סוכני שילד 1.19: האור היחיד באפלה

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 26/04/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "סוכני שילד" עונה 1 פרק 19

"...ושם מחזיקים את הרובוט שמגלם את וורד."

"…ושם מחזיקים את הרובוט שמגלם את וורד."

הנטייה של חלקנו, גם למראה מעשיו הנוראיים של וורד כסוכן היידרה (כמו הריגתם של סוכני שילד, ביניהם ויקטוריה האנד), הייתה לקוות שהוא יחזור לסורו ויוכיח את עצמו כמי שלמעשה אכן היה לצד הטובים מאז הכרנו את הדמות; שאנחנו וחבריו לצוות נוכל למחול לו בסופו של דבר. אחרי הפרק הזה והרצח של הסוכן קוניג, אני חושש שוורד חצה את הגבול.

לא שאין תקדימים לכך, בטח ביקום מארוול, של נבלים שעברו צד ונשכחו להם (ולו לזמן מוגבל) פשעי עבר. יש גיבורים שעשו מעשים איומים ונוראים, לרבות רצח המוני, ובכל זאת הם נחשבים לגיבורים. אבל לא זה הסיפור של "סוכני שילד" נכון לעכשיו; כרגע וורד הוא סוכן היידרה, רוצח, טרוריסט ובוגד.

אם מישהו הרוויח מהסיפור, חוץ מדמותו האנמית לשעבר של וורד, זו סקאיי. הרומן הרומנטי שהיא חשבה שהיא עומדת לקבל הפך למותחן אימה כשגילתה את גופתו של קוניג. ההתמוטטות שלה בחדר השירותים הייתה מעוררת אמפתיה, אך יותר מכך ההתאוששות שלה והמוכנות לשחק עם וורד בסוכן כפול והאקרית תמה. תראי לו מה זה, 0-8-4!

הסיפור השני היה פחות מוצלח, ולו בגלל נבל לא מפותח מספיק. מעבר לכך שהוא מאיים על אהובתו לשעבר של קולסון (נגנית הצ'לו ששמענו עליה לא מעט, בגילומה של איימי אקר) לא היה בדמות שלו הרבה עניין. כוח עצום ומבוזבז שהובס בקלות יחסית, העיקר לשרת את האיחוד-לא-איחוד הרגעי בין פיל לאודרי. אלא אם אקר תשוב בהמשך, זה נראה כמו ליהוק מבוזבז של שחקנית נפלאה.

הסיפור של קולסון גם האיר על הרגשות הנסתרים של פיץ כלפי סימונס (הם לא היו על תקן אח ואחות עד לאחרונה?) בזמן שמשהו מתפתח בינה לבין אנטואן "סבא שלי היה בהאולינג קומנדוס וכל מה שקיבלתי זה מפקד בוגדני" טריפלט. בדרך חזרה אל הכפור הקנדי, קולסון הבין ששגה בעניינה של מיי ומתכוון לכפר על כך, אך זה מאוחר מדי כי בזמן היעדרותו היא החליטה לעזוב.

בפרק הבא: מלינדה מתעדכנת בסדרות שאמא מיי הקליטה עבורה, ומראה לקובי סמולדרס מה היא חשבה על פרק הסיום של 'איך פגשתי את אמא'.

תראו מה מצאתי בתיבה על אי בודד:
– על מרקוס דניאלס\בלקאאוט כתבתי בשבוע שעבר, והנה הוא פה שוב. כמו כן, יש לציין את הדארקפורס אליו קשורים כוחותיו, בנוסף לדמויות אחרות עם המילה "שחור" או "אפל" בשם הקוד שלהן.
– טריפלט אומר במהלך חקירתו שסבו היה חבר בהאולינג קומנדוס. סליחה אם זה נשמע גזעני, אבל לא נראה לי שרשימת החשודים ארוכה. קוניג מגיב בקנאה, ואם אתם זוכרים את סיכום הפרק הקודם, בקומיקס הוא היה חבר הקומנדוס בפיקוד סמל פיורי.

 • הטיזר לפרק 20, צויר ע"י סטפני האנס. אם זה מרמז על מה שאני חושב, מזל שלא הבטחתי לאכול כובע.
  https://i.annihil.us/u/prod/marvel/i/mg/6/60/53597e266aaa2.jpg

  • פשוט יעל

   אני חייבת לציין שאין לי מושג על מה זה אמור לרמז. וורד יעשה לסקאי אבויויו (בסדר, בסדר, 'שק-קמח', נודניקים P-:) אבל היא יותר כבדה ממה שהוא חשב אז הוא יחטוף התקף לב?

