המלצת היום – שני

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 26/05/2014 בקטגוריה ‏כללי

road-90

כביש 90, לחיות מתלוש לתלוש, פרק אחרון לחצי-עונה של מד מן, פרק אחרון לעונה של האנטומיה של גריי, החקיין, טקסי דרייבר, הוויקינגים, הוואי חמש-אפס, נקמה, pre החץ, 24, לואי, היפה והחיה, חדר 101. בהורדות: מד מן, The Normal Heart, סרט של ראיין מרפי ב-HBO על מגפת האיידס באייטיז, עם מארק רפאלו, מאט בומר, ג'וליה רוברטס, ג'ים פרסונס וטיילור קיטש (של ראיין מרפי, אני שב ומזכיר למי שחושב לצפות), Britain's Got Talent, בבשר החי (In the Flesh), עוזרות בית נחושות, סיילם, פני דרדפול, האחות ג'קי, קליפורניקיישן, המרגלים של וושינגטון, גדולה מהחיים, Believe, Crisis. כל תוכניות HBO לא שודרו השבוע, כך שמלבד העובדה שהן לא זמינות להורדה, כולן גם לא ישודרו השבוע בארץ (החל מהיום עם ג'ון אוליבר ומשחקי הכס).

בכבלים,
בערוץ 8 ב-22:00, כביש 90.
מסע של מודי בר און לאורך כביש 90 בסדרה חדשה שיצרו הוא וענת זלצר ("במדינת היהודים", "הקיבוץ", "תל אביב יפו"), הכביש היחידי שחוצה את מדינת ישראל לכל אורכה, ממטולה עד אילת. רק 478 קילומטר, אבל שלושה אזורי אקלים; רק 250 אלף אנשים אבל ביניהם דתיים וחילוניים, אשכנזים וספרדים, ערבים ויהודים, ישראלים, פלשתינים ובדואים שבוחרים או נאלצים לחיות בחצר האחורית של ישראל. אנשי החצר מתגוררים בערים ועיירות, קיבוצים ומושבים, כפרים ומאהלים, ערים קדושות וערי מקלט, בקתות מתבודדים ומאורות הימורים, אתרי תיירות ואתרים סודיים. הסדרה חושפת באמצעות מסעו של מודי לאורך הכביש, כל קונפליקט ישראלי שקיים, כשרק גדר או פלג מים דק מפריד בין העניים לעשירים של ראש פינה וחצור, האשכנזים והמזרחיים של עמק בית- שאן, המתנחלים והפליטים שמשני עברי בקעת הירדן. חמישה פרקים בימים ב'-ד'.

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, לחיות מתלוש לתלוש.
שרה לא חשבה שתהפוך לאם חד-הורית. אבל לאחר שנאלצה לעזוב את בעלה המכור למשככי כאבים, היא מצאה את עצמה מגדלת שלושה ילדים במשכורת של אחות רחמנייה. בין תלוש משכורת אחד למשנהו, שרה, החיה עם משפחתה בקראוון בטנסי, מנסה לשרוד בעולם של היום, לפרנס את ילדיה ולנסות להגשים את חלומה ולחזור לסיים את לימודיה בקולג'. דרך היאוש התקווה, ההומור והמציאות, נבנית לנגד עינינו דרמה אינטימית קטנה על מצבם העגום של רבים כל כך בעולם הכלכלי של היום. הסרט הוא חלק מפרוייקט של העיתונאית והסופרת מריה שרייבר על המציאות החדשה באמריקה, שבה אחת מכל שלוש נשים נמצאות מתחת לקו העוני, או ממש בסמוך אליו.

ולא לשכוח:
פרק אחרון לעונה של האנטומיה של גריי 10 בכן דרמה ב-21:15.
החקיין בביביסיבי ב-21:30.
נקמה בחם 3 ב-21:30.
חדר 101 בערוץ 2 ב-22:00.
החץ 2 בכן פעולה ב-22:00.
הוואי חמש-אפס 3 באזור חם ב-22:00.
פרק אחרון לחצי-עונה של מד מן בחם 3 ב-22:15.
טקסי דרייבר 2 בערוץ 2 ב-22:30.
היפה והחיה 2 בכן פעולה ב-22:45.
הוויקינגים 2 בכן או ב-23:00.
24 – לחיות עוד יום בכן או ב-5:00.
שני פרקים של לואי 4 בכן או ב-5:45.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו