המתים המהלכים 4.11: נדרש

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 24/02/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

מה חשבתם על "המתים המהלכים" עונה 4 פרק 11?

 • אסי

  נחמד, היו כמה סצנות מאוד מותחות (ריק נאבק עם הבחור).

  נראה לי (ולא קראתי את הקומיקס), שיש משהו מוזר בפרופסר, אולי מניעים נסתרים.
  ולמה גלן לא מספרים לחבורה החדשה את מה שהם יודעים על המחלה וגילו במרכז למחלות ?

  • גלן לא מספרים כי הוא יחיד. ולא נראה שאכפת לו ממשהו חוץ מלשרוד ולמצוא את מגי.

   לא יודע מה יהיה עם החבורה שפלשה לבית, אבל אם ג'ף קובר חלק ממנה (הגבר ששיחק עם הכדור וישב על המרפסת כשריק חמק החוצה), אני בספק אם לא נראה אותו שוב.

   ספוילר לקומיקס:   בעיקרון יוג'ין (ואברהם ורוזיטה) אדם טוב, אבל הוא שיקר על כך שהוא יודע מה גרם למגיפה ואיך לרפא אותה.

   • Ron

    גם אני חושב שנראה מהם שוב (אני מתכוון לחבורה), בהתחלה הייתי בטוח שהם
    אמורים להיות חבורה מהקומיקס בשם "הציידים" אבל כשראיתי שוב את הסצנות איתם בשביל לשמוע משהו שיאשר את הזהות שלהם קצת ירדתי מהרעיון. אני לא בטוח.

    ספויילר לקומיקס ואולי גם לסדרה:    "הציידים" הם חבורה של גברים שצדים בני אדם ואוכלים אותם. אני חושב שאלו האנשים שראינו בפרק הזה בגלל שהם דיברו על אישה (בסצנה האחרונה איתם), טענו שהיא ברחה אם אני לא טועה ואז נשמעו קולות של זומבים ויריות וכנראה הם הרגו אותה. בעיקרון הם חותכים לקורבנות שלהם איברים ואוכלים אותם, הם לא דואגים יותר מידי לגבי אם הקורבן בהכרה או לא. יכול להיות שהיא מתה אחרי שלקחו
    ממנה איבר מסויים וחזרה כזומבית וזה תפס אותם קצת בהפתעה. אבל לא יודע, זו
    רק השערה.

    • כשהם נכנסו לבית וריק התעורר, נשמע גבר מתחנן על חייו וכנראה הם הרגו אותו. הם דיברו על אישה אחרי שמצאו את החולצה המכובסת של מישון, בינו שמישהו שהה שם לאחרונה והחליטו להיערך לקראת חזרתה, ומי שלא יהיה איתה. כשריק היה בחוץ וחיפש דרך להזהיר את מישון וקארל, הגבר שהיה על המרפסת נכנס לבית כששמע שחבריו נאבקים במהלך (ייתכן שזו הייתה מהלכת, כי נשמעו צווחות נשיות; אז איכשהו הייתה שם גם אישה.)

     • Michael Ginzburg

      ריק שמע שיש ארבעה גברים לכל היותר, מדוע הוא לא חתר למגע וחיסל את כולם בהפתעה? שכח את לימודיו באקדמיה לשוטרים?

      אה והייתה לי בעיה גדולה שמכל האנשים גלן והבחורה שעימו נתקלים בשלישייה שבמקרה יוצאת לוושינגטון ובמקרה יודעת על המגיפה. פפפ

      • ריק היה סגן שריף בעיירה בג'ורג'יה, לא איש ימ"מ או הנייבי סילס. הפכת אותו לרמבו? אל תשכח שהוא עדיין פצוע ותשוש, לכן מישון כפתה עליו להישאר בבית ולנוח בזמן שהיא וקארל יצאו לחפש ציוד ומזון.

       ספוילר לקומיקס:       כאמור, יוג'ין לא באמת יודע על המגיפה וכמו במקרה של ה-CDC, מדובר בחלום באספמיה. עוד סטייה מהדרך, שהעיקר בה הוא הישרדות ומציאת מקלט. בקומיקס לפחות ריק ושות' לא הגיעו ל-CDC ולא ידעו על המגיפה לפני שפגשו בקבוצה של אברהם, בסדרה יש את היתרון שכשכולם יתאחדו, אברהם ורוזיטה יגלו את האמת לפני שיצטרכו ללכת עד וושינגטון. אולי זו הסיבה שהתווספה עלילת המקלט.

       • Michael Ginzburg

        בכל זאת, ציפיתי שיתגבר עליהם בהפתעה. בכל מקרה, מי אמר שיוג'ין לא יודע על המגיפה? אולי קו הטיוי שונה מקו הקומיקס.