   • לא, היא תגלה לו שהיא בעצם מאוהבת במייק פיטרסון (עם כל החלקים המכניים, הוא הרבה פחות רובוטי מוורד לפני שהפך למרושע) והמעט שנותר מלבו הקר יישבר לרסיסים.

    (הייתי מסתפק גם באבויויו; או שזה מונח "זקן" מדי?)

    • פשוט יעל

     He is more machine than man, now

   • מה שאני חשבתי שזה מרמז, ספוילר:

    שהמהפך הנוסף בדמותו של וורד ייתרחש כבר בפרק הבא, למרות מה שכתבתי בסיכום למעלה.

    • פשוט יעל

     המממ, נראה לי שאתה צודק.
     .
     .
     אוף, ממש אין לי כוח לזה, למען האמת. הוא טוב, הוא רע, הוא רע אבל בעצם טוב, הוא טוב אבל בעצם רע, שיחליטו מה הם רוצים לעשות עם הדמות הזו כבר!
     (ובניגוד לבוז'רסקי, מבחינתי heel face turn בגלל אהבה לסקאי *ממש* לא יחנון אותו בעיניי. בסדר, כבר טחנו לנו שהוא ספציאליסט והוא הקדיש שנים ארוכות לאמנות ההריגה בדם קר וזה חלק ממה שהוא וכו' וכו', אבל מבחינתי גם נפתולי המצפון שלו, גם הילדות העשוקה וגם הנאמנות לגארט לא מספיקים. הוא שיקר, הוא בגד, הוא רצח, והוא הראה הרבה יותר מדי עונג לאורך כל ההשתלטות על 'המקרר'. שיישאר בצד של הרעים וזהו.)

     • זה בעיקרון מה שכתבתי בשתי הפיסקאות הראשונות, אז אני מסכים.

  • Haelsa

   אוי, אני מקווה שיש משמעות אחרת… אני לא סובלת את וורד. נבל שנוא ו/או מת הן האופציות היחידות שלא יבאסו אותי.

   חוצמזה מיי ואמא שלה היו חביבות. קולסון וההיא מכל דבר של ג'וס הרגישו כמו סקיצה של קלישאה, אבל אני מניחה שאם הביאו שחקנית שווה עוד נראה אותה.
   תקוות הסקאי/קולסון שלי מעולם לא נראו הזויות יותר (והן תמיד נראו די הזויות, למען האמת).

 • המלצת קריאה, בחסות הוצאת כתר:

  ראשית, לפני שלושה שבועות המלצתי על האוגדן הראשון של Secret Warriors ושכחתי להוסיף בשבוע שעבר שאריק קוניג מגלם שם תפקיד מאוד משמעותי. לתשומת לבכם.

  ולשבוע הזה: אודרי ניית'ן היא דמות מקורית של ה-MCU (כמו גם פיל קולסון, אבל בינתיים הספיקו להציג את גרסת 616 שלו), לא הכרתי את בלקאאוט לפני הופעתו בסדרה ועל כמה סיפורי שילד כבר אפשר להמליץ? אז הפעם בדרך עקיפין, בחרתי בדמות אחרת שכוחותיה מבוססים על הדארקפורס, Vanisher. טלפורד פורטר* היה אחד הנבלים הראשונים של האקס-מן (הופעה ראשונה: X-Men #2) אבל מעבר לכך דמותו נשכחה על המדף לאורך שנים רבות. ב-2008 סייקלופס החליט להקים מחדש את אקס-פורס, קבוצה משנית אך כזו שפעלה מתחת לפני השטח, הפעם בהנהגת וולברין (כאילו לא היו לו שבע סדרות סולו והוא לא היה חבר בעשרים ושש קבוצות), כאנשי בלאק-אופס שיטפלו באיומים על הקהילה המוטאנטית מאחורי הקלעים.

  בקשת הסיפור השנייה של הסדרה (גיליונות 7-11), Old Ghosts, וולברין ואנשיו כופים על ואנישר בעל יכולות הטלפורטציה לשתף פעולה, מאחר ויכולותיו נחוצות למשימה שלהם. הקטע הכי טוב בסיפור הוא (ספוילר) שתלמיד אקדמיית אקסווייר, אליקסיר בעל יכולות הריפוי, מסייע לקבוצה גם הוא. כדי לשכנע את ואנישר לשתף פעולה, אליקסיר יוצר גידול במוחו של הנבל.
  http://www.bookdepository.com/X-Force-Old-Ghosts-Vol-2/9780785129776

  http://img3.wikia.nocookie.net/__cb20100702172116/marveldatabase/images/e/e9/X-Force_Vol_3_8_page_20_Vanisher_(Earth-616).jpg

  * כן, זהו שמו שלגמרי במקרה מתאר את כוחותיו. אלה היו שנות השישים, ובייחוד סטן לי והבעיה שלו עם שמות.

