המלצת היום – חמישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 27/11/2014 בקטגוריה ‏כללי

Betulot

בתולות, לחתוך את הכאב, פיפ שואו, משפחה טובה, אחוזת דאונטון, קשיחות הכרחית, הטופ מודל הבאה, SNL, סוכני שילד, זהות נרדפת, קול מן העבר, בעזרת השף, מקום בלב, זירת הפשע, מרק הוליוודי. שלל מהנכר: חג ההודיה מגיע היום והתכנים החדשים מתמעטים. מה כן – פרק לקט של סאטרדיי נייט לייב לכבוד החג – תמיד מומלץ. הסרט The Whale: Revenge From the Deep בכיכובו של מרטין שין, המבוסס על הסיפור האמיתי מהמאה ה-19 שהיווה השראה לספר "מובי דיק", ובמסגרתו ספינת הלוויתנים 'האסקס' נקלעה לסערה איומה ולמלחמת הישרדות. בנוסף הרפתקאות פין וג'ייק (Adventure Time), הישרדות, Stalker, מחשבות פליליות, מטבחי הגיהנום, Red Band Society, טיפול אונליין (Web Terapy), דאק דיינסטי, מרק הוליוודי, דרך ווטרלו, The Game, שוות בקליבלנד, The Exes.

בערוץ 2 ב-22:45, לחתוך את הכאב.
סרטם התיעודי של יונתן ניר וצפריר גלמן. במרץ 2002 עלה טנק של צה"ל על מטען בעזה. שלושה חיילים נהרגו במקום. מתן ברמן, שהיה הכלבן שליווה את הכוח, לוקה במהלך האירוע בהלם קרב. מספר שבועות לאחר מכן הוא מתחיל לדווח על כאבי תופת ברגלו ומאובחנת אצלו תסמונת כאב מסתורית בשם CRPS. כל מגע קל שבקלים – לטיפה של בד, משב של רוח או טפטוף של מים – גורם למתן לכאבי תופת שחולפים רק לאחר שעות ארוכות ובאמצעות מינונים גדולים של מורפיום. שבע שנים לאחר האירוע מתן מחליט לשים את העבר מאחור ולקטוע את הרגל. הסרט חושף שכבה אחר שכבה את נפשו של אדם שנלחם על חייו מול שדים פנימיים שלא נותנים לו מנוח, עד לסוף המפתיע שמעורר תהיות לגבי היחסים המורכבים שבין גוף לנפש.

בכבלים,
בחם 3 ב-22:15, בתולות.
סדרת מתח חדשה שכתב שחר מגן (יוצר "חשופים" ו"ילדי ראש הממשלה") וביים אדם סנדרסון ("זוהי סדום"), המשלבת את המיתוס של בתולות הים עם סיפור היעלמות מסתורי בן זמננו. שלי רג'ואן (מגי אזרזר), היא שוטרת אילתית קשוחה ביחידת "זרים", ששגרת חייה מופרת יום אחד, עם מציאתה של גופת אישה עירומה בתוך בריכה ריקה בהרים. ממצאי החקירה קושרים אותה לחייהם של שלי, בני משפחתה וחבריה: עוזי, אביה (ששון גבאי), היפי שעדיין מתגעגע לימים העליזים של טאבה, חפץ, חברו הטוב (אלון אבוטבול), שמנהל חוות גמלים כושלת, חיים בעלה (צחי הלוי) שמשתוקק לעזוב את העיר ולחזור לחיפה, ועוד חברי ילדות (אפרת דור וגור בנטוביץ), שביום עובדים בריף ובלילה מנסים לשכוח מהכול. סיפור החקירה הופך לתעלומה מסתורית שנפרשת על פני 17 שנה, אותה מנסה לפענח גם הצוות המשטרתי של התחנה המקומית: רועי (רועי ניק), שוטר שהגיע מהמרכז כדי לחוות את המדבר, קרנית (רותם אבוהב), חוקרת שובת לב, ונרי, מפקד התחנה (מוריס כהן), שהיה מעדיף שקופסת השרצים הזאת לא הייתה נפתחת מחדש. הסדרה מתרחשת כולה באילת, אך זו לא עיר הנופש המוכרת לנו, אלא עיר אחרת – חצר אחורית של מדינה, חברה מבודדת עם חוקים משלה (אני דווקא בהחלט מכיר אותה כחצר אחורית).

בערוץ 8 ב-23:00, פיפ שואו.
מופעי מציצנות וחשפנות חיים היו פופולריים מאוד בקרב הגברים בשנות ה-70' וה-80', אבל בימינו מדובר בזן נכחד. הסרט סוקר את השינויים שעברה תעשיית המציצנות השנויה במחלוקת ואת תפקידה במאבק על חירות מינית. הוא מציג מופעי מציצנות ברחבי העולם, מביט לאחור אל ההיסטוריה שלהם ופוגש את הפעילים האחרונים ששרדו. באמצעות ראיונות עם נשים שעובדות בתחום, עיתונאיות וחוקרות, מנסה הסרט להסביר את עלייתו ונפילתו של הפיפ שואו.

ולא לשכוח:
פרק חדש של SNL ב-VOD של כן.
קשיחות הכרחית 3 בחם 3 ב-19:00.
אחוזת דאונטון 5 בערוץ 1 ב-21:00.
מקום בלב 2 בכן דרמה ב-21:15. העונה השנייה במשבצת מוקדמת יותר.
הטופ מודל הבאה 17 בחם 3 ב-21:30.
סוכני שילד 2 בכן פעולה ב-22:00.
אימה אמריקאית: פריק שואו בכן או ב-22:00.
סוכני שילד 2 בכן פעולה ב-22:00.
מחלקת גנים ונוף 6 בקומדי סנטרל חם ב-22:30.
זירת הפשע 14 בערוץ 1 ב-22:45.
מרק הוליוודי ב-E! ב-22:40.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו