חסרי בושה 4.07: אסירה, פסול, מרטיר, חותכת, מפגר ותאום טפילי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 24/02/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

מה חשבתם על "חסרי בושה" עונה 4 פרק 7? ומה דה פאק שם הפרק הזה?

Shameless (US) - 04x07 - A Jailbird, Invalid, Martyr, Cutter, Retard, And Parasitic Twin

תגיות:
 • פיספסת חלק מהכינויים בשם הפרק ("חותכת") שכל אחד מהם מתייחס לאחת הדמויות בפרק.

  אז מי שהעניק את השם לפרק חושב שליפ קדוש מעונה? ההתפרצות שלו על פיונה הייתה מוצדקת, ודווקא מעניין לראות את הניגוד הזה בין הכעס שלו על כך שלראשונה היא שמה את עצמה בראש וחוששת להיחשב כפושעת גם במחיר משפט שיסתיים בעונש מאסר מירבי; בעוד ליפ מעלה את הטיעון שהוא יצטרך לבזבז חמש שנים מחייו כדי לטפל באחיו ולוותר על הלימודים, בלי לשים לב שגם הוא חושב על עצמו.

  • ובמחשבה שנייה, אולי הכינויים אירוניים? דב התחרטה מיד לאחר החתך הראשון; פיונה לא תבלה רגע נוסף בכלא; ליפ לא באמת קדוש מעונה כשהוא לא מוכן להקריב את עתידו האקדמי; ליאם לא מפגר (אבל קארל כנראה כן – כשהוא עשה את המבחן האינטרנטי מיד אחרי ליאם, התוצאה הייתה צפויה); אף אחד מהתאומים ששרדו בבטנה של וי לא היה פרזיט, אלא הצלע השלישית והחלשה שהתעלקה על אחיה ולא שרדה; לגבי האינווליד אני לא בטוח – פרנק?

   • הממ… המבקר של טיוי.קום החליט לחלק את הכינויים אחרת (סאמי "קדושה מעונה", ולא ברור לי למה איאןליפ "אינווליד" [לא מתרגם כי יש למילה כמה משמעויות באנגלית]).
    http://www.tv.com/shows/shameless/community/post/shameless-season-4-episode-7-a-jailbird-invalid-martyr-cutter-retard-parasitic-twin-review-1393273777/

    • miss bojarsky

     סאמי לא קדושה מעונה, היא פתטאית ועצובה. כל כך נואשת לקשר עם אבא שלה, שלא אכפת לה שכל חייה הוא התעלם מקיומה עד שהוא היה צריך ממנה משהו ושהוא ניסה להוציא את זה ממנה במרמה. כל כך נואשת לאיזור שלו, שהיא מתנצלת על כל דבר שהיא אומרת ועושה שלא לרוחו ומכניסה הרואין לבית שבו שוכן ילד שכמעט מת ממנת יתר של קוקאין, גם אחרי שהובהר לה שזה עלול לפרק משפחה שלמה. אני חשה אמפתיה ובוז בו זמנית.

   • miss bojarsky

    אני גם חושבת שהכיוניים אירוניים. התגובה של דבי לחתך הייתה קורעת.

  • Michael Ginzburg

   ובצדק. פיונה הייתה מוכנה לסכן הכל וללכת למשפט, בו הייתה ללא ספק מפסידה. ליפ פשוט הוריד אותה חזרה לקרקע המציאות, היא הייתה עדיין בשוק מהטראומה וטרם שבה להכרה קיומית ונכון היה מצידו לגעור בה אמיתות קשות אך נחוצות. הרבה כנות ורגש היו שם.

   אני לא מבין למה אנחנו צריכים לבזבז זמן על פרנק, שיתפגר כבר..

   גם קו העלילה של קווין ו-ורוניקה לא משהו בכלל העונה וחבל.

   איאן ומיקי! ביחד שוב! 🙂

   • אני בסדר עם העלילה של קווין ו-וי, רק עניין השוד היה מטומטם.

    הטריד אותי לראות את סאמי נכנסת למקלחת עם פרנק, כשרק לפני כמה פרקים לא ידעה שהוא אביה וחשבה שמדובר במאהב פוטנציאלי. היא מתעקשת לעזור לפרנק ולעמוד לצידו, אחרי שליפ ניסה להזהיר אותה, וכולם (אפילו קארל ודבי) מאסו בו סופית אחרי הזרקת ההירואין. אולי מפני שאין לה את המטען ששאר הילדים נושאים נגד פרנק, והיא רוצה להיות עם האבא שמעולם לא הכירה. אם מתישהו היא תגיע להבנה שאין טעם להשקיע בפרנק, בין אם ימות או ישרוד ויאכזב אותה בענק, אולי סאמי תמצא את מקומה בין ילדי גלאגר (היא הוכיחה שהיא גלאגר עם אירגון אוהל ההזעה והפלישה לביתה של שילה בהיעדרותה).

