המלצת היום – ראשון

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 28/09/2014 בקטגוריה ‏כללי

South Park 18x01

סאות' פארק, הירושה, מקום משלהן, סמכו עליי אני רופא! שמש שקרנית, גמר פרויקט מסלול, וולברגר, רייק, אימפריית הטיילת, רופא להשכיר, מכתבי אהבה, הקול. שלל מהנכר: עונה חדשה, ארבעים במספר, של סאטרדיי נייט לייב, פרק אחרון לחצי עונה של Outlander, שתחזור רק באפריל 2015. אקס פקטור, דוקטור הו, Intruders, גיהנום על גלגלים.

בלוויין,
בכן דרמה ב-20:30, חליפות.
כל העונות מההתחלה בשידור יומי.

בכן או ב-23:00, הירושה.
דרמה משפחתית חדשה מהערוץ שהביא אלינו את ה"ממשלה", המספרת את סיפורם של ארבעה אחים ואחיות המתמודדים עם מות אמם. הסדרה נפתחת באחוזה האגדית "גראונגארד" בדנמרק, בו חיה האמנית הבינלאומית המפורסמת ורוניקה גראונגארד מאז שנות ה-60. ורוניקה היא דמות אקסצנטרית, מלאת חיים וצבעונית, שמהווה חלק משמעותי מחייהם של שלושת ילדיה הגדולים, אלה שקשורים אליה בלב ובנפש, וגם אלו המנוכרים לה. הסדרה עוקבת אחר ארבעת ילדיה הבוגרים של ורוניקה – משלושה אבות שונים – שילדותם החופשיה והכאוטית באחוזה, השאירה עליהם את חותמה, בדרכים שונות מאוד.

בכבלים,
בערוץ 8 ב-21:05, סמכו עליי, אני רופא!
מייקל מוזלי וצוות של רופאים מתמודדים עם כמה מהשאלות הנפוצות ביותר על הבריאות שלנו ומביאים תשובות פשוטות ועצות אמינות בנושאים רפואיים חשובים. בשילוב הידע והניסיון שלהם עם מחקרים מעמיקים שנאספו על ידי עיתונאי המדע המובילים ב-BBC, המומחים הרפואיים עונים לשאלות כמו: "האם שתיית קפה מובילה לסרטן?" "האם זיהום יכול לגרום למחלות לב?". הרופאים עורכים את הניסויים על גופם ומבקרים בבתי החולים המובילים בעולם המחקר כדי לגלות מהן הבטחות הרפואה של המחר. שאלות נוספות העולות בסדרה הן: האם באמת ניתן לשפר את הבריאות שלך ללא פעילות גופנית? האם בשכיבה במיטה למשך שעה שורפים שומן? האם אפשר להיות שמן ובכושר? האם ישיבה ממושכת יותר מזיקה לגוף מעישון? מהם היתרונות האמיתיים של יוגורט פרו-ביוטי? מהם הוויטמינים הטובים ביותר עבורך?
ימים ראשון-שלישי.

בקומדי סנטרל חם ב-21:10, סאות' פארק.
העונה ה-18 והחדשה במרחק ארבעה ימים מארה"ב.