 • miss bojarsky

  אני עוד בשלב שאם וורד יגלה שהוא אכן מאוהב בסקיי ולא מסוגל לפגוע בה ויחליט לעבור צד, אסלח לו. אני רומנטיקנית חסרת תקנה. בכל מקרה, העלילה שלו ושל סקיי אכן שודרגה ומותחת ואני ממש מחכה לשם שינוי לראות את הפרק הבא ולגלות מה יקרה.

  אני נוטה להאמין שעוד נראה את איימי אקר.

  לגבי סימונס ופיץ – אתה שואל אם הם היו על תקן של אח ואחות במובן של אח ואחות ביולוגיים או על תקן חברים קרובים שהם כמו אח ואחות? כי אם זו האפשרות הראשונה אז למיטב זכרוני מעולם לא נטען כך. כן הייתה להם מערכת יחסים שמזכירה אח ואחות ונדמה שסימונס עדיין מרגישה כך, אבל כבר די ממזמן ברור לי שפיץ מרגיש יותר מזה וכל המאורעות האחרונים חידדו זאת עבורו. אבל כמו שהוא אומר לסימונס – הוא לא אוהב שינויים ולומר לה שיש לו רגשות רומנטיים כלפיה, בין אם הם הדדיים ובין אם לאו, יגרום לשינוי רציני בחברות שלהם.

  • כמובן שהאפשרות השנייה, הם היו מאוד קרובים במשך שנים (מאז האקדמיה? לפני האקדמיה?) ותמיד נראה שיש ביניהם מערכת יחסים של אח-אחות. הרגשות הללו של פיץ צצו אולי רק פעם אחת כשוורד הציל את חייה של סימונס והוא הרגיש חסר יכולת, אבל ייתכן שזה היה בעיקר בגלל זה ולא בגלל רגשות רומנטיים. מאז שטריפלט בסביבה ומביע בה עניין רב, פיץ הפך לקנאי. לכן שמחתי שהוא הדחיק את זה בסוף הפרק ולא אמר לה כיצד הוא מרגיש באמת, עד כמה שזה כואב.

   • miss bojarsky

    אני הרגשתי כבר כשוורד הציל את סימונס שיש לפיץ רגשות שהם מעבר ליחסי אח ואחות. אבל הם מפחידים אותו והוא מדחיק אותם ולכן הם צצים בעיקר כשהיא נמצאת בסכנה והוא דואג לה וכשהוא מקנא בגבר אחר.

 • שין-גימל

  איכשהוא הייתי בטוח שכבר כתבתי חלק מזה בסיכום יום חמישי:

  התשובה של פיץ לגבי התיבה מזכירה את השיחה של ספייק ואנג'ל מאנג'ל 5×20, לגבי באפי כמובן:

  Can't we just… lock her away in a box where no one can ever touch
  her?

  והרעיון של קולסון-מציל-את-הצ'לנית-מבלי-שתראה-אותו מזכיר מאוד את Pangs מבאפי. שזה לא סיפור רע, זה פשוט קצת מעט מדי יחסית לבילד-אפ שהם עשו לקו העלילה הזה.

  הקטע של סקאיי ווורד היה סבבה, אבל כמה מטומטמת וורד צריך להאמין שהיא אם היא מסכימה לצאת מייד? אני מסכים עם הניתוח שלך בנושא גאולה לוורד. אני חושב שהמקסימום שהוא יהיה יכול לקבל הוא מוות הירואי, או משהו כזה.

  לגבי מריה היל, ספויילר לקפטן אמריקה 2:
  *
  *
  *
  למה צריך לחפש אותה? היא עובדת אצל סטארק כרגע, לא? כלומר, ראינו אותה ממתינה לראיון או משהו, אבל אני יוצא מההנחה שזה אמור להכין את הקרקע לתפקיד שלה באוונג'רס 2.

  • ספוילר מריה היל:

   אכן, גם אני לא הבנתי מה הביג דיל. מעניין מה זה אומר אם בפרומו לפרק הבא רואים אותה לצד אנשיו של גלן טאלבוט שפורצים למתקן הסודי. מיי הגיעה אליה לפני כן? מריה הקדימה אותה ונסעה לחופשה בצפון?

   היא הייתה בראיון קבלה לתעשיות סטארק, וסביר להניח שהיא התקבלה בלי יותר מדי בעיות.

 • Jakob Jakubowitsch

  מישהו יכול להסביר לי מה מיוחד במריה היל?

