המלצת היום – שני

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 26/01/2015 בקטגוריה ‏כללי

Brooklyne Nine Nine The Defense Rests

סיפורו של הפאלוס, בנוגע לסוזן סונטאג, פרק אחרון של פלמינג, באנשי, ארץ נהדרת, הסיפור של האוכל, המסע המופלא של אהרוני וגידי, עובדה, סליפי הולו, החץ, דאבל דיוות.

שלל מהנכר: עונה 22 וחדשה של טופ גיר, עונה שלישית וחדשה של Mr Selfridge בכיכובו של ג'רמי פיבן, שני הפרקים האחרונים של Galavant, פרק אחרון לעונה של Still Open All Hours, וגם מיילדת (Call the Midwife), חסרי בושה, אפיזודס, בית השקרים, בנות, לוקינג, כולנו יחד, קמים לתחייה, נקמה, שני פרקים של זירת הפשע, משפחת סימפסון, Bob's Burgers, איש משפחה, Brooklyn Nine-Nine, Last Tango in Halifax.

בכבלים,
בערוץ 8-ב-21:00, דיקומנטרי: סיפורו של הפאלוס.
קשה לחשוב על איבר מדובר ומתוקשר יותר מהפין הגברי. בתרבות שלנו איבר מין גדול מתקשר עם יכולות וביצועים טובים במיטה, ומשפיע באופן משמעותי על דימוי הגוף והביטחון העצמי של הגבר. עד כמה הגודל באמת קובע, ומה נחשב לגדול, קטן או ממוצע? הסרט מגולל את סיפורו של איבר המין הגברי – מההתפתחות האבולוציונית שלו לאורך ההיסטוריה ועד היום. דרך ראיונות עם יותר מ-40 מומחים מ-14 מדינות שונות, הסרט מנסה להבין ולשרטט את המיתוסים והמוסכמות החברתיות סביב הנושא.

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, בנוגע לסוזן סונטאג.
סוזן סונטאג אהבה להתבונן. בזכות תרומתה ההגותית-ספרותית-צילומית-קולנועית-פוליטית-פמיניסטית, ואולי גם משום שמעולם לא חששה לבטא בפומבי את השקפת עולמה, היא הייתה לאחד האייקונים התרבותיים הבולטים והמשפיעים ביותר של המאה ה-20. כעת היא זוכה להתבוננות הפוכה, על חייה שלה. סרט תיעודי העוקב ביסודיות אחר חייה ופועלה של סונטאג, שהלכה לעולמה בדיוק לפני עשור. קייטס פוסעת דרך תצלומים, חומרי ארכיון, ראיונות עם חברים, משפחה, קולגות, מאהבות ומאהבים, כמו גם דרך מילותיה של סונטאג עצמה (המקריינת: השחקנית פטרישיה קלארקסון). היא לא מוותרת על אף נקודה משמעותית בחייה, בין אם זה הרגע שבו התאהבה בקריאת ספרים, חווייתה הראשונה בבר של גייז, נישואיה המוקדמים או האהבה האחרונה. הסרט מספק מבט מעמיק לעבר כותבת ומבקרת תרבות שרעיונותיה על צילום, מלחמה, חולי וטרור מהדהדים ללא הרף עד היום.

ולא לשכוח:
באנשי 3 בכן בולמוס ב-VOD (וגם הפרק של השבוע שעבר בכן או ב-22:00).
עובדה בערוץ 2 ב-21:00.
המסע המופלא של אהרוני וגידי בערוץ 10 ב-21:00.
הסיפור של האוכל בנשיונל ג'יאוגרפיק ב-21:00.
ארץ נהדרת בערוץ 2 ב-21:40.
סליפי הולו 2 בכן פעולה ב-22:00.
פרק אחרון של פלמינג בחם 3 ב-22:15.
דאבל דיוות בלייפטיים ב-22:25.
החץ 3 בכן פעולה ב-22:45.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו