סוכני שילד 2.06: בית שבור

פורסם ע"י ‏שין גימל‏
בתאריך 31/10/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "סוכני שילד" עונה 2 פרק 6

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. - 02x06 - A Fractured House

אז אחרי שבפרק הקודם סקאיי גילתה את מה שידוע לנו לגבי אביה, וסימונס חזרה מהכפור של המזגנים במשרדים של הידרה, מה, בעצם, נשאר? לא מעט, מסתבר.

גם הפרק הנוכחי נפתח בפיגוע של הידרה, הפעם באו"ם, על ידי צוות של הידרה שמתחזה לשילד. הנשק שבו הם משתמשים שולח את שילד אל טושירו מורי, מי שייצר את הנשק הזה עבור הידרה. בינתיים כריסטיאן וורד, אח-של-גרנט, מתגלה כסנטור שעובד ביחד עם טאלבוט. בעקבות הפיגוע, וורד-2 (C-Ward? לא? טוב, כריסטיאן) מכריז על הצעה לכח משימה בינלאומי שירדוף את שילד.  קולסון מורה לצוות של שילד בבלגיה להיעלם, שם נראה שיש התנגדות של שר החוץ, ג'וליאן בקרס, להצעה של כריסטיאן. מיי, האנטר, ובובי יוצאים לנסות להוציא מידע מטושירו. לפני שהם נאלצים להרוג אותו כשהוא עולה על זהותה של בובי, טושירו מספר לה שהידרה מתכוונים לפגוע בבקרס. כבדרך אגב, הוא מספר שהוא מעוניין לעבוד על הדיוויינר – שהאנטר ומיי מזהים כאובליסק.

בהמשך מתברר שבקרס היה עוד תרגיל של הידרה. בחיטוט בכונן הקשיח שסימונס החזירה איתה, פיץ מוצא קשר לוינסנט בקרס, סבו של ג'וליאן. בקרס-הנכד וסוכני הידרה מחסלים את התא של שילד בבלגיה, אבל אף על פי שמיי, האנטר, ובובי לא מגיעים בזמן להגן עליהם, הם מגיעים בזמן לנקום (וטאלבוט תופס את בקרס). במקביל, קולסון מציע לכריסטיאן את אחיו בתמורה להסטת הזרקור משילד לכיוון הידרה, חרף הסבריו של גרנט שאחיו הוא אדם רע מאוד. העסקה מושלמת, לא לפני שסקאיי סוחטת מוורד כל טיפת מידע שהייתה לו לגבי אביה, אם כי גרנט מצליח לברוח בדרך משילד. בטיזר-הסיום, אדם מגיע לחנות קעקועים להמשיך קעקוע שנראה כמו הציורים של קולסון.

אף על פי שגם הפרק הזה היה עמוס בהמשכיות, בניגוד לקודמו הוא הצליח לספר גם סיפור עצמאי, וכלל כמה סצינות אקשן טובות (במינון מספק, לאחר שבשבוע שעבר בואה של בובי הניב פחות מדקה של אקשן) ודיאלוגים סבירים. גם אם העקיצות ההדדיות של האנטר ובובי מופרכות מדי על רקע האירועים הרציניים שמסביב (כרגיל בסדרה), הן לפחות רעננות יחסית לעלילות של הדמויות האחרות. סימונס הסבירה בפרק הנוכחי למק שהיא עזבה כי היא הרגישה שרע לפיץ איתה – לא בדיוק גילוי מרעיש. הדילמה-כביכול של סקאיי לגבי וורד הייתה כל כך לא מעניינת שגם הטוויסט במסגרתו הוא מוסגר בסוף היה צפוי. אני עוד לא סגור לגבי מה אני חושב על כריסטיאן, אבל השילוב שלו לתוך העלילה כמי שהיה ילד סאדיסט (לפחות לפי גרנט) והגיע לעמדת כח פוליטית מזכיר לי מעט את פיטר וויגין מ"המשחק של אנדר".

החשיפה של בקרס קצת התפספסה, שכן מהשיחה של קולסון עם הסוכנת מבלגיה לא היה ברור שיש איזושהיא הנחה שבלגיה היא מקום בטוח – כלומר, ניכר שקולסון מבקש ממנה להנחות את הצוות להיעלם *למרות* ההצהרה של בקרס. בדיעבד אנחנו מגלים שהצוות התכנס לאותו בית-מחסה ושהידרה עקבו אחריו, אבל זה ללא ספק היה יכול להיעשות יותר טוב.מה שכן עבד בהיבט של הידרה הפרק הוא שווייטהול ובקשי כלל לא הופיעו, ווייטהול רק הוזכר. החלקים במשרד של הידרה, ממש כמו אלה של שילד, לא גרמו לארגון להיראות מוצלח במיוחד במה שהוא עושה, ולעומת זאת ההצגה הפרק כארגון המכה מהצללים הרבה יותר מעניינת.

פינת הרפרנסים הפעם בחסות כוסות גראמפי-קאט תוצרת הידרה:

  • בנאום שלו באו"ם, טאלבוט מתאר את הפלישה של הצ'יטאורי לניו יורק שהתרחשה ב"הנוקמים", כנקודת הזמן שבה שילד חשפו את קיומם לעולם. וגם הוא היה שם, מסתבר.
  • מרקוס סקרלוטי, ראש הצוות של הידרה, הוא ככל הנראה המקבילה של מארק סקרלוטי, הנבל הראשון שהיה ידוע בשם וויפלאש בקומיקס. וויפלאש השני הופיע באיירון מן 2 בגילומו של מיקי רורק. בובי מזכירה בפרק שהוא כמעט חיסל את בארטון, כלומר הוקאיי, כזכור בן-זוגה של בובי בקומיקס.
  • וינסנט בקרס פיתח את הפצצות שמופיעות בפרק עבור הגולגולת האדומה, מקימה של הידרה שהיה הנבל בקפטן אמריקה הראשון.
  • במהלך הפרק היה אמור להיות משודר טריילר ל"הנוקמים 2" שהודלף עוד לפניו. במקום, שודר טריילר מוארך עם סצינה מתוך הסרט. בשבוע הבא ככל הנראה יהיה ספיישל של מארוול במקום הפרק, אולי בעקבות כמה הכרזות לגבי לו"ז הסרטים העתידיים של החברה.
© עידו ישעיהו