החץ 3.01: הרגיעה

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 11/10/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "החץ" עונה 3 פרק 1

Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

אני מוכרח להודות שפרק הבכורה של עונה 3 הגיע עם מינימום ציפיות מבחינתי, בעיקר בגלל הדרך בה הפרומואים שיווקו אותה. אחרי התרגיל של אוליבר בפרק סיום העונה השנייה לא האמנתי שיחזרו לסיפור הזה מהר מאוד, ובכל מקרה מערכת היחסים של השניים נהנתה עד כה משאלת הספק ואי-מימוש הרגשות שהם חולקים או לא. במילים אחרות, כבר היינו שם עם לורל ונמאס לי להשמיץ את CW.

סוף הפרק הפתיע בהריגתה של שרה, בייחוד מכיוון שלא היה צפוי שתשוב בשלב כה מוקדם (אע"פ שבסדרה עברו כמה חודשים). ציפיתי שהיא תקריב את עצמה בסוף העונה הקודמת, ובכך תסלול את דרכה של לורל לתפקיד הקנרית "האמיתית", אבל הכותבים כנראה החליטו להטעות את הצופים וליצור תחושת ביטחון מזויפת, רק כדי להגיע לאותו המקום בסופו של דבר. בייחוד מצער שקוונטין לא הספיק לראות את בתו בפעם האחרונה.

הפרק עוסק בנושא שדי הוזנח בעבר וייתכן ויהיה במוקד העונה – הקרבת זהותו של אוליבר קווין על חשבון החץ. החץ הוא גיבור וסוף סוף זוכה להכרה רשמית, יש לו צוות ומסייעים שמצליחים למגר את הפשע בסטארלינג; מנגד, אוליבר קווין לא קיים. הוא איבד את משפחתו וכל הונו, אין לו שום טיעון מוצדק להחזקת הבעלות על העסק המשפחתי ועל זוגיות אין מה לדבר. מסביבו כמעט כולם ממשיכים הלאה, בין אם הם מרוצים מכך או לא (קוונטין, שמסכן את בריאותו ללא צורך, ובתחילה דיגל שלא היה מוכן לוותר על האקשן עד הולדת בתו). אבל לאוליבר אין לאן להתקדם, חוץ מאשר בזהותו הסודית.

עדיין לא חקרו זאת לעומק, אבל מהמעט שנראה מרוי מחוץ לתלבושת האדומה, ייתכן שגם הוא סובל מבעיות זהות. ת'יאה נטשה את רוי והוא משקיע את מירב זמנו בתפקידו החדש, שותפו של החץ. הבחור לוכד פושעים מסוכנים והציל אצטדיון מלא מפצצה, אבל כשהמסכה יורדת נשאר בחור צעיר עם מבע סתום ושתיקות רועמות. האם זו הדרך להתמכרות נוספת?

וורנר זייטל, הרוזן ורטיגו החדש, מבוסס על הגרסה של הנבל בהמשכיות הנוכחית (מינוס כוחות העל, לא שהוא צריך אותם עם הסם המשודרג). ניתן לראות גם דימיון לא קטן לדמותו של הדחליל ב"באטמן מתחיל".
ריי פאלמר, בעליהם החדשים של קווין אחזקות, ידוע בקומיקס כזהותו השנייה של גיבור העל בעל יכולת ההתכווצות – אטום.
– פאלמר מציע למתג מחדש את סטארלינג סיטי כסטאר סיטי, שמה של העיר בקומיקס.
– בפלאשבקים להונג קונג מאסאו ימאשירו אמון על שמירתו והדרכתו של אוליבר. בקומיקס אשתו טאטסו (אותה אוליבר פוגש כשהוא מתעורר) פועלת תחת השם קאטאנה ונושאת חרב מכושפת בתוכה כלואה נשמתו של בעלה המת.
– אחד המתאגרפים הוא טד גרנט; מחוץ לזירה עמדו שני אנשי צוות ועל גבם רשום "צוות וויילדקאט – גרנט" (כינויו של גרנט בקומיקס, אלוף איגרוף לשעבר שהפך ללוחם בפשע ובן עידן הזהב).
– שמה של חברת פריס תעופה (פריס אייר ביקום של "החץ"\"הפלאש") מגיח שנית השבוע כאחת המפרסמות בקרב האיגרוף. החברה נמצאת בבעלות משפחתה של קרול פריס, אהובתו של האל ג'ורדן.
– הפרק נפתח עם החץ רץ בין עצים ושיחים, עד שמתגלה שהוא עדיין בתחומי סטארלינג סיטי ורודף אחר סמיטריילר. הקטע זהה לפתיחת העונה השנייה, כשאוליבר נמצא על ליאן יו.
– בהמשך הפרק אוליבר ולורל הולכים מחוץ למקום עבודתה, נהנים משיתוף בפעולה בין שניהם ובדרך אל מסיבת העיתונאים של אביה. בדומה לשיחתם מחוץ ל-CNRI לאחר שובו של אוליבר מהאי בפרק הפיילוט, אז ברוח הרבה פחות חיובית.

תגיות:
© עידו ישעיהו