 • בובי

  אני מקווה מאוד שהסדרה תהיה שונה מהקומיקס
  יותר מעניין אותי מה יש בהמשך של הפסי רכבת מאשר העלילה של וושינגטון

  • Michael Ginzburg

   יש מקלט וזה משעמם 🙂 וושינגטון זה בטח קו העלילה העיקרי של העונה הבאה.
   רק חבל שנצטרף לחכות עד סוף העונה בשביל שכולם ימצאו אחד את השני ובלה בלה בלה.

   • בובי

    מה שמעצבן בקומיקס זה שהוא גם מרוח (אל תגידו לי אחרת)
    ספוילרים לקומיקס:עד הקטע שהחבורה פגשו את פול (ישו) העלילה בוושינגטון הייתה כזאת מייגעת,הם פאקינג הוציאו חוברות קומיקס על פארש וגם הקטע עם יוג'ין הולך להיות בדיוק כמו בקומיקס וציפיתי שזה יהיה שונה
    העלילה עם הפסי רכבת יותר מעניינת אותי כי היא לא מוזכרת בקומיקס
    אני מאוד מקווה שכל הקטע בוושינגטון בסדרה לא יהיה מייגע (סטייל עונה 2)

 • Saturn

  גם אני צפיתי ורציתי שגלן יגיד משהו. מה זה משנה שהיוג'ין הזה יודע מה גרם למגיפה כאשר לגלן ידוע שאין מה לעשות מה לעשות נגדה ושכולם נגועים? תשתפו מידע, תנו פרטים על התמונה הגדולה היותר – אבל הסתפקו במשפט בודד.

  ואז יוג'ין הסלף-פרוקליימד בן-אדם 'חכם' משתמש ברובה כאילו זו הפעם הראשונה שלו ומשבית את המשאית כדי שיהיה לסדרה עוד תירוץ לתקוע טריז בקצב הסדרה ופיתוח העלילה וסחיבתה קדימה. אז עכשיו הולכים לחזור אחורה לאוטובוס. (הקלוז אפ לאחר מכן על יוג'ין וספק-חיוך אמור לרמוז על אפשרות שהוא עשה את זה בכוונה?).

  למרות הפוטנציאל הראשוני בפרקים אלה אחרי הפיצול מהכלא לזיווגים שלא ראינו כשכולם היו יחד ואפשרות של אחד-על-אחד עם הדמויות, נראה שהפרקים האלה מתפקדים כפילר-משהו עד שכולם יתנקזו למקלט הזה שמצוי בהמשך המסילה. לכן סצנות 'שכחו אותי בבית' עם ריק. ואיזה מתח היה שם? כאילו הסדרה הולכת להרוג אותו.. הבחור שנחנק יכול לצעוק 4 פעמים 'עצור' במקום שיצעק 'יש פה מישהו למטה'.
  לא ברור לי לגבי האיש שהוא תפס בשירותים. לא נראה שהוא היה בתהליך עשיית צרכיו. האסלה הייתה סגורה ומכנסיו חגורים.

  זהו. התחלתי להספיק להבליג ולסספנד לשורדים בסדרה. האיום הכי גדול זה נשיכות ושריטות אך רוב הדמויות לובשות בגדים קצרים שחושפים את העור. אולי תשימו על עצמכם כבר משהו? תתלבשו כבר בהתאם. ותתחילו לשפר את כישורי ה melee שלכם במקום להשען על נשקים חמים שמסכנים יותר. ואני שמח לדעת שלמרות שריק לא מתפנה לגלח את זקנו, הוא כן מגלח את גופו. כל עוד הדברים האלה נמצאים קשה להתייחס לסדרה כסדרת זומבים פוסט-אפוקליפטית הארדקורית.

  • לא הייתי בטוח אם יוג'ין חצי מחייך או שזו אחת מהבעות פניו. ברור שיש בו משהו לא בסדר.

   גם יש את הקונטרסט הזה, של כישלון בשימוש בנשק (ואז התירוץ מתחכם שלו), ורגע לאחר מכן בעניין אחר "אני יודע, כי אני חכם יותר ממך".

   • Michael Ginzburg

    בסה"כ, השלישייה הזו דווקא חמודה ולא מזיקה, הפרופסור סתם מוזר מטעמים אישיים ולא אינטרס אנוכי כזה או אחר – שלושתם מכירים עוד מימים ימימה, כזכור לי.
    בכל מקרה, המנהיג שלהם סופסוף אומר דברים שלא נאמרו המון זמן. מישהו צריך לעצור את המגיפה הארורה ולא רק לשרוד.

© עידו ישעיהו