אימפריית הטיילת 4.10: כביש אגרה ווייט הורס

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 13/11/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "אימפריית הטיילת" עונה 4 פרק 10

Boardwalk Empire - 04x10 - White Horse Pike

דאם, זה היה קרוב. כשם שהיה לפני שני פרקים, גם הפעם מותו של צ'וקי ווייט התקרב אליו, וגם הפעם לא הייתי בטוח שהוא ישרוד את זה. הלנתי רבות על מותו של ג'ימי ועל מותן של דמויות מצוינות אחרות, אבל במקרים כאלה אין מנוס מלהכיר בכך שלכתן הופך את הארעיות של כל דמות (שאינה נאקי או מבוססת על אדם אמיתי, כמו לנסקי בפרק הזה) לממשית, במיוחד בפרק השלישי לסוף העונה. במקרה של צ'וקי זה מאוד ניכר, אפילו יש שחור-מחליף בדמותו של נרסיס. ממש חרדתי לגורלו.

Boardwalk Empire - 04x10 - White Horse Pike spאבל צ'וקי עדיין חי, ולו בשביל שנראה כיצד יגיב כעת, כשהוא בוודאי בטוח שנאקי מכר אותו לנרסיס. זה אשכרה ביאס אותי, אחרי שנאקי הפגין למראית עין דבר אחד בפני נרסיס, אבל מיד לאחר מכן התקשר כדי לארגן את הצלתו. אבל נו, אי אפשר לנצח בכל חזית – צ'וקי לא מת ואני אסתפק בכך. רגע נהדר נוסף במשולש של שני זכרי האלפא השחורים ונאקי: "יש משהו שהתכוונתי לשאול אותך כבר הרבה זמן – who the fuck do you think you are?". אמרתי את זה יחד עם נאקי כי היה לי ברור שזאת השאלה. היא הייתה כל כך מתבקשת וקתרטית. אלוהים, נרסיס הזה בלתי נסבל (אבל במובנים טובים, שלא כמו ג'יפ רוזטי). כעת צ'וקי ונאקי עומדים משני צדי המתרס, ובתווך נמצא אחד ריצ'ארד הארו. שמחתי לראות שהעבודה שניתנה לו אחרי שהגיע לנאקי היא דבר תמים ופרודוקטיבי, אבל כמובן שקרבתו אל מוקדי האלימות לא תאפשר לו לשמור על ידיים נקיות. ההישאבות שלו כנראה תקרה מהר מהצפוי, ובתפקיד עדין ושברירי במיוחד.

גם ביתר המתחמים היה ממש מעניין: לנסקי כמעט מקפח את חייו, מרגרט חוברת לרושטיין וכמובן – מותו של אובניון בשיקגו מצית את מלחמת הכנופיות שעתידה להשאיר את המשטרה המקומית חסרת אונים לאורך שנים רבות, ונלסון קונה את עולמו אצל קאפון ביתר שאת. בנוסף גילינו שאיליי אכן מוכר את נאקי כדי לגונן על בנו. דחיקתו של איליי, ההתנהגותו הכוחנית של נוקס, לצד יחסו האדיש של ג'יי אדגר הובר כלפי מלאכתו, מציירים תרחיש סביר שבמסגרתו איליי ינסה להיפטר מנוקס. ובשעה שהוא מסוכך על בנו, בעל כורחו הוא רואה כיצד וויל מתעקש להצטרף לעסק המשפחתי, עניין שפעם נוספת מזכיר לי את ג'ימי, ואני אוהב את זה.

© עידו ישעיהו