המתים המהלכים 4.15: אנחנו

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 24/03/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

מה חשבתם על "המתים המהלכים" עונה 4 פרק 15?

The Walking Dead - 04x15 - Us

 • Michael Ginzburg

  פרק לא משהו למרות שהופתעתי מאוד לטובה ממנהיג הקבוצה החדשה של דריל, דמות מעניינת
  שהייתי רוצה לראות גם בעונה הבאה (תומר – איך הוא בקומיקס?) בנוגע לטרמינוס, ממבט ראשון הכל נראה טוב ויפה אבל יותר מדי טוב ויפה. מעניין האם מארי היא עוד פסיכופתית. וגם מוזר שבכזו קלות אפשר להיכנס לשם. מה עם קבוצה של אנשים לא נחמדים הייתה מגיעה?

  • אפשר לשאול גם רון, לא רק אותי… בייחוד מאחר והוא מעודכן בסדרת הקומיקס הרבה יותר ממני.

   על כל פנים, נראה שג'ו הוא דמות מקורית. אלא אם נגלה בפרק הבא שהקבוצה שלו עושה עוד דברים נוראיים נוספים. ספוילר לקומיקס:

   קבוצת "הציידים" שהחבורה של ריק פגשה בה אחרי הכלא (והציוות לאברהם ושות') הייתה קניבלית, אבל למנהיג שלהם קראו כריס.

 • Saturn

  הסדרה 'חזרה לתרם' ולממוצע הטיפשי שלה.

  מהמשפט הראשון שיוג'ין אומר בפרק ידעתי שאני הולך לשנוא את הדמות שלו, וככל שהוא המשיך העניין נחתם. וואו, ממש מעצבן. היי תראו אני כביכול נרדמדען אז בוא נזרוק אמירות על משחקי וידאו. מישהו יכול להסביר לי איך איש הצבא לוקח את דבריו בנוגע למגפה ברצינות? אני מניח שהמשימה הזו לא נלקחה רק על בסיס דבריו של יוג'ין אלה שיש משהו יותר קונקרטי, כן?

  לא מבין את ההתעקשות של דמויות הסדרה להכניס ראש בריא למיטה חולה ולהעיר קן צרעות. לך בדרך עוקפת, אז יוסיף עוד יום. לא, בוא נכנס למנהרה חשוכה שקולות הזומבים הרבים בה נשמעים בבירור, ואנחנו רק שניים עם אמצעים מוגבלים.
  וכמה מתאים, גם שלושת דמויות אחרות בחרו להקשות על עצמם עם אותה דרך.

  אז אוקיי, חלק מהקבוצה התאחד. איש הצבא מציג את יוג'ין כמי שיודע מה גרם למגיפה. כל השאר אומרי— רגע, אף אחד לא פוצה את פיו ולא מתעניין. מה זה החרטה הזה? אף אחד לא מוצא נכון לשאול את יוג'ין מה הוביל למגיפה, לספר את מה שהוא יודע? לשאול איך הידע של מה שגרם למגיפה יכול לעזור עכשיו? איך וושינגטון מתחברת לסיפור?

  תבחרו מה טיפשי ומטופש יותר: אף אדם לא מנסה להבין מה קורה או שזה קרה off-screen כי הסדרה לא רוצה שלצופים יהיה מידע זה בשלב זה.

  כן, טרמינוס לא נראה כלהיט. גם אם זה אכן מקום ידידותי ומיושב, נראה לי שלא ישאר ממנו הרבה כתוצאה מהקרב בין קבוצת הציידים לריק ושות'. אז בהנחה שטרמינוס לא יחזיק, כנראה תתחיל צעידה רבתי לכיוון וושינגטון.

 • Ron

  אני חושב בדיוק כמו Saturn.
  אני מבין שיוג'ין אמור להצחיק אבל הוא בעיקר מעצבן.