    דבי חייבת למצוא חברות חדשות. חשבתי שאחרי המקרה עם ליאם היא חזרה להיות משפחתית יותר, אבל במקום זה היא שוב עושה שטויות שמלמדות אותה שתי ילדות זנותיות. המזל שלה הוא שלפחות נפלה על בחור הגון שלא מוכן לשכב עם ילדה בגילה.

    מתחילת העונה הערכתי שהחברה של השותף של ליפ תתרכך כלפיו מתישהו, ואף יהיה ביניהם משהו, וייתכן שהנבט הראשון החל לצוץ בפרק הזה. כמובן שהנוכחות של ליאם העלימה את האיבה ביניהם, אבל עד כדי כך שהיא הציעה לליפ להשתמש בדברים שהוריה שולחים עבורה? לגמרי במקרה, גם השותף לא היה שם, לראשונה העונה, ופתאום מערכת היחסים ביניהם שונה.

    • Michael Ginzburg

     האמת, בכלל לא חשבתי שסמי תקבל זמן מסך כה רב ושהיא תהיה בבחינ אפיזודה קצרה וחולפת. נדמה לי שהיא תהיה איכשהו חלק חשוב במשפחה בעונה הבאה ואני בעד. רק באמת, תנו לפרנק למות עד סיום העונה, וויליאם ה. מייסי מעולה אבל זו דמות שמיצתה עצמה מזמן.

    • שין-גימל

     לגבי קווין ווי – הקטע של התינוק הוא נוראי. מצד אחד הקטע בחדר השינה של קווין ווי בחדר השינה אחר כך היה משעשע, ומצד שני קצת חורה לי הקלילות שבה הדמויות מתייחסות לכך.

     עם המקרה של קארל הייתה בדיוק המידה הנכונה של הסנטימנט וההומור. בעולם שהוא לא עולם-הטלוויזיה אני בספק שקארל יכול לאבחן את עצמו ככה כמפגר, וכבר היו לו כמה רעיונות מוזרים בעבר, אבל לא נראה לי שהכוונה הייתה שהוא טועה.

     מה שאהבתי בעלילת השוד הייתה הסצינה בבאר אח"כ עם האקדחים, זה נחמד כשהם נוגעים קצת בדמויות שמסביב.

     אני חושב שאנחנו אמורים להיות מוטרדים מסצינת המקלחת, ולא רק מהסיבה הזו. סאמי היא ללא ספק הקדושה המעונה – דמות שנכון לכרגע לפחות לא ברור בכלל שיש בה איזשהוא רוע או אנוכיות, בניגוד ליתר ש"קולקלו" על ידי או על מנת להציל את עצמם מפרנק. ואולי השאלה היא בכלל לא האם פרנק ישרוד או יאכזב את סמי – השאלה היא האם הוא יצליח לקלקל גם אותה.

  • וואלה, הוספתי.

  • miss bojarsky

   ההתפרצות בהחלט הייתה מצודקת ומובנת, הגם שכאב לי עד מאד על פיונה. זו באמת הייתה תאונה והיא באמת לא הייתה פוגעת בליאם במכוון אי פעם וזו אשמה נוראית לשאת על כתפיה. וזה בכלל לא אמור היה להיות התפקיד שלה, לטפל בילדים, זה התפקיד של ההורים הדפוקים שלהם אבל הם דפוקים והיא לקחה אותו על עצמה מגיל צעיר וויתרה על חייה וזה לא הוגן. אבל היא לקחה את זה על עצמה. כמו שליפ מציין, היא עמדה בבית משפט ובחרה לקחת אחריות על הילדים וברגע שהיא עשתה זאת, זו אכן האחריות שלה והיא אכן לא עמדה בה. וליאם כמעט מת. וההתפרצות של ליפ גרמה לה להכיר בכך וכשהיא מודה באשמה בבית המשפט, היא חמודה באשמה כלפי עצמה. שובר לב.

   אני חושבת שאם כל זה היה קורה שנה קודם, ליפ לא היה נחרד כל כך מהרעיון של לטפל באחיו, אבל הוא עכשיו מבין שיש לו אפשרות לעתיד אחר והוא סוף סוף רוצה אותו. הפחד הזה מבטא את השינוי שחל בו.

 • שין-גימל

  פרק טוב.

  וזה רק אני, או שקו מרפרר את טוני סטארק?

  http://www.huffingtonpost.com/2012/04/11/avengers-clip-tony-stark_n_1417300.html

  • מאיזו בחינה?

   • שין-גימל

    ספויילר, ספויילר, ספויילר.

    I couldn't protect
    my triplet in utero.
    You better be damn well sure
    I'm gonna protect my twins
    in the real world.

  • שין-גימל

   ועוד משהו שחשבתי עליו אחרי הפרק –

   הסיפור של פרנק על אביו שחזר מהכלא ואיכשהוא הוא נענש על כך, חוזר – מנקודת מבטו של פרנק, כמובן – עם פיונה.

© עידו ישעיהו