הנותרים 2.02: עניין של גיאוגרפיה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 12/10/2015 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

שלוש נקודות קצרצרות על "הנותרים" עונה 2 פרק 2, ספוילר

1. אהבתי מאוד את השיחה של נורה עם החוקרים האלה. הקונספט של היעלמות בגלל גיאוגרפיה מרתק. ובאמת מי ערב להם שאירוע כזה לא יקרה שוב?
2. הקשיש השחור יכול לעזור לקווין עם הסיטואציה שלו – מעניין במה מדובר. מקווה שבזיקה לתינוקת.
3. גם בפרק הראשון וגם הפעם היו אזכורים למשהו שמתרחש באוסטרליה. הזקן המטורף על המגדל העביר לנער השחור הצעיר מכתב לשלוח לאוסטרליה, ועכשיו אבא גארבי מתכנן לעקור לאוסטרליה לזמן בלתי מוגבל

תגיות:
 • Saturn

  נו מה, כבר התחלנו עם טקטיקות מריחת זמן ועלילה? 'בואו נעשה את הפרק השני פרק פלאשבק שנגמר בסיום הפרק הראשון!'

  לא ראיתי שום סיבה לכך שהפרק הזה לא פתח את העונה חוץ מהרצון לעשות את הטוויסט בסוף שקווין גם כן נמצא בנהר ומישהו ניסה להטביע אותו (או הוא עצמו).

  עצלות תסריטאית לשמה, וכך גם הדגש החדש על ההזיות-לא-הזיות של קווין. די נו. כמה אפשר עם זה? וברור שהאדם שהוא יראה תהיה פאטי, כי הוא מרגיש אחראי למותה אז זו הבחירה הברורה והמשעממת. לינדולף מעתיק מאותו הספר הידוע, המרופט והמאוס.

  עוד כמה זמן הם ישחקו על העניין הזה? האם קווין משוגע או מבורך? האם החזיונות אמיתיים או בדויים? לא הספיקה העונה הראשונה? עוד כמה זמן הם ימתחו את זה?

  מיקום חדש אבל אותה כתיבה דהויה, שחוקה וחבוטה.

  • Bob

   נראה לי התוכנית פשוט לא בשבילך.. כמו שכתבו מתחתיי, כן , הפרק ממלא מידע חסר בין שתי העונות ומקשר בין שניהם יחד.. בדרך שלינדלוף מכיר הכי טוב. אבל התכנית רחוקה מעצלות תסריטאית. מלאכת עבודה כזו לא נראתה הרבה זמן.. ואם הפרק היה ממשיך ולא היינו מקבלים קלוז'ר כמו שצריך האירועים שלאחר הפוגרום של ה GR אנשים היו משתגעים..

   • Saturn

    איזה מידע חשוב ואיזה קלוז'ר? הם משום מה חשבו שצריך לסגור כל מיני קצוות ושמו את הכל על השולחן, החל מהוידויים בתחילת הפרק ועד עניין הגופה של פאטי. אבל העניין האחרון היה סתמי.

    כמו שהמשטרה לא הייתה קיימת בעונה שעברה כאשר משום מה הם לא עצרו את GR על פריצות לבתים כך גם כאן הם מטאטים את עניין המוות של פאטי ולא מעוניינים לחקור את המקרה. העלו את הנושא כדי לטאטא אותו במהרה כדי שלא יעכב את המעבר לטקסס.

    לאורי והבן שלה בברוגז עם השאר ומשום מה לא רוצים לשמור על שום קשר. אוקיי.

    הפרק הזה היה צריך להיות הפרק הראשון וזהו.

    • Bobby

     בשום פנים ואופן זה לא היה צריך להיות ראשון.. הפרק הראשון עם המרפיס היה ממש ממש מעולה בשביל הפתיחה.. אם תרא/י על הכוונות של היוצרים עבור העונה השנייה אפשר להבין שהם חפשו להתרחב והצורה שעשו הייתה ממש טובה..(אמנם יותר מסתורין מהרגיל..)

     לגביי הפרק הזה מבין אותך בעניין הקיפול הזריז של פאטי. אבל אני חושב שזה הראה כמה שהם עניין חולף כמו כל שאר הכתובת ו הקיצוניים.. ובדיוק כמו גזענות במשטרה עם אוכלוסיות מסוימות שמקפלות זריז ענינים. פאטי כרוח מעט נדושה אכן. אבל משרתת רעיון גדול יותר . לדפוק את קווין כמה שיותר..
     והמשטרה אגב כן הייתה נוכחת בעונה הקודמת בכל הנוגע לgr… אבל אדישים- כמו המצב שלנו במדינה..

