חסרי בושה 4.11: אמילי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 31/03/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

מה חשבתם על "חסרי בושה" עונה 4 פרק 11?

Shameless (US) - 04x11 - Emily

תגיות:
 • Efrat Weisman

  אני אתחיל עם זוג האוהבים שלי, שבאמת מעניינים אותי יותר מכל שאר הדמויות שם – איאן ומיקי. היו אדירים, בין אם בדברים הקטנים – איאן אומר לקארל שהוא אוהב את הריח של מיקי, איזה משפט נפלא, ובין אם זה במכות ששניהם חטפו לקראת הסוף עד הנשיקה שאיאן נתן למיקי בסוף בראש. פשוט מופלאים.
  הקטעים עם פיונה למרות שהיו קצרים היו מדוייקים וחזקים ועוצמתיים מאוד.
  ליפ היה נהדר וטבעי כל כך במקום האחראי הזה שלו, ממש נהניתי לראות אותו בבית משתלט על הכל שם.
  נראה לי שהחלק הכי חלש בשבילי בפרק היה פרנק עם שילה וסמי, למרות שהתוספת של הילדה היתה מוצלחת וכשהיא מתה והוא חשב שזאת פיונה היה פעם ראשונה שבכלל ראו ממנו משהו בעונה האחרונה.
  הרמיזות לאמא שלו…. לא בטוחה מה אני חושבת על זה.

  הקטע עם דבי היה די כואב בסופו של דבר.

  אני במתח אדיר לפרק האחרון. העונה התחילה חלש בשבילי ולאט לאט השתפרה עד שנהפכה לדבר האהוב עלי ביותר כרגע. יהיה לי קשה עוד שבוע להפרד ממנה לחודשים ארוכים עד העונה הבאה.

  ועוד כמה דברים ששכחתי להתייחס אליהם.

  • Michael Ginzburg

   מיקי
   "זה לא שאני אתחיל להסתובב עם פאקינג שמלה"
   איאן
   "דווקא יש לך רגליים יפות"

   • Efrat Weisman

    מה שהיה יותר יפה זה המשפט הכולל
    "אף אחד לא מבקש ממך" שחסר אצלך באמצע וזה אני חושבת למה אני כל כך אוהבת את שניהם, איך הם סך הכל די מקבלים אחד את השני כמו שהם. כמה איאן עבר בעצם רק כדי לקבל את מיקי כמו שהוא, כמה הם חיכו אחד לשני בין אם כשמיקי היה בכלא כמה פעמים או כשאיאן היה בצבא. ותמיד חזרו לאותו מקום ופשוט מקבלים אחד את השני באיזשהי זוגיות שהתחילה מעוותת נורא אבל הגיע למקום ממש יפה

    • Michael Ginzburg

     וגם מעניין מה יקרה כשהאבא הארור של מיקי ישתחרר שוב…

     • Efrat Weisman

      נראה לי כבר לא רלוונטי יותר. הכל בחוץ, הפחד של מיקי ממנו לא קיים שם יותר, הכל השתחרר. מה שגם לאף אחד מסביב ממש לא אכפת. העניין הזה לדעתי גמור לגמרי, כבר אין לו את הכח הזה עליו יותר. מיקי פחד ממנו שנים הרי, התמודד עם הפחד, כיסחו אותו והוא יצא מנצח בסופו של דבר. גם אם הוא יצא הוא כבר לא משמעותי יותר מבחינה רגשית או מנטלית למיקי, אין לו כח עליו יותר

      • מסכים במאה אחוז. האיום של טרי לא קיים, וכל השאר קיבלו את היציאה מהארון בנונשלנטיות והמשיכו לחגוג. אפילו אחרי המעצר של טרי, שני הדודים של מיקי עברו לידם, אמרו "הומו, אה?", חייכו והמשיכו בדרכם. זה לא משנה לאף אחד ומיקי ניצח את טרי.

       ואת אשתו. היא החזיקה בזה מעל הראש שלו במשך כמה פרקים, ובסוף היא היחידה שנותרה כלואה, כפי שמיקי אמר לה: "איפה שאת נמצאת, זה הכי טוב שתשיגי. בעוד חמש שנים תהיי באותו מקום, רק זקנה יותר ותנסי לשרוד ע"י מציצות לגברים." (ניסוח לא מדויק שלי.)

       • Michael Ginzburg

        "לשרוד עם 5 דולר למציצה ברחוב", אם נדייק..

        • כן, ככה ציטוטים לא מדויקים עובדים.