 • Jakob Jakubowitsch

  אני יודע שזאת היא קובי סמולדרס אבל מהי חשיבותה שמיי הלכה לחפש אותה?
  לפי איך שאתם מדברים פה מדובר במישהי בעלת כוח מיוחדים שלא יודעת על שיש לה אותם.

  • צפית ב"קפטן אמריקה: חייל החורף"?

   (טיפ: מתחת לכל תגובה יש לחיץ "צטט" שמאפשר לך להגיב אליה ישירות.)

   • Jakob Jakubowitsch

    כן, היא היא סוכנת שילד שהתחילה לעבוד בעקבות האירועים כמזכירה אצל סטארק.
    לא זכור לי שאמרו שהיא מיוחדת…

    • לא זכור לי אם הגדירו את התפקיד שלה, אבל בעיקרון היא הייתה הסגנית או יד-ימינו של פיורי (בקומיקס התפקיד שלה היה ברור יותר, והיא החליפה אותו בתפקיד אחרי שירד למחתרת; בסיום ה-Civil War התפקיד הוצע לטוני סטארק.) בכל אופן, היא אחת המעטים שהיו שותפי סודו של פיורי וידעה שהוא לא מת. מיי לא יודעת זאת, גם לא את העובדה שפיורי במחתרת, אבל כפי שכתבתי למעלה – סביר להניח שהיא מחפשת לגלות את הסודות שפיורי הותיר אחריו.

    • שין-גימל

     היא זכורה לי מהקומיקס כדמות די קשוחה שלא תמיד ראתה עין בעין עם האוונג'רס. לא נשאר יותר מדי מזה בסרטים, אבל אולי זה יקרה מתישהו.

     • כן, אבל אחרי שטוני החליף אותה, היא די התרככה. אאל"ט, גם בקומיקס היא הצטרפה אליו במגזר האזרחי (וכמאהבת, כמו כל דמות נשית שנקרית בדרכו) כשהאמר החליפה את שילד.

      • שין-גימל

       אני לא אומר שהחלק הזה בחייה לא היה מעניין, אבל זה פשוט נראה לי מוזר ללכת ישר לשם עם הדמות בעולם הקולנועי, שבו עד עתה לא היה לה תפקיד משמעותי מדי. אז או שג'וס חיפש סידור עבודה לקובי סמולדרס, או שמיי נמצאת כרגע במסע לחיפוש אחר הדמות הראשית של עונה 2 (אם כי זה קצת wishful thinking מצדי בעקבות האכזבה שלי מקולסון).

       • יש הרבה דברים שזזים מהר מדי ב-MCU (שובו של באקי, מריה היל) ודברים אחרים שמתקדמים לאט יותר (הופעתו המלאה של ת'אנוס). לפעמים המחיר הוא ויתור על היסטוריה עשירה של סיפורים מרתקים לא פחות ממשהו שאירע לפני פחות מעשר שנים: מלחמת הסקראל-קרי, השינוי הדראסטי הראשון בליין-אפ של הנוקמים (כולם פורשים חוץ מקאפ שמגייס פושעים לשעבר), האלכוהוליזם של טוני, Armor Wars, שתי הפרישות של סטיב רוג'רס מתפקיד קאפ, Under Siege ועוד. אמנם היקום הקולנועי עומד בפני עצמו כיקום חלופי נוסף, אבל בלא מעט מובנים הוא שעטנז של יקום 616 ויקום האולטימייט, לטוב ולרע.

        • שין-גימל

         פחות איכפת לי אם יציגו אירוע כזה או אחר, ובאופן כללי אין לי התנגדות לחוסר נאמנות למקור. אבל איכשהוא השילוב של הדמות יצר אצלי סט ציפיות מסויים לגבי האופי שלה שבינתיים לא בא לידי ביטוי.

