משחקי הכס 5.06: לא יכרע, לא יישח, לא יימוט

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 18/05/2015 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

מה חשבתם על "משחקי הכס" עונה 5 פרק 6?

רוצים להגיב עם ספוילר לספרים? מוזמנים לעשות זאת בפוסט המיועד לכך

תגיות:
 • Mika Gill

  בספיילור לפרק – אבל רק לפרק – כשראינו את מירסלה ואת טריסטן (ככה קראו לו, נכון?) כל הזמן חשבתי שעוד שנייה יחתכו לה את הראש או ייתקעו בה חיצים והייתי בשוק כשזה לא קרה בכלל. השלום לזוג היונים הזה, לפחות לעת עתה.
  אהבתי מאוד את האינטראקציה בין ג׳ורה וטיריון. אהבתי את הלחץ של טיריון מהרעיון שיכרתו לו את האיבר – יותר מהרעיון שהוא אולי עומד למות. זה בסדר. אבל שלא יכרתו לו איברים חשובים!
  ואפרופו איברים חשובים – ריק, ריק האומלל. סנאפ אאוט אוב איט, ת׳יאון! תהרטג אצ הרמזי המגעיל הזה. וכל הכבוד לסאנסה האומללה שעמדה על שלה ואימללה קצת את מירנדה המרושעת, קצת לפני שעשתה את הטעות הפטאלית של נישואין לחולה הנפש הזה.
  מי רוצה להתערב שהיא פתאום מתגעגעת לטיריון?

 • Michael Ginzburg

  מטרידה אותי המחשבה על התכנית הערמומית, המפותלת וההו-כה זדונית ומבריקה של ליטל פינגר. מגן על סאנסה, ממש! ותיאון, לעזאזל איתך. תמצא רגע מתאים, תשסף את גרונו הארור של רמזי בולטון הקוק סאקינג מאדרפאקינג באסטרד הזה ותימלט משם, תציל את סאנסה וצאו לכם למסע שיתפרש על העונה הבאה!

  זו כבר פעם מי יודע כמה בה טיריון מתחמק ממוות ברגע האחרון בעזרת לשונו החלקלקה. תמיד תענוג.

 • תתש

  אפשר לפתוח פוסט עם ספויילרים לספרים?

  • כן, אעשה זאת עוד מעט.

 • לאורך חלקו הראשון של הפרק ממש אהבתי אותו. נזכרתי שהסדרה הזו יכולה להיות טובה. הקטעים עם אריה שמכירה בכך שהיא לא שנאה את קלגיין ושיחת האבות המתים של טיריון וג'ורה היו ממש יפים, אבל אז הגיע ההמשך, ובעיקר הסוף. אשר יגורנו בא לנו. האונס של סאנסה הוא נקודת אל חזור. סדרה בזויה. אני עדיין ממשיך לצפות, אבל אם עד כה לא העליתי על דעתי להפסיק, עכשיו זו ממש אופציה מבחינתי.

  • miss bojarsky

   בדיוק מה שעמדתי לכתוב לך – אשר יגורנו בא לנו. אם כי, אחרי כל הטררם על הפרק ביומיים האחרונים, הסצינה הייתה הרבה פחות היסטרית ממה שחשבתי שהיא תהיה. עדיין – איכס. וכל מה שהיה לפני – פיהוק. אני באמת לא יודעת אם יש טעם להמשיך לצפות.

   • Michael Ginzburg

    יש, כי בקרוב בטח יהיו דיאלוגים נהדרים בין דאיינריז וטיריון, מצידי שהסדרה תעסוק רק בהם ובלורד בייליש. למרות שואריז ישוב בקרוב, כך אקווה. ושיתנו לאריה קו עלילה קצת יותר מעניין, היא נתקעה עכשיו לצערי, תרתי משמע.

    • miss bojarsky

     אני מהמרת שטיריון לא יגיע אל דאיינריז לפני סוף העונה.

     • Michael Ginzburg

      כן, כפי שמנבא המגיב סאטורן, הסצינה האחרונה בטח תהיה כזו בה טיריון מובל להיכל הארמון, מחליף מבטים עם דאיינריז וקאט טו פאקינג בלאק 🙂

  • Michael Ginzburg

   לעומת שאר מקרי האונס בסדרה?

 • טניה

  לי הפריע ועצבן הקטע שבו גיימי וברון (זה השם שלו? לא בטוחה) באו לחלץ את מירסלה בדיוק בדיוק בשניה שהבנות עם המבטא באו לחסל אותה וככה כולם נלחמו ובסוף צד שלישי עצר אותם. זה הזכיר לי פרקים של צבי הנינג'ה או כל סדרה מצוירת של ילדותי שבה הגיבורים מגיעים בדיוק בשניה לני שקורה משהו רע…
  בע! פרק מעצבן! אי אפשר לקוות אף פעם שמשהו טוב יקרה כי ישר רואים את הצעד הבא- יחתכו לך את הזין ואם לא אז יהרגו אותך באיזה שלב.
  סאנסה תקראי לבחורילה ההיא שתצדיק סוף סוף את קיומה חסר התועלת ללא ג'יימי!