       • Efrat Weisman

        התגובה שלו לסבטלנה היתה מדהימה לדעתי. בכלל אני חושבת שסבטלנה מהממת. רואים אותה מעט אבל כשהיא מופיעה היא כל כך מדוייקת. ומה שהוא אמר לה ממש צבט

 • Efrat Weisman

  מאמר מקסים על איאן ומיקי בואניטי פייר
  http://www.vanityfair.com/vf-hollywood/best-written-gay-couple-on-shameless?mbid=social_twitter

 • Efrat Weisman

  ומהטוויטר של פטריק מונהן: "That kiss on the head was improv too… for our last take of the night. But I think it feels right."
  מדהים

 • miss bojarsky

  עוד פרק מופלא, שחג הרבה סביב הנושא של התבגרות וקבלת אחריות. כפי שכבר כתבו פה כולם, קו העלילה של איאן ומיקי היה מבריק וריגש אותי עד מאד לראות את מיקי משתחרר סוף סוף מהפחד מאביו והפחד להיות עצמו. זו הייתה יציאה אפית מן הארון. אני לא ממהרת אבל כל כך לחשוב שטרי לא יגרום לעוד צרות. בסדרה הזו דברים נוטים לחזור לנשוך בישבן וחזק.

  הו, כמה הצחיק אותי קווין עם גישת השלום והשלווה החדשה שלו, נראה כמה זמן זה יחזיק מעמד…

  חשבתי שאיכשהו פיונה תתחמק מהחזרה לכלא, כך שדי הופתעתי לראות אותה הולכת לשם בכל זאת, יפה שהסדרה לא פטרה אותה מאחריות. ליבי עליה, שרק תצא משם בשלום.

  לשם שינוי, הסיפור של דבי היה חזק ושובר לב. וגם היא לא מתחמקת מאחריות ומודה שהיא היתה מרושעת כלפי החברה של מאט.

  אני מרוצה מהעובדה שקארל לא קיים יחסי מין עם בוני, זה היה גורם לי להרגיש מאד לא בנוח. הילדון מאוהב על אמת. אני רק מקווה שאולי הוא יתחיל למשוך את בוני לכיוון פחות פלילי, במקום שהיא תמשיך למשוך אותו לכיוון מוסד לעבריינים צעירים.

  ליפ. אני כה גאה בו, הוא התבגר המון בעונה הזו והצליח לשרוד את שנת הלימודים הראשונה (או שמא זה הסמסטר הראשון?) שלו בקולג' עם כל הצרות הפסיכוטיות שנזרקו עליו במהלכה. באיזהשהו מקום הצרות האלה אף היטיבו עמו והחדירו בו מוטיבציה להצליח.

  היחיד שלא מתבגר אף פעם הוא פרנק, אבל קיבלנו הצצה מאד יפה ומעניינת לילדות שלו, שמספקת נדבך נוסף בדרך להבנת הדפיקות הטוטאלית של אישיותו והקשר הבעייתי עם ילדיו.

  • Michael Ginzburg

   מסכים איתך.

   אגב, דבי חשפה חזייה ובפרק הקודם קיבלה מחזור וזה בהחלט לא נוח, גם בלי שנראה בני נוער עושים סקס..

   מה שהכי היה מיותר בפרק זה שילה וכל ריקודי האינדיאנים בבי"ח 0__0

  • שין-גימל

   ספויילר –
   ספציפית, רגע הזן של קו:
   http://imgur.com/SiFpzLB

   • miss bojarsky

    לגמרי 🙂

  • שין-גימל

   ושוב יאדה על הכל.
   לגבי פיונה, אהבתי הרבה יותר את הפרק הנוכחי שלה בכלא מאשר הפעם הקודמת. אם בפעם הקודמת זה בעיקר היה ניסיון לזעזע, בפעם הנוכחית הודגשה שגרת החיים הנוראית, שבעיני זה הרבה יותר מטריד ומפחיד. אהבתי את ההודעות המוקלטות לפיונה, למרות שזה קצת נראה כמו פרסומת סמויה למכשירים סלולאריים.
   הסיפור של דבי הפעם מזכיר מאוד סיפור מהעונה הקודמת, רק שהפעם זה נעשה בצורה מוצלחת יותר, בין היתר בגלל הקרב הפנימי של דבי בין הרצון להתבגר עכשיו להבנה שהיא באמת מאוד צעירה. גם אהבתי את הניגוד מול הסיפור של קארל, שעבורו זה נראה כמעט טריוויאלי, ובוני שעונה לו במשפט קצר שאולי מסתיר מאחוריו סיפור שלם על מה שהיא עברה.

