הומלנד 3.09: פעם אחרונה ודי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 26/11/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

מה חשבתם על "הומלנד" עונה 3 פרק 9?

Homeland - 03x09 - One Last Time

תגיות:
 • חבל שלקח לעונה כל כך הרבה זמן להגיע למקום הזה. הריגול והביון חזרו להיות המשחק האמיתי ובאופן רציני, בלי שטויות, ללא קטעים מיותרים עם משפחת ברודי, קרי נורמלית למדי, סול ממשיך להוביל את הסדרה ועל הדרך גם למשוך את יריבו באף. אפילו החזרה של ברודי לעסק המרכזי הייתה עניינית ונעשתה היטב, ואפילו דיינה המעצבנת נהנתה בשל כך מהסצינה הכי טובה בכיכובה מאז עונה 1.

  לא הבנתי כל כך מה בין "המאהב"סוכן ישראלי והריגול אחרי סול עבור לוקהארט (עסקה סודית בין מנהל ה-CIA הנכנס לבין המוסד הישראלי? כנראה הוא באמת צרפתי אם נשבר בחקירה מחוץ למצלמה.) חבל שקווין לא ממש היה נוכח בפרק. לבסוף, מוזר לראות את כל העסק האיראני בעולם של "הומלנד" לאור ההתרחשויות במציאות, שנוגדות לחלוטין את הקו שנקטה הסדרה.

  • Michael Ginzburg

   דווקא זה נותן תקווה לחשוב שמא אולי ה-CIA אכן מושך בחוטים במשמרות המהפכה האירנית ולכן לוחץ על ישראל בפועל להימנע מפעולה צבעית, מי יודע מה מתבשל באמת.

 • סתם אחד

  ההאממ…..
  ספויילר

  חאראם על ברודי- יותר גרוע ממיקל סקופילד והכלא בפנמה…..

  יוסי בניון הוא שגרירנו בDC? כמעט כמו רייגן והנשיאות….

  הערה לגבי הפרק הנוכחי (והקודם)- ראבאק סול- מה נהייה איתך? פספסת את הלקח ממפרץ החזירים, וויאטנם, קמבודיה, ניקרוגאה, עירק, סוריה, אפגניסטן ומי יודע מה עוד ממתין לנו בעשורים הבאים? החלפת שלטון? התנקשויות באישים רמי דרג בחו"ל? קונספירציות בשקל? וכל זה בשביל מה? בשביל מה? לשחק אותה עלאק "שומרי הסף", נרצח ונשטוף את הרחובות בדם ואז נוכל לדבר להתדיין ולוותר מתוך עמדה של כח מדומה? נו באמת….
  והבעיה הכי גדולה שמרוב מופרכות (פעם רביעית(!) של ברודי בכלא- אבו נאזיר- CIA-קראקס-CIA). וקינספירציות של החלפת שלטון, הסדרה רק מקבלת אמינות כי אנחנו יודעים עד כמה החברה האלה פסיכים עם התוכניות שלהם (אורנים גדול, אורנים קטן, כן ערפאת לא עראפת ובסוף חמאס).

  אני יודע שאהדתנו אמורה להיות נתונה לסול ולא ללוקהארט, אבל הפנייה שלו לקרי בביה"ח היתה כל כך משכנעת ונוגעת ללב בתסכול שלה של "איך לעזאזל אתם ממשיכים לחגוג בלי לשם את החשבון, ראבאק, איך? [אגב הסלידה ללוקהארט הולכת בסדרה אחורה לכך שלידתה והורתה של העלילה במבצע המל"טים של וולדן ואסטס ז"ל (גישה שלוקהארט יבדל"א מייצגה כיום) ובמקביל בהתבחבשות של קרי בכלא העיראקי עם המקורות האנושיים ההפכפכים].

  ואיך שאהבתי את השיחות בין סול לקרי- תענוג. אכן אי אפשר לשמור דברים בבטן ובסוף הכל יוצא, החשדנות, העלבון, חוסר ההסכמה והאמון המטענים משנים עברו. כמו בתיכון (טוב, גם כמו באמצע שנות ה-30…) אני אהבתי.

  לגבי המציאות- לי דווקא הראה שהשיחה בין סול לקרי כן הושפעה איכשהו מהמציאות כי הם דברו שם על לשבת ולדבר עם האיראנים (מצד שני רוחאני נבחר רק ביוני ואני מעריך שהסדרה צולמה לפני כן). וגם אסור לשכוח שבקו העלילה של הסדרה ביביהו הראשון הפציץ את אירן בצורה כושלת חלקית.

  אני שוב חוזר לדבר שהכי מעצבן אותי בסדרה- סול הוא ראש ה-CIA – איך הוא מרשה לעצמו להעלם כך לשבועות ולשבת מול המוניטור, אין לו עינייני מנהלה לארגן, משכורות לחתום עליהן, פקידים ונשיאים לתדרך, פגישות עם מקבילים?

  • נראה לי יותר כמו עמיר בניון.

   לפי הפירסומים האחרונים, היה קיים ערוץ שיחות סודי סין ארה"ב לאיראן עוד מתקופתו של אחמדינג'אד, אבל ספק אם יוצרי הסדרה ידעו על כך (אלא אם קיבלו מידע מישראל באמצעות הקשרים בקשת, כמו לוקהארט).

   עוד הוכחה לכך שהמציאות עולה על כל דימיון: השבוע נחשף שה-CIA החזיק במתקן סודי בו אסירים ומחבלים הפכו לנכסים של הסוכנות, כמו ג'באדי, ואפשר להגיד שגם ברודי בגילגולו החדש.