 • שנאוצר

  ספוילר
  ספוילר
  ספוילר

  מה, אז גם כאן מתלוננים על סצינת האונס?
  אוקיי, אז זה היה מזעזע, אין ספק. אבל קודם כל, זה היה בספרים (אומנם קרה לדמות אחרת, אבל עדיין היה. ואפילו היה אונס יותר גרוע מבסדרה). ב. זה היה נחוץ לעלילה בניגוד לטענה של כולם. וגם אם זה לא היה נחוץ זאת עדיין סצינה שמפתחת ומרחיבה על היחסים בין שתי דמויות בסדרה הזאת, ולא, סאנסה היא לא אחת מהדמויות האלה. ג. בניגוד ל… כל סצינת מין אחרת בסדרה, הסצינה הזאת לא הייתה למטרות בידור, אבל כאמור בגלל היותה מקדמת עלילה, היא לא הייתה שם רק לשם הזעזוע בלי שום ערך מוסף.
  אז באמת, מה אלה התלונות האלה. בעונה הקודמת את סרסיי אנסו בסצינה עוד יותר מזעזעת, לא נחוצה, לא קיימת בספרים (טוב, סוג של כן) ועוד שם הסדרה בכלל יצאה מגעילה כשהיא ניסתה להציג את זה כמשהו שהוא *לא אונס*. כמובן שהתלוננו רבות על אותה סצינה, אבל אף אחד לא טען שזה גורם לו להפסיק לצפות בסדרה. אז מה ההבדל? מה, כי זה אונס של *קטינה*, זה העניין? כל הילדים המתים בשובר שורות לא הזיזו לאף אחד…

  • miss bojarsky

   כי מיצינו. לא אהבנו את זה אף פעם ועכשיו כבר ממש נמאס מזה. כל קו העלילה הזה לא מצא חן בעיניי מלכתחילה כי הוא סוטה מאד מהספרים ולא התחשק לי שהוא יגיע לכאן. והוא הגיע.
   אבל בתכלס, זה לא מה שהכי הפריע לי בפרק, הפריע לי יותר שברובו הוא שיעמם אותי לגמרי.

 • יאללו

  אנשים שחכו שדרוגו אנס את דיאנריז עוד בפרק הראשון של הסדרה

 • Saturn

  אולי קוראי הספרים יעשו לכל האחרים סדר ויגידו לנו מה התרחש בפרקים בעונה הזו שלא קרו בספריםסטו מהם כדי שנדע את מי 'להאשים'?

  מה 'הבעיה' עם האונס של סאנסה? עוד פעם אנשים מבלבלים פירוט עולם ומעשים כלשהם כ'תמיכה' של הסדרה והכתובים במעשים שכאלה? ממש non-issue. ואה, שום תרעומת על 'עידוד' תפיסת נטייה לאותו מין כפשע נפשע?

  הבעיה עם הסיפור של רמזי היא שזה פחות או יותר עלילת 'ג'ופרי 2'. אדם ששותף לפגיעה במשפחתה, שמתואר כאדם נבזה בלי מעצורים שמתעלל באנשים ללא הרף, שסנסה צריכה להינשא לו ולחיות בטרור.

  זה ברור שהם בונים את הסיפור ככה כדי שנאהב לשנוא את רמזי ושנחגוג כאשר דינו יגיע, ככל הנראה כאשר ת'יאון יחזור לעצמו תודות לכך שרמזי ממשיך להעמיס עליו בעודו חושב שהוא שבר את ריק לחלוטין ואין מצב שזה יתפוצץ לו בפנים.

  אז זה פחות אות יותר מחזור של ג'ופרי כאשר רק בעונה הקודמת גמרו את הסיפור המקורי. אז עוד עלילה כזו עבור סאנסה? זה גם מחליש את העלילה הקודמת והנתעבות של ג'ופרי.

  הניסיון של מירנדה היה עלוב. דמות פתטית של אופרת סבון. מה בדיוק היא עושה פה? ריק מאגף את רמזי מצד אחד ומהצד השני מירנדה שבורת הלב והקנאית שאולי גם תשחק תפקיד במפלתו.

  צירוף המקרים בדורן דפוק. אבל לפחות סיכלו את כל העניין. גם ככה העדפתי שג'יימי ייסע לשם בגלוי בלי השטות של משימת התגנבות. שינו את השחקנית של מירסלה?

  אצל אריה בלט קטע ההצלפות. אז מה הפואנטה של החדר עם הראשים? הם זה 'מאגר' הפנים שאפשר להתחלף איתו?

  העלילה במעלה המלך גרועה. יש לנו ג'ופרי 2 ועכשיו יש לנו משפט מרכזי 2 שכלל לא מעניין ודפוק. שוב כל העניין של הפנאטים הדתיים הוא פשוט מתכון לblowback של כל התושבים. ולשפוט את המלכה ואחיה ובפוטנציה לגזור עליהם דין כלשהו זה מהלך שחסר כל אופק. מה, סרסיי רוצה להכנס לקרב מול בית טיירל?

  ואי אפשר לא להגיב על הטמטום של שלושת בני משפחת טיירל. ליידי אולנה ומרג'ורי שעד כה היו מפולפלות וחכמות – הן לא חשבו או תיארו לעצמן שמה שמם ימצאו את אחד מהחברים של לוראס ושיאיימו עליו כך שלא תהיה לו ברירה אלה להעיד? נו באמת. חרטה ברטה. הסדרה יורה בראש הדמויות שהיא בנתה ואפייינה. כאילו הכותבים כיבו להן את המוח כדי לתת לסרסיי את הנצחון הזה ולעשות את סיפור המשפט הזה לאפשרי.

  טיריון…מגרדים את אוזן שמאל עם יד ימין. לא מובן לי מה כל העיכובים, המעקפים והפיתולים תורמים כאן.

© עידו ישעיהו