הסקס של מאסטרס 1.10: נשורת

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 07/12/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "הסקס של מאסטרס" עונה 1 פרק 10

Masters of Sex - 01x10 - Fallout

איזה בלגן מתוזמר ב"נשורת", פרק ששמו אומר עליו הכל באופן שהופך אותו לאחד הטובים בתולדותיה הקצרות של הסדרה: איומים קיומיים לא אמיתיים, דרך לא יעילה לחלוטין להתמודד עמם, וכמובן הנשורת – התוצאות של כל מה שראינו עד כה ושל מה שעתיד להיות. זה קצת הזכיר לי את הפרק המושלם "סוף העולם" של "מחלקת גנים ונוף", שגם בו ההתרחשויות אירעו בצלה של אפוקליפסה מדומה, ולפיכך הייתה בהם מידה ניכרת של הרות גורל ושל ליריות. הדימיון היה בולט במיוחד כאשר ג'יין (היא כל כך חמודה) התנצלה בפני לסטר הצלם, כי אם העולם אכן ייגמר מחר, היא לא רוצה שהעלבון כלפיו יהיה הדבר האחרון שתעשה.

הדריכות הבלתי אפשרית הזו הגיעה לכדי כמה וכמה שיאים, בעיקר באמצעות התסכול והאיבה הפאסיביים-אגרסיביים של ביל, שהוציא את כל הרעל שיכול היה להוציא הן על וירג'יניה והן על אית'ן האס. המסכן הזה נפסל אצל ביל פעמיים – גם כי הזריע את אשתו וגם כי התקרב מחדש לווירג'יניה, ולבסוף ההתמחות שלו לא חודשה (לפחות נכון לעכשיו) והוא אף קיבל אגרוף לפרצופו. גם למחקר יש השלכות שמתיזות רסיסים על כולם. ביל, וירג'יניה, המשתתפת ההרה ולנגהאם, שחשב שיוכל לצוף בנחת כמו לוויין והכל יסתדר. כשכל אלה מגובים על ידי תכונה גדולה מהרגיל, סירנות עולות ויורדות, אנשים שאינם נמצאים במקומם, אנשי חדשות שמקריינים את סופה של הציביליזציה – נוצרת תחושה קדחתנית וסוגרת של יום הדין. כשווירג'יניה אומרת לביל שהוא איפשר לרגשות שלו להעיב על שיקול דעתו, עולה על הדעת עב הפטריה שאחרי הפצצה.

הרחק מבית החולים מרגרט מבינה מה צפוי לה במקרה של גירושין, ומאוחר יותר גם שבעלה הוא ככל הנראה הומוסקסואל. נדמה שדווקא ההבנה הזו מעוררת בה משהו עדין ורגיש, כי התחנה הבאה שלה היא חדר השינה הנפרד שלו, רפרוף על חפציו והתרפקות על מיטתו. היא נראית אבודה. מאוחר יותר כשלנגהם מגיע אל בריכת השחייה והם משוחחים, היא מנסחת את קיומן של כל הדמויות בסדרה: "הם לא באמת צפים. הגרביטציה מושכת אותם כלפי כדור הארץ, אבל כדור הארץ ממשיך לנטות הלאה תחתם. הם לא באמת צפים. מה שהם באמת עושים, זה ליפול". זו אמנם הייתה מטאפורה בוטה למדי, אבל גם מדויקת ויפה. אחרי מספר פרקים שקצת איכזבו אותי, הפרק הזה בא והחזיר את הסדרה לתלם, לפחות כרגע.

קטנה:

קיבלנו עוד זכר ל"מד מן" בתחילת הפרק: המשתתפת בניסוי הייתה אן דודק, היא פרנסין, חברתה של בטי דרייפר. קשה להאמין שהביאו אותה בשביל התפקידון הזעירון הזה, אני מקווה שנראה עוד ממנה בהמשך.

© עידו ישעיהו