   אהבתי שהם מצאו דרך לעשות פלאש-בק לעבר של הגאלאגרים מבלי ממש לעשות פלאש-בק. אני תוהה אם זה שנאמר לנו במפורש שמדובר במצב זמני לא אומר בדיוק ההפך. מיכאל כתב כבר שפרנק מיצה את עצמו, ואולי זו הדרך של הכותבים להתמודד עם זה.

   ההתעוררות עצמה היא לא הפעם הראשונה שהם מחליקים נס רפואי עם בדיחה. הם עשו את זה גם עם ג'ודי וקארן, ואולי הסצינה עם שילה הייתה התייחסות לכך. מה שכן – הם היו חייבים לקרוא לילדה אמילי, ולשים אותה בסצינות עם אמילי ברגל? זה היה קצת מבלבל, מזל שסאמי הציגה את עצמה.

   • miss bojarsky

    ההודעות היו נפלאות ומבחינתי זו הייתה פרסומת גלויה לחלוטין 🙂

 • העט המרקד

  תודה לאל, אפשר גם לכתוב תסריטים טובים לתכניות טלוויזיה!

  כאילו, זה לא שזה לא היה ברור לי לפני הפרק הנוכחי או משהו בסגנון, אבל פשוט ראיתי את הפרק הזה בסמיכות לפינאלה של איך פגשתי את אמא. ועד כמה שאני מעריך את פנינת האסקפיזם השבועית שלי בדמות הסיטקום הקליל והמופלא הזה, הפרק הכפול המסיים היה כל כך מאכזב שהפרק הנוכחי של "חסרי בושה" מילא את ליבי באופטימיות. עד כמה שאפשר לקרוא לפרק ב"חסרי בושה" אופטימי.

  לא, דוגרי, הוא דווקא היה הרבה יותר מלא שמחת חיים לעומת שאר הפרקים בעונה העגמומית הזו. היציאה מהארון של מיקי הייתה אפית פשוט, אבל מה שממש קרע אותי לגזרים היה הנשיקה במצח שאיאן נתן לו בסוף הפרק. וללא ספק, בעיני הפרק הזה היה תצוגת המשחק הכי מרהיבה עד כה של וויליאם ה' מייסי בשיימלס עד כה. הסצנות שלו עם אמילי היו שוברות לב, ובקלוז אפ האחרון שלו בפרק פשוט התמוטטתי.

  בקיצור – תענוג. סדרה מטריפה.

  • Efrat Weisman

   אחרי שכבר הפסקתי ועברתי יום בלי לראות את איאן ומיקי בלופים אני קוראת את ההודעה הזאת ובא לי לחזור שוב. בכלל אני כל כך מרוכזת בהם שאני שוכחת שיש שם עוד דמויות לפעמים.
   לא יודעת אם שמת לב אבל ציינתי שקמרון מונהן צייץ שהנשיקה על המצח היתה אילתור. הרס אותי לגמרי. אני לא מצליחה להבין איך רגע כל כך מושלם לא היה מתוכנן מראש, אבל מצד שני כנראה זה משהו שיצא ממנו בצורה טבעית בסיטואציה ופשוט הרגיש לו נכון באותו רגע ולכן זה יצא כל כך מושלם.
   עשה לי חשק להיות שחקנית.

   ובאמת, לפחות איתם, הכל הרבה יותר אופטימי. עונה קודמת אותו דבר – אבא של מיקי מכסח אותם וזה נגמר בטרגדיה, ועכשיו זה נגמר עם חיוכים.

   אין לי מילים.
   אני אצטרך לעבור גמילה אחרי שבוע הבא. אין לי מושג מה אני עושה כשתיגמר העונה, אני לא אחזיק מעמד עד העונה הבאה.

   • Michael Ginzburg

    בינתיים תוכלי לשבת ולכתוב תסריט משלך לפרק דוגמה 😉

 • קצת אירוני לדעתי שדווקא העונה הכי דרמטית של חסרי בושה והם מחליטים לנסות להגיש אותה כקומדיה בשביל שאנשי האמי המטומטמים יבינו סוף סוף איזה פנינה יש להם ביד. אם זה היה תלוי בי היא הסדרה הזאת הייתה מקבלת מועמדות, עם סיכוי גדול לזכייה (אני מוכנה להקריב את הזכיה של העונה האחרונה של שו"שו בשבילה) בקטגוריית הדרמה. איימי רוסום הייתה מקבלת מועמדות וזוכה כשחקנית הראשית על העונה הזאת. ועוד כמה מועמדויות משנה לליפ ולמיקי אולי.
  זו העונה הכי טובה של הסדרה הזאת. ואחת העונות הטובות של כל סדרה בהמון זמן.