  ועכשיו קצת השוואות לקומיקס:
  אני אהבתי בפרק את החבורה החדשה, אני מתאר לעצמי שהם מייצגים את הציידים מהקומיקס רק בלי הרצון לאכול בני אדם. אני חושב שהם גם סוג של טעימה מאחת החבורות הבאות שנפגוש. הם שילוב של הציידים (בגלל התזמון, גודל החבורה ובגלל שהחבורה מורכבת רק מגברים) ושל חבורה בשם The Saviors (בגלל החוקים ובעיקר בגלל שהעקרונות שלהם דומים לעקרונות של המנהיג של The Saviors, הוא שונא אנשים שמשקרים, הוא גם לא מהסס להרוג – לא משנה מי, הוא לא הורג בלי הבחנה, הוא נותן צ'אנס לאנשים).
  אני אוהב גם את המערכת יחסים של מישון וקארל שהיא קצת שונה מהמערכת יחסים שלהם בקומיקס בגלל הגיל של קארל אבל אני חושב שזה רק עוזר.
  בנוגע לגלן ומגי, בקומיקס הסיפור היה מאוד שונה. גלן, מגי, סופיה (שאותה הם אימצו), אנדריאה, דייל והתאומים ברחו מהכלא לפני ההתקפה של המושל (המושל הזהיר אותם לפני זה – הוא נתן להם אפשרות לברוח. הוא נתן להם יותר זמן מאשר מה שקרה בסדרה וזו הסיבה העיקרית שריק מאשים את עצמו, כי הוא יכל להציל את כולם רק אם הוא היה מוותר על הכלא). אז גלן ומגי היו כבר ביחד והם גם אלו שמצאו את ריק, קארל ומישון. אגב, אחרי שמגי גילתה שאביה ואח שלה (בת' לא הייתה בקומיקס) מתו היא ניסתה להתאבד.

  ועכשיו ספויילרים לקומיקס, למשחק ולסדרה (אם אני צודק):
  אני בספק אם טרמינוס זה המקום בו החבורה רוצה להיות. אני מתאר לעצמי שמרי חייכה אל הדמויות רק כי היא ממש שמחה שהגיע אוכל חדש.
  בקומיקס הייתה חבורה בשם הציידים, חבורה של גברים שעוקבים אחרי בני אדם, צדים אותם ואוכלים אותם.
  במשחק הייתה משפחה שגרה בחווה – הם נתקלו בחבורה והזמינו אותם להישאר אצלם או לפחות להישאר רק לארוחת ערב. החבורה כמובן לא יכלה להגיד לא, זו הצעה יותר מידי מפתה (במיוחד לאור העובדה שלחבורה כמעט נגמר האוכל) אז הם הלכו איתם. אחת מבני המשפחה הציעה לטפל באחת הדמויות (אנשים מחבורה אחרת ירו לו חץ ברגל). כשהגיע הזמן לארוחת הערב הדמות של השחקן הלך לבדוק מה עם האיש שנפגע קודם והוא מצא אותו בלי רגליים – הוא ארוחת הערב.
  זה נשמע כמו משהו שיכול לקרות בסדרה לאור העובדה שטארה צולעת – יכולים להציע לה טיפול רפואי ובסוף היא תגמור בצלחת. ויכול להיות שזה יקרה לבת', אם אנשים מטרמינוס חטפו אותה ועדיין לא הספיקו לאכול אותה.
  ויש גם פוסט בטמבלר שמקשר בין ציורים שראינו כבר באחד הפרקים הקודמים לטרמינוס-
  http://authorityalwayswins.tumblr.com/post/80547337450

  החבורה של ריק צריכה להתמודד עם קניבלים וחבורה שמחפשת נקמה – אני מתאר לעצמי שלא יהיה משעמם לחבורה בפרק הבא.

  • אני מצליח לחשוב רק על תגובה אחת.
   https://www.youtube.com/watch?v=l1dnqKGuezo

   • Michael Ginzburg

    קולות רבים קוראים ברשת לסיום דמותו של ריק. האמת, יש משהו בזה. אולי ניפרד ממנו בפרק הסיום? מנהיג הוא כבר לא יחזור להיות. ואיזה כיף לראות את מישון כזו חייכנית 🙂

    • Ron

     אני בדיוק סיימתי לקרוא את גיליון מספר 124 (שאגב היה מעולה. יוג'ין ומישון היו אדירים. כן, יוג'ין היה אדיר והציל לא מעט אנשים. וגם הרג בפעם הראשונה בן אדם.) ואני יכול להבטיח לך שריק הולך למות בקומיקס ועכשיו זו בחירה של הסדרה אם הוא ימות, אבל אני בספק אם הם יהרגו אותו כל כך מהר (קשה לי לדמיין מה יעשו בלעדיו בעונות הבאות…) חוץ מזה לפי כל מיני רמזים שנתנו לקוראים הקומיקס כנראה יתחיל להתמקד בקבוצה חדשה וזה רק אומר מה רוברט קירקמן חושב על הקבוצה של ריק בלי ריק.

  • Mika Gill

   אוי, הקישור לטאמבלר מקריפ משהו.

© עידו ישעיהו