 • Saturn

  העונה הגיעה למצב שציינת כבר אחרי הפרק הראשון בלי דיינה.

  הקטע עם לוקהארט טיפשי. אז הוא משתמש בצרפתי הזה כדי לרגל אחרי סאול ואומר לקארי מידע שהוא השיג דרך הריגול הזה למרות שהוא יודע טוב מאוד שהיא חלק מהמבצע של סאול? מה לעזאזל הוא ציפה שיקרה? שהיא לא תתקשר ולתגיד לסאול? שסאול ואדאל לא יתהו מאיפה לוקהארט קיבל את המידע הזה ולא יסרקו את בתיהם? וזה מה שנתן לסאול את קלף המיקוח תמורת יותר זמן.

  Talk about לכרות את הענף שעליו אתה יושב.
  גם לא ברור לי טיב היחסים בין הצרפתי למירה. אז הם התאהבו לפני כמה שנים במומבאי?למה בכלל לוקהארט צריך אותו כדי לשתול את הציתות? שיקח כל בחור שיפרוץ לבית וישתול את זה.

  מלבד זה, פרק טוב. איזה הבדל בין העונה הזו לקודמת.

  • כמובן שמאז הפרק הראשון בלי דיינה ומשפחתה (אף כתבתי זאת בסיכום של אותו הפרק). אבל עכשיו אנחנו נמצאים כל כך רחוק משם, במקום אחר לחלוטין שהרגשתי צורך נוסף לציין זאת.

   מירה ופרנצ'י נפגשו בנסיעה האחרונה שלה למומבאיי אחרי שהחליטה לעזוב את סול. כשהיא חזרה כדי להיות לצידו בזמן הקשה שעובר עליו, היא המשיכה בסתר את הרומן בן מספר החודשים שלהם.

   • Saturn

    לכן לא ברור למה הוא זה ששתל את הציתות. אם הקשר בינהם היה אמיתי אז הייתי מניח שהוא יסרב לבגוד באמונה של מירה. ולא ברור למה הוא צריך לפנות לסוכן זר כאשר הוא יכול לבקש מאנשיו לשתול את מה שצריך כשהבית ריק. ולא ברור למה לוקהארט כורת את הענף שעליו הוא יושב בלשתף את המידע שהוא הוציא מזה בפני אדם שמקורב לאיש שעליו ציתת.

    • אתה מבין שכל הרומן ביניהם, מבחינת הגבר, היה מזויף, כן? למי בדיוק לוהקהארט יכול להורות לשתול האזנה בביתו של ראש ה-CIA בפועל? עד השימועים בעניינו הוא סנאטור, אין לו שום השפעה ישירה על הסוכנות.

     על איזה אדם מקורב אתה מדבר?

     • Saturn

      זה מה ששאלתי. למה שהרומן בינהם יהיה מזוייף אם הוא התחיל לפני חודשים ואפילו שנים לפני העונה הזו?
      אלא אם מלכתחילה המטרה של הסוכן היה להתקרב למירה ולקבל גישה לסאול עבור המוסד אבל אז נשאלת השאלה למה שהמוסד יסכים לבקשה הזו של לוקהארט לסכן את הסוכן עבור משהו שהם אולי לא מעוניינים בו?

      לוקהארט יכל להורות לאנשי אבטחתו או למשוך בחוטים. אם הוא יכול להגיע להסכם עם סוכן מוסד כשהוא לא בתפקיד הוא לא יכול לשתול האזנה בבית כלשהו?
      וכמו שאמרתי, בכלל לא היה נחוץ להשתמש בסוכן זר שקרוב למירה בשביל להשיג את המידע הזה.

      האדם המקורב = קארי. למה לוקהארט שורף את עצמו והשגת מידע עתידי כשהוא מספר לקארי מידע שהוא קיבל תודות לציתות? הוא יודע שקארי עובדת עם סאול. הוא יודע שהלהגיד שהוא היה בקראקס זה מידע שידוע רק למספר מצומצם של אנשים, והוא היה צריך לדעת שקארי תדווח לסאול ושהאחרון יעשה סריקה כדי למצוא מכשירי ציתות.

      • סתם אחד

       א. משום מה הפרק לא מופיע בעמ' הראשי של הסדרה

       ב. הערה שולית לדיון:
       הצרפתי הוגדר בסדרה כנכס (asset) של המוסד, ולאו דווקא כסוכן (agent). יתכן שאכן הרומן במומבאי התחיל כרומן אמיתי וכן ובהמשך ה'מוסד' התלבש על העיתונאי המתהולל והעביר אותו לריגול לטובת הדמוקרטיה היחידה במזה"ת עלאק.
       נראה לי שבמצב אמיתי היה מתנהל וואחד מירוץ חימוש להשיג גישה לחבר של אשת ראש הסוכנות בפועל.

       ג. הערה אחרת- כאילו ראבאק- הורגים אותי האמריקאים האלה, ראש הסוכנות וראש היחידה ללוט"ר בינ"ל צריכים להשתמש בחברה פרטית (וירג'יל) בשביל לסרוק את הבית של עצמם (שלא מנוטרים באופן תדיר?!). אין לCIA כמה אנשים שיכולים לעשות את כל מה שאומרים להם בלי לשאול שאלות מיותרות? עד מתי להפרטה?

© עידו ישעיהו