע?

  • אני הנחתי שמדובר במזימה כלשהי שלה, נגלה בהמשך.

   • miss bojarsky

    כנ"ל

  • פ.נוקיו

   למרג'ורי יש תוכנית. זה ברור לי, אני לא יודע מה היא, אבל החיוך שלה כש ג'יימי הופיע עם החיילים.. היא הולכת להראות להם שהיא יכולה לסובב על האצבע את כולם, כולל "המלך" טומן, משפחתו, משפחתה והדרור העליון. למעשה מרג'ורי היא אחת הדמויות שנבנו בצורה יפה והתפתחה יפה לאורך העונות.

   • Saturn

    אבל זה מעלה הרבה שאלות וצירופי מקרים.

    טומן ומרג'ורי נפגשו לראשונה רק בפרק הזה. ורק ברגע הזה הוא יכל לשתף אותה בכך שהם מתכננים מתקפה (אני גם לא בטוח שטומן נמצא בלופ כדי לדעת מתי בדיוק היא תיצא לפועל).

    האם מרג'ורי הייתה מוכנה לעבור את הצעדה עבור התוכנית שלה לולא הידיעה שאביה יתערב? ומה בדיוק התוכנית פה? כי אחרי הצעדה היו משחררים אותה לחופשי עד ההמתנה למשפט.

    האם טומן גילה לדרור העליון שהם מתכננים מתקפה באחת משיחותיהם כדי שהאחרון יידע לאפשר לטומן ולמרג'ורי להיפגש ברגע האחרון כדי שמרג'ורי 'תמיר' את טומן? (והאם הדרור העליון אמר לה לפני כן שזה מה שהוא רוצה שהיא תעשה?).

    • lee6

     למיטב זכרוני הוא לא ידע על המתקפה המתוכננת, ג'יימי ואולנה החליטו להסתיר את זה ממנו.

    • איל

     לא הייתה מתוכננת צעדה – שים לב שהשיער שלה לא גולח כמו שעשו לסרסיי. כל התיאטרון על המדרגות נועד למשוך את תשומת הלב להכרזה המשותפת על האיחוד בין המלוכה לכנסיייה (ושים לב למגנים המעודכנים – http://i4.mirror.co.uk/incoming/article8079862.ece/ALTERNATES/s615/Kingsguard-in-Game-of-Thrones.jpg )

     אז כן, מרג׳רי קנתה את הכפרה שלה בעזרת היכולת שלה להשפיע על טומן. שום צעדה לא תוכננה.

     • Saturn

      אז זה אומר שטומן היה צריך לספר לדרור העליון על המתקפה הקרבה הרבה לפני כן כדי שהם יכינו את המגנים החדשים, לא? או שאתה אומר שזה צירוף מקרים שההכרזה על האיחוד והרצון לתקוף התרחשו באותו רגע בלי ידע מוקדם של הדרור העליון?

      אבל אז זה אומר שממש התמזל מזלו של הדרור העליון שהוא איפשר למרג'ורי ולטומן להיפגש לראשונה באותו היום של המתקפה המתוכננת ועדיין שהיא תצליח לשכנע את טומן להתאחד אחרי המפגש הבודד הזה.

      יש הסבר להשתלשלות האירועים שלא תגרום לעיקום אף?

      ואיך בדיוק הדרור העליון מתרץ לכל העולם למה הוא חונן את מרג'ורי? כי היא זו שמאפשרת את האיחוד? זה עדיין סטייה מהכללים ומכל מה שהוא מטיף לאזרחי מעלה המלך.

      • פ.נוקיו

       לא ממש. אתה צודק. אבל בשלב הזה הסדרה כ"כ מלאה בחורי עלילה שכדי להנות ממה שנשאר צריך לסספנד דיי הרבה. מה שכתבת זה רק חלק.

