משחקי הכס 5.04: בני ההרפיה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 04/05/2015 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "משחקי הכס" עונה 5 פרק 4, בקצרה

אני לא יודע אם זה היה הפרק הכי גרוע של "משחקי הכס" אי פעם, אבל לבטח אחד הגרועים שבהם. אלוקים שישמור, זה היה ממש מביך. אני לא יודע מה היה יותר גרוע: המניפולציה השקופה של מליסנדרה המנסה לפתות את ג'ון סנו ואז זורקת את המשפט של איגריט, או התוכנית המגוחכת של בייליש וסאנסה (כלומר של יוצרי הסדרה ששינו את הסיפור) – סאנסה תישאר עם רמזי בולטון הפסיכופת בזמן שבייליש ינסה להנדס משהו מרחוק, ואם זה לא יעבוד אז היא "תהפוך את רמזי לשלה", כה פשוט.

אבל בעצם אני יודע מה היה הכי גרוע. תמיד כשמישהו נשאל משהו ואז מתחיל לספר סיפור "הסכת וסכת" על המקרה שהוביל אותו אל התשובה הזו שיכולה הייתה להסתפק במשפט אחד, אני יודע שמדובר בכתיבה בינונית במיוחד. ראשית שירין המסכנה שואלת את אבא שלה אם הוא אוהב אותה או מתבייש בה או מה שזה לא יהיה, ובתגובה סטאניס מאריך בדברים ומספר לה את ההיסטוריה במקום לענות בראש ובראשונה את התשובה לשאלתה. הפעם השנייה והמגוחכת בהרבה הגיעה כאשר אמא נחשת החול שאלה את בנותיה אם הן איתה בכל הנוגע בנקמה בלאניסטרים, יהא המחיר אשר יהיה, והאחרונה שבהן (שהייתה הילדה הכוכבת מהסרט "לרכוב על הלוויתן", וכעת מסתבר שהקסם שלה אבד) סיפקה נאום שלם על משהו גנרי ומנדנד שאוברין לימד אותה, בשעה שהיא מהלכת לה בשחץ תיאטרלי לכיוונה של החנית.

כל כך ברור שמכאן והלאה הסדרה הזו הולכת לאשפתות. גם בספרים השיא היה החתונה האדומה, אבל לפחות ג'ורג' ר. ר. מרטין הוא כותב מחונן. לא יודע מיהו הדייב היל הזה שכתב את הפרק הנוכחי, אבל זה הפרק הראשון שהוא כותב בסדרה. מומלץ מאוד שגם יהיה האחרון.

אין להגיב עם ספוילרים לעלילות בהמשך הספרים, אפילו לא עם אזהרת ספוילר.
אם אתם רוצים להגיב עם ספוילרים, אתם מוזמנים לפוסט המיועד לכך.

תגיות:
© עידו ישעיהו