     אגב ועוד איך היה קלוז'ר ומידע בפרק שתיים! את/ה רוצה להגיד לי אם היו מראים לך את הגארוויס בג'ארדין וסוגרים לך את הפינות שם בזריזות לגבי למה ואיך עברו זה היה עובר בשתיקה?? הראו לך דרך/מסע של "משפחה" לא מתפקדת.. שלכל אחד משאלות ורעיונות לגבי מה זה משפחה וחיים ושמחה ואיך להתקדם…

     (( נשמע כאילו אני כועס אבל חלילה לא.. דיון בריא בלבד:)

     • Saturn

      זה הקטע. בחרו כך את הפרק הראשון כי זה מציג את המקום החדש, זורק עליך תעלומה אחר תעלומה, כאילו מתמקד במשפחה חדשה ואז מכניס את הדמויות המוכרות אבל בתכלס הדבר הכי משמעותי ושאליו כיוונו היה הטוויסט בסוף פרק 2.

      יכלו להפוך את הסדר ועדיין לקבל את אותו הדבר.

      איזה אדישות? כולם שנאו את ה GR בעונה שעברה אבל משום מה המשטרה לא עוצרת אנשים שפורצים לבתים של אנשים. חור בסיפור שלא טופל.

      אגב, לא ברור לי איך הגבר הזה במשפחה החדשה יכול להיות כבאי ולנהל תחנה כשהוא עבריין מורשע.

      • בוב

       ממתי אוטיסטים זה רע? נו אז מה עם זה נבנה עבור הטוויסט הזה… ניסו לשחק עם מבנה סטנדרטי של תוכנית.. לא מבין אותך

       והמשטרה בהחלט הייתה אדישה כלפיי הgr .. בגלל זה קווין התרעם על כך כל כך.. תראי את העונה שוב…

       יש אנשים שפשוט הסדרה לא מתאימה להם..לא צריך בכח

       • שוב בוב

        ***לא אוטיסטים– אלא טוויסטים..
        תיקון אוטומטי..

       • Saturn

        כשהטוויסט קודם לכל, זאת בעיה. ארגנו את הפרק כדי שבשתי דקות אחרונות יבוא הטוויסט איפה שהסתיים הפרק הראשון בשביל אפקט הפתעה ומסתורין כדי לבנות ציפייה לפרק הבא. טקטיקה שחוקה ועצלנית.

        יכלו לבנות את שני הפרקים הראשונים בכך שהם מראים את שני המשפחות. באמצע הפרק השני אחרי שהגארביס עוזבים את אירוע יום ההולדת, רואים את קווין הולך לישון ואז האירועים יתמקדו במשפחה השנייה בדיוק כפי שקרה לקראת סוף הפרק הראשון. ובמקום לסיים כאן להמשיך ולהראות שקווין נמצא שם מסתתר עם הבלוק שקשור לרגל שלו.

        השיגו את אותו הדבר בלי לשדר דריכה במקום ועיכוב עלילה.

        אני לא זוכר שהיה איזשהו הסבר למה המשטרה לא עצרה את ה GR אחרי טריק הבובות שלהם.

        • ב

         תגיד אתה רציני? אתה באמת חושב ששתי הפרקים הראשונים "אורגנו" רק למען הכביכול טוויסט בסוף פרק 2?! בפרק אחד יש אקספוזיציה ענקית לחלק הבא בסיפור שהם נכנסים אליו.. אתה קצת מקל ראש בכל מה שקשור לכתיבה ותסריט…לא יודע אם קראת או ראית ראיונות עם היוצרים.. תראה , תקרא, תבין מה הבלופרינט שלהם עבור התוכנית.. אתה רואה את זה כאילו הם חירטטו ושיחקו עם דברים רק למען הפאקינג טוויסט בפרק 2 …

         ולגביי ה gr.. תקבל תשובות בפרק הבא.. וצריך להיות יותר פתוחים בכל מובן עם התכנית הזו אני חושב. צריכים יותר מסוג התוכניות האלה ..