 • miss bojarsky

  מסכימה עם הדיעה הרווחת, פרק סתמי למדיי. והנאומים של דאני נמאסו לגמרי. אבל כן שמחתי שהביאו סוף סוף את הפרש, כבר חשבתי שוויתרו עליו בסדרה. ושעכשיו ידוע שזה אכן הדוד האובד.

  • Eliav Gutman

   תאמת מישהו מצא באיזו ספריה טיוטות של "ריקוד עם דרקונים" עם הערות של העורך והערות של מרטין עליהם. כאשר הגיעו לקולדהנדס העורך חשב שזה בנג'יון ומרטין בתגובה כתב לו "לא".
   כנראה שנראה את בנג'ין בספרים בעתיד אבל בסדרה שילבו את הדמות שלו עם קולדהנדס, אז כאן הספרים לא עושים לנו ספוילר על זהותו של הדמות.

 • thedarkmaster

  אני קצת מופתע מהתגובות שהפרק הזה מקבל. אחרי שסיימתי את הצפייה בו הייתי בטוח שכולם ממש מתלהבים ממנו כמוני. ואיך אפשר להגיד שהוא משעמם? בפרק הזה יש יותר התרחשויות מבכל פרק אחר שאני זוכר, כל קו עלילה שמופיע פה מקבל דחיפה מאוד חזקה קדימה, אפילו קווים שהיו תקועים כמה עונות. וזה משהו ש-'משחקי הכס' אף פעם לא עושה. ההתרחשויות שהיו בפרק הזה היו יכולים להימרח על גבי שלושה-ארבעה פרקים בכל עונה אחרת.

  הפרק מתחיל בצורה מעולה עם סצינת הבריחה של מירה חסרת האונים והחזיונות של בראן. החזיונות ממש מעניינים הפעם כשיוצא לנו לראות את המלך המטורלל נרצח בידי ג'יימי ועוד כמה שוטים מעניינים אחרים. הסצינה ממשיכה למפגש עם דוד של בראן שמסתבר שהיה בחיים עד עכשיו. תגלית די מעפנה, האמת, מהסיבה הפשוטה שמדובר בתגלית צפויה מדי. היוצרים בחרו פה לעשות שירות למעריצים ובמקום להציג איזה טוויסט מפתיע או מעניין הם הולכים עם התאוריות הקיימות.

  הדבר היחיד ששנאתי בסצינה הזאת הוא גם הדבר שאני הכי שונא בסדרה כולה וזה אלמנט 'ההצלה ברגע האחרון' שפשוט מבזה את הסדרה כל פעם מחדש. ולצערי הוא חוזר על עצמו כמעט כל פרק בעונה השישית.

  בכל מקרה, בריחתו של בראן והפיכתו לעורב בעל שלוש העיניים היא חתיכת התקדמות לעלילה שהייתה תקועה במקום די הרבה זמן.

  סאם וגילי הוא קו עלילה שאני אישית מאוד אוהב. בעיקר משום שאני מאוד אוהב את סאם וגילי. ובפרק הזה קיבלנו את המנה הכי גדולה מקו העלילה שלהם זה זמן רב אם לא אי פעם. קודם כל, הסצינות איתם היו ממש טובות. הסעודה המשפחתית הייתה נהדרת ומרתקת לצפייה. כל אחת ואחת מהדמויות החדשות שהוצגו מעניינת מספיק בפני עצמה שארצה ללמד עליה עוד בעתיד.

  הפרק לא מסתפק בלהביא את סאם לבית הוריו הוא גם מביא אותנו לסוף הביקור הזה שנגמר, באופן די מפתיע, בבריחה של הזוג ובגניבת החרב. ופתאום קו העלילה שלהם נהיה להרבה יותר עבה ומעניין.

  אריה הייתה החלק הכי טוב של הפרק, לטעמי. הדילמות שלה מאוד ריתקו אותי והבירה שהיא עשתה בסוף הייתה גם מוצדקת והגיונית וגם שינתה את קו העלילה שלה באופן דרסטי. גם פה נהיה נורא מעניין.