 • פשוט יעל

  הו, חיכיתי לסיכום שלך! תודה, תמיד כיף לקבל הקשר רחב יותר (וגם המלצות הקריאה מגניבות, למרות שאני לא מניחה שייצא לי אשכרה לקרוא אותן).
  .
  מסכימה שהנבל היה די מגוחך , אבל הייתה לקו העלילה הזה חשיבות גם מעבר לתחום השיפינג (שלושה זוגות, שניים מהם מתנגשים! אני בטוחה שעולם הפאנפיק כמרקחה. אגב, הקטע עם פיץ וסימונס – הוא מאוהב בה ולא מסוגל לומר לה, היא מפלרטטת עם מישהו אחר, וכו' – זו קלישאה כ"כ לעוסה, אלוהים אדירים, דווקא הדינמיקה קודם הייתה יותר מוצלחת בעיניי). זה היה התירוץ העלילתי להוציא את רוב אנשי החבורה מהבסיס, כדי שכשמיי תעזוב וקניג… אממ, יועזב, סקאי תישאר לבדה עם וורד. מתח! דרמה! אבל פחות דרמה מבצמד הפרקים הקודמים, והמתח נבנה בצורה יעילה (גם כאן קצת קלישאית, אבל יש מקומות שבהם שימוש בקלישאות של סרטי אימה הוא פתרון מוצלח, וזה בהחלט היה מקום כזה) אז זה דווקא היה סבבה.
  אני משערת שבסצנה בשירותים, כשראו את סקאי מסתכלת על התמונה, זה רימז שהיא הולכת להשאיר שם הודעה איכשהו? אולי לכן היא הייתה מוכנה כ"כ מהר לצאת עם וורד, כדי שלא תהיה לו הזדמנות לגלות? אבל אני מסכימה שזה בכל זאת היה קצת מחשיד. לא אתפלא אם הוא חושד שהיא חושדת, ופשוט סומך על היכולות הפיזיות שלו להתגבר עליה אם צריך.

  • גם אני חושב שהיא הותירה רמז בתמונה המתחלפת. השאלה היא כל כמה זמן היא מתחלפת (ייתכן שקוניג אמר משהו בנידון בפרק הקודם, אבל לא זכור לי) ומתי האחרים יראו את המסר.

   סקאיי, כחלק מקור רוחה המפתיע, הספיקה להחזיר את המטבע מעל דלת חדר האיחסון. היא הבינה שוורד שם אותו שם כסימן לכך שמישהו נכנס אל החדר ומצא את הגופה.

   • פשוט יעל

    כן, זה היה רגע נחמד. צפוי בסה"כ (לי זה היה צפוי, בכל אופן) אבל נחמד, ובהחלט פיצוי מוצלח לסצנת ההיסטריה בשירותים.
    לא שאין לסקאי סיבות להיות היסטרית, כמובן, אבל דאגו כ"כ לבנות לאורך הסדרה את עניין היחס הנונשלנטי שלה למצבים שהיא נתקלת בהם (סוכנות ממשלתית סודית בעלת כוח עצום חטפה אותי? סבבה, אפשר להחליף עקיצות שנונות עם החוקרים. ההורים שלי לא ידועים ואני בעצם 0-8-4 מוזר שגרם להרס כפר שלם? טוב, לפחות זה אומר שיש לי איזו משמעות בחיים. הזריקו לי פאקינג דם של חייזרים וקולסון לגמרי משתגע מזה? טוב, זה עבד, מה הבעיה?) שבאיזשהו מקום קצת התאכזבתי. התושיה שלה בהמשך, וגם ההתנהגות שלה באופן כללי (היא עדיין חוששת ולא טבעית לגמרי, אבל לא *היסטרית*) יותר מתאימים לדמות בעיניי.

 • Omer Zauber

  אהבתי את איימי אקר מאז שראיתי אותה בצבע כחול בעונה האחרונה של אנג'ל,
  חבל שהיא לא קיבלה תפקיד יותר משמעותיארוך בסדרה 🙁

  (אגב, האתר לא עובד משהו על סמארטפונים)

  • לכן אני חושד שהיא תשוב בעתיד.

   הייתי מיידע את אנשי ה-IT של הבלוג, אבל כולם ערקו להיידרה.

   • Omer Zauber

    ספוילר ליהוקי:
    בimdb יש לה קרדיט גם לפרק הבא.

    • 1. לא ידעתי.
     2. כן, זה ספוילר (אם אתה מגיב רשום ניתן לערוך את התגובה)..
     3. אתה מתכוון לפרק 21, כן?

     • Omer Zauber

      אין עריכה שבאמת עוזרת לזה לא להראות. בכל מקרה – כן הכוונה ל21

 • עוד תגובה מהעתיד לפוסט עתיק בעקבות דברים שמתקשרים זה לזה בדיעבד: הדארקפורס, מקור כוחותיו של הנבל השבועי בלקאאוט, היה החומר השחור במוקד העונה השנייה של "הסוכנת קרטר". נכון ל-14 פרקים אל תוך העונה השלישית של שילד אין סימן לחזרתה של איימי אקר. אבל היי, בקרוב Person of Interest תשוב לעונה קצרה ואחרונה.

  • Nachman Ben Harush

   נכון, היה אזכור ישיר לאירועי העונה השניה של "קרטר"- העובדה שהווארד סטארק פיתח נשק כלשהו מהחומר הזה..

© עידו ישעיהו