המלצת היום – שלישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 27/05/2014 בקטגוריה ‏כללי

הקנוניה נגד האפרטהייד, אני ואת, תאומות, כביש 90, פרקים אחרונים לעונה של הורים במשרה מלאה והמנטליסט, ניקיטה, המלכה הלבנה, 24, עד סוף העולם, זגורי אימפריה, הפרקליט, מחשבות פליליות, פסקול ישראלי. בהורדות: עונה חדשה של הרווקה, עונה חדשה של מאסטרשף, וגם שני פרקים של לואי, The Boondocks, Friends with Better Life, הקול, 24, הרפתקאות פין וג'ייק (Adventure Time).

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, תאומות.
זוכה פרס הקהל – פסטיבל IDFA 2013. ב-2003, בקופסת קרטון בכפר קטן בסין, נמצאו שתי תינוקות. הן נמסרו לאימוץ בשני קצוות שונים של העולם – האחת בכפר קטן מוקף הרים גבוהים ופיורדים עמוקים בנורווגיה; השניה בעיר גדולה בארה"ב. לשני זוגות ההורים המאמצים לא היה מושג קלוש שהם אימצו תאומה, כי הדבר היו אמור להישאר בסוד, אך לגורל היה תכנון אחר. הסרט מגולל את הסיפור המדהים של התאומות אלכסנדרה ומיה, שעברו מסע מקביל עד שנפגשו שוב בנורווגיה כאשר היו בנות 8. זהו סיפור חזק ומרומם על אהבת אחים, על דילמות אנושיות, ועל תעתועי הגורל.

בכבלים,
בערוץ 8 ב-23:00, הקנונייה נגד האפרטהייד.
סרט עטור פרסים המתאר את המהלכים החסויים שמאחורי שחרורו של נלסון מנדלה ונפילת האפרטהייד. חשיפה של סיפור יוצא דופן על איש עסקים מסתורי שהיה מוכר בכינויו "מיסייה ז'ק", אשר פעל מאחורי הקלעים כדי לשחרר מהכלא את לוחם החופש הנודע ולהפיל בדרכי שלום את המשטר הגזעני ששלט עד אז בדרום אפריקה. איך הצליח ז'אן-איב אוליבייה, המכונה "מיסייה ז'ק", לגייס מדינאים, שגרירים, גנרלים, מרגלים ולוחמי חופש מכל מדינות האזור, לחצות גבולות, להזיז יחידות צבא, להתגבר על משברי אמון, ובסופו של תהליך ארוך ומורכב להביא לבחירתו של נשיא שחור בבחירות דמוקרטיות ראשונות במדינה שהייתה סמל לאפליה וגזענות. בפעם הראשונה, הגיבורים שלקחו חלק במהלך המסוכן הזה נחשפים: מראשי מדינות מאפריקה, גנרלים למודי קרבות, דיפלומטים בינלאומיים, פעילי שירותים חשאיים, וסמלים נגד אפרטהייד כמו גרושתו של נלסון מנדלה, ויני מנדלה ומנהיג הקונגרס הלאומי האפריקאי תאבו מבקי. בסרט הם מספרים כיצד המדינות שעמדו בקו האש עזרו לשים קץ למשטר האפרטהייד.

סרטים

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, אני ואת.
פסטיבל הקולנוע של כן. ברנרדו ברטולוצ'י ("הטנגו האחרון בפריז"), אחד הבמאים האיטלקיים הגדולים אי פעם, חזר בגיל 72 לאחר עשור של חוסר עשייה עם סרט אינטימי וטעון שהתקבל באהדה והוכיח שכישרונו הגדול עדיין כאן. נער מתבודד בן 14 מערים על אמו בתקווה לקבל כמה ימים של שקט מהעולם. במקום לצאת לטיול סקי עם כיתתו, הוא מסתתר במרתף הבית. לחרדתו מסתבר שהוא אינו היחיד המבקש מסתור – את בדידותו המיוחלת מפירה אחותו למחצה, המבקשת להסתגר מהעולם כדי להיגמל מהתמכרותה לסמים. במהלך הימים והלילות בהם חולקים שני האחים את אותו מרחב, מתפתחת ביניהם מערכת יחסים מיוחדת ומרתקת. הסרט הוקרן בבכורה עולמית מחוץ לתחרות בפסטיבל קאן. הוא היה מועמד לשישה פרסי האקדמיה האיטלקית לקולנוע, כולל לסרט הטוב ביותר.

ולא לשכוח:
זגורי אימפריה בחם 3 ב-20:15.
עד סוף העולם בערוץ 10 ב-21:00.
פרק אחרון לעונה של הורים במשרה מלאה 5 בכן דרמה ב-21:15.
פסקול ישראלי בחינוכית 23 ב-21:30.
המלכה הלבנה בחם 3 ב-21:30.
כביש 90 בערוץ 8 ב-22:00.
הפרקליט בכן דרמה ב-22:00.
מחשבות פליליות 9 בכן פעולה ב-22:00.
בלתי הפיך שוב בערוץ 2 ב-22:30.
פרק אחרון לעונה של המנטליסט 6 בכן פעולה ב-22:45.
ניקיטה 3 באזור חם ב-22:45.
24 – לחיות עוד יום בכן או ב-22:45.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו