ריק ומורטי 2.07: צרות גדולות בסאנצ'ז הקטן

פורסם ע"י ‏יהונתן צוריה‏
בתאריך 18/09/2015 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "ריק ומורטי" עונה 2 פרק 7

Rick and Morty - 02x07 - Big Trouble In Little Sanchez

אין לי מושג למה, אבל זאת אחת הביקורות שיותר קשה לי לכתוב. התחושה העיקרית שקיבלתי מהפרק היא "עוד מאותו הדבר, וזה נפלא". עוד מאותו הדבר כי כבר ראינו את בת' וגרי רבים ומנסים להשלים. וזה נפלא כי זה פשוט עדיין מצחיק ממש. עוד מאותו הדבר כי כבר ראינו את ריק מנסה להחביא את הכאב שלו על ידי הסוואה. וזה נפלא כי זה היה מצחיק והצליח להשתמש בדינמיקה חדשה בסדרה כדי להביא למצב הזה.

אבל למען האמת, הדבר שמעלה את הפרק הזה לדרגת נפלא זה הסוף וההתחלה שלו. סצנת הפתיחה והסצנה שמתרחשת אחרי הכתוביות שתיהן קורעות מצחוק ומציגות לנו גם כמה נספחים חדשים בעולם מטורף שכזה. האגביות שבה מתקבלים ערפדים לתוך המארג הקיומי, התגובה של כל בן משפחה לכך – הכל היה בתזמון מושלם. יש סיכוי שזאת סצנת שולחן האוכל הטובה ביותר שהייתה עד כה, וכן, אני מכליל את האחת עם הרובוט שמעביר חמאה. והסיום.. הוא פשוט קורע מצחוק. מסוג הסרטונים הקצרים שלא משפיעים על העלילה, אבל בניגוד ל"איש משפחה" הם: א. נובעים מהעלילה, ב. לרוב מגיעים בסוף הפרק ולכן לא מפריעים לרצף העלילתי, וג. מספיק קורעים מצחוק כך שהם מצדיקים הכל.

שתי הסצנות האלה, בנוסף לשלל בדיחות נחמדות מאוד ומצחיקות במהלך הפרק, יוצרות עוד חווית צפייה נהדרת של "ריק ומורטי". התלונה האמיתית היחידה שלי היא העובדה ש"ריק ומורטי" ממשיכה להביא מפורסמים למלא את השורות בצורה לא מאוד נחוצה. הפעם הקרבן הוא ג'ים ראש – למה זה טוב שהוא שם לשתי שורות? בשביל הקריצה? זה מרגיש קצת מחופף ולחלוטין לא נחוץ, בטח כשיש לך צוות שחקנים כל כך טוב לעבוד איתו בתור בסיס.

© עידו ישעיהו