משחקי הכס 5.08: הארדהום

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 01/06/2015 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "משחקי הכס" עונה 5 פרק 8
מעוניינים בפוסט הכולל ספוילרים לספרים? הנה הוא כאן

מה שמצחיק הוא שווינטרפל אפלולית עכשיו בערך כמו בחומה ומעבר לה, כך שכאשר תיאון נכנס מבעד לדלת והתלתלים שלו הסתירו קצת את פניו, חשבתי שזה ג'ון וקצת התבאסתי. התאים לי עד אז פרק בלי ענייני החומה. ליטל דיד איי נואו.

אני לא חושב שנדהמתי ככה מהסדרה מאז החתונה האדומה, שלדעתי הסיקוונס המטורף (והארוך ומפורט) הזה שני רק לה בכל תולדות הסדרה. היפה הוא שגם קוראי הספרים לא יכלו לראות את זה מגיע, כי עד כה אין בהם זכר לדבר הזה. ככזה, למרות התלונות החוזרות ונשנות שלי על הכישרון המפוקפק של יוצרי הסדרה, מדובר בסיקוונס מהמם. זה היה מעין סרט אימה מנותק בתוך הפרק, כזה שהבהיר את גודל והיקף הסכנה הגלומה בהלכים הלבנים. לא בהכרח משהו שלא ידענו, אבל תצוגת תכלית סופר-ממצה, והגם שלא חסכה במוסכמות עלילתיות שחוקות – הדמות הנשית, אם שנפרדת מבנותיה ומבטיחה שהיא מיד מאחוריהן, שנתחבר אליה רק כדי להתבאס כאשר תמות – בעיניי זה לא גרע כהוא זה.

הסיקוונס הזה היה כל כך טוב עד שהוא גרם לרגעים החלשים של העונה הזו, וכידוע היו רבים כאלה, להחוויר בהשוואה אפילו יותר. רק להניח את זה לעומת רגעי האקשן המגוחכים בדורן, לא ברור איך מדובר באותה סדרה. כלומר באמת, לאורך הדקות הארוכות האלה הדיסוננס בין הצפון שמעבר לחומה לבין שאר היקום, ובעיקר בפרק עתיר דיבורים כמו זה, זעק לשמים. זו היתה אפיות עתירת תקציב מהסוג ששמור בדרך כלל לפרקים התשיעיים של העונה, כמו "בלאקווטר" ו"השומרים על החומה", מה שרק תרם להפתעה כאשר כל זה הגיע.

ועוד לפני הסוף המסעיר, יתר הפרק היה מוצלח גם ככה. טיריון ודאינריס כבר סיפקו ספוילר של ממש, כזה שנתן לנו תמונה מעמיקה של משהו שללא ספק יקרה בספרים, וזה נעשה באופן שנון ומספק. כזה שגרם לי לייחל כבר להמשך הספרים, אבל הפעם לא כדי לקבל תיקון למה שהסדרה הורסת.

תגיות:
© עידו ישעיהו