סוכני שילד 1.19: האור היחיד באפלה

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 26/04/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "סוכני שילד" עונה 1 פרק 19

"...ושם מחזיקים את הרובוט שמגלם את וורד."

"…ושם מחזיקים את הרובוט שמגלם את וורד."

הנטייה של חלקנו, גם למראה מעשיו הנוראיים של וורד כסוכן היידרה (כמו הריגתם של סוכני שילד, ביניהם ויקטוריה האנד), הייתה לקוות שהוא יחזור לסורו ויוכיח את עצמו כמי שלמעשה אכן היה לצד הטובים מאז הכרנו את הדמות; שאנחנו וחבריו לצוות נוכל למחול לו בסופו של דבר. אחרי הפרק הזה והרצח של הסוכן קוניג, אני חושש שוורד חצה את הגבול.

לא שאין תקדימים לכך, בטח ביקום מארוול, של נבלים שעברו צד ונשכחו להם (ולו לזמן מוגבל) פשעי עבר. יש גיבורים שעשו מעשים איומים ונוראים, לרבות רצח המוני, ובכל זאת הם נחשבים לגיבורים. אבל לא זה הסיפור של "סוכני שילד" נכון לעכשיו; כרגע וורד הוא סוכן היידרה, רוצח, טרוריסט ובוגד.

אם מישהו הרוויח מהסיפור, חוץ מדמותו האנמית לשעבר של וורד, זו סקאיי. הרומן הרומנטי שהיא חשבה שהיא עומדת לקבל הפך למותחן אימה כשגילתה את גופתו של קוניג. ההתמוטטות שלה בחדר השירותים הייתה מעוררת אמפתיה, אך יותר מכך ההתאוששות שלה והמוכנות לשחק עם וורד בסוכן כפול והאקרית תמה. תראי לו מה זה, 0-8-4!

הסיפור השני היה פחות מוצלח, ולו בגלל נבל לא מפותח מספיק. מעבר לכך שהוא מאיים על אהובתו לשעבר של קולסון (נגנית הצ'לו ששמענו עליה לא מעט, בגילומה של איימי אקר) לא היה בדמות שלו הרבה עניין. כוח עצום ומבוזבז שהובס בקלות יחסית, העיקר לשרת את האיחוד-לא-איחוד הרגעי בין פיל לאודרי. אלא אם אקר תשוב בהמשך, זה נראה כמו ליהוק מבוזבז של שחקנית נפלאה.

הסיפור של קולסון גם האיר על הרגשות הנסתרים של פיץ כלפי סימונס (הם לא היו על תקן אח ואחות עד לאחרונה?) בזמן שמשהו מתפתח בינה לבין אנטואן "סבא שלי היה בהאולינג קומנדוס וכל מה שקיבלתי זה מפקד בוגדני" טריפלט. בדרך חזרה אל הכפור הקנדי, קולסון הבין ששגה בעניינה של מיי ומתכוון לכפר על כך, אך זה מאוחר מדי כי בזמן היעדרותו היא החליטה לעזוב.

בפרק הבא: מלינדה מתעדכנת בסדרות שאמא מיי הקליטה עבורה, ומראה לקובי סמולדרס מה היא חשבה על פרק הסיום של 'איך פגשתי את אמא'.

תראו מה מצאתי בתיבה על אי בודד:
– על מרקוס דניאלס\בלקאאוט כתבתי בשבוע שעבר, והנה הוא פה שוב. כמו כן, יש לציין את הדארקפורס אליו קשורים כוחותיו, בנוסף לדמויות אחרות עם המילה "שחור" או "אפל" בשם הקוד שלהן.
– טריפלט אומר במהלך חקירתו שסבו היה חבר בהאולינג קומנדוס. סליחה אם זה נשמע גזעני, אבל לא נראה לי שרשימת החשודים ארוכה. קוניג מגיב בקנאה, ואם אתם זוכרים את סיכום הפרק הקודם, בקומיקס הוא היה חבר הקומנדוס בפיקוד סמל פיורי.

© עידו ישעיהו