  • Michael Ginzburg

   דווקא יש תמימות דעים שהעונה הנוכחית לקח לה לפחות 7 פרקים עד שהיא התניעה באמת וקיבלנו חצי עונה שנייה מצוין. וכן, באמת תמוה הקטע של הגשה למועמדות קומית, כלומר פעם שיימלס הייתה קורעת מצחוק מש והעונה הדגש הוא כפי שאמרת הוא על דרמה מרגשת.

   • תמימות דעים של מי?
    לדעתי העונה הזאת הייתה מצויינת לכל אורכה. בעונה 2 היו כמה עלילות שהרסו לי אותה (ליפ-קארן, וגם חלק מפיונה). עונה 3 הייתה ברמה גבוהה ועלייה חדה עד לפרק 7 אאל"ט. בכל הגזרות (איאן-מיקי, ורוניקה-קווין, ליפ-מנדי פיונה-קווין), ואז קארן חזרה והרסה לי את העונה. לא לגמרי, חלק מהעלילות עדיין המשיכו לעבוד, אבל בעיקר ליפ ומנדי נהרסו בגלל קארן.
    עונה 4, חוץ מקו עלילות פרנק ושילה (ביחד ולחוד) היא בעליה מתמדת בכל התחומים ומספקת כמעט מדי פרק פצצות (בקטע טוב). אם היא לא תפשל בפרק האחרון, שאין סיבה שהיא תעשה את זה, היא תהיה העונה הכי טובה, אולי לצד העונה הראשונה שגם הייתה דיי אחידה באיכותה, רק שהייתה יותר קומית מזו. העונה הזאת התניעה כבר מפרק 3 (אחרי שני פרקי הכנה טובים ונחוצים לבנייה בשביל הפיצוץ).
    ההגשה לפרס הקומדיה לא תמוה. כאמור אחרי שהאמי מתעלם מהם 3 שנים, הם מנסים את מזלם בקטגוריה שיש להם יותר סיכוי בה. לא אשמתם שהאקדמיה מטומטמת.

    • Michael Ginzburg

     בעונה הנוכחית, 6 הפרקים הראשונים הציגו לנו קווי עלילה לא מעניינים במיוחד:
     דבי, קווין ו-ורוניקה, איאן לא קיים, שילה, פרנק, הרומן של פיונה עם הבחור המשעמם. רק ליפ בקולג' היה ראוי ועבד. ואז הגיעו הפרקים בהם פיונה עשתה טעות קשה ואיאן חזר. משם הכל נהיה הרבה יותר אמוציונלי, כובש, נוגה ועמוס
     מתחים עלילתיים שהגיעו לשיאם השבוע. מחר פרק אחרון לעונה, יואו כמה שאני אתגעגע!!!

     • עדיין לא הראת איפה תמימות הדעים ומי עוד חושב כמוך?
      אולי לך קווי העלילה האלו לא היו מעניינים, לי הם היו מעניינים, חוץ מאלו של פרנק ושילה (אם כי זה היה יותר טוב מבעונות הקודמות. הבת החדשה של פרנק קצת מרעננת את הדמות שלו, ולפחות בגזרת שילה נפתרנו מקארן-ג'ודי-היימן).
      בהתחשב בכך שפיונה כבר בוגדת בפרק השלישי מה שמטרגר את כל קו העלילה שלה העונה, הייתי אומרת שזה נהיה דיי מעולה דיי מוקדם.

      • Michael Ginzburg

       מדבר על הלך הרוח הכללי ברשת. קווי העלילה הרגישו לי פחות טובים משמעותית מעונות קודמות עד כאמור פרק 6 או 7.

   • גם אני תוהה בעניין "תמימות הדעים". אם זה מבוסס על התגובות בדיונים שלנו פה, אז כן, 2-3 הפרקים הראשונים זכו לקבלת פנים קרירהפושרת, גם ממני. אבל אפילו אתה ציינת לטובה את הפרקים שהגיעו לאחר מכן (ספציפית 5 ו-6, אז זה לא היה "לפחות שבעה פרקים"; כן, בדקתי את הדיונים הקודמים. האינטרנט יודע הכל.)

    • Efrat Weisman

     לי לקח זמן להכנס לעונה הזאת כי חיכיתי כל הזמן לאיאן ומיקי אז נורא התבאסתי מההתחלה בגלל זה. אבל ראיתי את העונות הקודמות שוב עכשיו וברצף העונה הרביעית היתה נהדרת והרבה פחות היה מורגש לי המחסור באיאן ועכשיו אני גם חושבת שזאת עונה נהדרת. אני בחרדות לגמרי מהפרק הקרוב. לא רוצה שהיא תיגמר

     • Michael Ginzburg

      תמיד תהיה לך את הגרסה הבריטית 😉

© עידו ישעיהו