         • Saturn

          כמו שאמרתי, היו הרבה דרכים להראות את מה שקרה בשני הפרקים האלה מבלי לעצור את התקדמות הזמנים בפרק השני. וברור שכאשר הם בנו את המסגרת של הפרק הכוונה הייתה 'ואז נסיים איפה שהיינו בפרק הראשון ונראה שקווין היה שם'.

          אני לא הולך לקרוא ראיונות. שיוכיחו את עצמם על המסך. גם ב'אבודים' הרגיעו אותנו כל הזמן שיש להם תוכניות והם יודעים לאן הולכים וכו'.

          • yobboB

           אם אחרי העונה הראשונה אתה חושב שהם "לא הוכיחו את עצמם" אז מבחינתי אין על מה לדבר..אני חושב שהתכנית הזו וRectify יושבים בפסגת היצירות האיכותית בטלויזיה .. יצירה כזו לא נעשתה או דומה לה בטלויזיה .. במקום לחפש פאקים תעריך את האומן ואת המטרה שעומדת מאחוריו….
           חוצמזה מאוד עצוב לי שאנשים משווים בין פרויקטים של יוצרים מסוימים. אנשים מתקדמים ומשפרים את עצמם ועוברים גלגולים.. איףףףף כמה שאנשים מחפשים את הרע בדברים..

          • Saturn

           ובכן, זו הפעם הראשונה שאני קורא שמישהו מחשיב את 'הנותרים' כ'פסגת היצירות האיכותית בטלויזיה'. אין לי מה להגיד לגבי ולכן אסיים את הדיון הנוכחי כאן.

 • Michael Ginzburg

  פרק נוגה ומעניין, על אף היותו פילר לכל דבר.

 • פ.נוקיו

  מוצלח הרבה יותר מהפרק הראשון. בעיקר בגלל המטען שנורה, קווין וג'יל נושאים איתם, ואנחנו מודעים לו מהעונה הראשונה. רצף האירועים שהתחיל עם קווין יושב על הגבעה (והפיקסיז ברקע) ועד לנקודה שהוא מוצא את עצמו באזיקים היה פשוט נהדר.

 • Yaara

  אני נהניתי מהפרק, לא הרגשתי שהוא פילר, ואני מסכימה עם סדר הפרקים.
  אני פשוט אוהבת את הסדרה הזאת. אני אוהבת את הדמויות ואני אוהבת את זה שאף פעם אין לי מושג מה יקרה, ואם יקרה משהו הוא כנראה יהיה פאקינג מטורף.
  זה מה שאהבתי בלוסט.
  אחת הסדרות הבודדות שאני באמת מתרגשת לקראת הצפיה בהן.

 • בובי

  אני לא רוצה להישמע גזען אבל שמתם לב שלאנשים כושים יש שם "כוחות על"? (וויין,ההוא שמרפי הרס לו ת'בית,וההוא שרצה שקווין יבוא אליו)

  • בובי המקורי

   לוויין אין כוחות.. וכן זה גזעני

 • miss bojarsky

  אני עם יערה, הפרק לחלוטין לא הרגיש לי כמו פילר. אני מאד אוהבת כשמראים לי אירועים משתי נקודות מבט שונות, הרגשתי שאני רואה שילוב של הרומן והנותרים 🙂
  אני חושבת שזה היה מהלך נפלא, לפתוח את העונה עם דמויות שאנחנו לא מכירים ומקום שאנחנו לא מכירים ולגרום לנו לתהות מה לעזאזל קורה פה ואז בפרק השני לחזור אחורה ולתת קונטקסט עם הדמויות שאנחנו כן מכירים.
  פרק עם המון קווין זה תמיד טוב בספר שלי. השימוש שעשו במוזיקה בפרק היה מבריק, ממש הרגשתי שאני נמצאת בתוך הראש שלו, שומעת אותה בליווי תחושות הפאניקה והבלבול שלו.

 • רביד

  אחד הדברים שאני אוהב בסדרה הזאת, זה שהיא לא מבזבזת זמן על קלישאת ה"דמות מסתירה משהו מדמות אחרת". גם ג'יל וגם קווין הם אנשים מאד כנים, ובעוד שכל סדרה אחרת הייתה מתעכבת כמה עונות על משחק ה"מתי נורה תגלה על מה שקרה עם קווין והאישה מהGR?" – כאן הוא מיד מספר לה.

  זה מרענן ומגניב.

© עידו ישעיהו