בערוץ 8 ב-22:00, מקום משלהן.
המושג "מתנחלים" מעלה מיד אסוציאציה של גברים מזוקנים על צלע הר. מקימים מאחז, נלחמים במנהל האזרחי או מתקוטטים על עץ זית. זו טעות גדולה. מאחורי כל גבר כזה עומדת אישה, מתנחלת. אותה אף אחד לא מכיר. אם נקלף רגע את הקליפה החיצונית, נגלה שהשפעת האישה על הנעשה בשטח – חינוך, התיישבות, אמונה, יחסים – מכריעה. היא האנרגיה. היא המנוע המחולל את ההתרחשות ביהודה ושומרון. את ההיאחזות בקרקע ואת תפוצת האמונה. תיראל, סטודנטית לתקשורת מהשומרון, הקימה ומנהלת כפר סטודנטיות במאחז 77 בגבעה סמוכה לאיתמר. תיראל נאבקת להקים כפר סטודנטיות בלב שכונה ערבית במזרח ירושלים. הרבנית שולמית מלמד, תושבת בית אל ומנהלת ערוץ 7, נאבקת לקבל הכרה מאוחרת במלאת 20 שנים לסגירת הערוץ, ופועלת להנצחת ספינת ערוץ שבע שעגנה בעבר מול חוף תל אביב. הסרט מביא את סיפורן של שתי מתנחלות משני דורות שונים ומשני עולמות שונים שלא מפחדות לחלום ולהתעקש. בימוי: נעם דמסקי.

בחם 3 ב-22:15, שמש שקרנית.
כישלון נוסף של רשת AMC, מותחן פשע שהקהל והמבקרים שנאו כאחד (וגם חלק מהשחקנים, ג'יימס רנסון, הוא זיגי מ"הסמויה") אמר בדיעבד שהיא הייתה גרועה.

סרטים

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, ויוה מריה!
סרטים שחייבים לראות. לכבוד יום הולדתה ה-80 של אגדת הקולנוע בריז'יט בארדו שחל היום, משדר הערוץ את אחד מסרטיה המהנים והאהובים ביותר – סרט ההרפתקאות המוזיקלי שביים לואי מאל ב-1965, בו הופיעה בארדו לצד כוכבת מפורסמת נוספת – ז'אן מורו. הסרט זכה להצלחה גדולה בצרפת ובארה"ב (שם הופץ בגרסה דוברת אנגלית). בארדו הייתה מועמדת לפרס הבאפט"א על משחקה אולם הפסידה למורו. במקביל יחגוג גם ערוץ כן תעו את יום ההולדת עם הסרט "וידוייה של בריז'יט בארדו".

ולא לשכוח:
הקול בערוץ 2 ב-21:00.
רופא להשכיר 6 בכן דרמה ב-21:15.
גמר פרויקט מסלול 10 בחם 3 ב-21:30.
מכתבי אהבה בכן דרמה ב-22:00.
רייק 3 בכן או ב-22:00.
וולברגר: עסק משפחתי בלייפטיים ב-22:25.
אנשי המוזיקה בערוץ 2 ב-23:15.
אימפריית הטיילת 5 בכן או ב-5:00.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

 • assafTV

  בשבועיים הבאים יהיה עמוס בשני בבוקר: אימפריית הפשע, הומלנד (שתפתח עונה עם שני פרקים ברצף) והמתים המהלכים (ועם סיום אימפריית הפשע, הומלנד והמתים המהלכים יזוזו שעה אחורה).

  אגב, שאלה: בסדרות המשודרות בשידור יומי/שבועי ביס ובהוט, שהעונה שלהן כבר נמצאת במלואה בויאודי, אולי כדאי לציין זאת? (בסוגריים נניח: שם סדרה בערוץ 00:00 (העונה כולה בויאודי))

  • אציין בכיף מה נמצא ב-VOD אבל זה לא מידע שאחפש באופן אקטיבי פשוט כי אין לי זמן לזה (תעיד העובדה שפרסמתי היום את ההמלצה במהלך הפסקת הצהריים שלי). במקרי הצורך אוסיף את המידע אצלי ואז זה יתפרסם בשבוע שאחרי כן.

 • Doron Tilleman

  שמש שקרנית באמת כזו גרועה? 🙁 האם מישהו יודע לפחות אם היא הסתיימה עם קצוות פתוחים או משהו?
  אוף עם ההוט האלה.

 • Ylrcom

  מחכה לראות מי ירכוש כבר את outlander ולמה מחכים קברניטי חם וכן… אחכ מנצלים את שירותי הבורסות ולא מבינים למה

© עידו ישעיהו