הוויקינגים 2.03: בוגדנות

פורסם ע"י ‏לירן אהרוני‏
בתאריך 28/03/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "הוויקינגים" עונה 2 פרק 3

פרק טוב במיוחד. הקצב החדש של העונה השנייה באמת מפתיע ונראה כי העלילה הולכת להתפתל יותר ויותר. פרק רווי אלימות ודם, ואחד כזה היה חסר מאוד בעונה הקודמת. גם פתיחת הפרק וגם סופו עם הפשיטה של בורג על ביתו של ראגנר. סצנת הפשיטה של הוויקינגים על הכנסייה הראשונה אליה הם מגיעים באדמות ווסקס הייתה טובה בזכות המפגש של אטלסטן עם הנצרות אותה נטש. כבר מהפרק הראשון אפשר לשים לב כי פלוקי שם עליו עין חשדנית, והרגע בו מחליט אטלסטן לגאול את הכומר מהתעללות חבריו הוויקינגים מעלה את החשש שהכומר לשעבר עלול לבגוד בבני בריתו.

כנופיותיהם של ראגנר והמלך הוריק פושטים על הכנסייה בוולגאריות רבה ונראה כי דווקא ראגנר מעדיף לקחת צעד אחורה ולא לשתף פעולה. יותר מזה, ראגנר מחביא ילד קטן מפני חבריו ואף מוצא עניין רב יותר באספקת המזון והתבואה של הכפר הקטן ולא בזהב ובאוצרות אותם מחפש הוריק בתאוות בצע. מוטיב התא המשפחתי כל הזמן חוזר במחשבותיו של ראגנר – נראה כי הוא עדיין לא השלים עם עזיבתו של ביורן בנו או שזהו הריונה של אסלוג שמעסיק אותו. בכל מקרה, ראגנר מוצא עניין רב באדמות המערב ובפיתוח הקהילה שלו עצמו על אדמות אלו.

אין ספק שרגע השיא של הפרק הגיע כשבורג החליט לעשות את המעשה הטיפשי ביותר שיכול היה לעשות, ולפלוש לאדמותיו של ראגנר בזמן שהאחרון נמצא באנגליה עם המלך הוריק. רולו הבין את מקומו באילן היוחסין של משפחת לטורבאק, והמסירות שהפגין על מנת להגן על אסלוג וילדיו של ראגנר הייתה מרשימה – אני חושב שאפשר כבר לסמוך ולהאמין ברולו שיחבור לאחיו כשזה יחזור מהמערב.

בשני הפוסטים הקודמים לא הזכרתי את עניין בנם החדש בעל עין הנחש של ראגנר ואסלוג. הנביא בישר לראגנר בזמנו כי ילדיו יתעלו על גבורותיו ושמם ילך לפניהם הרבה יותר משמו של ראגנר עצמו – השאלה היא על מי מילדיו מדובר? ביורן שגדל למימדי על? או מי מילדיה של אסלוג לרבות הבחורצ'יק עם עין הנחש? היסטוריית הוויקינגים מספרת כי כל ילדיו של ראגנר יצאו שועלים בסופו של דבר. ועוד נקודה מעניינת בנושא היא שאין כל אשרור על דמותו האמיתית של ראגנר. לא ידוע אם אביהם של טובי הוויקינגים הוא אכן ראגנר לוטרבאק שהיה חלוץ הנורדים על אדמות המערב.

© עידו ישעיהו