  יש לציין גם שהמשחק פה היה ממש מרשים. של כולם אבל בעיקר של אותה שחקנית שאריה הייתה אמורה להרוג. הדיאלוג בין שתיהן גם היה נורא מוצלח.

  על מה שקורה שמעלה מלך לא ארחיב משום שמדובר בסיפור הכי מאוס עליי בסדרה, אבל גם פה הפרק הציג התקדמות משמעותית ושינויים לא צפויים. לא אהבתי את כל מה שקרה שם. למשל, אהבתי מקודם את הרעיון שהדרור העליון יצליח להיכנס לראשו של טומין ולשכנע אותו בדרכיו הדתיות אבל קיוויתי שזה ייעשה באופן איטי ומעודן. מה שהוצג פה לא היה כל כך משוכנע או טומין-י (שלא היה עושה דבר כזה בלי להתייעץ עם אמו לפני). ועדיין, בשלב זה, כל דבר שמקרב את העלילה הזאת לסיומה מבורך מצידי.

  סוף סוף רואים את החתן של החתונה האדומה! חיכיתי הרבה זמן לרגע הזה 🙂

  הסוף של הפרק היה מאוד חלש. כמה פעמים אפשר לסיים פרק עם חאליסי? אני באמת לא מבין את האנשים שאוהבים את הדמות או שמחים לאידה. הדמות עצמה די משעממת ולא מתפתחת כלל כבר שתי עונות וחצי. קו העלילה שלה מתפתח באיטיות מחרידה אפילו יותר זמן ומכל הסדרה החלקים שלה הם הכי קשים לסיספונד (והפעם, היא משלימה עם דרוגון ללא כל סיבה וללא כל היגיון. קו עלילה שלם שהתפתח לאט-לאט על הדרקון המתבגר המרדן מסתיים לו סתם כך). שלא לדבר על הדיאלוגים הנוראיים שהכותבים השאירו במיוחד בשבילה.

  אבל זה רק סוף רע לפרק מצוין וגדוש בהתרחשויות מעניינות והתפתחויות עלילתיות.

  • סחתיין על הפירוט, נקודות טובות. אני אישית לא סבלתי מהפרק, אם כי כאמור הוא היה די סתמי בעיניי, אבל זה כנראה מפני שהעניין שלי בסדרה גווע כמעט לגמרי, ובשלב הזה אני בעיקר רואה בה משהו שמהותו לספיילר לי את הספרים.

 • Hodor

  מאוד בילבל אותי הסיפור עם ההוא מהחתונה האדומה.. מישהו יכול להזכיר ולפרט מה קרה שם בדיוק?

  גם הקטע עם הדרור העליון לא היה כל כך מובן… מה זה אומרת "איחוד בין המלוכה לכנסיה"? איך הבנתם את זה? לא היה כל כך ברור איזה איחוד קרה שם..

  • Mika Gill

   החתונה האדומה היתה הניסיון לפייס את וואלדר פריי – במקום את הבן של אדרד סטארק, רוב – מלך הצפון – הוא מקבל פיצוי בדמות הדוד שלו, לורד טאלי. הוא קצת חושש מאחר שהוא לא רואה את הכלה לפני החתונה בפועל, אבל להפתעתו ושמחתו הרבה, לוואלדר היתה נכדה אחת צעירה ויפה. שמחה וששון!
   אבל אז כשהוא הולך לממש את החתונה רוצחים את המשפחה שלו ואת מרבית האנשים שלו – ואף אחד לא ידע מה קרה לו מאז החתונה בכלל.עד הפרק הזה, כשאנחנו מגלים שהוא נשאר שבוי של לורד וואלדר פריי.

   לגבי הדרור – האיחוד היה שמעלה מלך הפך לישראל ועכשיו ביבי (טומן) והרבנות (הדרורים) קשורים לנצח. או שמא?

   • HODOR

    חחחח יש בסדרה נהריים גבעתיים יוסף סוויד ואניה בוקשטיין.. לגמרי ישראל!

© עידו ישעיהו